Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4210995 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19035 Dátum: 2012.10.27 15:04:14 »
Ő is a véleményét írta és én is!Gond?
Tényleg nem érted?
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19036 Dátum: 2012.10.27 15:07:56 »
Tényleg nem érted?

De! Nem egyezik a véleményünk! Mi ezzel a baj?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19037 Dátum: 2012.10.27 15:24:55 »
music: micila idáig mindenki mondanivalóját kritikával illette. Veled sem tesz kivételt.   :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19038 Dátum: 2012.10.27 16:10:17 »
De! Nem egyezik a véleményünk! Mi ezzel a baj?
Ezzel semmi, csak almát hasonlítasz össze körtével.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19039 Dátum: 2012.10.27 16:25:56 »
ne viccelj már, a listaár egy fiktív dolog, annyiért még soha nem adott el gumit senki senkinek. A végösszeget kell nézni 3 ha van helyben szerelés, akkor azt is.  ;)
1, nem viccelek
2, a listaár az listaár nem fiktív valami (dolog=tenni való)
3, minek a végösszegét kell nézni (csak a divat szerint kérem)
4, Miskolc olyan távolságra helyezkedik el a lakhelyemtől, hogy fel sem merült bennem az ottani szerelés lehetősége. Egyébként nem is ajánlottak ingyenes szerelést. (1200 Ft/db szelepcserével szerintem megjárja, még Pest-megyében is)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19040 Dátum: 2012.10.27 16:42:14 »
Ha már nyelvtanilag kötekedsz, légy szíves törekedj az írásjelek helyes használatára!
A listaár a gumik esetében fiktív. Mindig mindenki azonnal ad kedvezményt belőle. Tehát nem nyertél az üzleten a legkevésbé sem 132ezer forintot. Úgy érdemes összehasonlítani, hogy megnézel 5-6 netes áruházat, hogy ők mennyiért adnák az általad kiválasztott konkrét paraméterű gumit, és akkor lehet találni darabonként jó esetben 4-5ezer forintot a két véglet közt. Akkor jön még az a tényező, hogy hogy jut el hozzád a gumi, majd hogy kerül fel az autóra, és ezek együttes eredményeképp alakulhat ki egy ársorrend. Ha ez megvan, akkor mondhatod, hogy mennyit spóroltál, és akkor még mindig csak új gumikról beszéltünk.
music     

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19041 Dátum: 2012.10.27 18:02:11 »
Ha már nyelvtanilag kötekedsz, légy szíves törekedj az írásjelek helyes használatára!
A listaár a gumik esetében fiktív. Mindig mindenki azonnal ad kedvezményt belőle. Tehát nem nyertél az üzleten a legkevésbé sem 132ezer forintot. Úgy érdemes összehasonlítani, hogy megnézel 5-6 netes áruházat, hogy ők mennyiért adnák az általad kiválasztott konkrét paraméterű gumit, és akkor lehet találni darabonként jó esetben 4-5ezer forintot a két véglet közt. Akkor jön még az a tényező, hogy hogy jut el hozzád a gumi, majd hogy kerül fel az autóra, és ezek együttes eredményeképp alakulhat ki egy ársorrend. Ha ez megvan, akkor mondhatod, hogy mennyit spóroltál, és akkor még mindig csak új gumikról beszéltünk.

De látod, mégiscsak működik a listaár kamuzás a gumisok részéről, ahogy a fent említett példa is mutatja!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19042 Dátum: 2012.10.27 18:22:27 »
Ha már nyelvtanilag kötekedsz, légy szíves törekedj az írásjelek helyes használatára!
A listaár a gumik esetében fiktív. Mindig mindenki azonnal ad kedvezményt belőle. Tehát nem nyertél az üzleten a legkevésbé sem 132ezer forintot. Úgy érdemes összehasonlítani, hogy megnézel 5-6 netes áruházat, hogy ők mennyiért adnák az általad kiválasztott konkrét paraméterű gumit, és akkor lehet találni darabonként jó esetben 4-5ezer forintot a két véglet közt. Akkor jön még az a tényező, hogy hogy jut el hozzád a gumi, majd hogy kerül fel az autóra, és ezek együttes eredményeképp alakulhat ki egy ársorrend. Ha ez megvan, akkor mondhatod, hogy mennyit spóroltál, és akkor még mindig csak új gumikról beszéltünk.

Légy üdvözülve!
Megmondanád hogy mi a kifogásod tárgya?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19043 Dátum: 2012.10.27 20:26:53 »
most akkor én nyertem a kétezer forintos kerékcserével?  :tt2: amiben benne volt a kiegyensúlyozás is? (igaz, négyből három kerék kifogástalan volt és csak egyre tettek egy 10grammos súlyt, mondta is a szerelő, hogy látszik, hogy új a szett) aki magának cserél, az nem ér!  :devil:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19044 Dátum: 2012.10.27 20:32:03 »
Ha már nyelvtanilag kötekedsz, légy szíves törekedj az írásjelek helyes használatára!
A listaár a gumik esetében fiktív. Mindig mindenki azonnal ad kedvezményt belőle. Tehát nem nyertél az üzleten a legkevésbé sem 132ezer forintot. Úgy érdemes összehasonlítani, hogy megnézel 5-6 netes áruházat, hogy ők mennyiért adnák az általad kiválasztott konkrét paraméterű gumit, és akkor lehet találni darabonként jó esetben 4-5ezer forintot a két véglet közt. Akkor jön még az a tényező, hogy hogy jut el hozzád a gumi, majd hogy kerül fel az autóra, és ezek együttes eredményeképp alakulhat ki egy ársorrend. Ha ez megvan, akkor mondhatod, hogy mennyit spóroltál, és akkor még mindig csak új gumikról beszéltünk.

Köszönöm!
Most már tudom ki turizik a zsebemben! Mint írám, az abroncsok akciós áron voltak hirdetve. Mivel a többiek (akiknél az adatokat gyűjtöttem) nem hirdették az abroncsot akción belül, ezért az összehasonlítás alapjául a listaárat vettem.Akkor még nem tudtam, hogy szükségem lett volna a tanácsodra, ezért cselekedtem ily felelőtlenül. Az elméleti haszon természetesen a legkevésbé sem 132 000 Ft. Az ugyan is "A relatív hasznot csökkenti az a tény hogy fel kellett szereltetnem a téli gumik helyére,(felnire) 1200 Ft/db*5=6000 Ft-ért. Ezt a szerelési díjat levonva a relatív haszonból, a különbség 126550 Ft." ennyi.A szállítás pedig "+ a szállítás free door to door (számla eltéve, mert ugye garancia is van a világon.)." ennyi. Akción kívül nem adják oda csak listaáron az abroncsokat. Talán ha nagyobb tételt vásárolsz.Az én véleményem szerint!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19045 Dátum: 2012.10.27 20:38:43 »
Linkeld már be légyszi azt a webshop-ot, ahol a Te általad megvett abroncsokat listaáron kínálják.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19046 Dátum: 2012.10.27 20:39:41 »
Jelentem az ADAC-nál nem túl fényesen vizsgázott Hankook-ok fenn vannak az autón. Kíváncsian várom, hogyan teljesítenek majd.
Azt mondja a reklám: "Bízd rá magad!", hát én bízok benne, hogy jó lesz, vagy legalábbis nem túl nagy melléfogás.

Az eddigi kb. 10 km után max. annyit tudok róla elmondani, hogy nem zajos.  ::)
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19047 Dátum: 2012.10.27 21:09:32 »
micila és az Ő listaáraihoz annyit, hogy megnéztem most kiváncsiságból a Marso nyári gumi LISTAárait 175/65R14 méretben.
Pirelli P4 31156 Ft
Good Year Duragrip 29553 Ft
Matador MP16 19761 Ft
De ugye ezt nem veszi senki komolyan?
Nem hát, Ők sem, gyakorlatilag mindig "akcióznak" ebből.
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19048 Dátum: 2012.10.27 21:10:33 »
Akción kívül nem adják oda csak listaáron az abroncsokat. Talán ha nagyobb tételt vásárolsz.
Ez kb 10 évvel ezelőtt volt így(mikor még Trotter66 az Indexen szervezte a közös gumivásárlást. :clap:)
A gumibolt.hu kora óta aki mindent listaáron akart az már nincs a piacon, éhen halt.
Még a legkisebb gumis is listaár(ajánlott fogyasztói ár) alatt adja a termékeit, csak a nagykertől kapott kedvezményeitől függően kalkulálja az árrését. Ezért sokan csak pár márkával foglalkoznak,és a többi irreálisan sokba kerül náluk.

Nálam az utóbbi idők befutói:
- Norautó sajnos nem minden van náluk raktáron ami a honlapjukon fenn van,
-Konvoy gumi jó árak, az ügyintéző készséges és raktárban megnézi a DOT számot, szerelés sajnos trehány-(
- baranyagumi relative olcsó, gyors, a DOT számot megnézni nem tudják mert máshol vannak tárolva a gumik.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19049 Dátum: 2012.10.27 21:14:03 »
micila és az Ő listaáraihoz annyit, hogy megnéztem most kiváncsiságból a Marso nyári gumi LISTAárait 175/65R14 méretben.
Pirelli P4 31156 Ft
Good Year Duragrip 29553 Ft
Matador MP16 19761 Ft
De ugye ezt nem veszi senki komolyan?
Nem hát, Ők sem, gyakorlatilag mindig "akcióznak" ebből.
:yes:
Most kerestem nyárigumit náluk, ahogy írtam is, 13389/db a 185/65R14 Barum Brillantis2, a listaára meg 21977.