Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4201534 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14220 Dátum: 2011.02.23 21:53:53 »
Sziasztok! Új nyári gumi vásárlás előtt állok:185x65-14-es vagy 185x60x14-es legyen és mi a különbség? pl: úttartás,stb.DUNLOP SP SPORT 01-re gondoltam,jó választás?Üdv
Szia! Egyetértve a többiekkel, szerintem is a 185/60x14 lenne neked a nyerő.

Ami a típust illeti. Megnéztem az előbb a Startgumin; ez a Dunlop náluk most 13 ezer/db. Na most, ugyanennyiért van szintén náluk Pirelli P6 Cinturato és Fulda Carat Progresso; mindkettőt előbb venném, mint a Dunlopot. De mégsem ezek lennének a No.1 favoritjaim (hacsak nem lennék kimondottan sportos sofőr) - hanem ugyanott a Fulda Ecocontrol, 12 ezerért. (Egyébként a Camrymen ugyanez a gumi van, ugyanebben a méretben; két éve használom maximális megelégedéssel.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14221 Dátum: 2011.02.23 22:00:47 »
Nem tudom, mi ez a Fulda őrület mostanában. Szerintem a Dunlop mindig is jobb és márkásabb gumi volt, mint a Fulda.

Amúgy ne hasonlítsuk már a SP Sport 01-et a takarékos gumikhoz, mert az egy igen sportos gumi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14222 Dátum: 2011.02.23 22:14:20 »
Fulda "őrület": teszteredmények + tapasztalat. (Amúgy egy nagyon is régóta létező német gumimárka.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14223 Dátum: 2011.02.23 22:19:04 »
Nekem a télim (Kristall Montero 3) és a nyárim (EcoControl) is Fulda lett, pont a teszteredmények és az ár-érték arány miatt.  :yes:
         

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14224 Dátum: 2011.02.23 22:31:13 »
Köszönöm szépen a segítséget,akkor  a 185x60x14-es lesz Teljesen igaz, a gumin nem szabad spórolni.Szerintem egy ilyen autó megérdemli  :yes:
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14225 Dátum: 2011.02.23 22:45:50 »
Kíváncsiságból megnéztem az előbb említett gumitípusok eredményeit a gumiteszt.com-on (ami ugye felhasználók értékelései alapján készül). Német osztályzási rendszer, tehát az alacsonyabb osztályzat a jobb (az 1.0 az elméleti legjobb).

Dunlop SP Sport 01: 2.13
Fulda Carat Progresso: 2.05
Pirelli P6 Cinturato: 1.98
Fulda Ecocontrol: 1.90

 :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14226 Dátum: 2011.02.23 22:50:21 »
Olvasgattam én is a teszt eredményeket.Szerintem egyikkel sem nyúlunk mellé.Annyira nem ragaszkodom egy márkához sem,az biztos,hogy csak prémium kategória jöhet szóba.Üdv Az öreg indián a préri másik szélén biztonságban akarja az unokáját látogatni....
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 22:55:00 írta Meridián »
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14227 Dátum: 2011.02.23 22:53:35 »
Szerintem sem. Elsősorban az ár döntsön. A választásnál esetleg azt vedd még figyelembe, hogy az Ecocontrol energia-takarékos gumi, tehát segít megspórolni némi üzemanyagot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14228 Dátum: 2011.02.23 23:22:33 »
Köszönöm.Majd amelyiket sikerül megcsípni.Pirrelire is kacsingatok  ;)
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14229 Dátum: 2011.02.24 09:59:45 »
Kíváncsiságból megnéztem az előbb említett gumitípusok eredményeit a gumiteszt.com-on (ami ugye felhasználók értékelései alapján készül). Német osztályzási rendszer, tehát az alacsonyabb osztályzat a jobb (az 1.0 az elméleti legjobb).

Dunlop SP Sport 01: 2.13
Fulda Carat Progresso: 2.05
Pirelli P6 Cinturato: 1.98
Fulda Ecocontrol: 1.90

 :)
Elfogadom az eredmenyeket. Azt csak mellekesen megjegyeznem, hogy mas autosok vesznek sportos gumit es masok takarekosat. Ebbol adodoan az elvarasok is masok. Mig egy takarekos embernek a fogyasztas a legfontosabb, addig egy sportos vezetonek a stabilitas, a versenypalyan torteno alkalmazas, stb...

Meg ami eszrevetel, hogy a SP Sport 01 az mas ringben jatszik, ez elsosorban az izomautokra kerul 195 feletti meretben. Mig az energia takarekos gumik jellemzoen a 195-os alatti meretben kerulnek alkalmazasra. Ebbol meg kovetkezik, hogy az Ecocontrol vetelytarsa a P4, a Michelin E.S., Kleber, stb. A Dunlop vetelytarsa meg inkabb a Pirelli P6, P7, a P Zero, Goodyear Eagle F1, Toyo Proxes T1R, stb.

Mas a merce, mas az elvaras. Lehet, hogy a Fulda a sajat mezonyeben sokkal jobb, mint az SP Sport 01. De nem hiszem, hogy abszolut ertekben osszevethetoek lennenek egymassal, mert masok hasznaljak, mas celra. Ez olyan, mintha a Yarist hasonlitanam az Avensis-hez. Mindegyik mas ringben jatszik, de ettol meg lehet, hogy a Yaris jobb a kategoriajaban, mint az Avensis. Azonban a kettot nem celszeru osszehasonlitani.

Nekem pl. nem a sporolas a fo cel, hanem a sportossag, a stabilitas, az, hogy birja a versenyszeru hasznalatot is. Ebbol a szmpontbol szerintem jobb a Dunlop, mig pl. Gyongyinek az Ecocontrol a jobb valasztas.


Amugy a Fulda nem rossz gumi, nekunk is a Hondan Fulda Kristal Montero van (igy vettuk) es meg vagyok vele elegedve. De nyariban mar nem biztos, hogy Fuldat vennek, en valahogyan a Dunlopban jobban bizok. Nekem a Dunlop FastResponse is nagyon bevalt, igaz, azt nem kinoztam. De a pozitiv tapasztalatokra valo tekintettel most is a Dunlop mellett dontottem. Elotte volt Goodyear Hydragrip, azonban az nem valt be, szetszakadt, fureszfogasra kopott; gyakorlatilag 1 szezon utan kidobhattam oket.

Valahol a P6 is kilog a sorbol, mert az ugyan nagyobb meretekben is kaphato, azonban az is elegge nagypapas mintazat, nem versenyszeru hasznalatra vagy sportos vezetesre lett kitalalva. Normal esetben lehet, hogy halkabb, jobb, mint a Dunlop, azonban sportos hasznalat eseten lehet, hogy rosszabbul viselkedik, nem birja annyira a driftet es a kinzast. Ezert az sem igazan egy ring a Dunloppal, hiszen az sport(os) gumi, a P6 meg inkabb hagyomanyos utcai.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.24 10:04:15 írta B.S. »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14230 Dátum: 2011.02.24 10:46:39 »
Teljesen logikus érveket hoztál fel B.S., egyetértek Veled, annak ellenére, hogy a Palaczk-féle gondolatmenet szerint döntöttem én is a Fulda mellett. Ahogy Neked a sportos vezetés, úgy nekem (és Gyöngyinek is) a kiegyensúlyozottan erős tulajdonságok, és az ár volt meghatározó szempont.
Minden jellemző gumiméretnek (inkább úgy mondanám, autókategóriának) megvan az ún. ideális gumitípusa. Így, én is azt mondom, hogy az E11-re tökéletes választás, szinte kompromisszum mentes a Fulda EcoControl, bár még egy métert sem gurultam vele, remélhetőleg nekem is fog bizonyítani ez a típus. Mondjuk egy új alsó közepes autóra, ami jellemzően nagyobb teljesítménnyel bír, nagyobb átmérő és szélesebb gyári gumiméret mellett simán lehetséges, hogy nem a Fulda, hanem egy Dunlop, vagy vmilyen másik típus a megfelelőbb.
Nem tudom, hogy a Te stílusod mellett mit bírna a Fulda, lehet, hogy ugyanazt, mint a Dunlop, lehet, hogy kevesebbet. Ezt csak egy szett gumival lehetne reálisan megmondani, így beszélgetve róla az elfogultság erősebb Nálad is, meg a mi oldalunkon is.

Meridiánnak én azt javasolnám, hogy az előzőekben felsorolt típusok közül mindegy, melyiket választja, mellé nem fog nyúlni. Én az Ő helyében abszolút a kedvezőbb árút venném. Csak azért, mert Dunlop, vagy mert Fulda, vagy Misi, mindegy én nem tenném le egyik mellett sem a voksomat. Az, meg, hogy a tesztek alapján az egyik 2 tized ponttal jobb, mint a másik, most hadd ne mondjam, hogy észrevehető-e. Ezek jó gumik, szinte mindegy melyikre esik a választás.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.24 10:48:46 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14231 Dátum: 2011.02.24 11:06:10 »
Köszönöm szépen.Ahogy nézegettem az árakat nem sok eltérés van.50 pénz  lesz rá szánva.Üdv  :yes: Egy hete vettük,örülök mint majom a farkának.Remélem beválik,csak a minimális dolgokat kell rákölteni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.24 11:16:13 írta Meridián »
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14232 Dátum: 2011.02.24 11:17:51 »
De nyariban mar nem biztos, hogy Fuldat vennek, en valahogyan a Dunlopban jobban bizok. Nekem a Dunlop FastResponse is nagyon bevalt...
Igazából arra akartam neked rávilágítani az idézett eredményekkel, hogy szvsz nincs értelme úgy általában előnyben részesíteni a Dunlopot a Fuldával szemben. Még egy adalék a kérdéshez... Nade mindegy  :) ... Láthatod, hogy amúgy én is azt tanácsoltam Meridiánnak, hogy elsősorban az ár döntsön a választásánál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14233 Dátum: 2011.02.24 11:56:17 »
Köszönöm szépen.Ahogy nézegettem az árakat nem sok eltérés van.50 pénz  lesz rá szánva.Üdv  :yes: Egy hete vettük,örülök mint majom a farkának.Remélem beválik,csak a minimális dolgokat kell rákölteni.
Ez így van, de, ha elfogadsz még egy jó tanácsot, igyekezz abból a szükséges mindenségből is a lehető legjobbat (=megfizethető, de minőségi!) venni, nem csak gumi, hanem olajok, szűrők, és minden egyéb alkatrészből.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14234 Dátum: 2011.02.24 11:58:32 »
Köszönöm szépen.Ahogy nézegettem az árakat nem sok eltérés van.50 pénz  lesz rá szánva.Üdv  :yes: Egy hete vettük,örülök mint majom a farkának.Remélem beválik,csak a minimális dolgokat kell rákölteni.
Nekem a startgumi.hu-nál a 175/65 R14-es Fulda Ecocontrol pont ennyiben volt átszereléssel együtt.  :yes: