Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4066265 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13800 Dátum: 2011.02.04 16:04:38 »
En is igy gondolkodok. Nyarra teljesen mas gumi kell, mint telire. Masok az igenyek, mas a terheles tipusa, stb.

Leteznek mar jo mindenes gumik, de meg mindig nem tudjak azt hozni, amit kulon-kulon tud egy nyari es teli. Soha nem lehet tudni, hogy mikor mulik a dolog azon a "picin". A meretbeli kulonbsegekrol meg nem is beszelek.

Ha valaki keveset megy es lassan, annak jo a 4 evszakos max, mert eleg a szint, amit ad, meg a gumi sem oregszik el kihasznalatlanul.


afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13801 Dátum: 2011.02.04 16:17:36 »
Mindig van jobb gumi és lehet olyan is, amikor pl. a Kleber már nem elég jó. Mindenkinek magának kell eldöntenie mi az amit bevállal, hol a határ.
Ja és amikor vezet nem szabad elfelejteni, hogy milyen gumi is van alatta. szerintem kb. ennyi. Nagyon sokan járnak télen nyári gumival probléma nélkül, legfeljebb tartanak nagyobb követési távolságot és lasabban mennek be a kanyarokba. Ha meg nagyon havas, jeges az út, akkor meg otthon is lehet hagyni az autót.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13802 Dátum: 2011.02.04 16:18:38 »
Azért innen látatlanban ne döntsük már el, hogy az ő szüleinek mi lenne a jó!
Édesanyám pl. nagyon keveset megy évente, de egy olyan kis zsákfaluban lakik, ahol az egyetlen út, ami a külvilággal jelenti a kapcsolatot, igen rossz minőségű, eleve negyedrendű, és a falut egy 12%-os, S kanyarral kombinált lejtővel éri el, ami utána rögtön átcsap egy 8%-os emelkedőbe. Na, neki pl. tényleg muszáj a téligumi.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13803 Dátum: 2011.02.04 16:42:36 »
a négyévszakos gumi se nyáron se télen nem teljesít úgy mint a "szezonos" gumik.
Ez nem ötlet ha nem a véleményem volt.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a jó, felső, egyes esetekben közép kategóriás szezonális gumiknál teljesít gyengébben. Az olcsó kategóriásoknál jobbat nyújt.
Persze, ha mindenki tesztgyőztes vagy különösen ajánlott kategóriájú szezonális gumit használ, hogy nehogy azon a kicsin múljon, akkor nem szóltam  :surrender:
Szintén csak egy vélemény.

diegho

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13804 Dátum: 2011.02.04 16:49:06 »
én igazából 2 télihez és 2 nyárihoz tudom viszonyítani a kléber quadraxert.
Téli: Dunlop SP WinterResponse, Semperit Wintergrip
Nyári: Barum Brillantis, Nokian NRe

Méretek persze nem azonosat, az összes többi 186/65 R14 illetve 175, most meg 195/60 R15, de én semmi különbséget nem vettem észre latyakon és jégen a Dunlophoz képest, a Semperitnél kifejezetten jobb, a Barum Brillantis hamar felúszott, tehát annál jobb, a Nokian NRe viszont nagyon jól teljesített vízen is, szóval annál gyengébb. Nekem megfelel ez így ahogy van.

TZoli

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13805 Dátum: 2011.02.04 16:56:38 »
Egy nagyon-nagyon fontos amit elfelejtettem Mondi esetében és főleg Musicnak :excl: szól az első mondatára reagálva!

Mondi szülei Rétságon laknak, ezt is tudom :szemez:, aki járt már arra azt tudja milyen az út arrafelé..  (Én kb. 10km-re lakok onnan)
Az ottani domborzati viszonyok miatt a négyévszakos gumit oda EL KELL FELEJTENI!  

« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 16:59:08 írta TZoli »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13806 Dátum: 2011.02.04 17:08:56 »
Kicsit off, de szerintem lesznek ötletek.
Szüleim Suzuki Altojára kellene venni 4 gumit a tavasszal. Mivel évi 10 ezer km körül mennek, és ha hó, jég vagy bármi hasonló van akkor nagyon visszafogottan közlekednek, vagy ha lehet akkor inkább nem, ezért úgy gondolom, hogy a 4 évszakos gumi nem lenne rossz (továbbá a téli felnigarnitúra eléggé viharvert, rozsdás meg minden, nem annyira erőltetném).

A méret 155/65R13. Az ára kevésbé számít, ami fontos, hogy csendes legyen, és minél többet elmenjen. Nem lenne baj, ha 5 év körül elmenne, mint a gyári Dunlop. Egyébként az sem rossz, még lehet, hogy marad egy nyarat. Nem sportos stílushoz kell, tehát az sem baj, ha kanyarban nem olyan erős, viszont vízen legyen jó.
Tehát ilyen paratméterekkel keresen nyári vagy 4 évszakos gumit.
Erre a felhasználásra tökéletes lenne a 4 évszakos; viszont ebben a méretben gyakorlatilag nem létezik. Alternatívák: méretváltás 155/70x13-ra, ami szvsz vállalható lenne, és abból van is, pl. a teljesen okés Sava Adapto (ilyet akarok majd a Yarisra), most akciósan röhejes 8 ezerért  :) ... Vagy: 155/65x13-asból négy téli gumi beszerzése, és ezek használata egész évben, kvázi-négyévszakosként (mert ugye erre jobban megfelel, mint a nyári gumik). Én az előbbi alternatívára szavaznék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13807 Dátum: 2011.02.04 17:10:21 »
Mondi szülei Rétságon laknak, ezt is tudom :szemez:, aki járt már arra azt tudja milyen az út arrafelé..  (Én kb. 10km-re lakok onnan)
Az ottani domborzati viszonyok miatt a négyévszakos gumit oda EL KELL FELEJTENI!
Ezzel nem értek egyet; a mai négyévszakosok már tapadnak úgy havas úton, mint egy közepes téli gumi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13808 Dátum: 2011.02.04 17:16:23 »
En is igy gondolkodok. Nyarra teljesen mas gumi kell, mint telire. Masok az igenyek, mas a terheles tipusa, stb.

Leteznek mar jo mindenes gumik, de meg mindig nem tudjak azt hozni, amit kulon-kulon tud egy nyari es teli. Soha nem lehet tudni, hogy mikor mulik a dolog azon a "picin". A meretbeli kulonbsegekrol meg nem is beszelek.

Ha valaki keveset megy es lassan, annak jo a 4 evszakos max, mert eleg a szint, amit ad, meg a gumi sem oregszik el kihasznalatlanul.
Igen, és pont ezek lennének ők  :yes:

De hangsúlyozom még egyszer, hogy én is négyévszakosat fogok tenni a Yarisra, pedig nem akarok meghalni, sőt még csak a kocsit (újra) összetörni sem. A négyévszakos gumik nagyon sokat fejlődtek az utóbbi időben, ezt kéne tudni elfogadni.

Sok múlhat azon a picin? Igen. Akkor mindig, mindenki vegye meg a létező legjobb, szezonális gumit. De tényleg a legjobbat, hisz a picin sok múlhat. És cserélje le őket max egy év és/vagy 10 ezer km futás után, mert aztán már nem ugyanúgy teljesítenek, és a picin sok múlhat  :flowers:

Remélem, érthető, hogy mit akarok ezzel mondani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13809 Dátum: 2011.02.04 17:18:35 »
Édesanyám pl. nagyon keveset megy évente, de egy olyan kis zsákfaluban lakik, ahol az egyetlen út, ami a külvilággal jelenti a kapcsolatot, igen rossz minőségű, eleve negyedrendű, és a falut egy 12%-os, S kanyarral kombinált lejtővel éri el, ami utána rögtön átcsap egy 8%-os emelkedőbe. Na, neki pl. tényleg muszáj a téligumi.

Megkerdezhetem melyik ez a falu? Bodonyra illik a leiras :)
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13810 Dátum: 2011.02.04 17:42:41 »
Palaczk Mester, tedd hozzá, hogy Te is erősen "dombos" helyen laksz.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13811 Dátum: 2011.02.04 17:46:29 »
Így van... sőt, Erdélyben is akadnak dombok; mi több, Tirolban is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13812 Dátum: 2011.02.04 18:05:59 »
Hogy mennyit számít a pici?

Erről Ákos2004 fórumtársunk tudna beszélni, nem olyan rég írta hogy a felesége autójával indultak valahova amin Firestone téligumik voltak és nem bírtak kimenni az utcájukból a hó miatt, majd átcuccoltak a Corollájába amin GoodYear UG7+ van és mint a tank úgy mentek ki az utcából ugyanott :hug:
Kb. ennyit számít. Részemről téma lezárva.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13813 Dátum: 2011.02.04 19:29:17 »
Szerintem ne zárjuk le a témát, mert fontos, és szemlátomást még mindig sok a tévhit.

Teljesen igazad van, abban, amit írsz; de ez a különbség, amiről Ákos beszámolt, nem pici  ;) ... Másrészt, pontos összehasonlítást csak akkor jelentene a sztori, ha teljesen egyforma (korú, kopottságú, méretű) Firestone és Goodyear gumit hasonlított volna össze, két egyforma autón.

Az nem vitás, hogy a Goodyear UG7 ebből a szempontból (is) az egyik létező legjobb téli gumi; nagyon-nagyon jó a tapadása havas úton.

Ugyanakkor, szerencsére, a teszteredmények áttekintésével elég jó képet lehet kapni az egyes gumik egymáshoz viszonyított tudásáról; ezen az oldalon rengeteg gumi fel van sorolva, egy összesített osztályzattal, aszerint, hogy a különböző tesztekben hogyan szerepeltek. Érdemes megnézni  :yes: ! Az egyes gumikra rákattintva, összegzést lehet olvasni arról is, hogy az egyes tesztekben miként teljesítettek. Nagyon jó!

Idézném, mivel ugye erről volt szó, hogy mit írtak az említett Sava Adapto négyévszakosról. 195/65x15 méretben, az AutoBild értékelése: „Stärken: gute Traktion und kurze Bremswege im Schnee, überzeugendes Fahrverhalten auf nasser Piste, sehr gute Sicherheitsreserven bei Aquaplaning, niedriger Rollwiderstand. Schwächen: verlängerte Trockenbremswege, mäßige Seitenführung auf Schnee.“ Vagyis... Erősségek: jó erőátvitel és rövid fékutak havon (!), meggyőző menettulajdonságok vizes úton, nagyon jó biztonsági tartalékok felúszásnál, alacsony gördülési ellenállás. Gyengék: száraz úton hosszabb fékutak, közepes oldaltartás havon.

175/65x14 méretben, szintén az AB összegzése: „Stärken: hervorragende Fahreigenschaften auf Schnee, gute Aquaplaningreserven, niedriger Rollwiderstand. Schwächen: verlängerte Bremswege und Untersteuern auf trockener Fahrbahn.“ Erősségek: kimagasló menettulajdonságok havon, jó felúszási tartalékok, alacsony gördülési ellenállás. Gyengék: hosszabb fékutak és alulkormányzott viselkedés száraz úton.

Mindezek alapján én bátran fel fogom tenni  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13814 Dátum: 2011.02.04 19:58:35 »
Good Year UG7+-t csak ajánlani tudom mindenkinek.Én most a téli szezon kezdetekor vettem,nagyon király!