Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4065882 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13770 Dátum: 2011.02.03 16:59:59 »
Érdekes, nekem a GY Excellence nagyon bejött, iszonyúan tapadt, csak kopott eléggé. Ha jól emlékezem, olyan 60E km-t használtam, de a végén már korcsolya volt inkább, mint gumma.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TZoli

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13771 Dátum: 2011.02.03 17:01:28 »
Jól döntöttél B.S azzal a Yokoval, jó áron van, nagyon jól fog, az hogy mennyire kopik nálam is a legutolsó szempont amit megnézek, csendes legyen és tapadjon mint a dög.
A fentebb említett Fulda-t egy fogorvosnő ügyfelemnek tettem a Golfjára, na az semmi pénzért nem kéne, olyan hangos mint a dög.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13772 Dátum: 2011.02.03 17:03:05 »
A Fuldaban nem bizok, nem tekintettem sosem jo guminak. Bar teny, hogy jol nez ki a mintaja, meg jo is lehet. Valahol a Barum, Sava, Semperit szinten van szerintem. Aztan lehet, hogy nem olyan rossz, de a Yokohamaban jobban bizok. Ilyen gumink mar volt 2x is regebben es nagyon szerettem, iszonyatosan jol tapadtak, csak hamarabb koptak.

Meg a Pirellit, Dunlopot ismerem, tudom, hogy jo. Kivancsi vagyok, hogy a Yokohama milyen. Lehet, hogy ez is tok jo, csak nem annyira divatos marka. Pl. a Goodyear meg nagy marka, en megis csalodtam benne, szoval erdekes, hogy kinek mi jon be.
Ebben a két linkben, amit beszúrtam neked, egyazon teszt szerepel - tehát azonos körülmények között, azonos autókon, egyidejűleg, egymáshoz viszonyítva érzékelhető, hogy mit tudott a Fulda, és mit a Yokohama. Ennek alapján számomra nem lett volna kérdéses, hogy melyiket válasszam.

A Fulda német gumi, meglehetősen régi cég; szerintem teljesen azonos szintű a Yokohamával, az egyeten különbség, hogy a Yokohama önálló maradt, míg a Fulda a Goodyear konszern része. Nem prémium márka, dehát (szerintem) a Yoko sem az; szerintem B-márka mindkettő, olyan, mint a Kléber, Firestone, Semperit stb. (A Barum és a Sava szvsz eggyel alacsonyabb szintet képviselnek.) Mindenesetre én a legtöbb felhasználásra előbb vennék Fuldát, mint Yokohamát. A Yokohama csak száraz útra tud gumit gyártani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13773 Dátum: 2011.02.03 17:03:49 »
Érdekes, nekem a GY Excellence nagyon bejött, iszonyúan tapadt, csak kopott eléggé. Ha jól emlékezem, olyan 60E km-t használtam, de a végén már korcsolya volt inkább, mint gumma.  :hug:
Nekem meg Hydragrip volt fent, de nagyon gyenge volt. Jo volt esoben, azonban hamar fureszfogasra kopott, meg meg is nyult a gumi. Tojas keletkezett benne, meg egy nagy fekezesnel ket 1 centis darab ki is szakadt belole. Ugyhogy nekem nem birta a kepzest. Egy atlagos usernek lehet, hogy jo lett volna, aki lassan megy es kimeletesen mindig. De sportosabb vezetesre alkalmatlan volt sajnos. 1 evet sem birt ki, 20e km utan KO lett.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13774 Dátum: 2011.02.03 17:04:17 »
A Fulda hangos?  :hmmmm:

Szerintem nem annyira, mint a Nivám bütykös gumija...  :hug:

Ilyen gumma:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13775 Dátum: 2011.02.03 17:06:02 »
Nekem meg Hydragrip volt fent, de nagyon gyenge volt. Jo volt esoben, azonban hamar fureszfogasra kopott, meg meg is nyult a gumi. Tojas keletkezett benne, meg egy nagy fekezesnel ket 1 centis darab ki is szakadt belole. Ugyhogy nekem nem birta a kepzest. Egy atlagos usernek lehet, hogy jo lett volna, aki lassan megy es kimeletesen mindig. De sportosabb vezetesre alkalmatlan volt sajnos. 1 evet sem birt ki, 20e km utan KO lett.
A Hydragripet személy szerint nem ismerem, de elhiszem, amit írtál. Amúgy egyterűn használom, nincsen gumisikítás.. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13776 Dátum: 2011.02.03 17:06:25 »
80 ezrem biztos nem lesz rá, 45 ezer helyett. No way, ez nem jön össze. Vagy adsz kölcsön  ;) ?
68 lenne az a 80  ;) Annyi mindenre akad, ertelmes dolgokra meg nem, ki erti ezt?  :flowers:
Igazad van, most épp megint akciós a GY, így 68 vs. 42 az ábra  :yes: ... Azé' ez sem mindegy, nagyon nem az. Amikor legutóbb néztem (pedig az csak tegnapelőtt volt), még nem volt akciós a GY, ezért írtam a 80-at.

Ami a mondat második felét illeti - asszem neked ezt most nem kell magyaráznom, hogy vannak dolgok, amik nem tűrnek halasztást  :whistling: ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13777 Dátum: 2011.02.03 17:10:04 »
Jól döntöttél B.S azzal a Yokoval, jó áron van, nagyon jól fog, az hogy mennyire kopik nálam is a legutolsó szempont amit megnézek, csendes legyen és tapadjon mint a dög.
A fentebb említett Fulda-t egy fogorvosnő ügyfelemnek tettem a Golfjára, na az semmi pénzért nem kéne, olyan hangos mint a dög.
Az említett teszt szerint éppenséggel a Yoko a hangosabb a kettő közül. Persze a mintázat miatt a Fulda hajlamosabb lehet később jobban felhangosodni - de ugye ezt ki lehet védeni az elsők-hátsók időben történő cserélgetésével. (A Camryn anno én 5 ezer km-enként cserélgettem a Pirelli P5000-eseimet, hogy ne váljanak fűrészfogassá és ne kezdjenek el morogni. Nem is kezdtek.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13778 Dátum: 2011.02.03 21:57:39 »
(Ha a pénz nem számítana, Goodyear Vectort vennék.)
Ekkora a különbség?
music     

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13779 Dátum: 2011.02.03 22:45:14 »
Nem szorakozok, megrendeltem a Yokohama gumikat: 13 volt darabja, 195/50R15 82 H, peremvedos
Allitolag tapad mint az allat, csak hamar elkopik. De az nem baj, csak fogja a kocsit vizen is a palyan 150-nel...

Szerintem jól döntöttél. 55 alatt mind peremvédős.
Én is ezt rendeltem, csak más méretben. És jól mondod, fogja rendesen a kocsit.  :clap:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13780 Dátum: 2011.02.03 23:00:33 »
Az említett teszt szerint...
Hát ezaz, hogy mindent csak az ADAC teszt szerint nézel. Miután japán gumi, simán el tudom képzelni, hogy a német ADAC lehúzza, csak mert konkurens, külföldi márka. Én nem bízom túlságosan meg az eredményükben, ez csak 1 véleménynek tekinthető részemről a sok közül.

Érdekes, de az összes német teszten valahogyan mindig a német termékek jönnek ki 90%-os valószínűséggel a legjobbnak. Múltkor láttam egy ADAC-s akkutesztet, természetesen a Bosch és a Varta teljesített a legjobban. Nem rosszak, csak az eredményt már tudtam, mielőtt elolvastam volna a cikket...

Az ADAC gumitesztje is számomra érdekes. Azt írta a Kléber Krisalp HP2-re, hogy jégen gyenge, bezzeg másutt jó. Ehhez képest nálam fordítva van, plusz fokban vizen gyenge és jégen kiváló. Erről ennyit.

A Yokohama sem egy jó gumi az ADAC szerint, nem kapott különösen jobb pontokat. De ha a netes teszteket olvassuk, akkor mindenki ódákat zeng arról, hogy mennyire jól tapad száraz és vizes úton egyaránt. Nekem valahogyan a sok netes review és a tyretest.com-os eredmény nem fér össze az ADAC eredményével.

Eddig nekem bejöttek a netes beszámolók a gumikkal kapcsolatosan, míg az ADAC teszteredmények csak részben. Én inkább a netes beszámolóknak hiszek nagyobb súllyal és nem egy német (hazafi, elfogult, sponzorált) autóklub saját teszteredményének, amely hitelessége erősen megkérdőjelezhető.

De ez az én véleményem, nem kell vele egyet érteni, csak akceptálni.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.03 23:21:17 írta B.S. »

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13781 Dátum: 2011.02.03 23:30:27 »
55 alatt mind peremvédős.

Jo is lenne.  ::) Sajnos nem ilyen egyszeru, elvarhato lenne, de kozel sem mind peremvedos 55 alatt.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13782 Dátum: 2011.02.03 23:32:27 »
Miután japán gumi, simán el tudom képzelni, hogy a német ADAC lehúzza, csak mert konkurens, külföldi márka.

Nem azert, mert japan gumi. A Bridgestone mar tobbszor nyert ugyanitt. El kell fogadni, a Yokohama egeszen egyszeruen es szimplan csak sz@r.  :hug: Bocsi, szarazon es csakis szarazon jo, de nem kiemelkedo vagy ilyesmi. Szarazon egy jo gumi, se tobb, se kevesebb.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13783 Dátum: 2011.02.04 02:10:58 »
(Ha a pénz nem számítana, Goodyear Vectort vennék.)
Ekkora a különbség?
Nem :) ... Pont ezért írtam, hogy akkor vennék Goodyeart, ha a pénz nem számítana. Mert jobb; de messze nem annyival, amennyivel többe kerül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13784 Dátum: 2011.02.04 02:12:07 »
Miután japán gumi, simán el tudom képzelni, hogy a német ADAC lehúzza, csak mert konkurens, külföldi márka.
Nem azert, mert japan gumi. A Bridgestone mar tobbszor nyert ugyanitt.
Így van. A Bridgestone rendszeresen kiváló eredményeket ér el az ADAC-nál is, és más német teszteken is. Na persze ennek valszeg csak annyi a magyarázata, hogy többet fizet, mint a Yoko  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )