Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4065891 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13755 Dátum: 2011.02.03 16:28:02 »
Ja, ha személyesen megy ki, akkor más, azt hittem, hogy postázásos megoldás lesz.
Megrendeltem a neten, aztan felhivtak, aztan mondta a csavo, hogy 3 db van most, a 4. uton van Ausztriabol ide. Ha a jovo heten megjon a 4. gumi is, akkor szol, azt kimegyek ertuk.

Allitolag 1 evesek a gumik, ezert is voltak akciosak. 13 volt darabja, masutt 16-17 korul mozgott meg akciosan is. 1 ev meg belefer sztem, nalam ugy is 2 even belul meghalnak majd, nem fognak elrohadni a felnin... :D

Szerintetek jo bolt volt? Szerintem igen.
A Dunlop Sp01 14.500 lett volna, a P6 Cinturato meg 15 rugo. De a Dunlopot unom (az van most nyariba, amugy kiraly), igy gondoltam kiprobalom a Yokohamat. A P6 nem tetszik (nekem a dizajn is szamit, vessetek meg), meg draga is volt. 2 rugo kulonbozet guminkent egy kerekor szett :excl:

Ez a tesztek alapjan is jo, meg a kinezete alapjan is tetszik...  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13756 Dátum: 2011.02.03 16:28:03 »
Erdeklodnek, hogy ki mennyiert milyen gumit tud hozni?

Amit szeretnek: 195/50R15

Amire gondoltam:
Dunlop SP01
Yokohama C Drive AC01
Toyo Proxes T1-R
startgumin most 15e a Pirelli P6 Cinturato - jelenlegi viszonylatban nem rossz ajánlat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13757 Dátum: 2011.02.03 16:28:48 »
Na, látom, közben okafogyott lett a hsz-om  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13758 Dátum: 2011.02.03 16:32:01 »
Allitolag tapad mint az allat, csak hamar elkopik. De az nem baj, csak fogja a kocsit vizen is a palyan 150-nel...
Ez a fő prioritás, és ehhez képest Yokohamát vettél? Fura... de most már mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13759 Dátum: 2011.02.03 16:32:51 »
Allitolag 1 evesek a gumik, ezert is voltak akciosak. 13 volt darabja, masutt 16-17 korul mozgott meg akciosan is. 1 ev meg belefer sztem, nalam ugy is 2 even belul meghalnak majd, nem fognak elrohadni a felnin... :D
Nekem is kb. 2 évet bírnak...főleg ahogy én használom :)
Emellé inkább akkor elringezném, ha mégse halna meg :) Így se fél a ringtől :D
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13760 Dátum: 2011.02.03 16:38:11 »
Allitolag tapad mint az allat, csak hamar elkopik. De az nem baj, csak fogja a kocsit vizen is a palyan 150-nel...
Ez a fő prioritás, és ehhez képest Yokohamát vettél? Fura... de most már mindegy.
Miert Te mit vettel volna? (Jatekon kivul.  :D )

Olcso legyen, tapadjon, ne legyen noname, ne usszon fel azonnal.

Mindenhol azt olvastam, hogy vizen jol teljesit, egyedul a kopast hoztak ki negativnak. Vagy nem tudok valamirol?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13761 Dátum: 2011.02.03 16:39:11 »
Ja, ha személyesen megy ki, akkor más, azt hittem, hogy postázásos megoldás lesz.
Megrendeltem a neten, aztan felhivtak, aztan mondta a csavo, hogy 3 db van most, a 4. uton van Ausztriabol ide. Ha a jovo heten megjon a 4. gumi is, akkor szol, azt kimegyek ertuk.

Allitolag 1 evesek a gumik, ezert is voltak akciosak. 13 volt darabja, masutt 16-17 korul mozgott meg akciosan is. 1 ev meg belefer sztem, nalam ugy is 2 even belul meghalnak majd, nem fognak elrohadni a felnin... :D

Szerintetek jo bolt volt? Szerintem igen.
A Dunlop Sp01 14.500 lett volna, a P6 Cinturato meg 15 rugo. De a Dunlopot unom (az van most nyariba, amugy kiraly), igy gondoltam kiprobalom a Yokohamat. A P6 nem tetszik (nekem a dizajn is szamit, vessetek meg), meg draga is volt. 2 rugo kulonbozet guminkent egy kerekor szett :excl:

Ez a tesztek alapjan is jo, meg a kinezete alapjan is tetszik...  ;)

Nézd, ezen indokok alapján, jól választhattál, de a használat során úgyis kiderül, hogy mi az eredmény.

Most én is vacillálok. Nekem is kell egy nyári szett, de ahogy néztem a téliknek - a hátsókat mindenképpen - is ez az utolsó szezonja. Arra gondoltam, hogy március környékén megnézem, hogy a télin mennyi hús van még és túlhordom, elkoptatom és amikor elfogyott nullára, akkor teszem majd fel az új nyári szettet. Amúgyis másik alufelnire kell tenni, így szépen kivárom a legkedvezőbb ajánlatot, feltetetem és kivárok még el nem jön a szett ideje. Így spórolnék pár kilómétert a nyárinak. Aztán ősszel jöhet az új téli szett. Nálam a 4 évszakos nem játszik, valahogy nem bízom benne, ahhoz képest nagyon sokat megyek és pályázok is.

Nálam is mindenféleképpen Michelin, GY, Dunlop, Bridge, Conti az elsődleges, de értelmes variáció lehet esetlegesen a Kléber, Fulda megoldás is.
Aztán majd kiderül, ha ott vagyok a döntési helyzetben.

Ehhez mit szólsz, mit szóltok?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13762 Dátum: 2011.02.03 16:43:20 »
Ezzel csak az a baj, hogy februarban vannak az akciok, max marcius elejen. Tavaly vettem a Dunlopot februarban, marciusra mindenhol 2 rugoval tobb lett mar darabja. Aprilisra meg 5e-rel volt mar tobb.
Nem veletlen veszek en is gumit most es nem 2 honap mulva...

Amugy az elgondolast helytallo, en is elkoptatnam a telit. Csak kerdes, hogy hogyan jarsz jobban, mert ugye addigra nem lesznek mar akciok vagy csak nagyon keves lesz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13763 Dátum: 2011.02.03 16:47:05 »
Miert Te mit vettel volna? (Jatekon kivul.  :D )

Olcso legyen, tapadjon, ne legyen noname, ne usszon fel azonnal.

Mindenhol azt olvastam, hogy vizen jol teljesit, egyedul a kopast hoztak ki negativnak. Vagy nem tudok valamirol?
Hát, itt sajnos nem fest annyira jól. Mondjuk, pont a hosszanti aquaplaning-értéke rendben van. De a többi nem annyira.

Mit vettem volna? Ebben a méretben, a mostani árak alapján, a P6-ost. Nem tetszik a minta? Akkor, 14 ezerért (startgumi), a Fulda Carat Progresso-t.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13764 Dátum: 2011.02.03 16:49:17 »
Most én is vacillálok. Nekem is kell egy nyári szett, de ahogy néztem a téliknek - a hátsókat mindenképpen - is ez az utolsó szezonja. Arra gondoltam, hogy március környékén megnézem, hogy a télin mennyi hús van még és túlhordom, elkoptatom és amikor elfogyott nullára, akkor teszem majd fel az új nyári szettet. Amúgyis másik alufelnire kell tenni, így szépen kivárom a legkedvezőbb ajánlatot, feltetetem és kivárok még el nem jön a szett ideje. Így spórolnék pár kilómétert a nyárinak. Aztán ősszel jöhet az új téli szett. Nálam a 4 évszakos nem játszik, valahogy nem bízom benne, ahhoz képest nagyon sokat megyek és pályázok is.

Nálam is mindenféleképpen Michelin, GY, Dunlop, Bridge, Conti az elsődleges, de értelmes variáció lehet esetlegesen a Kléber, Fulda megoldás is.
Aztán majd kiderül, ha ott vagyok a döntési helyzetben.

Ehhez mit szólsz, mit szóltok?
Max annyit, hogy egy új (jóféle) négyévszakos azért sokkal jobb (nyáron is), mint egy kopott téli  ;) ... Utóbbiakkal, főleg pályán, vízen oda kell majd figyelned, dehát ezt úgyis tudod  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13765 Dátum: 2011.02.03 16:50:15 »
Ezzel csak az a baj, hogy februarban vannak az akciok, max marcius elejen. Tavaly vettem a Dunlopot februarban, marciusra mindenhol 2 rugoval tobb lett mar darabja. Aprilisra meg 5e-rel volt mar tobb.
Nem veletlen veszek en is gumit most es nem 2 honap mulva...

Amugy az elgondolast helytallo, en is elkoptatnam a telit. Csak kerdes, hogy hogyan jarsz jobban, mert ugye addigra nem lesznek mar akciok vagy csak nagyon keves lesz.
Félreértettél. Arra gondoltam, hogy megveszem, amikor arra megfelelő alkalom nyílik.  ;)

Ez lehet holnap, egy hét múlva usw.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13766 Dátum: 2011.02.03 16:52:32 »
Max annyit, hogy egy új (jóféle) négyévszakos azért sokkal jobb (nyáron is), mint egy kopott téli  ;) ... Utóbbiakkal, főleg pályán, vízen oda kell majd figyelned, dehát ezt úgyis tudod  :yes:

:hmmmm: Ez igaz, a Conti hátul, már az utolsó latyakban izgága volt, csak 80-at tudtam menni, előztek is, néztem is, hogy mi van, de nyilvánvaló, hogy gumi profilméret túltengésük volt....  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13767 Dátum: 2011.02.03 16:56:05 »
En a tyretest.com-ot neztem, meg par internetes review-t, test-et. Ott nem panaszkodtak semmire sem, mindenki dicserte a gumit, hogy mennyire jo vizen is, meg szaraz uton is.
Majd kiderul a hasznalat soran, hogy mennyire jo a gumi tenylegesen vizen, meg betonon.  ;)

A Fuldaban nem bizok, nem tekintettem sosem jo guminak. Bar teny, hogy jol nez ki a mintaja, meg jo is lehet. Valahol a Barum, Sava, Semperit szinten van szerintem. Aztan lehet, hogy nem olyan rossz, de a Yokohamaban jobban bizok. Ilyen gumink mar volt 2x is regebben es nagyon szerettem, iszonyatosan jol tapadtak, csak hamarabb koptak.

Meg a Pirellit, Dunlopot ismerem, tudom, hogy jo. Kivancsi vagyok, hogy a Yokohama milyen. Lehet, hogy ez is tok jo, csak nem annyira divatos marka. Pl. a Goodyear meg nagy marka, en megis csalodtam benne, szoval erdekes, hogy kinek mi jon be.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13768 Dátum: 2011.02.03 16:56:47 »
Hát ja, a felúszási jellemzők drámaian le tudnak romlani, ahogy fogy a profil... Ezt nem tudja a sok ökör, aki fent hagyja 1.6 mm-es profilmélységig a gumit  :nonono: ... Aztán csodálkozik, hogy egy nagyobb záporban miért úszik fel a kocsija 75-nél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13769 Dátum: 2011.02.03 16:57:29 »
80 ezrem biztos nem lesz rá, 45 ezer helyett. No way, ez nem jön össze. Vagy adsz kölcsön  ;) ?

68 lenne az a 80  ;) Annyi mindenre akad, ertelmes dolgokra meg nem, ki erti ezt?  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/