Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4054569 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13650 Dátum: 2011.01.16 23:29:01 »

Legolcsóbb: Barum Bravuris 2
Árban a második: Hankook Ventus Prime K105
Középkategória: Kleber Dynaxer HP3
És a legjobbak nagyjából egy árban: Bridgestone Turanza ER300, Continental Premium Contact 2, Dunlop Fastresponse


Én a felsoroltak közül a Kumho KU 31-et választanám. (valami díjat is nyert)  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13651 Dátum: 2011.01.16 23:42:45 »
Még agyalok azon, hogy miként oldjam meg a nyárigumi kérdést tavasszal.

Ha 4 db újat vennék, akkor Ti melyiket vennétek a helyembe:

Legolcsóbb: Barum Bravuris 2
Árban a második: Hankook Ventus Prime K105
Középkategória: Kleber Dynaxer HP3
És a legjobbak nagyjából egy árban: Bridgestone Turanza ER300, Continental Premium Contact 2, Dunlop Fastresponse

Hogy mennyire tapad lényegében tökmind1, mert az én vezetési stílusomat egy 145/80-as 10 éves Matador is kielégíti  :D
Ami inkább fontos, hogy időben tartós legyen. Ugyanis nálam nem kopik el a gumi, hanem elöregszik, így minél tovább tart annál jobb!

Szerintetek?

Amúgy a másik verzió, hogy csak 2 db gumit veszek a meglévő kettő mellé... Ha a meglévő kettőt addig nem tudom eladni  :hmmmm:
Hááát  :hmmmm: ... Ha nem lenne a tartósság-kritérium, azt mondanám: Barum. Így viszont... A fene tudja, erről nincsenek objektív adatok, de mindenesetre így pont a Barumot talán elsőnek lőném ki. Állítólag a Hankook sem túl tartós. Kléberről viszont nem nagyon hallani, hogy hamar öregedne... Talán érdemes lenne azt kipróbálni. Vagy a Bridgestone. De ez tényleg lutri.

Én a két új + két régi gumis verzióról inkább lebeszélnélek, ha tehetném. Vagy az elejét fogja nagyon tolni és hosszabb úton áll meg, vagy a hátulját fogja dobálni; és vizes úton ezekhez nem is kell száguldozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13652 Dátum: 2011.01.17 12:50:57 »
Ha 4 db újat vennék, akkor Ti melyiket vennétek a helyembe:
Ha pl. engem kérdeznél, én mindenképpen a legjobbakból ajánlanám valamelyiket.  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13653 Dátum: 2011.01.17 15:20:56 »
Akkor feldobom én is, én milyen újítsak tavasszal?

Egyterű, sokat megyek, 300Nm, amit időnként ki szoktam használni, de általában csak dinamikusan megyek. Lényeg a pályatempónál való jó tulajdonság száraz és vizes burkolatnál.
Pirelli, Maraghoni és Khumo kizárva.  205/55-R16 a méret, 2,5 bar nyomással elöl-hátul.
És utálom a Valvoline motorolajat.  [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13654 Dátum: 2011.01.17 15:22:52 »
 :ph34r: Ezek alapján zsebbe nyúlós lesz...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13655 Dátum: 2011.01.17 17:24:42 »
Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Idézet
Én a felsoroltak közül a Kumho KU 31-et választanám. (valami díjat is nyert)
Az én méretemben csak KH31 van, mondjuk az elég jó áron.

Milyen gumi a Kumho? Idegenkedek az ilyen Hankook és Kumho féle gumiktól  :wacko:

Idézet
Ha nem lenne a tartósság-kritérium, azt mondanám: Barum. Így viszont...
A tartósságon kívül azt mondod, hogy jó gumi a Barum? De most komolyan! Mert ha 1 évvel elöbb el kell dobnom az nem gáz, mert viszont jóval olcsóbb a Dunlop, Bridgestone, Conti triónál!!

Idézet
Én a két új + két régi gumis verzióról inkább lebeszélnélek, ha tehetném. Vagy az elejét fogja nagyon tolni és hosszabb úton áll meg, vagy a hátulját fogja dobálni; és vizes úton ezekhez nem is kell száguldozni.
Lehet, hogy kicsit félreértettél. Itt csak arrol van szó, van most 4 db Bridgestone Potenzám. 2 db 2004-es, 2 db 2007-es. A régiek ugye repedezettek, mennének a kukába. A 2007-esek viszont hibátlanok, amellé kapna két új teljesen ugyanilyen gumit. Majd 2-3 év múlva megin kettőt, aztán megin... Egészen addig amíg kapható ez a Bridgestone...
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13656 Dátum: 2011.01.17 17:56:09 »
Xanyi: sztem barum. Az en legfontosabb szempontombol ( ugyis tudod) veri meg a michelin energy-t is. Neha fujd be szilikonnal az oldalat. Szep is, es nyugodtabban allhatsz a napon :) ;)


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13657 Dátum: 2011.01.17 18:07:02 »
Xanyi: sztem barum. Az en legfontosabb szempontombol ( ugyis tudod) veri meg a michelin energy-t is. Neha fujd be szilikonnal az oldalat. Szep is, es nyugodtabban allhatsz a napon :) ;)

A Bravuris volt nagyon jó gördulési ellenállásba. A Bravuris 2 is ugyanígy jó? Mert az lenne a hab a tortán  :D
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13658 Dátum: 2011.01.17 18:09:48 »
Mindketto veri a mezonyt gordulesi ellenallasban :)


TSityu

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13659 Dátum: 2011.01.17 18:51:14 »
Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Idézet
Én a felsoroltak közül a Kumho KU 31-et választanám. (valami díjat is nyert)
Az én méretemben csak KH31 van, mondjuk az elég jó áron.


Nem tudom mi a méreted,( :D) de ha ebből egyik se jó akkor tényleg nem tudok segíteni.  :hug:

http://www.startgumi.hu/kumho/ecsta_spt_ku31/

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13660 Dátum: 2011.01.17 19:09:27 »
Milyen gumi a Kumho? Idegenkedek az ilyen Hankook és Kumho féle gumiktól  :wacko:

Hankook az Audi gyári beszállítója, (többek között emiatt is épült a magyarországi gyári, hogy az EU igényeket ki tudják elégíteni). A Kumho pedig szintén nem szar... Keress csak rá! Kumhonak vannak igencsak prémiumkategóriás gumija!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13661 Dátum: 2011.01.17 19:12:11 »
Xanyi: sztem barum. Az en legfontosabb szempontombol ( ugyis tudod) veri meg a michelin energy-t is. Neha fujd be szilikonnal az oldalat. Szep is, es nyugodtabban allhatsz a napon :) ;)

Tudom, egyéni dolog, de nekem _soha_ nem lesz Barum gumi az autómon. Miért?
Ezért! Ez egy újan vásárolt Barum gumi volt a család Marutiján ~másfél évesen... Elég csúnya volt, és csak a szerencsének köszönhetjük, hogy nem ment tetőre a vas.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13662 Dátum: 2011.01.17 19:37:27 »
A cégesen nekem Kormorán van, no azt is csak olyan kocsira ajánlom amin van CASCO. (vagy piszkosul jó a sofőr)  :D :D :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13663 Dátum: 2011.01.17 20:15:59 »
Idézet
Nem tudom mi a méreted,( nagymosoly) de ha ebből egyik se jó akkor tényleg nem tudok segíteni.
185/55R15
A forgásirányos mintázatok nem hajlamosak fűrészfogasra kopni?

Idézet
Tudom, egyéni dolog, de nekem _soha_ nem lesz Barum gumi az autómon. Miért?
Ezért! Ez egy újan vásárolt Barum gumi volt a család Marutiján ~másfél évesen... Elég csúnya volt, és csak a szerencsének köszönhetjük, hogy nem ment tetőre a vas.
Bizonyára ha az én autómon járt volna így egy gumi, én is ki lennék akadva. Mégis azt kell mondanom, hogy ez nem mérvadó...
Ugyanis egy ismerősöm Passatján nagyjából ugyanígy járt Hankook gumi pár éve. Mégsem mondom, hogy a Hankookot nem vennék, mert mindenből ki lehet fogni...  :hmmmm:
Xanyi

TSityu

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13664 Dátum: 2011.01.17 23:37:14 »