Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4063304 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13590 Dátum: 2011.01.12 21:56:29 »
Sziasztok!

Energiatakarékos gumit szeretnék venni.  Az energy savert néztem ki. Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg ismer valaki hasonló tulajdonságokkal bíró más márkát, tipust?

üdv
Bandi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13591 Dátum: 2011.01.12 22:31:50 »
Energiatakarékos gumit szeretnék venni.  Az energy savert néztem ki. Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg ismer valaki hasonló tulajdonságokkal bíró más márkát, tipust?
nincs ehhez fogható, ennyire fogyasztásbarát abroncs.
Hátránya: a vizes utat nem szereti, ott elég könnyen csúszik, kipörög.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13592 Dátum: 2011.01.12 23:07:10 »
music: ezt használat alapján mondod? Csak azért kérdem, mert én egy szezont lenyomtam vele a cégesen és kb 20ezer km tapasztalata alapján esőben is jól muzsikált. Próbáltam, provokáltam. Sztem abszolút jó választás, ha valaki ecogumit keres.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13593 Dátum: 2011.01.13 01:18:13 »
Így van. Az aktuális Energy Saver már átlagos tudással rendelkezik vizes úton is - nem több, de nem is kevesebb. Rossznak semmiképp sem mondható. Tehát vállalható. És takarékosságban (továbbá élettartamban!) verhetetlen. Főleg annak jó választás, aki nagyon sokat autózik - tehát előbb fogja a gumit elkoptatni, mintsem hogy elöregedne.

Ha ezek a feltételek nem állnak fenn, említhető még a Fulda EcoControl is - ez is korrekt üa.takarékos gumi, a Michelinnél kedvezőbb áron.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13594 Dátum: 2011.01.13 08:59:31 »
Sziasztok!

Energiatakarékos gumit szeretnék venni.  Az energy savert néztem ki. Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg ismer valaki hasonló tulajdonságokkal bíró más márkát, tipust?

üdv
Bandi
Jól nézz körül, ne csak a Michelint lásd! Ott az Uniroyal Rainexpert, 2010-ben egyértelműen a "különösen ajánlott" kategóriába sorolták, mert minden körülmény között kiegyensúlyozottan teljesít, beleértve a fogyasztást is! És jelentősen olcsóbb, az Energy Savernél (jobb is!), ráadásul Continental tulajdon! Én ezt fogom most nyárra készülve venni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13595 Dátum: 2011.01.13 09:17:27 »
Sziasztok!

Energiatakarékos gumit szeretnék venni.  Az energy savert néztem ki. Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg ismer valaki hasonló tulajdonságokkal bíró más márkát, tipust?

üdv
Bandi
Én eddig 23 ezret mentem az E.S.-sel. A hosszú élettartamában nagyon bízom, a tapadása nekem elfogadható, ám nem szoktam "versenyezni" vele. Nedves, poros úton persze meg tudom csúsztatni egy hírtelen indulással vagy nagyon erős fékezéssel. De az azelőtt használt gyári Bridgestone Potenzához képest egyszerűen nem tudok fogyasztás csökkenést kimutatni. Játszottam már sokat a keréknyomással 2,2-2,6 között, nem tünt fel érdemi fogyasztás növekedés vagy csökkenés.
Véleményem szerint 1 dl/100km-en belül lehet az előnye egy átlagos gördülési ellenállású gumihoz képest, de ettől többet talán a gyártó sem ígér(?).
A gördülési zaja jobban feltünt, amikor a Potenzát erre cseréltem, picit "morgósnak" érzem, de ez a kopással változik.
Még annyit, hogy ez "Made in Italy" gumi. Valaki említett már nekem orosz gyártású Energy Saver-t is. Azt el tudom képzelni, hogy a különböző helyen gyártott, de ugyanolyan tipusú gumik nem viselkednek tökéletesen egyformán.
1.4VVti (2004)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13596 Dátum: 2011.01.13 17:47:14 »
Energiatakarékos gumit szeretnék venni.  Az energy savert néztem ki. Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg ismer valaki hasonló tulajdonságokkal bíró más márkát, tipust?
Itt pont ilyen gumikat teszteltek:
http://www.testberichte.de/a/reifen/magazin/auto-bild-31-2010/225711.html
http://www.autobild.de/artikel/oekoreifen-test-1230227.html (ugyanaz)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13597 Dátum: 2011.01.13 18:50:06 »
YOKOHAMA AA01 A DRIVE jo valasztas lehet? 7-8ezer km-t megyek meg a kocsival eladas elott, es idoszeru lenne gumit cserelni.
Ebbol 3x2000km egysegges autopalya.
Milyen gumit ajanlotok? Lehetoseg szerint nem akarok ra sokat kolteni. Hasznaltat se akarok. Bennevan a pakliba, hogy csaladba marad az auto, szoval szart se akarok.
Otleteket elfogadok.
kisa
born to ride

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13598 Dátum: 2011.01.13 20:20:34 »
]Jól nézz körül, ne csak a Michelint lásd! Ott az Uniroyal Rainexpert, 2010-ben egyértelműen a "különösen ajánlott" kategóriába sorolták, mert minden körülmény között kiegyensúlyozottan teljesít, beleértve a fogyasztást is! És jelentősen olcsóbb, az Energy Savernél (jobb is!), ráadásul Continental tulajdon! Én ezt fogom most nyárra készülve venni.

Igen, jók az Uniroyal gumik, de állítólag elég gyorsan kopnak. Legalábbis én ezt hallottam.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13599 Dátum: 2011.01.13 20:43:52 »
Csak a nyári gumik ilyen drágák most, szezonon kívül, vagy általában így felmentek a gumiárak pár hónap alatt?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13600 Dátum: 2011.01.13 22:51:07 »
YOKOHAMA AA01 A DRIVE jo valasztas lehet? 7-8ezer km-t megyek meg a kocsival eladas elott, es idoszeru lenne gumit cserelni.
Ebbol 3x2000km egysegges autopalya.
Milyen gumit ajanlotok? Lehetoseg szerint nem akarok ra sokat kolteni. Hasznaltat se akarok. Bennevan a pakliba, hogy csaladba marad az auto, szoval szart se akarok.
Otleteket elfogadok.
Őszintén szólva nekem a Yoko eléggé sötét ló. Ellenben pl a Nokian i3as jól szerepelt teszten (ha jól emlékszem, AutoBlidben olvastam róla) és idehaza kb hasonló árban van, mint a Yoko. ADAC tesztekben a Yoko gumik többnyire a középmezőnyben szerepelnek.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13601 Dátum: 2011.01.13 22:51:44 »
Csak a nyári gumik ilyen drágák most, szezonon kívül, vagy általában így felmentek a gumiárak pár hónap alatt?!
Asszem' pont ebben a topicban linkelte valaki a hírt, hogy egekben van a nyersgumi világpiaci ára...
Gabe 254.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13602 Dátum: 2011.01.13 23:02:58 »
Asszem' pont ebben a topicban linkelte valaki a hírt, hogy egekben van a nyersgumi világpiaci ára...
Én is másoltam be valami ilyet, de ott mintha csak kb. 5%-os emelésről lett volna szó...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13603 Dátum: 2011.01.13 23:18:15 »
YOKOHAMA AA01 A DRIVE jo valasztas lehet? 7-8ezer km-t megyek meg a kocsival eladas elott, es idoszeru lenne gumit cserelni.
Ebbol 3x2000km egysegges autopalya.
Milyen gumit ajanlotok? Lehetoseg szerint nem akarok ra sokat kolteni. Hasznaltat se akarok. Bennevan a pakliba, hogy csaladba marad az auto, szoval szart se akarok.
Otleteket elfogadok.
Őszintén szólva nekem a Yoko eléggé sötét ló. Ellenben pl a Nokian i3as jól szerepelt teszten (ha jól emlékszem, AutoBlidben olvastam róla) és idehaza kb hasonló árban van, mint a Yoko. ADAC tesztekben a Yoko gumik többnyire a középmezőnyben szerepelnek.

ebbol kellene valasztanom, odahaza kb. 2600km mulva leszek.
egyik ceg

masik ceg

harmadik ceg
kisa
born to ride

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13604 Dátum: 2011.01.14 08:49:00 »
ebbol kellene valasztanom, odahaza kb. 2600km mulva leszek.
egyik ceg
szerintem az első linken a Dunlop Fastresponse teljesen jó lenne