Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4204764 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13050 Dátum: 2010.11.16 14:13:01 »
nem csak vizesek!

nem nagyon szeretem a szilikont:)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13051 Dátum: 2010.11.16 15:15:31 »
Átszereltem ma otthon téli kerékre...... megfogadtam, hogy tavasszal már az alukat kerékőr nélkül teszem fel....rettentő sok a szívás a kerékőrrel otthoni cserekor is, gumisnál is...szóval elég volt :surrender:.......... 16fok celsiusban  :wacko: el is gurultam a közeli kúthoz nyomást beállítani...

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13052 Dátum: 2010.11.16 17:27:06 »
Átszereltem ma otthon téli kerékre...... megfogadtam, hogy tavasszal már az alukat kerékőr nélkül teszem fel....rettentő sok a szívás a kerékőrrel otthoni cserekor is, gumisnál is...szóval elég volt :surrender:.......... 16fok celsiusban  :wacko: el is gurultam a közeli kúthoz nyomást beállítani...

Milyen kerékőr ez?? Nem csak rádugod az inverz mintát??
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13053 Dátum: 2010.11.16 18:59:56 »
Átszereltem ma otthon téli kerékre...... megfogadtam, hogy tavasszal már az alukat kerékőr nélkül teszem fel....rettentő sok a szívás a kerékőrrel otthoni cserekor is, gumisnál is...szóval elég volt :surrender:.......... 16fok celsiusban  :wacko: el is gurultam a közeli kúthoz nyomást beállítani...
Milyen kerékőr ez?? Nem csak rádugod az inverz mintát??
De igen....viszont ha rá van szorulva, akkor ölég nehéz leszedni, mivel jobban rá kell nyomni a kulcsot, mint a normál csavar esetében...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13054 Dátum: 2010.11.16 22:30:12 »
Átszereltem ma otthon téli kerékre...... megfogadtam, hogy tavasszal már az alukat kerékőr nélkül teszem fel....rettentő sok a szívás a kerékőrrel otthoni cserekor is, gumisnál is...szóval elég volt :surrender:.......... 16fok celsiusban  :wacko: el is gurultam a közeli kúthoz nyomást beállítani...
Hát, szerintem még mindig inkább egy kis szívás félévente (bár nekem a gumisnál nem okozott gondot), minthogy aztán azon aggódjak, hogy bárki lelophatja a kerekeket...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13055 Dátum: 2010.11.16 22:36:31 »
Átszereltem ma otthon téli kerékre...... megfogadtam, hogy tavasszal már az alukat kerékőr nélkül teszem fel....rettentő sok a szívás a kerékőrrel otthoni cserekor is, gumisnál is...szóval elég volt :surrender:.......... 16fok celsiusban  :wacko: el is gurultam a közeli kúthoz nyomást beállítani...
Hát, szerintem még mindig inkább egy kis szívás félévente (bár nekem a gumisnál nem okozott gondot), minthogy aztán azon aggódjak, hogy bárki lelophatja a kerekeket...
Félek, hogy egyszer beletörik a kerékőr fogazat... aztán lesz csak szívás. Értéke meg nem túl nagy már ezeknek a felniknek, legalábbis a 15ös gyári corolla aluknak....

TZoli

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13056 Dátum: 2010.11.16 22:42:50 »
Ha egy kerékőr fel-leszerelése görcsölést- problémát okoz akkor bízd valaki másra
Azért furcsán néznél ha egyszer az egyik parkolóban téglákon vagy tuskókon állna a Corolla :devil: akármennyit is ér a felni
De az is igaz ha valaki le akarja venni az úgyis leveszi, nekem is van szerszámom amivel minden kerékőr leszedhető

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13057 Dátum: 2010.11.16 22:47:39 »
Ha egy kerékőr fel-leszerelése görcsölést- problémát okoz akkor bízd valaki másra
Lassítja a munkát egyrészről, másrészről ha rászorul, akkor azért (számomra) nem egyszerű leszedni. Ha nem tartom a kulcsot teljesen rá, nem merőleges a sík, akkor egyből leugrik, viszont ha a megfelelő szögben tartom, nem tudok akkora erőt kifejteni, mint a többinél.
Gumisnál meg problémás, mert ugye van egy kis műanyag izé, amivel a kerékőr kupakokat kell leszedni (ezt megcsinálom mondjuk előre), aztán a 8kerék, meg az x csavar mellett figyelni a kerékőr kulcselőkére, hogy nem kavarodjon el stb....kicsit problémás azért...

TZoli

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13058 Dátum: 2010.11.16 23:33:32 »
Gumisnál sem problémás mivel már szinte minden 3.-dik autón kerékőr van, ez semmiféleképpen nem lehet probléma
Én 65 autó kerekét illetve gumiját tárolom szezonálisan, amelyiknek kereke van és a felni miatt más a nyári és téli szett csavarja  azokat is én tárolom a kerékőr leszedőkkel együtt (télre lemezfelnihez nagyon kevesen használnak kerékőrt, de ilyen is van!) , mindegyik külön dobozba van tárolva a doboz lezárva, rajta címke rendszámmal megírva. Soha nem tűnt még el semmi.
A kerékőr az én munkámat is lassítja mivel azt nem szedhetem légkulccsal (a légkulcs üt is és kiverheti a rózsás kerékőröket), így azokat keresztkulccsal lazítom-húzom.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13059 Dátum: 2010.11.16 23:35:28 »
És mennyire egyszerű egy defekt esetén az árokparton levenni a kerékőrt?

TZoli

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13060 Dátum: 2010.11.16 23:44:42 »
Ugyanannyira mint bárhol más helyen, de lehet hogy nem értem 100%-osan a kérdést.


« Utoljára szerkesztve: 2010.11.16 23:50:18 írta TZoli »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13061 Dátum: 2010.11.16 23:48:00 »
Az ugyanannyira lettem volna kíváncsi (nem volt még kerékőröm).

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13062 Dátum: 2010.11.16 23:57:12 »
Gumisnál sem problémás mivel már szinte minden 3.-dik autón kerékőr van, ez semmiféleképpen nem lehet probléma
Én 65 autó kerekét illetve gumiját tárolom szezonálisan, amelyiknek kereke van és a felni miatt más a nyári és téli szett csavarja  azokat is én tárolom a kerékőr leszedőkkel együtt (télre lemezfelnihez nagyon kevesen használnak kerékőrt, de ilyen is van!) , mindegyik külön dobozba van tárolva a doboz lezárva, rajta címke rendszámmal megírva. Soha nem tűnt még el semmi.
A kerékőr az én munkámat is lassítja mivel azt nem szedhetem légkulccsal (a légkulcs üt is és kiverheti a rózsás kerékőröket), így azokat keresztkulccsal lazítom-húzom.
Mondjuk én vagyok a h ú l y e , hogy nem zsírozom meg.... aztán fél év múlva szívok, ha rászorul  ... :surrender:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13063 Dátum: 2010.11.17 00:32:57 »
Mondjuk én vagyok a h ú l y e , hogy nem zsírozom meg.... aztán fél év múlva szívok, ha rászorul  ... :surrender:
Én sosem zsírozok kerékcsavart, és nem szorul meg... A kerékőr sem... Fontos, hogy ne húzza meg az ember túl erősen - csak amennyire kell.

Mondjuk, tudok olyan autóról, amelyikre ennek ellenére rendszeresen rászorul.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re: Gumik és felnik
« Válasz #13064 Dátum: 2010.11.17 08:57:47 »
Ha egy kerékőr fel-leszerelése görcsölést- problémát okoz akkor bízd valaki másra
Lassítja a munkát egyrészről, másrészről ha rászorul, akkor azért (számomra) nem egyszerű leszedni. Ha nem tartom a kulcsot teljesen rá, nem merőleges a sík, akkor egyből leugrik, viszont ha a megfelelő szögben tartom, nem tudok akkora erőt kifejteni, mint a többinél.
Gumisnál meg problémás, mert ugye van egy kis műanyag izé, amivel a kerékőr kupakokat kell leszedni (ezt megcsinálom mondjuk előre), aztán a 8kerék, meg az x csavar mellett figyelni a kerékőr kulcselőkére, hogy nem kavarodjon el stb....kicsit problémás azért...

Nem tudom a tiéd milyen, nekem ilyen van:

http://www.norauto.hu/termekek/aru/mcgard-kerkr

Nincs vele semmi probléma sem fel- sem leszereléskor, kb 4x 15mp-cel tart tovább a kerekek cseréje  ;)

A kerékcsavarok rászorulása ellen minimális zsírzás, szigorúan csak a menetre, sokat segíthet. A felni és a csavarok felfekvési felületeire még véletlenül se jusson belőle.  :nono:
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6