Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4065179 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Gumik és felnik
« Válasz #120 Dátum: 2004.08.10 08:51:16 »
Helló Astra!

Érdeklődnék, hogy milyen gummát ajánlasz télre a kis diesel Yarisra. A gyári nyárim 175/65*14.

Mitől jó egy téli gumi? Nekem a corollán Snowfox volt fent régen (nagyon olcsó volt ) és nem éreztem, hogy rossz lenne. Persze a kopott nyári használata után minden jöhetett volna, de mivel csak olcsóra volt lóvé, így nem volt választás. Se keveréket se mintát nem figyeltem. Egy hátránya volt, hogy a vizes úton nagyon csúszott. Lámpás indulásoknál elforgott ha nagyobb gázt adtam, viszont az tény, hogy ahol a nyárival elakadtam a hóban, ott ez bőven elment. Jégen meg mindegy. Vagy nem?

Szóval pár szóban erről szeretnék hallani, vagy ha nincs időd, akkor jó kis oldalakat a tesztekkel, leírásokkal ha tudsz olyat, amelyik pártatlan.
Üdv: Kishaver 74

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #121 Dátum: 2004.08.11 20:39:31 »
Idézetet írta: "kishaver"
Helló Astra!

Érdekl?dnék, hogy milyen gummát ajánlasz télre a kis diesel Yarisra. A gyári nyárim 175/65*14.

Mit?l jó egy téli gumi? Nekem a corollán Snowfox volt fent régen (nagyon olcsó volt ) és nem éreztem, hogy rossz lenne. Persze a kopott nyári használata után minden jöhetett volna, de mivel csak olcsóra volt lóvé, így nem volt választás. Se keveréket se mintát nem figyeltem. Egy hátránya volt, hogy a vizes úton nagyon csúszott. Lámpás indulásoknál elforgott ha nagyobb gázt adtam, viszont az tény, hogy ahol a nyárival elakadtam a hóban, ott ez b?ven elment. Jégen meg mindegy. Vagy nem?

Szóval pár szóban err?l szeretnék hallani, vagy ha nincs id?d, akkor jó kis oldalakat a tesztekkel, leírásokkal ha tudsz olyat, amelyik pártatlan.


Szia.

Éppen induloban vagyok, de még ma este irok választ.
Sorry de most rohannom kell.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #122 Dátum: 2004.08.13 22:21:14 »
Idézetet írta: "kishaver"
Helló Astra!

Érdekl?dnék, hogy milyen gummát ajánlasz télre a kis diesel Yarisra. A gyári nyárim 175/65*14.

Mit?l jó egy téli gumi? Nekem a corollán Snowfox volt fent régen (nagyon olcsó volt ) és nem éreztem, hogy rossz lenne. Persze a kopott nyári használata után minden jöhetett volna, de mivel csak olcsóra volt lóvé, így nem volt választás. Se keveréket se mintát nem figyeltem. Egy hátránya volt, hogy a vizes úton nagyon csúszott. Lámpás indulásoknál elforgott ha nagyobb gázt adtam, viszont az tény, hogy ahol a nyárival elakadtam a hóban, ott ez b?ven elment. Jégen meg mindegy. Vagy nem?

Szóval pár szóban err?l szeretnék hallani, vagy ha nincs id?d, akkor jó kis oldalakat a tesztekkel, leírásokkal ha tudsz olyat, amelyik pártatlan.


Szeva.

Ami a méretet illeti mindenképpen marad.
A téli gumi a keveréke illetve a bordázat kialakitása miatt jó.
A keveréke egy lágy gumi, ami 7'C alatti használatra van tervezve.A nyári gumi 7'C alatt megkeményedik, elveszti rugalmasságát ezáltal használhatatlanná válik.
A bordázat kialakitása is eltér a nyári gumitól.
Itt különbözö lamella kiosztást alkalmaznak a gyártók, ami elösegiti a gumi kapaszkodó készségét illetve a fékezés/kanyartartás milyensége is ettöl függ .
Ami a snowfox nevü rettenetet illeti, tedd össze a kezed, hogy nem volt vészhelyzet.
Ott jön elö leginkább a gumik közti különbség.Akár több 10 méter is lehet 2 gumi között azonos temporól való fékezés esetén.
Nem beszélve az uttartásról és az emelked?n való indulásról.

Irok párat.
175/65R14 "T"
 
Pirelli Snowcontrol       25470- helyett  17800-
Good Year Ug6            32800- helyett  23000-
Yokohama F601          20000- helyett  16000-
Sava Escimo S3          17400- helyett   13900-
Fulda Kristall Montero  23000- helyett   17300-
Bridgestone Lm 20      28600- helyett   20000-

Teszteknek nem szabad nagyon hinni, mivel minden teszt fizetett hirdetés,azé a legjobb aki megrendeli a cikket.Ha jobban megnézed, nem sok hasonló teszt van.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #123 Dátum: 2004.08.17 08:34:07 »
Üdv!

Érkezett Pirelli P5000 195/50R15 méretben.
Naggggyon akciósan 11500-/db!!!!!
Listaára amugy 23500-/db.

Készlet erejéig.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Gumik és felnik
« Válasz #124 Dátum: 2004.08.17 09:19:49 »
Remélem Ősszel is lesz ilyen akció!!! :lol:  :lol:
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Gumik és felnik
« Válasz #125 Dátum: 2004.08.17 09:43:00 »
Idézetet írta: "Astra001"
Üdv!

Érkezett Pirelli P5000 195/50R15 méretben.
Naggggyon akciósan 11500-/db!!!!!
Listaára amugy 23500-/db.


Te figyi Astra!

Ez kifutó széria? Azon gondolkodtam el, hogy most veszek 4 db-ot, de mivel nincs felnim még, ezért csak simán tárolnám következő nyárig, aztán akkor ha lesz lóvé, akkor feltenném valamire. De ha valami történik az egyikkel, akkor majd tudom pótolni mondjuk két év múlva? Nagyon jó az ár basszús, szinte zavarba ejtő :oops:  :lol: .

Téliből nem lesz ilyen árbutítás? Tudod 175/65*14 Yaris D4D

Reagálva a Snowfox szerencséd, hogy nem volt vészfékezés és satöbbire:
Nem volt az rossz gumma a kopott nyárihoz képest. :lol:  Komolyan mondom, hogy teljesen meg voltam vele elégedve. Hozzáteszem, hogy nem tudom mit ad 1 igazán korrekt téli gumma. Mivel megtanultam a nyárival kicsit manőverezni a tél elején, így a Snowfox feltétele után már teljesen el voltam durranva. Naná. :lol:
Üdv: Kishaver 74

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #126 Dátum: 2004.08.17 17:46:26 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Astra001"
Üdv!

Érkezett Pirelli P5000 195/50R15 méretben.
Naggggyon akciósan 11500-/db!!!!!
Listaára amugy 23500-/db.


Te figyi Astra!

Ez kifutó széria? Azon gondolkodtam el, hogy most veszek 4 db-ot, de mivel nincs felnim még, ezért csak simán tárolnám következ? nyárig, aztán akkor ha lesz lóvé, akkor feltenném valamire. De ha valami történik az egyikkel, akkor majd tudom pótolni mondjuk két év múlva? Nagyon jó az ár basszús, szinte zavarba ejt? :oops:  :lol: .

Télib?l nem lesz ilyen árbutítás? Tudod 175/65*14 Yaris D4D

Reagálva a Snowfox szerencséd, hogy nem volt vészfékezés és satöbbire:
Nem volt az rossz gumma a kopott nyárihoz képest. :lol:  Komolyan mondom, hogy teljesen meg voltam vele elégedve. Hozzáteszem, hogy nem tudom mit ad 1 igazán korrekt téli gumma. Mivel megtanultam a nyárival kicsit man?verezni a tél elején, így a Snowfox feltétele után már teljesen el voltam durranva. Naná. :lol:


Szia!

Erre a gumira 3 éve mondják, hogy kifutó széria.:-)
Mégis, minden évben gyártják, mert eléggé bevált darab.
Azt, hogy ez lesz jöv?re is, meg nem tudom  mondani, ebben a szakmában nincs biztos.Van olyan gumi, amit 1-2 évig gyártottak csak, pedig jó volt.Ez az érdekük a gyártóknak, hiszen ha nincs pótlás, akkor kénytelen vagy 2 másikat venni.
De mivel momentán még van 600db, ráérsz késöbb is venni egy tartalékot, ami sosem árt.Idén még tuti lesz.

Ami a téli gumit illeti, tényleg jobb egy xar téli bármilyen überállat nyárinál télen.Csak sok a hiba ezekkel a noname gumikkal, ami 140 tempo mellett már nem biztos, hogy olyan kis baj .
Egy jó téli gumival nagyon kellemes autózni.És biztonságos!

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #127 Dátum: 2004.08.17 17:51:50 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Remélem ?sszel is lesz ilyen akció!!! :lol:  :lol:


Hát még én, hogy remélem!
:-)

Elvileg mindig van valami okosság, ha nagy tételben rendel egy nagyker és félö ,hogy rajtuk marad még bukóval is odaadják.Mert amit addig eladtak, azon fogtak annyit, hogy egy jó ár még beleférhet.
Persze ezek a nagyon jó árak sosem szezon elején jönnek.Inkább ugy a közepe felé.
Azért az minusz 30-35% sem rossz ár!

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #128 Dátum: 2004.08.17 21:47:01 »
Idézetet írta: "kishaver"
Reagálva a Snowfox szerencséd, hogy nem volt vészfékezés és satöbbire:
Nem volt az rossz gumma a kopott nyárihoz képest. :lol:  Komolyan mondom, hogy teljesen meg voltam vele elégedve. Hozzáteszem, hogy nem tudom mit ad 1 igazán korrekt téli gumma. Mivel megtanultam a nyárival kicsit manőverezni a tél elején, így a Snowfox feltétele után már teljesen el voltam durranva. Naná. :lol:


Az ember mindig így van vele : általában teljesen meg van elégedve az épp a kocsiján lévő középszerű , vagy még annál is gyengébb tutyikkal - mindaddig , amíg nincs viszonyítási alapja  :idea:  ! Nekem a Camryn különféle Barumok és Matadorok futottak , és fennen hirdettem az igét , miszerint milyen jók is ezek a gumik - egészen idén tavaszig , mikor is rákerült egy garnitúra használt , de jó állapotú Dunlop SP Sport 200-as gumi  :o  ... Hát basszus , a különbség masszív , holott ezek a Dunlopok csak használt gumik , és nem is a legújabb típusúak !

Amikor pedig az ember autós életében bekövetkezik az első ilyen élmény , onnantól kezdve GARANTÁLTAN más szemmel néz arra az árkülönbözetre , ami a jobb gumikat a "gazdaságosaktól" elválasztja  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #129 Dátum: 2004.08.19 15:42:27 »
Astra , tudnál mondani árajánlatot 185/70x14 T nyári gumira ? Egy garnitúra kéne , egy régi Audi 100-asra . Az elsődleges szempont az ÁR , nem a minőség . Ilyesmi szint érdekelne , mint Debica és társai . 40 ezer alatt kéne kijönnie a garnitúrának . Tudsz erre ajánlani valamit ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #130 Dátum: 2004.08.19 17:24:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Astra , tudnál mondani árajánlatot 185/70x14 T nyári gumira ? Egy garnitúra kéne , egy régi Audi 100-asra . Az els?dleges szempont az ÁR , nem a min?ség . Ilyesmi szint érdekelne , mint Debica és társai . 40 ezer alatt kéne kijönnie a garnitúrának . Tudsz erre ajánlani valamit ?


Palaczk

Debica és társai alatt gondolom a barum és a matador értendö.
Ezek xarok., nem is foglalkozom velük.
Egyedül a Sava ami szóba jöhet, de abból csak 20% kedvezményt tudok adni.Listaára 13600- amit 10,900- tudok hozni.
Ez egy kimondottan kellemes gumi és tartós is, nem ugy mint a "társai".:-)

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #131 Dátum: 2004.08.19 18:10:35 »
Idézetet írta: "Astra001"
Idézetet írta: "Palaczk"
Astra , tudnál mondani árajánlatot 185/70x14 T nyári gumira ? Egy garnitúra kéne , egy régi Audi 100-asra . Az els?dleges szempont az ÁR , nem a min?ség . Ilyesmi szint érdekelne , mint Debica és társai . 40 ezer alatt kéne kijönnie a garnitúrának . Tudsz erre ajánlani valamit ?


Palaczk

Debica és társai alatt gondolom a barum és a matador értendö.
Ezek xarok., nem is foglalkozom velük.
Egyedül a Sava ami szóba jöhet, de abból csak 20% kedvezményt tudok adni.Listaára 13600- amit 10,900- tudok hozni.
Ez egy kimondottan kellemes gumi és tartós is, nem ugy mint a "társai".:-)

Üdv


Nézd , egy lepukkant kocsiról van szó , amit városban használ a srác , és ott is egyre kevesebbet . Még egyszer le akarja műszakiztatni , egy darabig még menni vele , 'oszt kész .

Viszont a használt gumitól fázik , amit meg is értek .

Nem szívózni akarok , de a TopTyre most kb. 10.600-ért adja a Dayton D100-ast , és 9.700-ért a Debica Passio-t - voltaképpen még utóbbi is túl jó erre az autóra , de ha jobb ajánlatot nem kapunk , akkor valószínűleg mégis ez utóbbit választjuk .

Kivételesen sem akarsz foglalkozni ezzel az ár-kategóriával ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #132 Dátum: 2004.08.19 18:26:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Nézd , egy lepukkant kocsiról van szó , amit városban használ a srác , és ott is egyre kevesebbet . Még egyszer le akarja m?szakiztatni , egy darabig még menni vele , 'oszt kész .

Viszont a használt gumitól fázik , amit meg is értek .

Nem szívózni akarok , de a TopTyre most kb. 10.600-ért adja a Dayton D100-ast , és 9.700-ért a Debica Passio-t - voltaképpen még utóbbi is túl jó erre az autóra , de ha jobb ajánlatot nem kapunk , akkor valószín?leg mégis ez utóbbit választjuk .

Kivételesen sem akarsz foglalkozni ezzel az ár-kategóriával ;) ?


A daytont 10600-ért  adom én is, 20%.
Debica nem játszik nálam.Nem érdemes vele kinlodni.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #133 Dátum: 2004.08.19 19:21:21 »
Idézetet írta: "Astra001"

A daytont 10600-ért  adom én is, 20%.
Debica nem játszik nálam.Nem érdemes vele kinlodni.

Üdv


OK , köszi az infót - még meggondoljuk a dolgot .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Gumik és felnik
« Válasz #134 Dátum: 2004.08.19 20:29:02 »
Szia Astra001!!!

Tudsz nekem mondani árat 195/50 R14-es guma méretre??
Ha lehet még egy kivánságom az az lenne, hogy jobb minőségű legyen.
Köszi
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI