Toyota Klub Magyarország Egyesület > Általános

Gumik és felnik

(1/5346) > >>

music:
Ezer bocsánat mindenkitöl, hogy újabb témával szaporítom a meglevöket, de ez asszem mindig aktuális, és mindenkit érint. Van is róla szó, de mindig az aktuális típusoknál, és nem ártana egységesíteni, mert vannak általános tanulságok.
Szóval a 20 Ft-os kérdés(ek): ki milyen gumit használ (márka, méret), milyen fajtát (nyári, 4évszakos nyári ill. téli), mennyit bírnak ki (x1000 km), szokta-e cserélgetni, hogy egyformán kopjanak, illetve ami még eszébe jut. Köszi! [smilie=sm25.gif]

Ja, és 600 [/size]

SZegecs:
Akkor kezdem én :-)

Amit használok, az Bridgestone Potenza RE 720 185/55 R15 91V méretben.
Most 5000 km van bennük, (télen is ezt használtam, és akkor széjjelszopatott ha jeges volt az út :-) )
Amúgy eddig semmi gond, jól tapadnak kanyarban, a melegebb aszfalton sem nyikorog sem álló helyzetben csavarva a kormányt, sem kanyarvételnél. Mellesleg olvastam teszteket róla, elég jó helyen végeztek.
Más nem jut eszembe. Ja most az ára (egyetlen hely ahol néztem) 42.000.- Ft/db

MiCKEY:
Folytatom...

A nyári szintén Bridgestone Potenza RE720 195/60 R15 KF felnin.
A téli pedig GoodYear UG6 185/65 R15 ez meg a gyári lemezfelnin.
Ennyi, tavasszal-ősszel csere.

Palaczk:
Téli az utóbbi két szezonban elöl Barum Polaris I , hátul Matador MP 55 , 175/70x13 T , illetve Q . A Matadoroktól most megváltam - amúgy nem voltak rosszak . A Barumok feltűnően gyorsan kopnak - a két szezon alatt (kb. 20 ezer km) jobban elkoptak , mint a Matadorok három alatt . Úgy saccolom , első tengelyen még max egy szezont bírnak ki , aztán talán még egyet hátsón , és kész .

Nyáriként egy hónapja Dunlop SP Sport 200-asok vannak fent , 185/60x14 H méretben . Az első igazi , "márkás" gumik a Camryn - és olyanok is : remek tapadás , nagyon stabil kanyarvétel , könnyű futás (nem fogják vissza az autót a 175-ös téliekhez képest) . Egyszóval jók  :D

Hardy:
Nyári gumi:Pirelli P5000 Dragon V, 195/50 R15" alukereken.
Téli:Fulda Kristall Montero T, 175/65 R 14" acéltárcsán,/nagyon szuper kis téligumi/.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése