Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390465 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

gaborcsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1035 Dátum: 2018.09.10 21:31:45 »
Sziasztok!

Mai napon az Rx400h mellé bekerült a családba egy 2008-as TCH.
Tudtok nekem alufelni adatokat mondani, hogy vadásszak vmi szettet télre? Ha a télibe nem teszek szenzort, akkor csupán a visszejelző fog égni és ha a nyári tavasszal visszakerül akkor elalszik?
Mindenképpen szeretnék bele tolatókamerát, de mivel ebben csak a kijelző nélküli JBL rádió van, így kerettel egy 2dines rádió menne bele. Találtam kint egy szettet, ami kezeli a JBL erősítőt és a kormányról kezelhetőség is megmaradna:
https://www.ebay.com/itm/Radio-Replacement-Interface-Dash-Mount-Kit-1-or-2-DIN-w-Pocket-for-Toyota/362067964655?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Esetleg van valakinek ilyesmi rendszer beépítve?

Köszi.

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1036 Dátum: 2018.09.11 07:34:16 »
Szia!

Ha a téli szettbe nem teszel jeladót, akkor "csak" világítani fog a visszajelző egész télen, Mikor visszarakod a nyárit resetelsz és fel kell ismernie újból.

Sziasztok!

Mai napon az Rx400h mellé bekerült a családba egy 2008-as TCH.
Tudtok nekem alufelni adatokat mondani, hogy vadásszak vmi szettet télre? Ha a télibe nem teszek szenzort, akkor csupán a visszejelző fog égni és ha a nyári tavasszal visszakerül akkor elalszik?
Mindenképpen szeretnék bele tolatókamerát, de mivel ebben csak a kijelző nélküli JBL rádió van, így kerettel egy 2dines rádió menne bele. Találtam kint egy szettet, ami kezeli a JBL erősítőt és a kormányról kezelhetőség is megmaradna:
https://www.ebay.com/itm/Radio-Replacement-Interface-Dash-Mount-Kit-1-or-2-DIN-w-Pocket-for-Toyota/362067964655?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Esetleg van valakinek ilyesmi rendszer beépítve?

Köszi.

miklos2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1037 Dátum: 2018.10.03 20:18:26 »
Sziasztok!

A tetőkárpitom hátul kb. 3 centis szakaszon elengedett, lifeg a közepe, tudtok valakit aki meg tudná gyógyítani?
Köszi: Péter
Ha még aktuális: nekem már 10cm szélesen levált, amikor telefonon megkérdeztem 2 kárpitost. Egyik 40eFt-ot mondott, másik 50eFt-ot, mivel ők újra akarták csinálni a tetőkárpitozást. Szerintük le fog válni az egész nem érdemes sávban ragasztani. Ennek ellenére magam ragsztottam a levált részt, két éve nem jött le. Praktikerben vettem Tesa Spray Glue Permanent ragasztót, 500ml, 5eFt. Palma ragasztóhoz hasonló gumiszerű anyagot fúj ki a spray, hamar szárad, csak körbe kell takarni az autó belsejét, hogy ne kerüljön mindenhová ragasztó.

szegeatis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1038 Dátum: 2018.10.25 19:26:32 »
Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy 2008-as Camry Hybrid nek  :clap:
Gyári Denso gyártmányú fejegység van benne és sajnos ma szembesültem vele, hogy nem jó hozzá a tolatókamera, legalábbis mindenhol ezt mondták akik beszereléssel foglalkoznak.
Ráakadtam egy cikkre ahol azt írják, a fejegység monitora alkalmas a megfelelő kamera képének megjelenítésére, de mivel gyárilag nincs videó bemenet kialakítva, nem egyszerű a kamera utólagos beszerelése.
Tud valaki segíteni, ötletet adni mégis, hogy lehetne megoldani? Nem szeretnék bele 2 kijelzőt ha már gyárilag is van benne,,,,,,,
Előre is köszönöm!!!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1039 Dátum: 2018.10.25 20:31:40 »
Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy 2008-as Camry Hybrid nek  :clap:
Gyári Denso gyártmányú fejegység van benne és sajnos ma szembesültem vele, hogy nem jó hozzá a tolatókamera, legalábbis mindenhol ezt mondták akik beszereléssel foglalkoznak.
Ráakadtam egy cikkre ahol azt írják, a fejegység monitora alkalmas a megfelelő kamera képének megjelenítésére, de mivel gyárilag nincs videó bemenet kialakítva, nem egyszerű a kamera utólagos beszerelése.
Tud valaki segíteni, ötletet adni mégis, hogy lehetne megoldani? Nem szeretnék bele 2 kijelzőt ha már gyárilag is van benne,,,,,,,
Előre is köszönöm!!!
toyodiy.com nem mond semmit kamera cikkszámra? Arra rá tudnál keresni és ebay-ről meg tudnád rendelni.

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1040 Dátum: 2018.10.26 17:05:38 »
Képekkel és mindennel ami kell:
https://www.greenhybrid.com/forums/f49/back-up-camrea-installation-nav-unt-pictures-11672/
Csak NTSC kamera köthető rá a PAL rendszerű nem jó a gyári fejegységre.

Sziasztok!
Boldog tulajdonosa lettem egy 2008-as Camry Hybrid nek  :clap:
Gyári Denso gyártmányú fejegység van benne és sajnos ma szembesültem vele, hogy nem jó hozzá a tolatókamera, legalábbis mindenhol ezt mondták akik beszereléssel foglalkoznak.
Ráakadtam egy cikkre ahol azt írják, a fejegység monitora alkalmas a megfelelő kamera képének megjelenítésére, de mivel gyárilag nincs videó bemenet kialakítva, nem egyszerű a kamera utólagos beszerelése.
Tud valaki segíteni, ötletet adni mégis, hogy lehetne megoldani? Nem szeretnék bele 2 kijelzőt ha már gyárilag is van benne,,,,,,,
Előre is köszönöm!!!

szegeatis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1041 Dátum: 2018.10.26 17:54:50 »
Köszönöm szépen! de ez nekem túl bonyolult, nem hiszem, hogy tudnám kivitelezni :(
Tudja valaki milyen gyári olaj való bele? Ma volt nagy szervizen és Mobil1 0w20 került bele kicsit aggódok....

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1042 Dátum: 2018.10.26 22:26:04 »
Köszönöm szépen! de ez nekem túl bonyolult, nem hiszem, hogy tudnám kivitelezni :(
Tudja valaki milyen gyári olaj való bele? Ma volt nagy szervizen és Mobil1 0w20 került bele kicsit aggódok....

Nem kell, tökéletes motorolajat töltöttek bele!

szegeatis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1043 Dátum: 2018.10.27 16:47:19 »
Köszi, nem is gondoltam, hogy ilyen vékony az olaja.... ma reggel néztem egy szintet és sajnos túltöltötték maximum felett van 1 cm-el, érdemes leengedni egy kicsit? vagy nem szempont ennél a típusnál,
én nem szeretem, mert félek utat talál magának és esetleg kinyomja valahol.

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1044 Dátum: 2018.10.28 00:31:36 »
Köszi, nem is gondoltam, hogy ilyen vékony az olaja.... ma reggel néztem egy szintet és sajnos túltöltötték maximum felett van 1 cm-el, érdemes leengedni egy kicsit? vagy nem szempont ennél a típusnál,
én nem szeretem, mert félek utat talál magának és esetleg kinyomja valahol.

Ezért viszek én mindig 4l-t cserénél, az tökéletesen elegendő. Az az 1 centi kicsit soknak tűnik, mennyit töltöttek bele?

szegeatis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1045 Dátum: 2018.10.28 10:55:09 »
Sajnos nem tudom, nem voltam ott :( 1 ujjnyival van max felett ha az a 2 pötty a min-max de lefotóztam.

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1046 Dátum: 2018.10.30 12:42:39 »
Sajnos nem tudom, nem voltam ott :( 1 ujjnyival van max felett ha az a 2 pötty a min-max de lefotóztam.

Meleg motornál hol áll a szint?

szegeatis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1047 Dátum: 2018.11.03 09:42:45 »
Igen, meleg motornál is több van benne, viszont a ami pozitív, meg volt az első vidéki utunk 580km és nem mozdult az olaj szint, a fogyasztása számomra csodálatos 130-tempomat 6,8l.

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1048 Dátum: 2018.11.10 23:42:14 »
Üdv, gondolom nem Camry-specifikus, de inkább ide írom. Check Engine lámpám elkezdett világítani, P0442 és P0446 hibát olvasok ki. EVAP hibának mondják,  de mi ez pontosan, mit várjak tőle, mennyire veszélyes, ki tudja ezt helyrerakni?
2004 Camry LE

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1049 Dátum: 2018.11.13 13:36:19 »
Sziasztok! Honnan tudnék venni 1 (vagy 2) db ilyen 16-os gyári felnit? Camry Hybrid bontóról tud valaki? Az egyik felnim megsérült. Köszi!

Szia,
A Jófogáson van 1 darab,- eladó.
https://auto.jofogas.hu/pest/Toyota_Camry_alufelni_16__os_5_114_3_6_5_16_3_db__potkerek_7000_ft_db__85046486.htm

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót.
Peti
Péter