Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390264 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

CarinaE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1020 Dátum: 2018.07.03 14:21:28 »
Köszi!

Még egy gondom van: csak hétvégén van itthon a tulaj.
Szombat délelőtt melyik szerviz tudná átvizsgálni? A márkaszervizekből sokat hívtam, de egyik se vállalja hétvégén.

Köszi:Péter
"Ez is egyfajta presztízst ad: kutyába sem vesznek és csajozni sem lehet az autóval, de a hozzáértők előtt büszkén kihúzhatod magad. Mert ők nem azt gondolják rólad, hogy öreg szar autód van, hanem irigyelnek, mert profi vagy. Beleválasztottál az autóba, amivel sosem kell szervizbe menni."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1021 Dátum: 2018.07.03 19:20:30 »
Köszi!

Még egy gondom van: csak hétvégén van itthon a tulaj.
Szombat délelőtt melyik szerviz tudná átvizsgálni? A márkaszervizekből sokat hívtam, de egyik se vállalja hétvégén.

Köszi:Péter

Ha leegyezteted, akkor Elite Autó és Juhász Jenő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

CarinaE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1022 Dátum: 2018.07.04 07:18:55 »
Köszi!
"Ez is egyfajta presztízst ad: kutyába sem vesznek és csajozni sem lehet az autóval, de a hozzáértők előtt büszkén kihúzhatod magad. Mert ők nem azt gondolják rólad, hogy öreg szar autód van, hanem irigyelnek, mert profi vagy. Beleválasztottál az autóba, amivel sosem kell szervizbe menni."

MCamryhib

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1023 Dátum: 2018.07.11 12:23:45 »
Sziasztok! Üdvözlet mindenkinek!

Új vagyok itt és végigolvastam minden hozzászólást a témában hogy ha lehet ne ismételjek korábban feltett kérdéseket, megtárgyalt témákat. Annyi mindenről volt eddig szó, hogy azt megjegyezni szinte lehetetlen.
Én 1,5 éve vagyok egy fekete 2008-as évjáratú, (ismereteim szerint) 0-km-esen USA-ból először németbe (Toyota Lehmann) és onnan aztán szintén 0-km-esen magyarba hozott hibrid Camry boldog tulajdonosa.
Eddig csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni! Szenzációs szerkezet!
Sajnos nem az első tulajtól, hanem kereskedésben vettem, így nem találkoztunk személyesen, ezért beszélgetni sem tudtam vele az autó első 9 évéről. Viszont minden megvan hozzá ami kell és jár (eredeti DVD, az összes dokumentáció, 2. kulcs, stb.). A navilexre googlen bukkantam és a navilex-es srác is ismeri, hiszen neki rendszám szerint minden megvan amivel valaha kapcsolatba került, így vagy úgy. Szervizkönyve precízen, pontosan vezetve, végig magyar márkaszervizekben. Lekérdeztem Toyota márkaszervizben, kinyomtattak mindent, dátumok stimmelnek, majdnem minden egyértelmű és egyenes.
200ezer km-el vettem Nyíregyházán és itt is használom (Üdv.: KZsolt83-nak aki szintén nyíregyházi ha jól olvastam).
Napfénytetős, szürke bőrös, nagy navis, első ködlámpa utólagosan beszerelve, tolatókamera szintén. Magyarítva csak a navi és rendszer van, én élvezem nagyon hogy a többi mérföld, MPG, Fahrenheit, stb.
Állapota kitűnő (azért is vettem meg ilyen sok km-el, mert a gyakorlatban hozzáértők véleménye „az ennek az autónak semmi”)!
Konkrét bajom nem volt még vele, 5e Mérföldenként (ezt nagyon betartom) olaj és szűrők cseréje, minden másodiknál pollenszűrő is. Olajat egy grammot nem eszik, a motor és egyebek hangja télen, nyáron zene a fülnek, tökéletes.
Ma cseréltettem a két fényszórót mert az eredetin a tompított már nagyon gyenge volt, állítólag ez Camry típusprobléma. Depo került bele, működik bár az izzókat a DLR/refi kivételével cserélni kellett. Úgy láttam van rajta E jelzés a szürke műanyag keretén, meg egyéb adatok is.
Forgalmiban P.2: 117 KW, V.9: 05, alvázszám 4T1BB kezdődik (nem tudom ez mit jelent).
Ennyit róla illetve rólam.
Kérdéseim első körben a Techstream programmal kapcsolatosan lennének.
Ez a hivatalos gyári diagnosztikai szoftvere amit a márkaszervizekben is használnak?
Hogy lehet azt megszerezni, mennyibe kerül, milyen egyéb vas, oprendszer, kábel, stb. kell hozzá, és azokat szintén honnan lehet beszerezni, mennyiért? Mit lehet vele csinálni? Van valahol erről részletes leírás, tájékoztató, videó vagy valami.? Én otthon használnám a saját autómnál.

Köszönöm előre is!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #1024 Dátum: 2018.07.13 08:40:30 »
Az Avensist leváltó új Camry Hybrid, amely az EU-ban is kapható lesz. Egyelőre nincs ár meg egyéb, de menetpróba már volt:

https://www.vezess.hu/ujauto-teszt/2018/07/11/toyota-camry-teszt/
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1025 Dátum: 2018.07.13 09:47:48 »
Tisztelt Klubtagok,

Sajnálatos módon a mai napot balesetet szenvedtem.

Segítségeteket szeretném kérni:

Első lökhárítóra,
Jobb oldali gyári lámpára,
Hűtőrácsra

lenne szükségem... : /

Nagyon szépen köszönöm előre is a visszajelzéseteket.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok.
Péter

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Camry Hibrid
« Válasz #1026 Dátum: 2018.07.13 09:49:12 »
Sziasztok,

A lámpa gyári USA lámpa.

Remélem valaki feltette a padlására... :cry:
Péter

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Camry Hibrid
« Válasz #1027 Dátum: 2018.07.17 14:17:03 »
Sziasztok,

Segítségképpen. Rendeltem e-bay-en hűtőrácsot. Remélem megérkezik...Itthon 60-70+áfa körül mozog az ára. Nekem 50 fontomba került így (Új).

Lámpát úgy néz ki, hogy a mai napon kapok, igaz párban. Akinek szükséges van bal oldalira, írjon Rám, megbeszéljük.

Lökhárítót megjavítják állítólag, azonban a komplett javítást csak augusztus 10-e után tudják elkezdeni.

Minden jót, nyarat Mindenkinek.
Péter

CarinaE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1028 Dátum: 2018.07.17 20:04:25 »
Sziasztok! Remélen nem sértek meg vele semmi szabályt: Navigáció frissítésben tud valaki segíteni, honnan kaphatnék friss adatbázist/lemezt minél gazdaságosabban? Elsősorban fórumtársak segítségére gondolok, navilex-re egyelőre nem. Köszi: Péter
"Ez is egyfajta presztízst ad: kutyába sem vesznek és csajozni sem lehet az autóval, de a hozzáértők előtt büszkén kihúzhatod magad. Mert ők nem azt gondolják rólad, hogy öreg szar autód van, hanem irigyelnek, mert profi vagy. Beleválasztottál az autóba, amivel sosem kell szervizbe menni."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1029 Dátum: 2018.07.19 19:39:24 »
Sziasztok! Remélen nem sértek meg vele semmi szabályt: Navigáció frissítésben tud valaki segíteni, honnan kaphatnék friss adatbázist/lemezt minél gazdaságosabban? Elsősorban fórumtársak segítségére gondolok, navilex-re egyelőre nem. Köszi: Péter
Keresd az FB-n Bicskei Gábort.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ács Ferenc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1030 Dátum: 2018.07.23 20:16:17 »
Üdvözlök mindenkit.
Kacérkodom egy hibryd camry vásárlásával.
Végigolvastam a fórumot, szeretném a segítségeteket kérni vásárlás előtt.
Amit kinéztem az 10 éves 200 ezer km van benne.

CarinaE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1031 Dátum: 2018.07.26 09:55:16 »
Sziasztok! Honnan tudnék venni 1 (vagy 2) db ilyen 16-os gyári felnit? Camry Hybrid bontóról tud valaki? Az egyik felnim megsérült. Köszi!
"Ez is egyfajta presztízst ad: kutyába sem vesznek és csajozni sem lehet az autóval, de a hozzáértők előtt büszkén kihúzhatod magad. Mert ők nem azt gondolják rólad, hogy öreg szar autód van, hanem irigyelnek, mert profi vagy. Beleválasztottál az autóba, amivel sosem kell szervizbe menni."

CarinaE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1032 Dátum: 2018.09.01 09:09:35 »
Sziasztok!

A tetőkárpitom hátul kb. 3 centis szakaszon elengedett, lifeg a közepe, tudtok valakit aki meg tudná gyógyítani?
Köszi: Péter
"Ez is egyfajta presztízst ad: kutyába sem vesznek és csajozni sem lehet az autóval, de a hozzáértők előtt büszkén kihúzhatod magad. Mert ők nem azt gondolják rólad, hogy öreg szar autód van, hanem irigyelnek, mert profi vagy. Beleválasztottál az autóba, amivel sosem kell szervizbe menni."

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1033 Dátum: 2018.09.02 20:44:20 »

Sziasztok!

A tetőkárpitom hátul kb. 3 centis szakaszon elengedett, lifeg a közepe, tudtok valakit aki meg tudná gyógyítani?
Köszi: Péter

Autókárpitos!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Camry Hibrid
« Válasz #1034 Dátum: 2018.09.05 19:25:14 »
Sziasztok!

A tetőkárpitom hátul kb. 3 centis szakaszon elengedett, lifeg a közepe, tudtok valakit aki meg tudná gyógyítani?
Köszi: Péter
Ragasztás elengedett. Fel tudod újíttatni.