Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390259 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KZsolt83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Camry Hibrid
« Válasz #960 Dátum: 2018.02.01 10:49:04 »
Rendben így fogom csinálni!
Megyek vele 2000km. kb utána rakok bele adalékot azzal is 1000-et vagy persze megmondják mennyit menjek és az egészet lecserélem.
ENEOS-ra azt mondták nagyon jó, állítólag ez a gyári olaja is.

Köszönöm gabesz2!

Sziszi019

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Camry Hibrid
« Válasz #961 Dátum: 2018.02.01 17:34:34 »
Sziasztok!

Új vagyok a csapatban és egyből a segítségeteket szeretném kérni. A hybrid aksim egyik cellája haldoklik és cserére szorúl, ezzel nem is lenne problémám, de a márkaszervíz csak az egészet hajlandó cserélni ami elég borsos összeg. Körbe néztem a neten, de nem találtam Camryhoz cellát, bontóba meg az egészet szeretnék eladni nekem. Nincsen szükségem csak 1 db cellára, így néztem az EBAY-en is ahol fel lelhető, de vagy jó vagy nem, bár 30 nap garit vállal a eladó. Esetleg valaki tudna egy helyet MO-on ahol lehet cellát venni?
Köszönöm előre is a segítséget.

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #962 Dátum: 2018.02.01 17:59:41 »
Ez pl egy jó minőségű tisztító (a benzin adalékai is jók):http://www.pro-tec.hu/motorbelter-tisztito/ vagy https://www.olajwebshop.hu/liqui-moly-pro-line-engine-flush-500-ml/adalekok/olajadalekok/liqui-moly-motorolaj-adalek/liqui-moly-p825630.html
Ahogy látod ezekkel menni se kell, járatni 15-20percig. Ha olyan cseréli aki nem ismeri a hybrideket mond h fűtés maxra venti nagyobb fokozaton akkor jár a motor folyamatosan.

Rendben így fogom csinálni!
Megyek vele 2000km. kb utána rakok bele adalékot azzal is 1000-et vagy persze megmondják mennyit menjek és az egészet lecserélem.
ENEOS-ra azt mondták nagyon jó, állítólag ez a gyári olaja is.

Köszönöm gabesz2!

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #963 Dátum: 2018.02.02 17:19:07 »
Mikori évjárat?
Cellánként csereberélhető minden, de "balanszírozni" kell. Dodó szervíz, Toycar mind biztosan tudnak segíteni.
Vagy gyere a facebook csoportba (Prius Club Hungary) nagyjából itt tömörül a magyarországi toyota hibrid közösség.

Sziasztok!

Új vagyok a csapatban és egyből a segítségeteket szeretném kérni. A hybrid aksim egyik cellája haldoklik és cserére szorúl, ezzel nem is lenne problémám, de a márkaszervíz csak az egészet hajlandó cserélni ami elég borsos összeg. Körbe néztem a neten, de nem találtam Camryhoz cellát, bontóba meg az egészet szeretnék eladni nekem. Nincsen szükségem csak 1 db cellára, így néztem az EBAY-en is ahol fel lelhető, de vagy jó vagy nem, bár 30 nap garit vállal a eladó. Esetleg valaki tudna egy helyet MO-on ahol lehet cellát venni?
Köszönöm előre is a segítséget.

KZsolt83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Camry Hibrid
« Válasz #964 Dátum: 2018.02.03 10:45:57 »
Ez pl egy jó minőségű tisztító (a benzin adalékai is jók):http://www.pro-tec.hu/motorbelter-tisztito/ vagy https://www.olajwebshop.hu/liqui-moly-pro-line-engine-flush-500-ml/adalekok/olajadalekok/liqui-moly-motorolaj-adalek/liqui-moly-p825630.html
Ahogy látod ezekkel menni se kell, járatni 15-20percig. Ha olyan cseréli aki nem ismeri a hybrideket mond h fűtés maxra venti nagyobb fokozaton akkor jár a motor folyamatosan.


Köszönöm!

Ez is tisztító Liqui Moly Pro-Line Engine Flush, mint http://www.pro-tec.hu/motorbelter-tisztito/   ez?
Az utobbinál le van írva hogy kell használni.

Vagy a lecserélt uj 0w20 olajhoz öntsem ezt az adalékot Liqui Moly Pro-Line Engine Flush??
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.03 10:52:36 írta KZsolt83 »

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #965 Dátum: 2018.02.03 21:32:05 »
Nem, ahogy írják motorolajcsere előtt. Aztán járatni a motort a megadott ideig majd olajcsere! Mindkettő jó, de ezeken kívül is van még több gyártónak.


Köszönöm!

Ez is tisztító Liqui Moly Pro-Line Engine Flush, mint http://www.pro-tec.hu/motorbelter-tisztito/   ez?
Az utobbinál le van írva hogy kell használni.

Vagy a lecserélt uj 0w20 olajhoz öntsem ezt az adalékot Liqui Moly Pro-Line Engine Flush??

KZsolt83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Camry Hibrid
« Válasz #966 Dátum: 2018.02.03 21:55:37 »
Nem, ahogy írják motorolajcsere előtt. Aztán járatni a motort a megadott ideig majd olajcsere! Mindkettő jó, de ezeken kívül is van még több gyártónak.



Oke :)

Minden világos!
Ellenben olyat kérdeznék gabesz2 te szoktál az üzemanyaghoz rakni adalékot? Itt írta évente 2x érdemes...
Vagy más szokott használni benzinhez adalékot?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #967 Dátum: 2018.02.04 11:09:14 »
Köszönöm gabesz2!


Igen így van! Mármint sokan a fékolajat nem cserélik rendszeresen és az elég nagy bajt tud okozni!!
Pl ennél az autónál is megtörtént mert itteni fórumtagtol vásároltam és itt derült ki hogy alkatrészt kellet pótolni nem jól müködő ABS miatt, aminek az ára elég huzós szokott lenni, bontott nem olyan vészes de az új elég drága.
Érdemes ezeket tényleg rendszeresen cserélni.Hütőfolyaték fagyáspontja jó akkor is érdemes lecserélni?
Másik kérdés hol tudok csomagtarto és ajtó világítás ba LED izzókat venni, mert a gyáriak nagyon gyengén világítanak.

FékFOLYADÉK, az olajhoz kb annyi köze van, mint medvének a jóindulathoz.  :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KZsolt83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Camry Hibrid
« Válasz #968 Dátum: 2018.02.04 20:58:44 »
FékFOLYADÉK, az olajhoz kb annyi köze van, mint medvének a jóindulathoz.  :)

Köszönöm a kijavítást Trotter66  :)

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #969 Dátum: 2018.02.04 21:22:46 »
Igen, szoktam. Ártani nem árt, igaz én gyakrabban mint évi 2. alkalom.



Oke :)

Minden világos!
Ellenben olyat kérdeznék gabesz2 te szoktál az üzemanyaghoz rakni adalékot? Itt írta évente 2x érdemes...
Vagy más szokott használni benzinhez adalékot?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Camry Hibrid
« Válasz #970 Dátum: 2018.02.05 07:28:17 »


Oke :)

Minden világos!
Ellenben olyat kérdeznék gabesz2 te szoktál az üzemanyaghoz rakni adalékot? Itt írta évente 2x érdemes...
Vagy más szokott használni benzinhez adalékot?

 :yes: :yes: :yes:
Az üzemanyag gyártók és forgalmazók is így én is, úgy ahogy ők. Minden alkalommal, ahogy benzin közelébe kerülök.

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

KZsolt83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Camry Hibrid
« Válasz #971 Dátum: 2018.02.05 08:47:32 »
Köszönöm gabesz2, micila  nem semmi, mivel sajnos a környezetemben mindenki felesleges péznkidobásnak tartja...Eddig sajnos én sem csináltam egyik autómnál sem.... De most már fogom!! :)
Nagyon kíváncsi leszek a változásra!

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #972 Dátum: 2018.02.05 09:22:34 »
Nagy változásra azért ne számíts, főleg ha egyébként szépen jár a motor stb. Bízzunk benne, hogy legalább a felét tudják ezek az adalékok mint amit ráírnak, már az is jó:)

Köszönöm gabesz2, micila  nem semmi, mivel sajnos a környezetemben mindenki felesleges péznkidobásnak tartja...Eddig sajnos én sem csináltam egyik autómnál sem.... De most már fogom!! :)
Nagyon kíváncsi leszek a változásra!

Sziszi019

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Camry Hibrid
« Válasz #973 Dátum: 2018.02.05 09:58:33 »
Mikori évjárat?
Cellánként csereberélhető minden, de "balanszírozni" kell. Dodó szervíz, Toycar mind biztosan tudnak segíteni.
Vagy gyere a facebook csoportba (Prius Club Hungary) nagyjából itt tömörül a magyarországi toyota hibrid közösség.

Köszi a segítséget. 2007-es évjárat.

KZsolt83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Camry Hibrid
« Válasz #974 Dátum: 2018.02.05 20:34:13 »
Nagy változásra azért ne számíts, főleg ha egyébként szépen jár a motor stb. Bízzunk benne, hogy legalább a felét tudják ezek az adalékok mint amit ráírnak, már az is jó:)

Ettől tartok én is nem valami csodaszerek :)
De az biztos a semmitől többet érnek! :)
Szerencsére nálam sosem volt nagy hangja a motornak még -8 fokban is amikor kint volt az autó egész este... indításnál, pedig akkor is 5w30 olaj volt benne.
Egyébként imádom az autót!! Csak jót tudok róla mondani!! :)
Meglesz nemsokára a nagy navi és hozzá a tolató kamera sokkal jobb lesz a parkolás is :)