Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390527 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #930 Dátum: 2017.11.12 19:14:57 »
Sajnos a win10/64bit alatt NÁLAM semmi sem segített.
XP-s laptoppal egyből sikerült a kábelt működésre bírni, de a "CUSTOMIZE..." menüpont nem jön elő.
A techstream a következő üzenettel indul: "GTSAPI_TGD.exe Entry Point Not Found"
Lehet, hogy nem jó a kábelem ehhez a funkcióhoz?
Lefuttattam a CABLE CHECK UTILITY-t, ami a kábel "K" és "L" funkcióját pirossal jelöli  :nono:
Valószínűleg rendelhetek egy másik kábelt, mert nézem az ebay-en, hogy több féle létezik és az enyémen kevesebb az alkatrész  :whistling:  "FAKE"-ként jelzik  :)
Esetleg kölcsönbe egy kábel valakinek lenne itt Nagyatád/Nagykanizsa/Kaposvár környékén?

Mongoose miniVci kábelt vegyél, drága, de megbízhatóan műxik.  P3, P2, T27 Ave, Corolla E110,  CHR típust már szkenneltem vele gond nélkül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #931 Dátum: 2017.11.14 14:17:30 »
A kérdésem az volna, hogy van-e valami, amire kiemelten fontos figyelnem vásárlás előtt? A hibrid akkuk jól bírják? Itthon van olyan szakember, aki a camry-k metrikus rendszerre történő átállásítását végzi? Köszönöm a segítségeteket!

Hali,

akkuk jól bírják, ugyan az a NiMH, mint a Priusé, blokkonként cserélhető, ha gond van. (Hibridgaranciát viszont nem tudsz kötni amerikai modellre, Camryban meg csak az van.)
Metrikus rendszer: óracsoport "hátlapja" cserélhető, így lesz mph-ból, km/h. Ezen kívül programozással lehet metrikus egységekre állítani majdnem mindent. Amit nem lehet az a klímavezérlő, az Fahrenheit marad. (www.navilex.hu)
Mire érdemes figyelni vásárláskor: szerintem arra, mint minden más autónál. Vigyél magaddal hozzáértőt. (A Hibrid rendszert is lehet vizsgálgatni a Techstream nevű szoftverrel.)
Ami a szerelők szerint el szokott fáradni: vízpumpák, lengéscsillapítók, stabilizátor pálcák. Továbbá, ha bőr belsős... akkor én pl. annak a minőségével, kopásállóságával nem vagyok elégedett.

MMVF

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Camry Hibrid
« Válasz #932 Dátum: 2017.11.16 21:28:01 »
Köszönöm a segítséged!

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Camry Hibrid
« Válasz #933 Dátum: 2017.11.16 22:04:12 »
Mongoose miniVci kábelt vegyél, drága, de megbízhatóan műxik.  P3, P2, T27 Ave, Corolla E110,  CHR típust már szkenneltem vele gond nélkül.
Köszi, megnéztem, biztos jó, de erre a célra nem éri meg vennem egy ilyet.
Azon gondolkodok, hogy ha rendelek egy ilyen https://www.ebay.com/itm/2x-9005-9006-160W-16000LM-HB3-HB4-LED-Lumileds-Headlight-Bulb-Kit-6500K-iSincer/352012298392?hash=item51f5916898:g:gpQAAOSw-u1ZeDNO&vxp=mtr LED "izzót" a mostani halogén helyére a reflektorba, akkor a kisebb feszültséggel (DRL módban) mi lesz??
Halványabban világít, vagy villogni kezd, a vagy semmit sem csinál??

philip

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Camry Hibrid
« Válasz #934 Dátum: 2017.12.04 17:55:32 »
Sziasztok,

Tudtok segiteni, ha ralepek a fekre kicsit ciripel a belso ventillator, falevel lehet benne?

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #935 Dátum: 2017.12.04 18:18:37 »
Sziasztok,

Tudtok segiteni, ha ralepek a fekre kicsit ciripel a belso ventillator, falevel lehet benne?

Akár, de lehet a csapágy nem szereti a hideg időt...Próbáld meg a ventilátor max. fokozatán minden irányba mozgatni a levegőt, ha van benne esetleg valami akkor kidolgozhatja. A pollenszűrő mikor volt cserélve, azt is kivenném előtte és úgy megjáratni.

philip

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Camry Hibrid
« Válasz #936 Dátum: 2017.12.04 19:18:18 »
Szia gabesz2

köszönöm, most okt. ben volt cserelve a pollnszuro, hol veszem ki?ill ha csapagy az lehet nagyobb baj? vagy csere vagy?

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #937 Dátum: 2017.12.04 20:43:35 »
Szia gabesz2

köszönöm, most okt. ben volt cserelve a pollnszuro, hol veszem ki?ill ha csapagy az lehet nagyobb baj? vagy csere vagy?

Íme: https://www.youtube.com/watch?v=XmfjIPt7UsA

A motorhoz hozzáférni már nehezebb, ahhoz jobban meg kell bontani a műszerfalat.

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #938 Dátum: 2017.12.19 22:29:00 »
Sziasztok !

Ma elvittem a gépet műszaki vizsgára és nem ment át, mert a guminyomás ellenőrző lámpa ég a műszerfalon. Mindig is égett, mert már rég nem az eredeti felnik vannak rajta és már az előző tulaj sem tudott a szenzorokról. Jeleztem ezt előzetesen a vizsga előtt, de mondták vigyem bátran...
Azt mondták, ha nem jelezne a lámpa, le tudnák vizsgáztatni. Ez Debrecenben történt.
Tudtok valami költséghatékony módszert erre a problémára?
A helyi Toyota szerviz szerint 4 szenzor + beszerelő készlet + beszerelés = 168eFt.

Előre is köszi a javaslatokat !

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #939 Dátum: 2017.12.20 14:23:13 »
Sziasztok !

Ma elvittem a gépet műszaki vizsgára és nem ment át, mert a guminyomás ellenőrző lámpa ég a műszerfalon. Mindig is égett, mert már rég nem az eredeti felnik vannak rajta és már az előző tulaj sem tudott a szenzorokról. Jeleztem ezt előzetesen a vizsga előtt, de mondták vigyem bátran...
Azt mondták, ha nem jelezne a lámpa, le tudnák vizsgáztatni. Ez Debrecenben történt.
Tudtok valami költséghatékony módszert erre a problémára?
A helyi Toyota szerviz szerint 4 szenzor + beszerelő készlet + beszerelés = 168eFt.

Előre is köszi a javaslatokat !

Legolcsóbban ebay-ről tudsz rendelni szenzorokat, a használttól sem kell félni, legalább is ha bevizsgáltnak írja az eladó.

miklos2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Camry Hibrid
« Válasz #940 Dátum: 2017.12.28 18:56:04 »
A helyi Toyota szerviz szerint 4 szenzor + beszerelő készlet + beszerelés = 168eFt.
Sokkal olcsóbban(56eFt) megoldottam egy különlegesebb helyzetet egy éve Budapesten és nem használtat vettem. A keréknyomás érzékelő rendszert TPMS-nek hívják és erre kerestem rá amikor találtam egy magyar céget, ahol jó helyre irányítottak: http://www.tpmsmanager.hu/vilagit_a_tpms#kapcsolat
Nekem a 4 nyári felniben volt érzékelő és pont olyan azonosítókkal ellátott érzékelőket akartam a 4 téli felnibe is (amerikai frekvencián működik, 315MHz-en), mert így kerékcserénél nem kell évent kétszer a tanítási műveletet is kifizetni (alkalmanként 5-10eFt ha A,B,C,D-ről át kell tanítani E,F,G,H-ra). Tehát klónozásra alkalmas érzéklőket ajánlottak: Alligator Sens.It RS1 315MHz, 14eFt/db és ebben a beszerelés ára is benne volt. Ajánlották a szerződött szervizt is, ahol megfelelő számítógép van a klónozás végrehajtásához. A klónozható érzékelőn kívül van még gyári is, meg egy harmadik típus, ami félig  van csak programozva. Ha kapcsolatba lépsz a céggel visszahívnak és a legjobb megoldást megkeresik neked.

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #941 Dátum: 2017.12.29 17:18:15 »
Köszi Miklós.
Írtam privátot
Melyik szervíz csinálta?

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #942 Dátum: 2017.12.30 14:01:49 »
Szia miklos2 !

Köszönöm a hozzászólásod és a tegnapi telefonos tanácsokat.
Ma visszamentem a szervizbe, leolvasták a kerékbe már beszerelt jeladókból a korábban adott ID számokat, OBD2 csatlakozón megtanították az autóval és kész, kialudt a lámpa. 2 perc volt.

MMVF

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Camry Hibrid
« Válasz #943 Dátum: 2018.01.21 19:34:00 »
Sziasztok!
Tizedikén én is megvásároltam az új (?) kocsimat, ami egy 2008-as hibrid Camry lett. Érdeklődnék, van-e tapasztalatotok, hogy meg lehet-e értetni a műszerfal kijelzőjével, hogy mostmár Európában vagyunk, és legyen szíves metrikus mértékegységeket használni.  :)  Van egy pazar miniVCI kábelkém, hozzá a 12-es Techstream. -eredeti kínai. A másik dolog, amit látom, hogy itt is téma volt már, hogy a TPMS szenzor ID-jét valahogy ki lehet-e olvasni spéci eszköz nélkül? Egyik sincs hozzátanítva a kompúterhez.  Azt állította a szerelőm, hogy ha eljő a nyári gumi ideje a szenzorról is le lehet majd olvasni kis szememmel, de addig is gondoltam, ha van valami tuti tipp, szívesen kipróbálnám.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Viktor

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #944 Dátum: 2018.01.23 19:28:27 »
Sziasztok!
Tizedikén én is megvásároltam az új (?) kocsimat, ami egy 2008-as hibrid Camry lett. Érdeklődnék, van-e tapasztalatotok, hogy meg lehet-e értetni a műszerfal kijelzőjével, hogy mostmár Európában vagyunk, és legyen szíves metrikus mértékegységeket használni.  :)  Van egy pazar miniVCI kábelkém, hozzá a 12-es Techstream. -eredeti kínai. A másik dolog, amit látom, hogy itt is téma volt már, hogy a TPMS szenzor ID-jét valahogy ki lehet-e olvasni spéci eszköz nélkül? Egyik sincs hozzátanítva a kompúterhez.  Azt állította a szerelőm, hogy ha eljő a nyári gumi ideje a szenzorról is le lehet majd olvasni kis szememmel, de addig is gondoltam, ha van valami tuti tipp, szívesen kipróbálnám.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Viktor

Ha van TS-ed és a hardver is mag van hozzá, akkor a kérdésed költői.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.