Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390220 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #855 Dátum: 2017.05.09 15:05:59 »
Újoncként érdeklődnék 2008 Camry hoz valami irodalmat hol találok kezelés , mi micsoda, mit hogyan?mit hogy ne?A váltón mi a B állás?Hol az ECO gomb ?Tudom ez most nektek kicsit mókás de köszönöm ha kapok segitséget......

Eco gomb a bal térdednél körülbelül. A műszerfalon, kicsit lent. A kormány és a motorháztető nyitókar között valahol.  :yes:

A B váltóállás nálam is még kérdéses. Olvastam olyat, hogy lejtőn lefelé jobban tölti az akkumulátorokat (motorfék funkció felerősödik).
Hallottam olyat, hogy városban érdemes használni, pont az említett töltés miatt...

 :otlet:

Valaki segítsen rajtunk!  ::)
Péter

üveges tóni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Camry Hibrid
« Válasz #856 Dátum: 2017.05.09 15:22:28 »
ECO hasznalata esetén mi történik?B állás a váltón menetközben is kapcsolható?KPéter köszönöm..Alakul ez majd lassan...a leirás v használati utmutató nagyon jó lenne...figyelek várok..köszönöm köszönjük

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #857 Dátum: 2017.05.09 16:32:30 »
Üdvözlet mindenkinek!
A hétvégén lettem egy Camry Hybrid tulajdonosa, remélem minden rendben lesz vele.
Minden jót Nektek!

Halihó,

végre még valaki :) Gratula hozzá, és igen... vélhetően minden rendben lesz vele :)
Sok baleset- és problémamentes mérföldet (ha már cseréltettél számlapot, akkor km-et) kívánok!

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #858 Dátum: 2017.05.09 16:36:00 »
Mondjuk egy hibakód kiolvasás, soha nem felesleges, valamint ha még nem múlt el 10 éves, akkor egy hibridgari sem ördögtől való.  Ez utóbbi esetben előnyös a 4+ akció keretében az olajcserével, meg a járulékos dolgok cseréjével a Toyota márkaszerviznél kopogtatni.

Kiegészítés: állítólagos "tipushibák" vagy "gyengeségek":
- lengéscsillapító
- stabilizátor pálcák
- vízpumpa

De ezeket megnézik úgy is egy átvizsgálás során.
Viszont hibridgarit sajnos nem lehet csináltatni rá. (Vagy nekem nem sikerült és nem az autó állapota, miatt - hanem mert azt mondták, hogy erre nem lehet :) )

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #859 Dátum: 2017.05.09 16:42:04 »
Újoncként érdeklődnék 2008 Camry hoz valami irodalmat hol találok kezelés , mi micsoda, mit hogyan?mit hogy ne?A váltón mi a B állás?Hol az ECO gomb ?Tudom ez most nektek kicsit mókás de köszönöm ha kapok segitséget......

Ha bírod az angol nyelvet, akkor szerencsés helyzetben vagy, innen érdemes indulni:
https://www.toyota.com/owners/resources/owners-manuals/camry-hv/2008


csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #860 Dátum: 2017.05.09 16:50:53 »
Eco gomb a bal térdednél körülbelül. A műszerfalon, kicsit lent. A kormány és a motorháztető nyitókar között valahol.  :yes:
A B váltóállás nálam is még kérdéses. Olvastam olyat, hogy lejtőn lefelé jobban tölti az akkumulátorokat (motorfék funkció felerősödik).
Hallottam olyat, hogy városban érdemes használni, pont az említett töltés miatt...
 :otlet:
Valaki segítsen rajtunk!  ::)

ECO gomb, igen, bal térdénél. Mit csinál: Intelligensre veszi a fűtés/hűtés vezérlését. Gyakorlatban ha nincs ECO módban a klíma, akkor elsődlegesnek tekinti a megfelelő hőmérsékletre hűtést/fűtést az autó. Ha be van kapcsolva, akkor gondolkodik. Pl. ECO nélkül -15C van kint és be van állítva egy 20C belső hőmérséklet, akkor addig fűt, amíg meleg nem lesz. Ehhez pedig folyton járni fog a benzinmotor, és a fogyasztás elszáll.
A manualban egész nagy rész van neki - a lényeg, ha kapcsolgatod a klímát ide-oda, akkor kikapcsolja az ECO módot, folyton BE kell kapcsolni.

"B" mód: nem a töltéshez van köze, hanem a motorfékhez. Pl.: jössz lefelé a mátrából szerpentinen, gyk. folyamatosan fékezned kellene cserélhetnél fékbetét szettet és/vagy tárcsát is. "B"-be téve a motorfék szépen tarja vissza az autót. (Tipp: ha mégis meg akarod "gurítani" kicsit, akkor elég épp hozzáérni a gázpedálhoz és elveszi a motorféket. Tipp2: télen havas/jeges úton is célszerű használni - bár a fogyasztásnak ez sem tesz jót.)
A manual szerint menet közben nem szabad kapcsolgatni ide-oda a váltót, gyakorlatban viszont "D" és "B" között pöckölhető ide-oda.

Javaslom még: http://navilex.hu/tippek.html

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #861 Dátum: 2017.05.09 20:51:44 »
Halihó,

végre még valaki :) Gratula hozzá, és igen... vélhetően minden rendben lesz vele :)
Sok baleset- és problémamentes mérföldet (ha már cseréltettél számlapot, akkor km-et) kívánok!
Hali! A számlapcsere még várat msgára. Először meg szeretném tudni az autó pontos állapotát.
Megláttam/megvettem. Bátran....
Kiderül hamarosan, hogy jól tettem é! ::)
Péter

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #862 Dátum: 2017.05.09 22:18:48 »
Sziasztok!
Valaki említette, hogy van vezetőoldali szőnyegrögzítője.  ::)
Kellene 2db. : )
Péter

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #863 Dátum: 2017.05.10 10:26:48 »
Pár érdekesség:

Műszaki vizsgán nem pecsétet kaptam a forgalmiba, hanem egy papírt hogy menjek az okmányirodába - az 5. környezetvédelmi osztály már nem megfelelő, az új és helyes a 9.
(Legalább a forgalmi csere ingyen volt, oka: "hatósági elírás". Lol)

Másik: ezeket a kiváló és hiányzó szőnyegrögzítő klipszeket végül rendeltem az usa-ból, Toyota cikkszáma 08211-00720
Addig kattintgattam, még jött egy pár csomag. Ha valakinek esetleg hiányzik - írjon.
Szia! Üdv! 
Aktuális még a fenti rögzítő klipsz? Két darabot szeretnék.  ::)
Egyik sincs meg sajnos....   :cry:
Péter

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #864 Dátum: 2017.05.11 13:04:21 »
Szia! Üdv! 
Aktuális még a fenti rögzítő klipsz? Két darabot szeretnék.  ::)
Egyik sincs meg sajnos....   :cry:

Írtam pirivt, vagymit.

üveges tóni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Camry Hibrid
« Válasz #865 Dátum: 2017.05.13 08:10:21 »
Köszönöm mindenkinek aki segitett ......az emelőröl a fényképet megköszönném.....ill emelőt keresek gyárit...köszönöm szép napot mindenkinek

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #866 Dátum: 2017.05.17 11:08:53 »
Köszönöm mindenkinek aki segitett ......az emelőröl a fényképet megköszönném.....ill emelőt keresek gyárit...köszönöm szép napot mindenkinek

Szia!   ::)

Elfelejtettem. De igyekszem!  :yes:
Péter

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #867 Dátum: 2017.05.22 10:23:43 »
Írtam pirivt, vagymit.

 :clap:

Köszönjük!  :yes:
Péter

kpeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #868 Dátum: 2017.05.22 10:28:01 »
Köszönöm mindenkinek aki segitett ......az emelőröl a fényképet megköszönném.....ill emelőt keresek gyárit...köszönöm szép napot mindenkinek

Nem tudom itt feltölteni a képeket. :no:

Küld e-mail címet.

Minden jót!
Péter