Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390274 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #795 Dátum: 2017.01.22 12:50:54 »
Jah, és 16"-os gyári felnigarnitúra senkinek nincs eladó? Nem tuningoljátok nagy kerekekkel?  ::)

Ez nem tuningolni való autó :)
Relax kapszula :)

szutorlajos

  • Vendég
Re:Camry Hibrid
« Válasz #796 Dátum: 2017.01.22 17:27:16 »
Én megvoltam győződve hogy a hybridet csak japánban gyártották!

Balatoni Győző

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Camry Hibrid
« Válasz #797 Dátum: 2017.01.22 19:08:41 »
Tudom, pont a nyugissága fogott meg, hogy egyszerűen az embert nem készteti száguldozásra, hanem finom utazás vele minden perc, köszönhetően fahrkomfortjának és az egyik legjobb hifinek, amit gyárilag autóba építettek, minden tekintetben a gyári állapotot preferálom esetében, ezért sem szeretnék sem után gyártott felniket, sem nagyobb kerekeket tenni rá nyárra, a gumik meg nem örülnek az átszerelgetésnek...

Nagyon szeretem az amerikai autók utazási és vezetési kényelmét, hogy a lényegre koncentrálnak, nem a csicsára, mint Európában, ahol sajnos a lényeges dolgok rovására szokott ez menni.

Játszós autónak szerintem kell mellé egy roadster.   ;)

Balatoni Győző

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Camry Hibrid
« Válasz #798 Dátum: 2017.01.22 19:11:10 »
Hirdetésekben azért fel-felbukkan néha 17-es meg 18-as kerekekkel, hátha valakinek más az ízlése, mint nekem.

Szilvia

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Camry Hibrid
« Válasz #799 Dátum: 2017.01.23 22:43:52 »
Sziasztok! Egy 9 éves hibrid camrim van 70 ezer km- rel! Első tulajdonosa vagyok  5000 mérföldenkén szervizelve, vezetve a szervízkönyve! Most olyat csinált amit még eddig nem, kigyulladt a műszerfalon jobb alsó sarokban egy narancsárga ikon, ami fogalmam sincs hogy mire hasonlít leginkább egy motorra? Alatta chek in felirat! Indításkor felgyullad egy piros felkiáltójel de az aztán elalszik? Tudna nekem vki segíteni hogy ez mi? 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #800 Dátum: 2017.01.24 05:37:01 »
Sziasztok! Egy 9 éves hibrid camrim van 70 ezer km- rel! Első tulajdonosa vagyok  5000 mérföldenkén szervizelve, vezetve a szervízkönyve! Most olyat csinált amit még eddig nem, kigyulladt a műszerfalon jobb alsó sarokban egy narancsárga ikon, ami fogalmam sincs hogy mire hasonlít leginkább egy motorra? Alatta chek in felirat! Indításkor felgyullad egy piros felkiáltójel de az aztán elalszik? Tudna nekem vki segíteni hogy ez mi?

Dobott egy MIL lámpát, vagyis hibakód generálódott.  Ezzel így nem tudunk mit kezdeni, el kell vinni kiolvastatni. Abból kiderülhet, hogy mi a baja.  Első körben kisakksi lekötéssel lehet próbálkozni, hátha nem dobja vissza a hibát. A tárolt hibakódot később is ki lehet olvasni Techstream programmal.

Ha pesti, vagy közeli vagy a kiolvasásra, javításra ToyoTeamGarage-t ajánlom, keresd az FB-n őket, vagy Szendrei József (Szuti) kollégát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Szilvia

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Camry Hibrid
« Válasz #801 Dátum: 2017.01.24 13:07:23 »
Köszönöm a választ, már beszéltünk is , holnap viszem az autót!

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #802 Dátum: 2017.01.24 16:41:49 »
Köszönöm a választ, már beszéltünk is , holnap viszem az autót!

féloff
Esetleg téged lehet látni a Kerepesi út környékén néha?
on

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #803 Dátum: 2017.01.24 21:20:13 »
És még egy számomra talányos dolog.

Mostanában, hajnalban, kb. -5C alatt úgy indul elsőre a benzinmotor, hogy zörög-csörög, kb. fél másodpercig, aztán persze oké minden.
Olyan kb. minden 6-7. hidegindítás ilyen.

Valakinek csinálja még?

Balatoni Győző

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Camry Hibrid
« Válasz #804 Dátum: 2017.01.24 21:46:11 »
0W20-as olajat használsz benne?

Más: Nektek milyen kód van a forgalmi V9-es rovatában?

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #805 Dátum: 2017.01.24 23:08:43 »
5w30 ment bele a hó elején. (Reál és EmilFrey is ezt öntötte bele, meg az előző tulaj is.... csodálkoztam, amikor vettem, de javasolták maradjon ez)

V.9 9-es lett a nyáron, előtte 5-ös volt...

Balatoni Győző

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Camry Hibrid
« Válasz #806 Dátum: 2017.01.26 20:38:46 »
A reálban ezt előszeretettel öntik bele, én meg inkább azt, ami gyári ajánlás a beöntő sapkán... Meg ami elméletben is jó egy olyan motorba, ami napjában százszor áll le én indul újra.
Meg hát a reál nézet szerint elég 15 ezrenként cserélni benne, a gyár szerint meg 8 ezrenként kell, és így tovább, tehát én unreál vagyok ebben a kérdésben...  ;)

Nem biztos, hogy ez a furcsa kezdeti hidegindítási zörej alapja nálad, de egy próbát megérne talán.

Hogyan kell az ötöst kilencessé átminősíttetni? (nekem is ötös van benne)


podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #808 Dátum: 2017.01.27 10:21:40 »
A reálban ezt előszeretettel öntik bele, én meg inkább azt, ami gyári ajánlás a beöntő sapkán... Meg ami elméletben is jó egy olyan motorba, ami napjában százszor áll le én indul újra.
Meg hát a reál nézet szerint elég 15 ezrenként cserélni benne, a gyár szerint meg 8 ezrenként kell, és így tovább, tehát én unreál vagyok ebben a kérdésben...  ;)

Nem biztos, hogy ez a furcsa kezdeti hidegindítási zörej alapja nálad, de egy próbát megérne talán.

Hogyan kell az ötöst kilencessé átminősíttetni? (nekem is ötös van benne)

Ez az 5000 mérföldes olajcsere amcsi okosság, valahol egyszer megtaláltam hogy ott is csak a fél szintetikus olaj használata esetén írják elő, full szintetikus esetén ott is 10000 mérföld a periódus mint ahogy a Prius esetében is.

Azért érdekes hogy nekem 9-es van a forgalmiban a 3.2 V6-os motorhoz ami 2004-es :)   

Toppy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Camry Hibrid
« Válasz #809 Dátum: 2017.01.28 11:36:40 »
Sziasztok

A Wallis-os TCH, 10 napja tökéletesen működik! "Nagy" élmény! Még mindíg nem hiszem el....
Nem volt vízkáros.
Nem vagyok egy nagy levelező, ezt a pár mondatot is 20 perc alatt fogalmaztam meg, tehát szívesen válaszolok konkrét kérdésekre ( ha tudok), de magamtól élménybeszámolót nem tudok írni.

Engem is érdekelne gyári 16" alufelni nyárinak, kompatibilis valamelyik itthoni Toyota méreteivel?

Üdv. podani, szutorlajos, csonakmotor - nak. Köszönet Gabesznak a hasznos információkért.

Hi Toppy    /40perc/