Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390314 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Camry Hibrid
« Válasz #660 Dátum: 2016.09.07 17:17:11 »
Nem hetekben mérhető, hanem inkább hónapokban a meghibásodás (lemerülés) kockázata. Én azért azt gondolom, hogy a hibrid rendszer rendeltetésszerű használata a folyamatos tölés-merítés-töltés...-t jelenti, erre van fejlesztve. Épp az az előnye, hogy nem az üzemanyagárak alakulása (fogyasztás) kell, hogy megszabja a használatát, mint egy átlagos autó esetében, hanem a minél rendszeresebb használat lesz a legelőnyösebb neki.
Ja pont ez az aggodalmam  :hmmmm:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #661 Dátum: 2016.09.07 17:39:37 »
Az túlzás hogy lehet EU-sítani, az ott kezdődne hogy lámpa csere, és akkor még ott a sok egyéb alkatrész amiben nincs benne az E (európai) jelzés, meg pl. hátsó ködlámpa sincs, na meg kéne a hivatalos európai homologizációs igazolás miszerint mindenben megfelel az európai szabványoknak (zajszint, illetve a fékberendezés és a rádió zavarszűrés ENSZ-EGB szerint határértékei).

Az ukrán és orosz piacon forgalmaztak EU-s Camryket, azokban gyárilag ködlámpák, Xenon lámpák és fényszóró-mosós első lökhárító volt. Szóval egy olyat bontottan megszerezni, és máris megoldva ez a dolog.  ;)


2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

arvaipeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Camry Hibrid
« Válasz #662 Dátum: 2016.09.07 23:34:44 »
Hm...hát tényleg nem látszik rajta a km.
Ez a fogyi amit mutat ez egy ilyen nagy átlagot takar?
A TANK AVG nullázódik minden tankolásnál. Szóval ez épp fél tank után mutatott ennyit. De ha komolyan érdekel akkor megvan az összes tankolásom adata (GPS koordinátával együtt) az elmúlt 130 ezer km-ről.

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #663 Dátum: 2016.09.08 21:41:46 »
Az ukrán és orosz piacon forgalmaztak EU-s Camryket, azokban gyárilag ködlámpák, Xenon lámpák és fényszóró-mosós első lökhárító volt. Szóval egy olyat bontottan megszerezni, és máris megoldva ez a dolog.  ;)

Hátsó ködlámpa a lényeg ;) Ukrajna és Oroszország mióta EU-s ország??? :OO A második képen egy sima benzines van, nem hybrid.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.08 21:44:26 írta podani »

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #664 Dátum: 2016.09.08 21:43:39 »
Ja pont ez az aggodalmam  :hmmmm:

Nem kell ettől aggódnod, épp volt egy Priusos aki egy évre leparkolta a kocsit garázsba, és a hybrid aksi töltöttségéből csak 1 csík hiányzott.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #665 Dátum: 2016.09.09 20:13:01 »
Hátsó ködlámpa a lényeg ;) Ukrajna és Oroszország mióta EU-s ország??? :OO A második képen egy sima benzines van, nem hybrid.

Nem tagja az EU-nak, de Európában vannak.  ;)
És bár nem vagyok tisztában az ottani forgalomba helyezési szabályokkal/előírásokkal, de gondolom ott is van pár ilyen "E-betűs" előírás 1-1 autón.  ;)

Hibridből tudtommal nem is csináltak EU-s verziót, de gondolom az alkatrészek nagy többsége csereszabatos a Hibriddel (lámpák, lökhárító, stb biztosan). És a lényeg itt azon volt, hogy egy ilyen "Európában forgalmazott" modellről bontottan beszerezni ezt-azt, ha a szükség úgy hozza.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szutorlajos

  • Vendég
Re:Camry Hibrid
« Válasz #666 Dátum: 2016.09.11 09:58:35 »
Mit szóltok a Ford Mondeo Hybridhez?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Camry Hibrid
« Válasz #667 Dátum: 2016.09.11 14:34:48 »
Nem HSD szintű technológia. Úgy tudom, az aksikat vették a Toyotától, de maga a hajtás csak "ál hibrid" marad.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szutorlajos

  • Vendég
Re:Camry Hibrid
« Válasz #668 Dátum: 2016.09.11 15:12:40 »
ha jól tudom az egész hybrid hajtást a Toyotától vették meg és nem álhybrid!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Camry Hibrid
« Válasz #669 Dátum: 2016.09.11 18:53:04 »
Valóban nem HSD, de nagyon közeli rokon.
Az elv, a nyomaték elosztó és az akku kezelés Toyota. A motor saját,  nem Atkinson, a rendszer hangolása ennek megfelelően módosított, ill. gázelvétel után "szabadonfutás " van a fékpedál első megpöcköléséig, és csak utána kezdődik a HSD knél megismert motorfék imitáció ill. visszatáplálás.
Finom szerkezet.

szutorlajos

  • Vendég
Re:Camry Hibrid
« Válasz #670 Dátum: 2016.09.12 09:55:22 »
Itt minden le van írva!Atkinson ciklusú  motor van benne!



http://www.autonavigator.hu/teszt/ford_mondeo_2_0_hybrid_titanium_teszt-17001

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Camry Hibrid
« Válasz #671 Dátum: 2016.09.12 11:19:08 »
Totalcar szerint :"Atkinson-ciklust imitáló saját szívóbenzines motorját illesztette".
Végülis igaza van, mert tulajdonképpen a HSD k motorjai is Miller ciklusúak, ami az Atkinsont imitálja.
Az autósvilág meg csak egyszerűen "különleges fejlesztésű 2,0 literes benzinmotor" ként hivatkozik rá.
Abban minden forrás megegyezik, hogy  1,4 kWh Li-ion akkuval rendelkezik.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Camry Hibrid
« Válasz #672 Dátum: 2016.09.21 10:56:08 »
A TANK AVG nullázódik minden tankolásnál. Szóval ez épp fél tank után mutatott ennyit. De ha komolyan érdekel akkor megvan az összes tankolásom adata (GPS koordinátával együtt) az elmúlt 130 ezer km-ről.
Áh,köszi :) Időközben lett egy Avem...pedig komolyan elgondolkodtam egy Camry Hybrid-en,konkrétan lemértem a garázst :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #673 Dátum: 2016.09.22 10:02:54 »
Ismét furfangos kérdés:
Lámpakapcsoló auto állásban. Megint kezd előjönni az a probléma, hogy szerintem korábban kellene neki kapcsolnia a tompított fényszórót befelé, eléggé sötétben törekszik csak erre a szerkezet.
Techstream-en kívül máshogy programozható ez? (Rejtett menü, kutyafüle?)

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #674 Dátum: 2016.09.22 15:15:56 »
Ismét furfangos kérdés:
Lámpakapcsoló auto állásban. Megint kezd előjönni az a probléma, hogy szerintem korábban kellene neki kapcsolnia a tompított fényszórót befelé, eléggé sötétben törekszik csak erre a szerkezet.
Techstream-en kívül máshogy programozható ez? (Rejtett menü, kutyafüle?)

Sajna nem! Én is ráállítottam Techstreambe a max.-ra, de még így is tény, hogy néha manuálisan kell felkapcsolni.