Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390379 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #645 Dátum: 2016.09.04 16:20:38 »
Igaz a Camryben nem ültem még hátul, de a GS450h-ban igen. Én csak 178 cm vagyok, de sem a fej sem pedig a lábtér nem volt éppen táncparkett méretű.
A GS és a Camry szerintem nem is említhető egy lapon, a teljesítmény és a felszereltség terén pedig biztosan nem.
Max a csomagtér méretében.  ;)

Illetve nem tudom pontosan mire is kellene az autó, hány főt illetve csomagot szállítva, milyen gyakorisággal.

Ha már Hibrid, én megnézném az RX400h-t is.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

tsar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Camry Hibrid
« Válasz #646 Dátum: 2016.09.04 19:57:32 »
Két ember, hátul csak alkalomadtán ülne néha néha valaki. Valóban a Lexus felszereltsége sokkal jobb, de a Camry meg az Usa legmegbízhatóbb autója évek óta.
Rx - en nem gondolkodom, mert terepjárót szeretnék leváltani.
Egy valamit nem értek, amikor az éves Hybrid Health Chek igazolást kérem senkijenek sincs, nem is hallottak róla. Vagy csak nem akarnak????

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #647 Dátum: 2016.09.04 20:24:44 »
Egy valamit nem értek, amikor az éves Hybrid Health Chek igazolást kérem senkijenek sincs, nem is hallottak róla. Vagy csak nem akarnak????

Mivel az EU-ban nem forgalmazott modellről van szó, így a márkaszervizek nem adnak rá hibrid garanciát. Megnézik a hibrid rendszert, ha akarod, de papírt nem adnak :s
Tehát nem igazán lehet.
Van 1-2 hibrides szakember az országban (pl. Dodo - priusszerviz), oda el lehet vinni és megméri. Pecsétes papírt adni nem fog - de a notebookján elmagyarázza melyik grafikon mi.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.04 20:31:10 írta csonakmotor »

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #648 Dátum: 2016.09.04 20:27:57 »
Rx - en nem gondolkodom, mert terepjárót szeretnék leváltani.

jaigen.
És azért az vedd figyelembe, hogy egy nagyon fura építésű autóról van szó.
Terepjáró után fura lesz, hogy egy közepes járdaszegélyre nem lehet vele felállni.
Terepképessége zéró, az úthibákat sem szereti.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #649 Dátum: 2016.09.04 20:34:08 »
Igaz a Camryben nem ültem még hátul, de a GS450h-ban igen. Én csak 178 cm vagyok, de sem a fej sem pedig a lábtér nem volt éppen táncparkett méretű.

Camry hátul két embernek bőségesen elég. 185cm/120kg val oké. Táncolni persze nem lehet, de utazni igen.

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #650 Dátum: 2016.09.06 09:31:45 »
esőérzékelő a 2009 ig gyártottakhoz nem volt rendelhető.

Igen, ez szomorú, biztos amcsiban nincs eső :D Már egyszer ráveszem magam hogy rakok bele egy univerzálisat, eddig szinte minden autómban volt...

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #651 Dátum: 2016.09.06 12:56:03 »
Az automatán kapcsolódó lámpától is meg tudok bolondulni... nekem pl. kifejezetten tetszik, hogy nincs benne automatikus ablaktörlő. (Ami tetszik automatában az a váltó pl.. Ami hiányzik a Camryból az a komfort ablak fel-le mindegyik ablaknál (Nem is értem, hogy csak le és csak a vezetőnek) - ill, hogy záráskor nem húzza fel az ablakokat. Ez furesz.)

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #652 Dátum: 2016.09.06 13:54:50 »
Az automatán kapcsolódó lámpától is meg tudok bolondulni... nekem pl. kifejezetten tetszik, hogy nincs benne automatikus ablaktörlő.

Na az automata lámpa nekem meg kimondottan tetszik, 2 éve kb hozzá se nyúltam a világítás kapcsolóhoz :)

Valszeg akkor rossz tapasztalatod van az esőérzékelővel kapcsolatban, mert amúgy ha jól működik akkor jó dolog. Persze tudom hogy sok kocsiban szar, és csak idegesíti az embert. 

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #653 Dátum: 2016.09.06 20:47:57 »
Az esőérzékelőt én se szeretem, és bármennyire is bűvészkedik az ember az érzékenységével - nem sikerül beállítani a "szájízem szerint".
Amikor töröl, én még messze nem törölnék - sokszor csak maszatol és talán ha többször is ismételné még karcolna is, illetve amikor már alig látni valamit, de még mindig nem töröl.

Korábbi Avensisben elvoltam nélküle, ebben sajnos kikerülhetetlen. De szerencsére van benne 1 érintésre egyet törlő funkció, ez meg a T22-es Avensisben nem volt még.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #654 Dátum: 2016.09.07 06:54:28 »
Nekem S60-as volt a Camry előtt, és tökéletesen tette dolgát az esőérzékelő :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Camry Hibrid
« Válasz #655 Dátum: 2016.09.07 08:24:41 »
Üdvözlök Mindenkit !
Nagyképűen beírtam, hogy rendelkezem egy Toyota Camryval...., de sajnos még nem .
Éppen a keresgélés fázisában vagyok, megnéztem már párat, de dönteni nem tudok. Félek, hogy vízkárosba sikerül belenyúlnom.
Ha esetleg valaki tudna ....3M -ig. Jó állapotút.
Természetesen Hybrid érdekelne.

Köszönöm előre is .

T.
Használt hibridet csakis úgy mernék venni, hogy azt (a hibrid rendszert) egy márkaszervizben bevizsgáltattam a vásárlás előtt. Elég alapos a szemem az autó állapotának felméréséhez, de egy esetleges vízkárt nem biztos, hogy fel tudnék mérni. Ezen kívül, azonban egy nagyon tartós, strapabíró és megbízható típus. Az sem túl nagy baj, ha amcsi import, mert van cég, amelyik kifejezetten ezek EU-sításával foglalkozik, legyen szó a műszerfal mph-ról km/h-ra alakításáról, rádió/navi csere, klímapanel fareneheit-ről fok-Celsiusra alakításról.
Csak annyit tudok javasolni, hogy vásárlás előtt légy nagyon alapos az állapotfelméréssel, legyen korrekt képed a kinézett autóról. A priusról írják/mondják, hogy 6-700 000km reálisan a problémamentes élettartama a hibrid rendszernek, rendeltetés szerű használat mellett. Ha egy Camryben van valós 200e km, az csak az 1/3-a ennek, szóval, ha rendszeres karbantartást kapott az évek során, akkor bőven vállalható az autó. Nézz meg többet, ne ugorj bele az első lehetséges kiszemeltbe (kivéve, ha nem lehet belekötni)...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Camry Hibrid
« Válasz #656 Dátum: 2016.09.07 08:45:25 »
Bepi!
Mennyire árt a hibridnek a rendszertelen használat?
Pl nem minden nap használják, esetleg hetekig be se indítják? :hmmmm:

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #657 Dátum: 2016.09.07 10:22:34 »
Az sem túl nagy baj, ha amcsi import, mert van cég, amelyik kifejezetten ezek EU-sításával foglalkozik, legyen szó a műszerfal mph-ról km/h-ra alakításáról, rádió/navi csere, klímapanel fareneheit-ről fok-Celsiusra alakításról.

Az túlzás hogy lehet EU-sítani, az ott kezdődne hogy lámpa csere, és akkor még ott a sok egyéb alkatrész amiben nincs benne az E (európai) jelzés, meg pl. hátsó ködlámpa sincs, na meg kéne a hivatalos európai homologizációs igazolás miszerint mindenben megfelel az európai szabványoknak (zajszint, illetve a fékberendezés és a rádió zavarszűrés ENSZ-EGB szerint határértékei). Szóval kicsit okosban lehet ezeket honosítani, de ez Magyarország, minden megoldható :) A klímapanelt max cserélni lehet, átállítani nem, a műszerfal hátlap csere meg drága ahhoz képest hogy a fogyasztás mérő skálázását nem sikerült pontosra csinálni :)

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #658 Dátum: 2016.09.07 10:24:25 »
Bepi!
Mennyire árt a hibridnek a rendszertelen használat?
Pl nem minden nap használják, esetleg hetekig be se indítják? :hmmmm:

Semmi baja nem lesz

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Camry Hibrid
« Válasz #659 Dátum: 2016.09.07 10:45:15 »
Bepi!
Mennyire árt a hibridnek a rendszertelen használat?
Pl nem minden nap használják, esetleg hetekig be se indítják? :hmmmm:
Nem hetekben mérhető, hanem inkább hónapokban a meghibásodás (lemerülés) kockázata. Én azért azt gondolom, hogy a hibrid rendszer rendeltetésszerű használata a folyamatos tölés-merítés-töltés...-t jelenti, erre van fejlesztve. Épp az az előnye, hogy nem az üzemanyagárak alakulása (fogyasztás) kell, hogy megszabja a használatát, mint egy átlagos autó esetében, hanem a minél rendszeresebb használat lesz a legelőnyösebb neki.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i