Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390374 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

szutorlajos

  • Vendég
Re:Camry Hibrid
« Válasz #570 Dátum: 2016.06.06 11:47:22 »
Én örülök neki hogy neked pozitív a benyomásod.Nekem itt debrecenben a toyotánál azt mondták
nem kell  váltóban olajat cserélni csak ha nagy igénybe vételnek van kitéve az autó.De én is gondolkozom rajta mert taxi üzemben használom.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #571 Dátum: 2016.06.06 13:52:35 »
Eggen. Nekem is mindenki mindenhol azt mondta, hogy nem kell benne olajat cserélni, mert "élettartamra" van méretezve :)
Dodó elmondta, hogy itt Európában nem szokás olajat cserélgetni benne, de az USA-ban pl. csinálják.

A Camry szervizfüzetében 30e, 60e, 90e, 120e mérföldekre írják hogy ellenőrizni/cserélni kel- tehát egzakt utasítás ott sem szerepel cserére - de gondolom ártani nem árt.

A leeresztett folyadékot megnéztem, nem volt drámaian mocskos, de látszott rajta az is, hogy nem most öntötték bele (100e mérföld, 8év).
Ami belement az szép tiszta. Remélem tényleg minőségi, eredeti Toyota olaj ment bele - bajt biztos nem csinál, ha tiszta olaj van benne és rendesen vissza lett rakva a leeresztő csavar.

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #572 Dátum: 2016.06.06 14:26:55 »
Én is cseréltettem benne olajat, gyári olajat rakattam bele az a tuti. Normál váltóknál is élettartam olajat szoktak bele rakni a legtöbb modellbe...meg is lehet nézni sok km-es autókban hogy néz ki. Ezen (se) nem érdemes spórolni.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #573 Dátum: 2016.06.10 13:42:01 »
Akinek szüksége lenne valamiért (saját célra) a fényszórókra és hajlandó személyesen átvenni, annak odaadó - vagy Toyotás nyakpántra, sörre akármire cserélhető.

A lámpák odaadódtak, köszi a figyelmet.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #574 Dátum: 2016.06.10 13:45:58 »
No, jártam Dodónál.
Rengeteg Prius áll nála mindenfelé, jönnek-mennek az emberek.
Váltóolaj-cserét kértem tőle, teljesen zökkenőmentesen ripsz-ropsz megvolt. (Érdekes, hogy alulról kell leengedni és betölteni is; meg hogy amúgy nem cserélgetik nagyon máshol.)
Ha már úgy is ott voltam, dugott notebookot az autóra, rajzolt szép grafikonokat a hibrid akksik állapotáról - szerencsére tökéletes minden.
Olvasgattam mindenfelé negatív/semleges dolgot - én panaszkodni nem tudok. Amit csinált azt rendesen csinálta - látszólag, mert ugye én nem igazán értek hozzá.

Még egy plusz pont Dodónak.
Az olajcsere után úgy érzékeltem, mintha csepegne az olaj - de nem voltam benne biztos.
Telefonáltam, azonnal mehettem, alánézett - mondta, hogy teljesen száraz. (Esetleg a leeresztés utáni szétfolyt maradék lehetett, ami lecsöpögött, de az sem vszinü.) Nem kellett fizetnem.

Edom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Camry Hibrid
« Válasz #575 Dátum: 2016.07.07 12:21:20 »
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
A keréknyomás szenzorral van bajom. A szenzor cserélve lett, de a gumisnál ahol beszerelték nem tudták "betanítani". Pedig volt műszere és más szenzoros autóknál meg tudták csinálni csak az enyémnél nem. Felhívtam a Toyota Sakurát és más gumisokat, de ott sem tudtak segíteni merthogy nincs megfelelő műszerük ehhez. Olvastam itt a fórumon, hogy valakinek már volt hasonló problémája, de nem derült ki számomra, hogy mi lett a megoldás. Meg egy jó szervizre is szükségem lenne ahol számítógéppel bele tudnak nézni és fel tudják mérni az autó állapotát.
A segítségeteket előre is köszönöm!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #576 Dátum: 2016.07.07 16:27:47 »
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
A keréknyomás szenzorral van bajom. A szenzor cserélve lett, de a gumisnál ahol beszerelték nem tudták "betanítani". Pedig volt műszere és más szenzoros autóknál meg tudták csinálni csak az enyémnél nem. Felhívtam a Toyota Sakurát és más gumisokat, de ott sem tudtak segíteni merthogy nincs megfelelő műszerük ehhez. Olvastam itt a fórumon, hogy valakinek már volt hasonló problémája, de nem derült ki számomra, hogy mi lett a megoldás. Meg egy jó szervizre is szükségem lenne ahol számítógéppel bele tudnak nézni és fel tudják mérni az autó állapotát.
A segítségeteket előre is köszönöm!
Szia! Keresd meg a TTG csapatát, a támogatóknál megtalálod a topicot, vagy az FB-n!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Edom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Camry Hibrid
« Válasz #577 Dátum: 2016.07.07 17:33:48 »
Szia,

Nagyon köszönöm a gyors választ!
Csupa jót olvasok róluk. Mindenképp felkeresem őket.
Köszi még egyszer! :clap:

szutorlajos

  • Vendég
Re:Camry Hibrid
« Válasz #578 Dátum: 2016.07.09 10:34:32 »
Szolj már légyszi hogy hogy
L sikerült!

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #579 Dátum: 2016.07.12 10:30:36 »
Pár érdekesség:

Műszaki vizsgán nem pecsétet kaptam a forgalmiba, hanem egy papírt hogy menjek az okmányirodába - az 5. környezetvédelmi osztály már nem megfelelő, az új és helyes a 9.
(Legalább a forgalmi csere ingyen volt, oka: "hatósági elírás". Lol)

Másik: ezeket a kiváló és hiányzó szőnyegrögzítő klipszeket végül rendeltem az usa-ból, Toyota cikkszáma 08211-00720
Addig kattintgattam, még jött egy pár csomag. Ha valakinek esetleg hiányzik - írjon.

kochtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Camry Hibrid
« Válasz #580 Dátum: 2016.07.16 13:04:35 »
Sziasztok! Volt már esetlge valakink közületek olyan hibaüzenete, hogy "CHECK HYBRID SYSTEM"? Nekem most jött elő ez a hibaüzenet, és az autót nem lehetett elindítani. Az egyik barátom jött segíteni, levette a 12 V aksi saruit, összeérintette, majd visszarakta és a kocsi elindult, de pár perc után isemét kiírta a hibaüzenetet. Ha volt már hasonló helyzetben valaki, akkor kérem írja meg mi lett a megoldás.előre is köszi!!

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #581 Dátum: 2016.07.18 14:01:52 »
Pár érdekesség:

Műszaki vizsgán nem pecsétet kaptam a forgalmiba, hanem egy papírt hogy menjek az okmányirodába - az 5. környezetvédelmi osztály már nem megfelelő, az új és helyes a 9.
(Legalább a forgalmi csere ingyen volt, oka: "hatósági elírás". Lol)

Másik: ezeket a kiváló és hiányzó szőnyegrögzítő klipszeket végül rendeltem az usa-ból, Toyota cikkszáma 08211-00720
Addig kattintgattam, még jött egy pár csomag. Ha valakinek esetleg hiányzik - írjon.

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #582 Dátum: 2016.07.18 14:04:08 »
Úgy emlékszem, nekem is hiányzik. Hazamegyek, megnézem és jelentkezem. Hány darab ez és mennyibe kerülne ?

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #583 Dátum: 2016.07.18 16:14:19 »
kettő darab van egy csomagban, annyi azért sztem elég.
Mibe kerül: ha nem kell postázni, akkor mittomén', csokiban, sörben számolva - valamennyit.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #584 Dátum: 2016.07.18 16:16:20 »
Sziasztok! Volt már esetlge valakink közületek olyan hibaüzenete, hogy "CHECK HYBRID SYSTEM"? Nekem most jött elő ez a hibaüzenet, és az autót nem lehetett elindítani.

Nem volt még nekem (remélem nem is lesz)- de talán a sokat hivatkozott "Dodó" urat érdemes lenne megkeresni, felhívni.