Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390221 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

miklos2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Camry Hibrid
« Válasz #555 Dátum: 2016.05.30 20:35:48 »
Lmr, Agyarka, köszi a válaszokat!

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #556 Dátum: 2016.05.31 11:13:00 »
Ilyet egyszer nekem is csinált, se előtte se utána nem hallottam még.

Köszi :) Mágikus autó.
Vagy épp maga a Skynet, saját tudattal, akarattal.

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #557 Dátum: 2016.05.31 14:13:33 »
Üdv mindenkinek !
Immár 2 hónapja vagyok Camry Hibrid tulajdonos eddigi megelégedésemre. Lenne viszont két gyakorlati kérdésem:
- Időnként a kormányoszlop felől, a kormány síkjától kb. 30cm-re egy-két brekegés szerű halk hang hallatszik. Az előző tulaj sem tudta mi lehet ez. Találkoztatok már ezzel a jelenséggel?
- Azt olvatam talán a Totalcar-on, hogy hibrid autó esetén, ha megemeljül pl. kerékcsere, olajcsre miatt, nem szabad forgatni emelt állapotban a kerekét, mert bajt okozhat. Igaz ez tapasztalatotok szrint vagy csak városi legenda?

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #558 Dátum: 2016.06.01 07:39:16 »
Immár 2 hónapja vagyok Camry Hibrid tulajdonos eddigi megelégedésemre. Lenne viszont két gyakorlati kérdésem:
- Időnként a kormányoszlop felől, a kormány síkjától kb. 30cm-re egy-két brekegés szerű halk hang hallatszik. Az előző tulaj sem tudta mi lehet ez. Találkoztatok már ezzel a jelenséggel?

Ezzel a brekegéssel szerintem még nem. De sok mással igen. Az utastérben elöl brekeg, zümmög a szellőztetés mindenféléje, amit ilyen-olyan megfontolásokból az autó maga is állítgat. Zümmög hátul az akkupakk hűtése, ha úgy tartja kedve. A motortél felől pedig van legalább 3-fél zümmögés-kerregés-klattyogás (időszakosan), ami normális :o

- Azt olvatam talán a Totalcar-on, hogy hibrid autó esetén, ha megemeljül pl. kerékcsere, olajcsre miatt, nem szabad forgatni emelt állapotban a kerekét, mert bajt okozhat. Igaz ez tapasztalatotok szrint vagy csak városi legenda?

Passz. Véleményem van csak.
Autó megemel, oké. De kereket úgy cserélünk, hogy "P" fokozat+rögzítőfék. Tehát olyan nagyon nem fog forogni.
Olajcserénél meg megint nem pörög a kerék. (Biztos lehet forgatni, csak minek.)
Szerintem, ha "N" fokozatban van a váltó, lehet tekergetni a kereket. Okos ez az autó...

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #559 Dátum: 2016.06.01 08:51:00 »
Köszönöm csonakmotor !

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #560 Dátum: 2016.06.01 15:13:00 »
Köszönöm csonakmotor !

nincs mit.
Jövő héten (a tervek szerint) megyek hibrid mágushoz, megkérdezem tőle, hogy mizu ezzel kerékpörgetés dologgal.

csukasbela

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Camry Hibrid
« Válasz #561 Dátum: 2016.06.02 12:11:58 »
Ki ez a hibrid mágus és hogy érhető el. Alkalomadtán szívesen megmutatnán neki a gépet.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #562 Dátum: 2016.06.02 19:37:09 »
Ki ez a hibrid mágus és hogy érhető el. Alkalomadtán szívesen megmutatnán neki a gépet.
Több is van. Dodó, a 17. kerületben az egyik. Ővele volt a TC-n a cikk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szutorlajos

  • Vendég
Re:Camry Hibrid
« Válasz #563 Dátum: 2016.06.03 18:38:55 »
Több is van. Dodó, a 17. kerületben az egyik. Ővele volt a TC-n a cikk.

Nem akarok senkit lelombozni de a kollégám volt a Dodónál,nem jó tapasztalattal jött haza.
Állítólag még egy csáposa sincs a műhelyében ami egy hangár,ha minden igaz,de jó a dumája!
Nekem az ABS szivattyú cserére 40 ezret mondott,itthon 8-ból megcsinálták!

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #564 Dátum: 2016.06.03 21:05:37 »
Nem akarok senkit lelombozni de a kollégám volt a Dodónál,nem jó tapasztalattal jött haza.
Állítólag még egy csáposa sincs a műhelyében ami egy hangár,ha minden igaz,de jó a dumája!
Nekem az ABS szivattyú cserére 40 ezret mondott,itthon 8-ból megcsinálták!

Hétfőn beszámolok majd, hogy mi volt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #565 Dátum: 2016.06.04 07:55:57 »
Nem akarok senkit lelombozni de a kollégám volt a Dodónál,nem jó tapasztalattal jött haza.
Állítólag még egy csáposa sincs a műhelyében ami egy hangár,ha minden igaz,de jó a dumája!
Nekem az ABS szivattyú cserére 40 ezret mondott,itthon 8-ból megcsinálták!

Én nem voltam nála, nem ismerem, én máshova járok. Negatív véleményt én is hallottam már mástól, de mint írtam, személyesen nem kontaktáltam vele, így az a minimum, hogy semleges maradok a vele kapcsolatos véleménynyilvánításban.

Szerencsére megvan a jól bejáratott helyeim, ahol és akik már számos éve szereli a kocsijaimat.  Bennük megbízok, ezért is merem ajánlani azoknak, akik hozzám fordultak segítségért. A visszajelzések alapján egyetlen egy esetben sem volt negatív tapasztalat, a legrosszabb is neutrális volt. :)  És mint tudjuk sok légy nem tévedhet.   :D


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #566 Dátum: 2016.06.04 13:50:50 »
Szerencsére megvan a jól bejáratott helyeim, ahol és akik már számos éve szereli a kocsijaimat.  Bennük megbízok, ezért is merem ajánlani azoknak, akik hozzám fordultak segítségért. A visszajelzések alapján egyetlen egy esetben sem volt negatív tapasztalat, a legrosszabb is neutrális volt. :)  És mint tudjuk sok légy nem tévedhet.   :D

Megosztanád őket velünk?  ::)

(Hétfőn beszámolok majd Dodóról. Egyébként tudom ajánlani -kisszámú, de saját tapasztalat alapján-: ToyoTeam Garage (Bp.,IV.ker), Reálszisztéma Halásztelek, Emil Frey)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #567 Dátum: 2016.06.04 17:33:02 »
Megosztanád őket velünk?  ::)

(Hétfőn beszámolok majd Dodóról. Egyébként tudom ajánlani -kisszámú, de saját tapasztalat alapján-: ToyoTeam Garage (Bp.,IV.ker), Reálszisztéma Halásztelek, Emil Frey)

Igen  a ttg szutiekkal az erosen ajánlott kategoria. :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #568 Dátum: 2016.06.05 12:26:57 »
Tegnap EU konformmá varázsoltam a Camrym elejét. (Kb. 5-6 óra munka, némi forrasztgatás, csatlakozó kendácsolás, izzócserebere.)

Ennek folyományaként kitermelődött egy jobb és egy bal fényszóró egység. Minimálisan mattulással, meg 1 rögzítőfül repedéssel/töréssel.
Az irányjelző/helyeztjelző kupac foglalatát felhasználtam.
Akinek szüksége lenne valamiért (saját célra) a fényszórókra és hajlandó személyesen átvenni, annak odaadó - vagy Toyotás nyakpántra, sörre akármire cserélhető. (Japánban gyártott, USA modell, 2008-as modellévű Camry Hybrid.)

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #569 Dátum: 2016.06.06 11:39:17 »
Hétfőn beszámolok majd, hogy mi volt.

No, jártam Dodónál.
Rengeteg Prius áll nála mindenfelé, jönnek-mennek az emberek.
Váltóolaj-cserét kértem tőle, teljesen zökkenőmentesen ripsz-ropsz megvolt. (Érdekes, hogy alulról kell leengedni és betölteni is; meg hogy amúgy nem cserélgetik nagyon máshol.)
Ha már úgy is ott voltam, dugott notebookot az autóra, rajzolt szép grafikonokat a hibrid akksik állapotáról - szerencsére tökéletes minden.
Olvasgattam mindenfelé negatív/semleges dolgot - én panaszkodni nem tudok. Amit csinált azt rendesen csinálta - látszólag, mert ugye én nem igazán értek hozzá.