Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390114 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Camry Hibrid
« Válasz #420 Dátum: 2015.06.09 07:07:43 »
Mert a Bárdinál az ára jóval drágább volt :-(
ebay-ről 4000 Ft volt darabja, a Bárdinál meg 8390 Ft.
milyen cikkszámú kell a tiédbe pontosan?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

gabesz2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Camry Hibrid
« Válasz #421 Dátum: 2015.06.09 13:46:49 »
Szia!

A tipust hivatalosan tényleg nem forgalmazták/forgalmazzák Europában, viszont anno (mint az enyémet is) hivatalosan kereskedő hozta, hozatta be az országba, ők helyezték forgalomba, csinálták meg rajta a 0 reviziót. Ha így van akkor az visszakérdezhető bármely Toyota kereskedésben.
A 300+-os példányoktól se kell félni, de mindenképp úgy vásárolj, hogy a vételáron felül még legyen tartalék az esetleges egyéb kiadásokra (ez minden autóra igaz), de egy általános állapotfelmérést + hibakódolvasást semmiképp se hagynék ki. Ha nem engedi a kereskedő el kell felejteni!

Sziasztok leendő márka társak!
Autó csere előtt állok és a választásom Camry Hydrid-re esett. Mivel nem ismerem a típust tőletek kérek segítséget, hogy a megfelelő példányt válasszam. Több helyen azt olvastam, hogy Európában nem forgalmazták a típust, viszont hirdetésekben találni olyan esteket ahol magyarországi első üzembe helyezés szerepel. Akkor ez most igaz vagy nem? Szabad-e venni 300+e km-et futott példányt venni?

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Camry Hibrid
« Válasz #422 Dátum: 2015.09.28 09:02:07 »
Ez alapvetően nem csak a hibridekre vonatkozik, egyik autónál sem lesz kevesebb a fogyasztás a hosszú, kis gázzal történő gyorsításoktól, mivel általában a legjobb hatásfok a motor nyomatékcsúcsa közelében van.
Ó, dehogynem, különösen, ha az ember okosan használja ki a domborzati viszonyokat!
music     

csonakmotor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Camry Hibrid
« Válasz #423 Dátum: 2016.01.29 12:41:13 »
Sziasztok,

új vagyok errefelé, meg Camry és Hybrid témában is - de a közelmúltban szert tettem egy ilyen, 2008-as évjáratú járgányra.
A vásárlás utáni kötelező átnézés/rendberakás után szinte teljesen tökéletesen elégedett vagyok az autóval, de van pár apróság, amiben kérdeznék inkább - az előzmények között nem találtam ilyen témát, tapasztalatom pedig nincs_

Műszaki vizsgákon hogy állnak a teljesen amerikai autókhoz? Budapesten, ill. környékén van olyan cég, ahová érdemes vizsgázni vinni az autót?
Illetve az előző kérdéshez kapcsolódóan, tudtok-e tanácsot adni azzal kapcsolatban, hogy hogyan lehet európai szabványúvá varázsolni az első világítást? (Az autómban xenon van - amit valamikor, valaki beépített, mert tudtommal gyárilag nem készült hybridből xenonos, ezt viszonylag könnyű lehet helyrerakni. Viszont a sárga helyzetjelző és index kombó kiváltását hogy lehetne megoldani?)

Köszönöm, ha megosztjátok a gondolataitokat velem!

bobi312

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Camry Hibrid
« Válasz #424 Dátum: 2016.01.29 17:42:53 »
Sziasztok!

Vásároltam ebay-en 2008-as Camry Hybridbe egy androidos fejegységet. A szerelőm nem tudja beszerelni, azt mondta, hogy a fejegységen 3 csatlakozó van csak, az autóból pedig 7 csatlakozó megy a fejegységbe. Valószínűleg az a gond, hogy JBL erősítős a rendszer, és kellene hozzá egy átalakító (ezt olvastam valahol). Kérdésem, hogy tudtok-e olyan szerelőt, aki otthon van ebben a témában, és be tudja szerelni szakszerűen a fejegységet?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #425 Dátum: 2016.01.29 18:11:09 »
Sziasztok!

Vásároltam ebay-en 2008-as Camry Hybridbe egy androidos fejegységet. A szerelőm nem tudja beszerelni, azt mondta, hogy a fejegységen 3 csatlakozó van csak, az autóból pedig 7 csatlakozó megy a fejegységbe. Valószínűleg az a gond, hogy JBL erősítős a rendszer, és kellene hozzá egy átalakító (ezt olvastam valahol). Kérdésem, hogy tudtok-e olyan szerelőt, aki otthon van ebben a témában, és be tudja szerelni szakszerűen a fejegységet?

Szia!  Nézz át a hifista fórumrészbe, ott találsz megoldást, vagy kérdezz rá!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bobi312

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Camry Hibrid
« Válasz #426 Dátum: 2016.01.29 19:35:27 »
Szia!  Nézz át a hifista fórumrészbe, ott találsz megoldást, vagy kérdezz rá!

Köszönöm!

bobi312

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Camry Hibrid
« Válasz #427 Dátum: 2016.02.04 19:45:46 »
Az említett androidos fejegység eladó olyannak, akinek nem JBL erősítő van a Camry-jében, hirdetés itt:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1232.msg662586#msg662586

Csezo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #428 Dátum: 2016.02.27 16:45:26 »
Sziasztok !

Camry Hybridet akarok venni.A fokozatmentes váltóban a lánc mennyit bír,hány kilométerenként kell cserélni ?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Camry Hibrid
« Válasz #429 Dátum: 2016.02.27 17:36:16 »
Nincs benne váltó, a nyomaték osztóműve ua elven működik mint a Priusokban. PII ből már bőven vannak 1M feletti futásúak.
A Camry Hybridet az EU ban nem forgalmazzák, csak okosban lehet műszakiztatni. Közúton simán megszivathat a rendőr, mert nincs E jóváhása a lámpájának.
Amennyiben nem így van majd vmelyik tulaj kijavít.

Csezo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #430 Dátum: 2016.02.27 18:27:01 »
Kell ,hogy legyen benne lánc,ez viszi át a hajtást a folyamatosan változó áttételű "ékszíjtárcsák" között.

Csezo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #431 Dátum: 2016.02.27 18:28:28 »
Használtat veszek.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Camry Hibrid
« Válasz #432 Dátum: 2016.02.27 19:29:14 »
Nincs benne lánc, ahogyan váltó sem.
Látsz ebben vhol láncot?
A használt is megbukna egy normális műszaki vizsgán, ahogyan fennakadhat egy közúti ellenőrzésen is bármikor.
Hívj fel nyugodtan egy autó alkatrészek boltot (lehet márkaszervíz is akár) és kérdezd meg, hogy forgalmaznak-e szabályos EU engedélyes lámpát. Amennyiben igen akkor szabályos lehet, én azonban ilyenről nem tudok.
Az ukrán gyártású benzines világító rendszere sajnos nem kompatibilis a tengerentúli verzióval.
Viszont éppen ezért nem keresik a tolvajok sem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.27 19:33:07 írta Agyarka »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Camry Hibrid
« Válasz #433 Dátum: 2016.02.27 20:27:04 »
Kell ,hogy legyen benne lánc,ez viszi át a hajtást a folyamatosan változó áttételű "ékszíjtárcsák" között.
Nincsen benne, de váltó sem. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Csezo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Camry Hibrid
« Válasz #434 Dátum: 2016.02.27 20:44:04 »
És középen a lila "chain" feliratú alkatrész szerintetek mi ?Ilyen butaságot,hogy egy benzines motorral meghajtott rendszerben nincs váltó,ne jelentsünk ki.Elhagyhatatlan alkotórész.Az más kérdés ,hogy milyen a megoldása.