Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390524 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Camry Hibrid
« Válasz #270 Dátum: 2014.10.14 20:13:58 »
Szia aircom, köszi a válaszokat. Ma egyeztettem is asszony pajtival (pü. miniszter) a beszerzést, aki jóváhagyta. De hogyan is tudott volna ellenállni egy ilyen gyönyörű autónak --- nekem (is) nagyon bejön a formája!
Ha Te is nyugodt tempóban közlekedsz, milyen fogyasztást tudsz kihozni a verdából? Csak a mihez tartás végett. :)

Jövő nyáron/ősszel tervezek autót venni és valahol 2,8-3,3 MFt körüli árat képzeltem el. Gondolom ebbe messze nem fér bele az autód (bár gyanítom, csak vicceltél, mikor az eladásról beszéltél  ::) ).

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #271 Dátum: 2014.10.14 20:30:03 »


Kilométer költségeket nem annyira reális összehasonlítani, az 1.4LPG-hez inkább az 1.5 Hybrid Yarist lehetne hasonlítani, amivel 3-4 liter körül járnál el, a Camry pár kategóriával nagyobb :) Nekem B10-ben 12eft az éves biztosítás, az adó 42eft/év (5 éves az autó).

- Hivatalosan 5e mérföld az olajcsere periódus, de szerintem 10ekm simán vállalható, akkor már viszont érdemes cserélni, de ez más autóknál is hasonló, más kérdés hogy a gyártó 20-30ekm-eket írnak elő
- Nincs benne váltó egy un. power spit device van benne, ami a két villanymotort és a benzines motort kapcsolja össze fixen, és ezen három elem különböző fordulataiból jön ki az autó sebessége. Ahogy az előttem szóló is mondta, nincs ami elromoljon benne, de egy 100ekm-kénti olajcserét javaslok. Ez az 1-es Prius-é, de az elv ugyanaz: http://eahart.com/prius/psd/
- Gyakorlatilag teljesen hiba és karbantartás mentesnek nevezhető a hybrid rendszer, aksi is nagyon sokáig bírja (99-es Priusok is vígan futnak), de ha gond lenne netán lehet cellánként cserélni, és nem is drága (Prius cellái jók bele, az ebay tele van velük). Az inverter ami még egy drága alkatrész benne, de ha csak nem kontárkodnak bele a rendszerbe, azzal sincs gond.
- Gumiban javasolom a 205/60R16 méretet, még simán benne van a méret tűrésben, és lényegesen olcsó ez a szokványosabb méret.
- Ha megveszed, nem fogod eladni :D

Általános dolgokat simán megcsinál egy Toyota szerviz, ha meg lenne nagyobb gond (de nem lesz) akkor vannak specializálódott műhelyek. A Camry csendes, biztonságos, és kényelmes, jó helyen keresgélsz :D

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #272 Dátum: 2014.10.14 20:37:35 »

Ha Te is nyugodt tempóban közlekedsz, milyen fogyasztást tudsz kihozni a verdából? Csak a mihez tartás végett. :)


Én nyugodtan, de lendületesen vezetek, 5-6 körül fogyasztok munkába járással Dunakanyarból Dél-Pestre, pályán 6-7 liter közt van:

https://www.spritmonitor.de/en/detail/639523.html

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Camry Hibrid
« Válasz #273 Dátum: 2014.10.14 21:11:10 »
Ahogy podani is írta, Nekem is 6 liter körül fogyaszt normál tempóban. Egyszer volt 5 literes átlagom, de azt nagyon nem szeretném mégegyszer, mert dudáltak rám néha hátulról :-) . De 6 liter sem rossz egy ekkora járgánytól.
Nem tudom, volt-e már de Én ezen cikk alapján vettem anno:
http://totalcar.hu/tesztek/camryhibrid/

Jó választás! Bár még mindig nem békültem ki a "jajkék" kerettel a navi körül. :censored:
De 3.5milláért azért nem adnám el  :wub:

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Camry Hibrid
« Válasz #274 Dátum: 2014.10.15 08:54:53 »
podani és aircom!

Köszönöm a válaszokat, így már tényleg egyértelmű, hogy ilyen autóm lesz.  :yes:
Gondolom, Ti nem családi autóként, hanem durván kisajátítva egyedül használjátok (élvezitek) az autót. Az én esetemben családi lenne, és félek a bézs belsőtől. :( Bőrt eleve nem szeretnék, azonnal öklendezem, amikor bőrös autóba ülök és csak feszengek... Szóval van ebből nem bézs belsős is, ugye?
Sajnos nincs -- még -- garázsom, ezért a szabad ég alatt lakna. Mennyire lopják ezeket az autókat? Mit hallani?
Mivel nincs sok TCH az országban, szoktatok esetleg találkozót tartani? Vagy csak itt (máshol?) beszélitek ki a tapasztalatokat?

Üdv!

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Camry Hibrid
« Válasz #275 Dátum: 2014.10.15 09:09:59 »
Inkább családi autónak használjuk, bár a csomagtartó elég kicsi, ezzel számolj! Ja igen a bőr... a fiam is kifejezetten utálja, mert annyira tehénszagú, mint az állat (szó szerint  ::) )Úgy tudom, hogy az alapfelszereltségűből van textilhuzatú, de még nem láttam olyat. Talán egy jó vastag üléshuzatot vehetsz rá. Lopásról sem hallottam, talán mert minden elektronikája és frekvenciája eltér az európaitól, ezért nem érdemes "célműszereket" idehozni hozzá. Kis helyekre érdemes műszakira vinni, ott nem maszatolnak az "E" jelek hiánya miatt. A kipufogógáz méréshez fel kell tekerni a fűtést nyakig, akkor elindul a motor, így tudják mérni.
Lzolka topiktársnak van egy jó weblapja, amit még érdemes átnézned:
http://navilex.hu/camry.html

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Camry Hibrid
« Válasz #276 Dátum: 2014.10.15 09:30:47 »
Köszi az infókat és az oldalt is, amit belinkeltél --- nagyon jó!

Van kint gyerekkori barátom az USA-ban. Szerintetek van értelme a behozatalnak? Még nem néztem utána a "behozatali tortúrának" és a kinti áraknak, de ha a cimborám talál egy ismert előéletű autót (ez azért nem kizárt), akkor elgondolkodom a behozatalon. Közületek végigcsinálta ezt v.ki? :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Camry Hibrid
« Válasz #277 Dátum: 2014.10.15 09:30:58 »
Ez nagyon hasznos oldal, ha Camrym lenne, biztosan mennék hozzá!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #278 Dátum: 2014.10.15 10:19:00 »
Lzolka topiktársnak van egy jó weblapja, amit még érdemes átnézned:
http://navilex.hu/camry.html

Gondolkoztam a kilóméteróra átprogramozásán, de egyrészt igen drága, másrészt az "új" számlapon a fogyasztási skála nem fog pontos értékeket mutatni, szóval azt nem sok értelme van cserélni... Lassan már úgyis megtanulom fejben konvertálni a fogyasztási adatokat :D

podani

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Camry Hibrid
« Válasz #279 Dátum: 2014.10.15 10:25:25 »
Köszi az infókat és az oldalt is, amit belinkeltél --- nagyon jó!

Van kint gyerekkori barátom az USA-ban. Szerintetek van értelme a behozatalnak? Még nem néztem utána a "behozatali tortúrának" és a kinti áraknak, de ha a cimborám talál egy ismert előéletű autót (ez azért nem kizárt), akkor elgondolkodom a behozatalon. Közületek végigcsinálta ezt v.ki? :)

Minden Hybrid Camry-t kintről hoznak, vagy max olyat veszel amit már az eladó behozatott/behozott :) Sajnos elég költséges a szállítás+áfa+vám, meg itthon sem annyira egyszerű levizsgáztatni mint egy európai autót, de persze minden megoldható. Az enyém már itt volt az országban de még kinti rendszámmal, szóval valamivel egyszerűbb eset volt, de ugyanúgy honosítani kellett. Ha van kint ismerősöd akiben meg is bízol, akkor én elgondolkoznék ezen az opción, de számolj egy kb $6-7k költséggel pluszban mire ideér, aztán még jönnek rá az itthoni forgalombahelyezés költségei.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.15 10:27:33 írta podani »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #280 Dátum: 2014.10.15 11:04:19 »
Van kint gyerekkori barátom az USA-ban. Szerintetek van értelme a behozatalnak? Még nem néztem utána a "behozatali tortúrának" és a kinti áraknak, de ha a cimborám talál egy ismert előéletű autót (ez azért nem kizárt), akkor elgondolkodom a behozatalon. Közületek végigcsinálta ezt v.ki? :)

Mivel Eu-ban nem forgalmazták, így az itthoni autók 100%-ka is Amerikából érkezett, csak közben a kereskedő rátette még a saját hasznát is.  ;)
Ha van ismerős, behozhatsz magad is, csak szerintem óriási macera. Konténer bérlés (egy konténerbe általában 2 autó fér, ezért éri meg összeállni valakivel, vagy ezért hoznak a kereskedők is egyszerre többet - a díj valahol 4500-5000 USD, ami ugye mai árfolyamon már kapásból 1M Ft), szállítás, majd az autó hazahozatala (általában a brémai kikötőbe érkeznek). És akkor a honosítás, vám, miegymás még vissza van.
A már említett kényelmetlenségek, mint az ablakokon nem lévő E-s jelzések (nem tudom a rend éber őrei
szeretnek-e ezzel kötekedni vagy sem), illetve a lámpák (ha jól tudom ezekben az autókban az autó belsejéből a fényszóró magasságállítása sem megoldott) is ott vannak még. Az egyéb kényelmetlenségek, mint a rádió páros frekvenciája és egyebeket a már linkelt navilex oldal alapján orvosolni lehet, és Zoli nagyon korrekt és készséges, csak ajánlani tudom.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #281 Dátum: 2014.10.15 11:06:32 »
Ez nagyon hasznos oldal, ha Camrym lenne, biztosan mennék hozzá!  :yes:

Nagy guru, én nála szereltettem a Navit az autóba.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #282 Dátum: 2014.10.15 11:14:50 »
Az én esetemben családi lenne, és félek a bézs belsőtől. :( Bőrt eleve nem szeretnék, azonnal öklendezem, amikor bőrös autóba ülök és csak feszengek... Szóval van ebből nem bézs belsős is, ugye?

Van belőle szürke szövetkárpitos is, csak sajnos az alapfelszereltségű változatokban.




Tehát ha teszem azt napfénytetőt, Navit, meg ilyen finomságokat is szeretnél az autóba, akkor azok már nagy valószínűség szerint bőrösek lesznek, mert ezen opciók az alaphoz nem voltak rendelhetők. Illetve nagy valószínűség szerint a fekete színű autók nagy többsége is bézs belsős lesz.
Amúgy nem rossz dolog a bőr (bőr esetén az utasoldali ülés is már elektromosan állítható), könnyebb tisztán tartani. De tudom, ízlések és pofonok.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

nroczei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Camry Hibrid
« Válasz #283 Dátum: 2014.10.15 11:20:56 »
Utánanéztem és kb. 10.000.- USD már megfelelő összeg egy normális állapotú THC vételére. Ahogy előttem közvetlenül leírtátok, elég sok a macera és kb. duplájára nőne az ár is, amiért már itthon is kapni...

Szóval van egy évem egy megfelelő autót találni itthon! :)

Ha esetleg lenne közületek majd v.ki, aki el szeretné adni (bocs a feltételezésért), jelezze mindenképpen.

Köszi!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Camry Hibrid
« Válasz #284 Dátum: 2014.10.15 11:25:25 »
Én még azt is tudnám javasolni, hogy felkereshetnél személyesen 1-2 kereskedőt, aki maga is árul TCH-et - szerintem X összegért biztosan (be)hoznának neked egy általad kiszemelt példányt (1-el több vagy kevesebb autó szerintem nekik már nem oszt nem szoroz, és ezzel foglalkoznak, megvannak a kapcsolataik, stb). Persze csak ha találsz olyan kereskedőt ma az országban, aki szimpatikusnak tűnik, és rá mernél bízni ilyen feladatot...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61