Na most adott ez a hivatalos térképfrissítés: 86271-0W092 86271-60W392 2008-2009 Ver.1. (
http://navigationdisk.eu/?p=542)
A négylemezes full Európa térképből az East tartalmazza Magyarországot:
Lefedettség, tartalom szempontjából a legújabb, legszebb, legédesebb:
Lefedettség:
Változások:
Állítólag 12 országot tartalmaz:
Italy, Switzerland, Austria, Greece, Bulgaria, Croatia, Slovenia, Romania, Hungary, Slovakia, the Czech Republic and Poland.
Na most ehhez képest a lemezen a fájlok tanúsága szerint 29-30 ország POI, stb, adatai vannak rajta, de a mi autónkon a választható országoknál csak az első 12 neve jelenik meg, a lapozó nyíl nem működik:
Magyarország persze a 14. lenne az országok sorában, így sem cím, sem POI kiválasztása nem lehetséges.
Ráadásul a kiválasztható 12 közül több esetében az a válasz, hogy nincs adat a kiválasztott területről, pl. Ausztria , Spanyolország adatai kereshetők, Németország, Franciaország nem. Akkor mi a fenének van rajta?
Szerintem ezt úgy elcseszték, ahogy van, ha már rajta hagyták 30 ország adatait, akkor miért nem az a 12 van elöl, akiről szól a történet.
Pedig már kezdtem örülni, hogy milyen jó lesz, még a kis falum utcái is rajta vannak a térképen, de csak szigorúan nézni lehet, vagy legfeljebb a térkép másik pontjára bökve lehet célpontot kijelölni, címet beírni azt sajnos nem.
Végre volna egy használható térképünk, de megint lehet várni valami "szakembert", aki majd meghekkeli a rendszert.
Lehet,hogy másik, európai autóban működne a dolog, de ez minket kevéssé vígasztal. Talán csak abban bízhatunk, hogy más kelet-európai országokban is vették ezt az autót, és előbb-utóbb valamelyik .ru oldalon megoldják a problémát.