Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390502 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #60 Dátum: 2009.03.09 19:14:11 »
A ködlámpa nem is elöl hiányzik, hanem hátul, vagy legalábbis én nem találtam meg.
ezt jól benéztem  :ph34r: bocsi, a hátsóra sosem gondoltam volna  :hmmmm: most, hogy mondod, tényleg nem találkoztam ilyesmivel (mentségemre legyen, hogy nincs 1 hónapos a camry-m). Szerintem a hátsó piros LED lámpák (2x(9+2db)) ködben is jól látszhatnak. 
Semmi hiba-tipp ? Örülnék, ha semmi sem romlana el rajta (miért is tenné).
Nálam amikor zárt ajtónál rányúlok a kilincsre, kinyílik a zár, kinyitom az ajtót AKKOR a motortérből olyan hang hallatszik, mintha egy kompresszor felfújna valamit, majd lekapcsolja egy  nyomáskapcsoló (a hangja olyan, mint pl a csuklóra tehető vérnyomásmérőnek). Ez néha menet közben is előjön, amikor villany-módban (EV) megyek. Tipp?

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #61 Dátum: 2009.03.09 20:14:37 »
Idézet
Nálam amikor zárt ajtónál rányúlok a kilincsre, kinyílik a zár, kinyitom az ajtót AKKOR a motortérből olyan hang hallatszik, mintha egy kompresszor felfújna valamit, majd lekapcsolja egy  nyomáskapcsoló (a hangja olyan, mint pl a csuklóra tehető vérnyomásmérőnek). Ez néha menet közben is előjön, amikor villany-módban (EV) megyek. Tipp?

Na ezt holnap meglesem.... :eek:

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #62 Dátum: 2009.03.10 10:35:32 »
Ajtónyitáskor tényleg hallani valami berregést a motor felől, mintha valami feltöltődne, fogalmam sincs hogy mi lehet, eddig fel sem tűnt.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #63 Dátum: 2009.03.10 20:24:52 »
Ajtónyitáskor tényleg hallani valami berregést a motor felől, mintha valami feltöltődne, fogalmam sincs hogy mi lehet, eddig fel sem tűnt.
:clap: akkor ez is jó. Egy amerikai fórumon írták, hogy a hybriden bármi történik, az üzemszerű ; amíg hibát ki nem ír  ::).

Ma lenyomtam 2x302km-t főleg autópályán pesten keresztül. Autópályán 140-180km/h volt, pesten meg ugye ahogy sikerült mennem jó sok lámpás megállással. Így szinte kereken 7l/100km volt a fogyim. Csak a fránya szélzaj 120felett ne lenne  :nono:. Még szerencse, hogy a JBL lenyomja  :1eye:.
Sajna a navi dvd ma nem jött össze, úgyhogy a teszt későbbre marad.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.10 20:26:53 írta aircom »

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #64 Dátum: 2009.03.10 21:59:48 »
Idézet
Autópályán 140-180km/h volt......

Még jó hogy kitörölted a rendszámodat a képről, különben rögtön szólnék a zsaruknak :devil:

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #65 Dátum: 2009.03.11 08:02:11 »
Idézet
Autópályán 140-180km/h volt......

Még jó hogy kitörölted a rendszámodat a képről, különben rögtön szólnék a zsaruknak :devil:
Te kis Stvébev! Dobjátok kévlek a padlóa...duvván  :tt2:  :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Camry Hibrid
« Válasz #66 Dátum: 2009.03.11 08:27:26 »
De nagyon duván!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Camry Hibrid
« Válasz #67 Dátum: 2009.03.11 21:35:05 »
Ajtónyitáskor tényleg hallani valami berregést a motor felől, mintha valami feltöltődne, fogalmam sincs hogy mi lehet, eddig fel sem tűnt.
Szerintem a benzinpumpa készíti fel a motort az indításra. Nyomás alá helyezi a rendszert.
Gabe 254.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #68 Dátum: 2009.03.11 21:49:44 »
Ajtónyitáskor tényleg hallani valami berregést a motor felől, mintha valami feltöltődne, fogalmam sincs hogy mi lehet, eddig fel sem tűnt.
Szerintem a benzinpumpa készíti fel a motort az indításra. Nyomás alá helyezi a rendszert.
Valószínű, hogy az lehet, mert utána mindig indulás jön a motorra, vagy megállás (le is ürítheti  :hmmmm:::) Valszeg azért ilyen hangos, mert nem a benzintartályban van szivattyú, hanem a motortérben? Valami membránszivattyú (vagy pumpa) hangot ad. Eddig egy autómban sem volt hangja az üza szivattyúnak. Valahogy csak kifülelem egyszer, mi az.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #69 Dátum: 2009.03.14 10:40:03 »
Ajtónyitáskor tényleg hallani valami berregést a motor felől, mintha valami feltöltődne, fogalmam sincs hogy mi lehet, eddig fel sem tűnt.
NNa kiderült, mi a hang forrása  :clap:
A garázsból kiállva a motortérben nézegettem az ilyen-olyan folyadéktartályok szintjét, amikor "jött a hang".
Az aktiv menetstabilizáló rendszer beavatkozó rendszere adja ! Valószínűleg a fékrendszert helyezi nyomás alá, rá is van írva, hogy "high pressure system!".

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #70 Dátum: 2009.03.19 10:18:33 »
Felkerültek a 17-es felnik 235-ös pirelli gumikkal. A kanyarstabilitásnak hihetetelen jót tett a csere, de ezek a gumik jóval zajosabbak, mint a gyári 215-ös micheli-ek  :hmmmm:
A rugózás szerencsére nem lett észrevehetően rázósabb, a látvány meg .... ízlés dolga  ::)


[a csatolmányt egy admin törölte]

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #71 Dátum: 2009.03.19 21:32:36 »
Na most adott ez a hivatalos térképfrissítés: 86271-0W092 86271-60W392 2008-2009 Ver.1.  (http://navigationdisk.eu/?p=542)

A négylemezes full Európa térképből az East tartalmazza Magyarországot:


Lefedettség, tartalom szempontjából a legújabb, legszebb, legédesebb:
Lefedettség:   Változások:

Állítólag 12 országot tartalmaz:
Italy, Switzerland, Austria, Greece, Bulgaria, Croatia, Slovenia, Romania, Hungary, Slovakia, the Czech Republic and Poland.

Na most ehhez képest a lemezen a fájlok tanúsága szerint 29-30 ország POI, stb, adatai vannak rajta, de a mi autónkon a választható országoknál csak az első 12 neve jelenik meg, a lapozó nyíl nem működik:  :devil:


Magyarország persze a 14. lenne az országok sorában, így sem cím, sem POI kiválasztása nem lehetséges.
Ráadásul a kiválasztható 12 közül több esetében az a válasz, hogy nincs adat a kiválasztott területről, pl. Ausztria , Spanyolország adatai kereshetők, Németország, Franciaország nem. Akkor mi a fenének van rajta?
Szerintem ezt úgy elcseszték, ahogy van, ha már rajta hagyták 30 ország adatait, akkor miért nem az a 12 van elöl, akiről szól a történet.

Pedig már kezdtem örülni, hogy milyen jó lesz, még a kis falum utcái is rajta vannak a térképen, de csak szigorúan nézni lehet, vagy legfeljebb a térkép másik pontjára bökve lehet célpontot kijelölni, címet beírni azt sajnos nem.

Végre volna egy használható térképünk, de megint lehet várni valami "szakembert", aki majd meghekkeli a rendszert.
Lehet,hogy másik, európai autóban működne a dolog, de ez minket kevéssé vígasztal. Talán csak abban bízhatunk, hogy más kelet-európai országokban is vették ezt az autót, és előbb-utóbb valamelyik .ru oldalon megoldják a problémát.   :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.04 17:50:14 írta lzolka »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Camry Hibrid
« Válasz #72 Dátum: 2009.03.19 21:40:04 »
Minden lemez tartalmazza a teljes adatbázist, de csak a saját régiói vannak rajta poi szinten.
Érdekes, hogy nem enged lapozni. Nem csak valami beállítási probléma? Ilyen problémával még se Lexusban se Toyotában nem találkoztam.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #73 Dátum: 2009.03.20 20:09:29 »

"Lehet,hogy másik, európai autóban működne a dolog, de ez minket kevéssé vígasztal. Talán csak abban bízhatunk, hogy más kelet-európai országokban is vették ezt az autót, és előbb-utóbb valamelyik .ru oldalon megoldják a problémát.   :helpsmilie:"

Már kb egy hete orosz fórumokat bújok  ::) az oroszok úgy oldották meg a problémát, hogy átírták a .kwi fájlokat, kiszórták a nekik nem fontos térképeket, lett gy 1,45 gigás kis anyag, oszt jóvan. örülnek. Le is szedtem, de hát nálunk ugyanúgy nem navigál, mint az E11.
Azért nem lehet az amerikai DENSO navin 12-nél több régiót kiíratni, mert az USA 12 régióra van felosztva (pontosabban 10-re és van 2db custom).
Tehát a megoldás a .KWI (kiwi) térképleíró formátum megismerése, felesleges országok kiszórása, hogy csak 12 maradjon. Itt lehet okosodni (computerguruk figyelem :-))) :
http://74.125.43.132/translate_c?hl=hu&ie=UTF-8&sl=auto&tl=hu&u=http://www.kiwi-w.org/format_english/format_kihon.html&prev=_t&usg=ALkJrhiO8E63eRzG36u8hGxgPIkLy07mQQ


lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #74 Dátum: 2009.03.23 11:45:12 »
Hétvégén itthon beindult a buhera-mátrix, és itt az eredménye:

Választhatóak a magyarországi városok, utcák, POI adatok, megjeleníthetők a térképen a benzinkutak, stb. :clap:

Ha valakit érdekel, leírom a módszert is. ;)

   

        


« Utoljára szerkesztve: 2009.04.04 17:49:41 írta lzolka »