Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390249 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #45 Dátum: 2009.03.05 19:55:30 »
Valaki megdobhatna egy használható magyar DVD-vel - persze csak a próba kedvéért :clap:
Én egy torrent oldalról szedtem le 4 duplarétegű DVD-n van teljes európa, állítólag a legújabb. 25% os lefedettsége van Mo-n. Tökéletesen műxik, amikor pestről hoztam haza az autót, végig navigált fejér-veszprém-somogy megyén, egészen Bszentgyörgyig rajta van az M7-es, tehát 2008 év eleji lehet. De pl. Kaposvár sehogy sincs rajta, pedig nem kicsi.
"Akkor a kinai arabol megvennem a Toyota navi DVD-t es elvinnem 40-ert metrikussa faragtatni a cuccot."  ;) köszi, megkaptam  :devil:. 40kHUF-ért nem a navit faragják, hanem a műszerfali kijelzőt. A navi tud Km-ben mérni, a fogyasztásdiagramon viszont MPG-ben adja az értéket L/100Km helyett. Ehez találtam ezt:
http://www.pege.org/fuel/convert.htm
Azóta már fejben megy a konvertálás  :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Camry Hibrid
« Válasz #46 Dátum: 2009.03.05 20:03:26 »
A legújabb térkép hazai lefedettsége 44 %.
 ;)

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #47 Dátum: 2009.03.05 20:22:18 »
A legújabb térkép hazai lefedettsége 44 %.
 ;)
Camry-ra? Hú de megnézném 1x. Valahogy be kéne azonosítan az enyémet és ezt a 44%-ost.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Camry Hibrid
« Válasz #48 Dátum: 2009.03.05 20:38:07 »
Nem kifejezetten Camryre, hanem általában Toyotákhoz/Lexushoz.
Ha bekocogsz bármelyik kereskedésbe, akkor ezt lehet megvenni.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #49 Dátum: 2009.03.05 20:52:10 »
Nem kifejezetten Camryre, hanem általában Toyotákhoz/Lexushoz.
Ha bekocogsz bármelyik kereskedésbe, akkor ezt lehet megvenni.
:surrender: Sajnos ezen túl vagyok, egyik itteni toyotáé/lexusé sem jó bele. Két hete az első zöldkártyás vizsga alatt végigpróbáltam mindet  :no:

Más: ha esetleg rajtam kívül érdekel vkit a Camry Hybrid rendszere, megtaláltam a legjobb leírást (angol). Már kezdem érteni, hogy működik együtt 1 benzin és 2 villanymotor hagyományos "kuplung" nélkül teljesen rezzenéstelenül, hangtalanul:
http://www-rohan.sdsu.edu/~nash/TCH/TCH%20New%20Car%20Functions.pdf

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Camry Hibrid
« Válasz #50 Dátum: 2009.03.05 21:05:45 »
Tudom, hogy az USA modellekbe nem jó az itteni DVD, ezt már korábban is írtam.
Én csak azt mondtam, hogy a mostani térkép 44%-os.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #51 Dátum: 2009.03.05 23:22:34 »
Milyen verziószámú navi DVD-t keressek, (pl. Gen 5 v 5.1 4642..vagy Gen 3 v6 1, stb) ami nálatok megy és ismeri Magyarországot?
Olyat nem akarok vadászni, ami akár 99%-os, de nem jó a Camrybe.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Camry Hibrid
« Válasz #52 Dátum: 2009.03.05 23:52:44 »
Palaczk , remélem nem én voltam :cool2:

Hát... Az a kocsi is fekete volt :) ... Pécsi vagy?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #53 Dátum: 2009.03.06 19:20:49 »
Palaczk , remélem nem én voltam :cool2:

Hát... Az a kocsi is fekete volt :) ... Pécsi vagy?

Akkor nem én voltam  ::) . Mondjuk én kicsit ferde szemmel nézek az első lámpákra is. Csak a lámpa mögött lehet a magasságot állítani, belülről nem. Lehet, hogy van a kasztninak szintszabályzása, de ez a projektoros tompított iszonyúan pirít. Pedig nem is xenon.   :otlet: Bár lehetne bele tenni, úgysem tudná a rendőr, hogy gyárilag mi van szerelve.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #54 Dátum: 2009.03.06 20:41:16 »
Nekem xenon lámpákkal jött, virít is rendesen, viszont én az enyémből a ködlámpát hiányoltam, meg az ülésfűtést, látszik, hogy nem Kanadába szánták, de a papírja szerint Miamiban hajózták be, arrafelé meg ritkán van szükség ilyenekre.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #55 Dátum: 2009.03.08 18:45:28 »
Magyarországon is elérhető egy klón, a 180 USD-hoz képest elég borsos az ára, de hát ez legalább itthon van, kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de legalább a miénk:
http://www.audiosystem.mobildata.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=76&flypage=garden_flypage.php&product_id=469&option=com_virtuemart&Itemid=62

Akinek van ilyen, jelentkezhet nálam egy megszemlélésre, fizetek neki egy sört. :clap:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Camry Hibrid
« Válasz #56 Dátum: 2009.03.08 18:56:24 »
 :eek: Nem kicsit kerul sokba, ahhoz kepest, hogy kb ugyanaz a kinai, mint amit belinkeltunk. Nezd meg naluk eloben es ha jo  vegyel egyet az ebayen  ~500 dollarert.  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #57 Dátum: 2009.03.08 20:02:07 »
:eek: Nem kicsit kerul sokba, ahhoz kepest, hogy kb ugyanaz a kinai, mint amit belinkeltunk. Nezd meg naluk eloben es ha jo  vegyel egyet az ebayen  ~500 dollarert.  :D

És azt még nem is mondtam, hogy ez a 185 eFt a legolcsóbb, amit találtam itthon, de van 270 eFt is.
Ha így haladunk, az 500 dollár + szállítás lassan többe lesz mint az itthoni 185 eFt, és ide még talán visszamehetnék reklamálni, ha valami nem működik...
Ha ezt szeptemberben találtam volna, akkor egyből megvettem volna, de most már kétszer is meggondolja az ember.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #58 Dátum: 2009.03.09 18:04:50 »
Ha minden igaz, sikerül egy 2009-es térképet beetetni a navival, +látjuk, mennyire fedi le kis hazánkat  :eek:. Persze leírom majd.
Ha már ez camry hybrid topik, remélem 2-nél több tulaj olvassa, leírhatná akinek előfordult valamilyen hiba az autójával, hogy mire számítsunk, mi fog először kifeküdni.
Vagy ha más nem , mindenki "tegye meg a tipptyit"  ::) , hogy mi lesz az első.
Lzolka-nak hiányzik a ködlámpa - nekem minden eddigi autómon volt, de még akkora ködben nem mentem, hogy lett volna értelme bekapcsolni. Persze kapcsolgattam be-ki, de a szembejövők villogatásán kívül érezhető értelme nem volt (5-6 méterre full láttam +2m-t oldalra, de MINEK?) Az ülésfűtés (van) viszont télen bőrülésen elengedhetetlen, főleg a párom értékeli nagyon. Olvastam valami EU-s írást, hogy ÁRT az ülésfűtés, a miértjére nem emléxem, de nyáron biztos nem leht nagy öröm bekapcsolni  :tt2:.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #59 Dátum: 2009.03.09 18:16:11 »
A ködlámpa nem is elöl hiányzik, hanem hátul, vagy legalábbis én nem találtam meg.