Szerző Téma: Camry Hibrid  (Megtekintve 390257 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Camry Hibrid
« Válasz #30 Dátum: 2009.03.03 22:37:14 »
Tudtommal az európai DVD-k nem fognak futni a Camryben, szóval a navi elvileg felejtős.
A hangvezérlő általában két gombnyomásra indul, az első után közli a hölgy, hogy nyomd meg még1x, ha igénybe akarod venni. Utána lehet utasítani, pl.: "Radio" és bekapcsol a rádió. (Lexusokban így működik.)
(Megjegyzem ezzel az erővel a középkonzolon is be lehet kapcsolni.)

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #31 Dátum: 2009.03.04 08:23:14 »
Az Avensis DVD-je sajnos nem megy a Camry-ban, ez biztos. A kapu/garázsnyitó frekvenciáit sem ismeri a HomeLink  :no: .A hangutasítást próbálom, de eddig semmi eredmény, pedig akkora használati utasítást adtak hozzá, mint egy hegy. Amit belinkeltem, a greenhybrid-es fórumon főleg a kanadaiak érdeklődnek, hogy az USA-ból átvitt autókon hogy lehet metrikus mértékegységre átállítani a kijelzéseket. A válasz mindig ugyanaz :sehogy , mert az más típusú elektronika (a Navi mértékegységét lehet csak KM-re átállítani). Egyedül a tolatókamera beépítést merik az amerikaiak "ráhekkelni" a TCH-re, amúgy nem valami bevállalósak. Bezzeg Mi szétprogramoznánk az agyát, csak valaki adná meg a rajzát a gyári multiteszternek. Ha valaki pl. Vác közelében lakik, vagy nem sajnálja a pénzt odamenni, megvan a lista, hogy mit lehet személyre szabni a multiteszterrel a Camry-n (nagyon sok bimbammtól lehet megmenekülni és sok kényelmi beállítás is van) . Ezt az idegesítő automata ajtózárást és hogy csak a vezetőé nyílik, a többi zárva marad, a családtagok kiabálnak a bejutásért... elég könnyen ki lehet ütni.  Szélzaj csak nálam van 100 felett?

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #32 Dátum: 2009.03.04 18:31:53 »
... megvan a lista, hogy mit lehet személyre szabni a multiteszterrel a Camry-n (nagyon sok bimbammtól lehet megmenekülni és sok kényelmi beállítás is van) . Ezt az idegesítő automata ajtózárást és hogy csak a vezetőé nyílik, a többi zárva marad, a családtagok kiabálnak a bejutásért... elég könnyen ki lehet ütni.

Ehhez nem kell multiteszter, elég a saját távirányítója, én a kézikönyve alapján állítottam át, szépen le van írva a menete (2009 Owner's Manual 40-41. oldal).

Amit belinkeltem, a greenhybrid-es fórumon főleg a kanadaiak érdeklődnek, hogy az USA-ból átvitt autókon hogy lehet metrikus mértékegységre átállítani a kijelzéseket. A válasz mindig ugyanaz :sehogy , mert az más típusú elektronika (a Navi mértékegységét lehet csak KM-re átállítani).

Az talán túlzás, hogy a kijelzéseket sehogyan nem lehet metrikusra átállítani, nálam ez így néz ki:



« Utoljára szerkesztve: 2009.04.04 17:56:03 írta lzolka »

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #33 Dátum: 2009.03.04 20:58:55 »
Köszi a választ. Kicsit összemostam véletlenül örömömben a dolgokat, hogy végre van kivel megbeszélni a kérdéseket. Tehát : megvan a lista, hogy mit lehet személyre szabni a multiteszterrel a Camry-n, Pl.: hány mp-ig égjen auto módban a külső világítás kiszállás és eltávolodás után, bezárjon-e és mikor automatikusan a zár, ha eltávolodunk, meddig égjen a belső világítás stb (ha megtalálom honnét van, belinkelem). A zárakhoz tényleg elég a távvezérlő, vagy az ajtón lévő zárgombok hosszú nyomása. Erre céloztam.

"Az talán túlzás, hogy a kijelzéseket sehogyan nem lehet metrikusra átállítani, nálam ez így néz ki:" 

Szerintem sokan megköszönnék, ha leírnád, hogy hogyan sikerült átállítani metrikusra a kijelzőt.
Én KÖSZÖNÖM előre is

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #34 Dátum: 2009.03.04 21:44:22 »
Sajna nem én vagyok a tudás birtokában, a pesti kereskedő megkérdezte átadás előtt, hogy kérem-e az átállítást metrikusra, -valamennyi felárárt persze- és én kértem. Esetleg megpróbálom felhívni, hogy megadná-e a szakember számát, egy próbát megér.

A szélzaj, amit kérdeztél, nálam nem igazán jelentkezik, én inkább a belső kárpitelemek rezonanciáját vettem észre a tetőablak körül. Ha jól emlékszem, ilyen bejegyzést olvastam valami amerikai fórumon is, tehát nem egyedi eset.

Amikor tavaly nyáron megvettem, az első hónapokban nekem is olyan érzés volt, mint amit írtál, hogy mindenhol megnézik, megcsodálják, el kell magyarázni, hogy mitől is hybrid ez az autó. Nekem a fogyasztást tankolástól tankolásig még nem sikerült 7,0 fölé vinni, pedig próbáltam már úgy is, hogy szinte lábujjhegyen vezettem, minél gyakrabban kapcsoljon ki a benzines (5,8 l/100), és úgy is hogy sportosan indultam, autópályán 140-el végig (7,0 l/100).
Ez az első automata váltós autóm, de nagyon élvezem, nekem újdonság a kulcs nélküli nyitás, nagyon praktikus a Bluetooth telefon.
Alig várom, hogy jó idő legyen és újra elővegyem a garázsból (novemberben letakartam és csak hetente beindítottam néhány percre az akku miatt), sajnáltam volna a havas utakon, inkább használtam a régi autót, amin volt téli gumi, meg hát ha a sípályára menet véletlenül törik, ne az új törjön.

A továbbiakban szívesen cserélek tapasztalatot akár priviben is, ha már a távolság miatt személyesen nem is futunk össze.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #35 Dátum: 2009.03.04 22:19:57 »
Sajnos jellemző vonás ez a "valamennyi felárért" :-(. Légyszíves hívd fel, hátha mégis közkinccsé teszi a tudását. Szerintem itt kellene megbeszélni a lényegesebb tapasztalatokat, remélve, hogy másoknak is segít(ünk). Örülök, hogy nálad nem igazán van szélzaj, mert van esélyem csökkenteni valahogy. Mintha a visszapillantó tükör előtt látnék egy fél centis rést... Vagy örüljek, hogy nálam ez az egyetlen zaj, amit hallani a csendben. Persze azt azért hangsúlyozom kell, hogy ezek nem akkora problémák, hogy egyéb itt kapható autók tulajai dörzsöljék a tenyerüket ; alkalmazott technikában és minőségben jóval a kategóriaátlag felett van a Camry Hybrid (szerintem). Egy tapasztalat, ami működik: NAVI-n INFO gomb nyomva tartása mellett a világításkapcsolót 3x be(1katt-ig), majd ki, ezután a NAVI-n bejön egy diagnosztikai mód, amiben sok hasznos apró dolgot tesztelhetünk és állíthatunk át, pl. a BT telefon mikrofon hangereje emelhető tökéletes szintre. Ha amúgy "jár a motor", akkor más adatok is vannak itt. Ez a NAVI egység más állítólag a metrikus országokba szállított TCH-kon, ott Celsiusban állítható a klíma. Ezt is jó lenne tisztázni, hátha tévednek az amerikai tulajok ebben is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 09:09:55 írta aircom »

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #36 Dátum: 2009.03.05 08:24:47 »
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 08:32:01 írta aircom »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Camry Hibrid
« Válasz #37 Dátum: 2009.03.05 15:25:15 »
Tegnap reggel végig egy fekete Camry hibrid mögött mentem haza a melóból. Így alaposan megcsodálhattam menet közben - szép így is  :yes: ! Egy dolog viszont feltűnt - tulképp negatívan: a féklámpák fényereje BRUTÁL erős, kiszúrja a mögötte haladó autós szemét  :eek: ... Mondom ezt úgy, hogy világosban mentem a kocsi mögött  :wacko: ! Az az oldalanként kilenc LED, plusz hozzá még négy a középső féklámpában, szabályosan lyukat éget a követő sofőr retinájába  :wacko: ... Képzelem, milyen lehet ez sötétben! OK, az a hatása megvan, hogy ha előtted fékez egy ilyen Camry, hát azt aztán garantáltan észreveszed - ezt nem lehet elnézni  ::) ... De jaj, ha sötét van, és mondjuk egy ilyen autó áll előtted hosszasan a lámpánál - vagy pláne dugóban  :ph34r: ... Kőkemény, én még ilyet nem láttam!!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #38 Dátum: 2009.03.05 18:09:59 »
Palaczk , remélem nem én voltam :cool2:, kimentem, megnéztem (zasszonj nyomta a féket) :wacko: tényleg van fénye LED-eknek. Nem spúrolták el luxot, dehát a toyota az toyota  :eek: . Hááát Izolka ez lenne az a "valamennyi felár" ? Megérti az ember fia, hogy a tudás az tudás, még talán vmi eszköz is kell hozzá, de ezt még emészteni kell, azon túl persze köszönöm, hogy megérdeklődted és közzétetted az infót. Bár valószínűleg azért csak nem hagy a kisördög nyugodni. Én már a NAVI DVD-k árán is leakadtam a szerről, hogy milyen alapon kérnek azért pénzt, hogy használni is tudjuk az ezközt, amit szintén Ők építettek be nem is olcsón. Tudom, hogy ez minden márkánál így van, de még ráadásul annyira gyér a térkép, hogy [rohog]  :cry:  :censored: . Az meg elég ciki, amit sok BMW-nél látok, hogy ott a big egérmozi navival, az ablakon meg fityeg a teszkós picinavika. Gondolom náluk sem ingyért jár a térkép a ~15millás vashoz  :hmmmm:.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Camry Hibrid
« Válasz #39 Dátum: 2009.03.05 18:24:07 »
Miert nem veszel bele egy ilyesmit? Megoldodna vele egy-ket dolog  :)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Camry Hibrid
« Válasz #40 Dátum: 2009.03.05 18:35:28 »
Meg kell venni a Limousine versust és máris a gyári helyen van normális navi. Szerintem ez a +oldás!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #41 Dátum: 2009.03.05 18:58:03 »
Miert nem veszel bele egy ilyesmit? Megoldodna vele egy-ket dolog  :)
Ilyesmit hol és mennyiért kapni? Sok hasonló létezik, a kínaiak otthon el is játszanak talán velük, de nem szeretnék egy konténerrel rendelni tőlük  :no:. A Camry-ban a gyári Denso fejegység (4CD tár/mp3,wma/ + 1DVD) amúgy egy egész halom dologgal integrálódik az autóban, szinte egy diagnosztikai központ. Beüthetem az összes részegység karbantartási időpontját, vagy az előírt KM értéket, Ő szépen számol vissza és 500Km-rel előtte már "szól", hogy mit kell intéznem. Még jegyzetfüzet, telefonkönyv, equalizer, stb is van benne. CAN buszon csatlakozik egy JBL erősítőhöz, ami a jobb eljő ülés alatt van és MIND a 8 hangyszórót külön erősítővel hajtja meg nem is akárhogy  :clap:. Na ha ebből kivenném az "AGYAT" és kicserélném a kínaira, lehet, hogy akadna sok megoldandó probléma. A Limousine versus biztos jó lehet, jól utána kell nézni még. Azt sem értem (persze a pénz), hogy az autógyárak miért vacakolnak mindenféle kétséges eredményű navi progival, amikor létezik az ultimate IGo, amit egy ovis is elsőre tud kezelni és kenterbe ver minden hasonlót (ez csak az én véleményem...).

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Camry Hibrid
« Válasz #42 Dátum: 2009.03.05 19:03:55 »
Amit belinkeltem annak eleg alacsony ara van. A honlapon van online chat, vedd fel veluk a kapcsoltot. A multkor ez a fej 260USD korul mozgott naluk, most nincs mellette ar. Amugy az ebay is tele van ilyesmikkel. Ott mar 500USD korul van az ara.
Ha a gyari fej ilyen sokmindent tud en ki nem vennem az tuti.  :nono:  Akkor a kinai arabol megvennem a Toyota navi DVD-t es elvinnem 40-ert metrikussa faragtatni a cuccot.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #43 Dátum: 2009.03.05 19:08:50 »
Miert nem veszel bele egy ilyesmit? Megoldodna vele egy-ket dolog  :)

Nem is volna rossz, ha lehetne kapni, ki is próbálnám, nem is olyan vészes az ára. A másik ami ezen az oldalon hirdetve van, (http://www.yitongroup.com/sdp/451844/4/pd-2498755/3225437-1252079.html) 180 USD, igaz ez nagyker ár - min. 300 db esetén, de ez akkor sincs 50eFt. Ha ennek a fotóját megnézitek, a rádió nem amerikai normás, tehát elvileg minden adót lehetne fogni, nem csak a páratlan MHz-re végződőket. Persze minden nem lehet tökéletes, az új funkciókért cserébe az eredeti gyári fejegység funkciói vszeg megszűnnének. De ennek legalább van video/audió ki/bemenete, USB/SD bemenete, stb. Az általad belinkelt változaton pedig lehet, hogy helyből menne az Igo8 ! Ha valaki Kínában jár, feltétlenül hozzon egyet.

Én tavaly utánaérdeklődtem mennyiért lehetne Nav N Go Limousine-t építeni a kocsiba (ami a beépített gyári képernyőt használja, de nem az érintőképernyőről kezelhető), az iGo 170 eFt körüli árát még elfogadtam volna, de hogy az adapter beszerelve, ami elérhetővé teszi a beépített monitor videobemenetét, ennél többe kerüljön, azon már kiakadtam.

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Camry Hibrid
« Válasz #44 Dátum: 2009.03.05 19:21:42 »
Most látom, hogy milyen lassan írok, azóta többen is hozzászóltak a témához.

Nekem egyébként a rádió amerikai normája okozza a legtöbb bosszúságot, meg az, hogy ehhez senki sem tud hozzányúlni.
Ami navi DVD-t kaptam a kocsival, az 2003-as verzió, ahol én járok a kocsival (Komárom-Esztergom, Fejér megye) semmi út sincs a térképen. Egyszer majdnem megijesztett, amikor Veszprém Megye határánál járva egyszer csak megszólalt, és rátett a térképre  :eek: (már jelölte az osztrák határt).
Valaki megdobhatna egy használható magyar DVD-vel - persze csak a próba kedvéért :clap: