Szerző Téma: Yaris Verso  (Megtekintve 104331 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris Verso
« Válasz #150 Dátum: 2019.06.04 16:19:02 »
Az a kérdés, hogy mennyire számít a fogyasztás, meg mennyire szereted a dízelt.
Nekem mindig is 1 dízel volt az álmom.
Legalább 1 literrel kevesebbet fogyaszt.
Nem teljesen releváns, de nekem 4,2-t fogyaszt mostanában vegyesben.
Ugyanezt az 1 literes sima yarissal 5,3-al tudnám megtenni, és az fél számmal kisebb.
De nyilván több kényes alkatrésze van.

Megmondom őszintén tartok a használt dízeltől. A legfiatalabb is öreg már.
Kettő benzines van a családban, de a fogyasztás miatt gondoltam a dízelre.
A több kényes alkatrészt a dízelre, vagy az ezresre értetted?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris Verso
« Válasz #151 Dátum: 2019.06.06 21:07:38 »
A több kényes alkatrészt a dízelre, vagy az ezresre értetted?
dízel
De engem spec jobban érdekel, hogy 650 helyett 900-at megyek 1 tankkal.
Nyilván az is számít, hogy kitől veszed, de az benzinesnél is ;)
Laco 73 :D

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris Verso
« Válasz #152 Dátum: 2019.06.07 04:55:57 »
dízel
De engem spec jobban érdekel, hogy 650 helyett 900-at megyek 1 tankkal.
Nyilván az is számít, hogy kitől veszed, de az benzinesnél is ;)

Sok minden van amit figyelembe kell venni.
A fogyasztás mindenképpen a dízel mellett szól így, hogy munkábajárósnak lenne. A közelben pont kettő dízel van eladó.
Az, hogy van egy benzines donor, amiből ha kell, csak kiveszem az alkatrészt, a másik oldal.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris Verso
« Válasz #153 Dátum: 2019.07.04 22:21:08 »
Sziasztok.
Abban kérném a segítségeteket, hogy a yarisban
és a Yaris Verso-ban ugyanaz a fényszóró magasság állító motor van ?
Feri

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #154 Dátum: 2019.07.14 14:10:20 »
Józan paraszti ész szerint igen, de ezt sztem csak toyotás szerelő tudná megmondani, ha valaki.
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Yaris Verso
« Válasz #155 Dátum: 2019.07.14 14:37:59 »
Sziasztok.
Abban kérném a segítségeteket, hogy a yarisban
és a Yaris Verso-ban ugyanaz a fényszóró magasság állító motor van ?
Feri

toyodiy.com-on nem hozza ilyen részletesen, hogy benne lenne a motor gyári száma?
Mert ha hozza, akkor gyorsan kiderülne.

volverine675

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Yaris Verso
« Válasz #156 Dátum: 2020.01.10 10:21:53 »
Sziasztok! Van egy 24 éves Carina E-m a jó öreg 4A-FE mocival. Teljesen meg vagyok elégedve az autóval, több mint 15 éve nálam van és nem volt vele semmi gond. De mára lassan feladja a harcot a rozsdával szemben és arra gondoltam, hogy le kellene cserélni. Nem szeretnék 10 évnél idősebb kocsit és leginkább hosszú utakra használnánk. a keret 2milla. Lehet rárepülnék egy Yaris Verso-S-re 1,4 d4d-vel. Kicsi, de nem túl kicsi és praktikusnak tűnik. Tudom, hogy régen a d4d-t jónak mondták, de a folyamatos normáknak eleget kellett tenni, és ez a kocsi már euro5 besorolású. A kérdésem, hogy nincs-e valami olyan infótok, hogy érdemes-e megvenni, vagy inkább kerüljem el. Nem nagyon találok a neten semmi használhatót ebben a témában. Igaz most találtam egy külföldi topikot, ahol az 1.4 d4d-nél írnak problémákat, valami megnövekedett olaj szintről, de nem teljesen értem, és nem tudom, mennyire általános ez a gond. Remélem van itt valami nagy guru ebben a témában és tud segíteni. Egyébként a szüleimnek egy 2002-es 2.0 d4d-je volt, használtan vatték és utána még simán 300.000 km, de még most is szépen küzd, kemény 4,3-as fogyasztást és talán max egy liter/10.000km-es olajfogyasztással. Úgyhogy nem nagyon gondolkodom márka cserében. De sajnos minden felett eljár az idő. Várom a válaszaitokat! Előre is köszi!

zmorfozis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Yaris Verso csomagtér ajtó
« Válasz #157 Dátum: 2020.01.23 19:28:45 »
Sziasztok!

Yaris Verso-hoz keresek csomagtér ajtót, és hátsó lökhárítót. Kék színben lenne a legjobb, de bármilyen színben érdekel.
hitterz@freemail.hu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Yaris Verso
« Válasz #158 Dátum: 2020.01.23 19:49:38 »
Sziasztok!

Yaris Verso-hoz keresek csomagtér ajtót, és hátsó lökhárítót. Kék színben lenne a legjobb, de bármilyen színben érdekel.
hitterz@freemail.hu

Szerintem sokkal több megkeresést kapnál ha az egyik "t" "L"-re cserélnéd. :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Yaris Verso
« Válasz #159 Dátum: 2020.02.08 15:53:38 »
Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok, én, és a barátnőm szeretnénk használni az autót. Ma az egyik kereskedésben kipróbáltunk egy 2004-es dízel jelöltet, pakolhatósági szempontokból, milyen lenne vele túrázni, hasonló. Azonban akadt egy kis gondunk: barátnőm molett testalkatú, és sehogy sem fért be rendesen a vezetőülésbe úgy, hogy rendesen ki tudja nyomni a kuplungot. Próbáltuk állítani az ülést, de mindig kényelmetlen volt, egyszerűen rövid a lába.
Kipróbáltuk egy mérőszalag házával, kb. 2 centi kéne neki a kuplungnál, hogy rendesen ki tudja nyomni, ne kelljen teljesen kinyújtania a lábát. Többi pedálnál nincs ilyen gond.
Automatát pedig nem szeretnék venni, ezekben pedig nincsen a (nagyon megbízható  ::) ) Freetronic.

Így arra gondoltam, műanyagossal csináltatni kéne vastagabb pedálgumit, ami bírja a gyűrődést, és nem csúszik le.
Van más ötletetek (pl. holdjáró cipő :D )? Mi a véleményetek erről?

Köszi!

u.i: nagyon tetszenek ezek az autók, és minden más tekintetben megfelelnek nekünk, ez az egyedüli egy dolog van, ami nem jó, ezért gondolkodunk el a dolgokon
« Utoljára szerkesztve: 2020.02.08 15:57:15 írta shark »

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris Verso
« Válasz #160 Dátum: 2020.03.24 14:10:04 »
1 rövid, de annál tanulságosabb történetet osztanék meg veletek.
Már hónapok óta keresek megbízható, olcsó szerelőt a kocsihoz. Mindhiába. Itt a fórumon se volt senki segítőkész.
1 ismerősöm dolgozik 1 futóműves cégnél, aztán felajánlotta a segítséget. Ennek eredményeként kicserélték a fél futóművet. Első hátsó szilentek, stabilizátor pálcák.
De a valódi ok, amivel én bevittem, hogy jobb és balra kanyarodásnál, nagyobb sebességnél különböző hangszínű de surrogó hangot hallok a hátsó kerekek irányából.
Na ezt nem tudták megszüntetni. Mindenesetre több, mint 200ezret hagytam ott, mert a kormányművem is lógott... Szóval azt is felújították.
Most kereshetek 1 másik helyet, ahol a surrogást sikerül lefülelni. Tippre kerékcsapágy.
Azt mondták nagyon kivoltak a szilentek, de ezt nem éreztem. Sőt, most hogy minden a helyén van, rossz vezetni a kocsit, mert a gyári méretű gumit is úgy megvezetik a hosszbordák, hogy rendesen kapaszkodni kell a kormányba, ami még bejáratós ezért 2x olyan nehéz...
Laco 73 :D

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Yaris Verso
« Válasz #161 Dátum: 2020.03.24 22:33:39 »
1 rövid, de annál tanulságosabb történetet osztanék meg veletek.
 jobb és balra kanyarodásnál, nagyobb sebességnél különböző hangszínű de surrogó hangot hallok a hátsó kerekek irányából.
Hello!
Nekem is volt surrogó hang nem túl régen.
Hátul tárcsafék van, és a tárcsa kanyarban hozzáért a féktartó lemezhez.
Kereket levéve látszott a lemezen a kopásnyom. Kicsit megdorgáltam kalapáccsal, azóta csend van.
Az az érdekes, hogy a kereket megrángatva a csapágy nem lógott.
üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris Verso
« Válasz #162 Dátum: 2020.03.25 10:12:29 »
Hello!
Nekem is volt surrogó hang nem túl régen.
Hátul tárcsafék van, és a tárcsa kanyarban hozzáért a féktartó lemezhez.
Kereket levéve látszott a lemezen a kopásnyom. Kicsit megdorgáltam kalapáccsal, azóta csend van.
Az az érdekes, hogy a kereket megrángatva a csapágy nem lógott.
üdv.
Nekem is ez volt a tippem, de szerelő ismerősöm, akinek hiszek is azt mondja, hogy a féknek a porvédő lemeze az együtt mozog a rendszerrel, tehát kanyarban is párhuzamos marad a féktárcsával, szóval azt mondta nekem, jó tipp laikusként, de elméletileg nem lehetséges.
Na majd utána járok.
Köszi.
Laco 73 :D