Szerző Téma: Yaris Verso  (Megtekintve 104350 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

duplaapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #90 Dátum: 2016.08.25 15:21:54 »
Üdv Toyotások!

Nemrég hozzájutottam életem eddigi 3. Toyotájához egy Yaris Verso Sol 1.3 képében. :clap:
Egyedül az alapjárattal van valami gondja, de az is csak hidegen. Le-fel jár. Melegen már nem.
Márkaszervízben kitakarították (állítólag  :hmmmm:) a fojtószelepet, de a tünet megmaradt.
Mikor visszamentem, hogy a 10k-s melóval semmi javulást nem értek el, közölték a gyári
fojtószelep árát. Még szerencse, hogy ültem.  :wacko: A Yarisé jó -e a Yaris Versohoz?
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Érdemes/lehet bontóból ezt venni?
Esetleg van-e valakinek? Ismerősnek, havernak, stb.
Köszönöm a válaszokat előre is.

Angie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Verso
« Válasz #91 Dátum: 2016.08.29 10:28:05 »
Sziasztok, hát az történt, hogy besült a bal oldali ablakemelő kapcsoló, szénné égett a nyáklap (Toyotákkal járok ezer éve ilyen még nem volt :censored:), hát újonnan nem vágnék bele, majdnem 200 rongy egy ilyen cucc, bontókban még nem találtam, mindenhol 6 vagy 7 lábas van, az enyém meg 13 lábas. Ráadásul az ablak lent maradt és manuálisan sem lehet felemelni, úgyhogy az autó áll a garázsban. A kérdésem az, hogy tudja valaki, hogy a sima Yarisos ablakemelő kapcsoló is jó hozzá? Vagy csak a Versos jó?

Sziasztok,
Nálam bal első ablakemelő motor adja meg magát lassú halállal (2002-es 1.3). Kérdés ugyanaz: Azonos korú sima Yaris kompatibilis? Tudja esetleg valaki (tapasztalatból?)? :)
Andzsin: Megoldódott a gond?

Angie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Yaris Verso
« Válasz #92 Dátum: 2016.09.05 10:33:27 »
Sziasztok,
Nálam bal első ablakemelő motor adja meg magát lassú halállal (2002-es 1.3). Kérdés ugyanaz: Azonos korú sima Yaris kompatibilis? Tudja esetleg valaki (tapasztalatból?)? :)
Andzsin: Megoldódott a gond?

Közben kiderült, gondoltam megírom, hátha később más is beleszalad a kérdésbe: nem, nem jó. Legalábbis interneten található infókkal ellentétben a Magneti Marelli 350103421000 nem jó Verso-ba, gondolom csak yarisba jó, más a csatlakozása.
Jóhír: maga az ablakemelő fél óra alatt cserélhető kevés tudással is, megfelelő szerszámokkal. Youtube-on van tök jó videó (sima yarisos, de tökéketes).

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #93 Dátum: 2016.09.21 16:54:28 »
Üdv!
A tegnapi napon hazahoztam a honosított Yaris Versomat (1.4)
Azóta megvan vele 44 km. Barátkozunk.

Cserélődött: pollenszűrő, levegőszűrő, hosszbordás szíj, továbbá ma délelőtt leszedtem az EGR szelepet, de mint kiderült majdcsak fölöslegesen. Nagyon vékony koromréteg volt mindössze benne. Féktisztítóval + ronggyal kitakarítottam és ment a helyére.

Beszerezve: fagyálló+desztvíz; motorolaj (5W 30 Mobil1)+szűrő; váltóolaj (75W 90 GL4-es fingomnincs milyen gyártótól)
Az írottak még cserélődnek, a fékolaj szintén, valamint a hűtőfolyadék cseréjével a termosztátot is cserélem.
Egyelőre kérdésem nincs vele kapcsolatban, de valószínűsítem, hogy nem marad ez mindig így.

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #94 Dátum: 2016.09.29 10:57:00 »
Üdv!
A tegnapi napon hazahoztam a honosított Yaris Versomat (1.4)
Azóta megvan vele 44 km. Barátkozunk.

Cserélődött: pollenszűrő, levegőszűrő, hosszbordás szíj, továbbá ma délelőtt leszedtem az EGR szelepet, de mint kiderült majdcsak fölöslegesen. Nagyon vékony koromréteg volt mindössze benne. Féktisztítóval + ronggyal kitakarítottam és ment a helyére.

Beszerezve: fagyálló+desztvíz; motorolaj (5W 30 Mobil1)+szűrő; váltóolaj (75W 90 GL4-es fingomnincs milyen gyártótól)
Az írottak még cserélődnek, a fékolaj szintén, valamint a hűtőfolyadék cseréjével a termosztátot is cserélem.
Egyelőre kérdésem nincs vele kapcsolatban, de valószínűsítem, hogy nem marad ez mindig így.
Halihó!
Változások vannak, de még nem rendeződött minden. A fékolajcsere várja, hogy legyen szabadidőm, amikor el tudom vinni szervízbe. A többi dolog megejtve, kivétel a termosztát. Annak nem volt semmi baja, ellenben hűtőfolyadékból 1l-t leengedtem, és hígítatlan fagyálót öntöttem rá. (-10-ig volt fagyálló, és keveselltem.)
A fékolajcserén kívül még gázolajszűrőről felejtkeztem el. Megvettem az újat, de csere hétvégén lesz.

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Yaris Verso
« Válasz #95 Dátum: 2016.10.17 18:56:17 »
Sziasztok!Közeljövőben vásárolnék a feleségemnek egy Yaris versót.Mire figyeljek vásárláskor?Én 1.3ra gondoltam és 2001-2004ig.
Üdv.Attila

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #96 Dátum: 2016.10.17 22:21:16 »
Dízel, benzines?
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris Verso
« Válasz #97 Dátum: 2016.10.17 22:32:16 »
Dízel, benzines?
azt irta,h 1,3...az benzines...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #98 Dátum: 2016.10.17 23:45:33 »
Szép estét!
Első fogyasztási adat megszületett. Kereken 5l. Kb 70% város; 10% autópálya és 20% főút.
Panaszra nincs okom, sőt! Azt írom, hogy jó választás volt.

Kérdésem azonban lenne:
Adott a tetősín a kocsin. Tetőcsomagtartóhoz rudam van, csak a rögzítő karmokat kell beszereznem. Érdemes lehet valami homasitás himihumival kísérletezni, vagy kérdezősködjek egyenesen gyári után?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris Verso
« Válasz #99 Dátum: 2016.10.18 09:16:44 »
Lidl / Aldi -féle tetősínre való tetőcsomagtartó minőségi, és olcsóbb mint Homasitázni. Most volt 1-2 hete akciózva.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #100 Dátum: 2016.10.18 15:50:13 »
azt irta,h 1,3...az benzines...
ja, tényleg.
Az első generációs Yarisoknál egy dolog szokott lenni: esetleg megnyúlhat a lánc, és akkor furcsán csörög.
Ezen kívül azt kell nézni, amit az ember egy tizenéves autón amúgy is nézne.
music     

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Yaris Verso
« Válasz #101 Dátum: 2016.10.18 17:39:52 »
ja, tényleg.
Az első generációs Yarisoknál egy dolog szokott lenni: esetleg megnyúlhat a lánc, és akkor furcsán csörög.
Ezen kívül azt kell nézni, amit az ember egy tizenéves autón amúgy is nézne.


Rendben!Köszi!!

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #102 Dátum: 2016.10.18 21:26:59 »
Lidl / Aldi -féle tetősínre való tetőcsomagtartó minőségi, és olcsóbb mint Homasitázni. Most volt 1-2 hete akciózva.
Szia!
Köszi az infót, és a tippet is a vételre, bár az időgép per pillanat nem működőképes otthon sajna. Ha látok valamerre, rárepülök.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris Verso
« Válasz #103 Dátum: 2016.10.19 10:05:41 »
Lehet enyém eladó lesz, mert az új kocsira kicsi.

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #104 Dátum: 2016.10.19 11:12:30 »
Lehet enyém eladó lesz, mert az új kocsira kicsi.
Publikálva van az e-mail címem. Megkérhetlek rá, hogy küldj róla egy képet?
Ha eladod, akkor szólj mindenképp PLS!