Szerző Téma: Yaris Verso  (Megtekintve 106302 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zselyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris Verso
« Válasz #60 Dátum: 2011.05.31 08:39:07 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy üléshuzatot Versoba csak méretpontosat lehet találni, vagy létezik valamilyen univerzális huzat is. Nagyon gyorsan kellene beszereznem, mert a 4.5 éves megkezdte az autó amortizálását.

A másik pedig, hogy bal első gumiszőnyegem lyukas (eredeti Toyota), ilyet hol lehet szerezni?

Az ablakemelő témára vonatkozóan: nekem 2005 év végi gyártású Versom van, benne két első ablakemelővel. Ha megnyomom, lehúzódik automatikusan, de addig húzza le, amíg nyomva tartom és felfelé is ugyanez. Ilyet keresel? (Bevallom nem értettem a problémakört).

Zselyke.

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris Verso
« Válasz #61 Dátum: 2011.05.31 11:01:02 »
Olyan ablakemelőt keresek, aminek fel és le is van autómata funkciója. Tehát tudom úgy is mozgatni az ablakot, hogy folyamatosan nyomom, de 2 kattintással menjen egyből le (ezt most is tudja a vezetőoldalon), és 2 felfeke kattintással jöjjön fel magától (anyos oldalon is).

Gumiszőnyegre: Toyotában biztos tudsz venni, de elég drága, olcsóbban találsz autós szakboltokban, esetleg vatera, racing-bazar, google

Nem tudom amúgy, hogy az ülések mennyire térnek el a versoban és a ts-ben, de nekem van egy nagyon jó minőségű méretpontos üléshuzatom az autóra (ezzel vettem), ha jó neked, biztos kitalálunk valamilyen árat, amennyiért mindkettőnknek jó lesz :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Verso
« Válasz #62 Dátum: 2011.05.31 17:55:27 »
A gyári gumiszönyeget csak márkakereskedésben lehet kapni, ráadásul garnitúrában... Olyan 10 ezer Ft. Ha még lehet egyáltalán rendelni!

A Verso hátsó üléseinek a kialakítása annyira speciális, hogy ahhoz csak és kizárólag méretpontos huzat lesz jó, nem jó a sima Yarisé sem.
Xanyi

Zselyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris Verso
« Válasz #63 Dátum: 2011.06.01 08:29:17 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. A huzat akkor most nem lesz méretpontos, hanem marad egy viszonylag ráillő univerzális és elég olcsó. Gumiszőnyeg, gondoltam esetleg be lehet "olvasztani" rajta azt a lyukat (gázpedálnyomás miatt keletkezett szerintem) - lehet, hogy hülye ötlet, de a síléceken is valahogy beolvasztják a talpon a hézagokat?!. Bár azért a 10 ezer sem annyira vészes...

Zselyke


tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris Verso
« Válasz #64 Dátum: 2011.06.23 15:56:19 »
A csomagtér ajtó zörgésére nem tudtok valami állítási lehetőséget? Szervizelésnél mindig szólók és állítanak rajta valamit, akkor jó is egy darabig de mindig kiújul a problémám. Nem kel itt nagy zörgésre gondolni menet közben, csak inkább rosszabb minőségű utakon idegesít kicsit. Néztük a zárat aminek maga a foglalata amire rácsukom az ajtót 2 csavarral van rögzítve alul meg felül. Arra gondoltam hogy az alsót meglazítva kicsit feljebb lehetne ütni a foglalatot, talán úgy jobban tartaná. Valakinek ezzel nincs tapasztalata?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Yaris Verso
« Válasz #65 Dátum: 2012.08.22 12:18:13 »
Látom, nagyon haldoklik ez a téma.
De érdekelnének a vélemények a Yaris Verso-ról.
1.3 vagy 1.5 benzinest szeretnék esetleg.
A kérdés, hogy az 1.5-nek más a váltó áttételezése?
Mert azt tudom, hogy a "sima" Yarisnál az 1.3-nak hosszabb áttételei vannak, mint az 1.5 TS-nek.
A csomagtartó belső méreteit centiben tudjátok?
Milyen mély, milyen magas, milyen széles?
Mert csak litert látok leírva, de az nem mond sokat, mert csak a kalaptartóig mérik.
"Sima" Yarishoz viszonyítva mennyivel hosszabb a hátsó ülőlap és a lábtér?
Laco 73 :D

Brutusz77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #66 Dátum: 2012.09.27 10:38:13 »
Sziasztok. Még uj vagyok itt de lenne 1 kérdésem. A Versom minden motorleállitásnál nullázza az átlagfogyasztást. Ez normális? Az én Versom 1999 decemberi. 1 ismerösömnek van 1 2001-es Versoja és abba nem nullázodik magától az átlagfogyasztás, kézzel kell nullázni. Lehet hogy van 1 elem vagy aksi ami megtartja a memoriáját a fedélzeti számitógépnek és az nálam ki van menve? Vagy az első modell ilyen és kész? Vagy valami más elektromos hibát keressek?? Előre is kösz a válaszokat.

dazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #67 Dátum: 2012.11.18 16:31:17 »
Sziasztok. Érdeklőni szeretnék valaki tud e segíteni? Van köd lámpám a vissza jelző világít, de nem világít a lámpa. Van valakinek tippje mit csináljak??????Kalaptartó engem is érdekelne. Ami még jó lenne előre és hátra újabb lámpa test olcsóóóóóóóó ::) .
DAZSO

dazso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #68 Dátum: 2012.11.18 16:47:07 »
Szia KLaco. Azt tudom hogy a verso hátsó ülése kényelmes, lábtér k.... nagy dupla fenékkel. a méretek centiméterben magasság: 115, szélesség:130,a teleszkóp torony miatt kb 30 centi magasságig 95, mélység:40 a hátsó ülésig,de az ülést ha le döntöd akkor:130. Remélem tudtam segíteni.
DAZSO

delkuper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Yaris Verso
« Válasz #69 Dátum: 2013.05.06 14:20:24 »
Sziasztok!
2000 Yaver-hez keresek bal oldali ablakemelő kapcsolót!Ha van infótok hogy  hol találok vagy javítanak .meg köszönném!
Thx!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Yaris Verso
« Válasz #70 Dátum: 2013.05.22 16:59:06 »
Azt tudom hogy a verso hátsó ülése kényelmes, lábtér k.... nagy dupla fenékkel. a méretek centiméterben magasság: 115, szélesség:130,a teleszkóp torony miatt kb 30 centi magasságig 95, mélység:40 a hátsó ülésig,de az ülést ha le döntöd akkor:130. Remélem tudtam segíteni.
Köszi. Még versenyben van :)
Laco 73 :D

Bebi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #71 Dátum: 2013.10.02 14:50:28 »
Sziasztok!

2004-es 1.4es dízel Yaris Versohoz keresek kezelési útmutatót, javítási útmutatót!

A Toyota azt írta, hogy nem tudnak rendelni.

Ötlet esetleg vagy van valakinek elfekvőben? :)

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
yaris verso
« Válasz #72 Dátum: 2013.10.09 16:39:36 »
Sziasztok! Yaris Versohoz van két első hibátlan oldalüvegem amit elszeretnék adni. Kérésre képet küldök róla.
birotamas87@freemail.hu

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Yaris Verso
« Válasz #73 Dátum: 2014.01.03 15:55:41 »
Sziasztok!

Verso-kat nézegetek a hasznaltauto.hu-n és azt látom, hogy még a SOL-osoknak is hiányzik az első ködlámpája. A lökösben ott a hely, de a ködlámpa nincs. Ez normális vagy hanyag javítás? Melyik felszereltségi szinttől elréhető az első ködlámpa a Yaris Verso-k esetében?

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Yaris Verso
« Válasz #74 Dátum: 2014.07.29 14:05:47 »
Sziasztok

Yaris Versohoz,RAV4 hez valo térelválasztoháló eladó.
És egy Thule zárható tetőcsomagtartó.
Ha valakit érdekel irjon privit
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.