Szerző Téma: Yaris Verso  (Megtekintve 104338 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Verso
« Válasz #45 Dátum: 2011.04.09 09:32:30 »
Gyűjts többet, itthon hivatalosan nem lesz Verso S.  :no:
         

Zselyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris Verso
« Válasz #46 Dátum: 2011.05.12 15:47:08 »
Sziasztok!

A héten megvettem életem első Toyotáját egy 2006-os Yaris Verso személyében! Kérdésem lenne, hogy milyen olajat tegyek bele (150 ezer felett futott már) és lehe hajéamos olajfogyasztásra a Verso ilyen magas km futásnál?

Zselyke.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Verso
« Válasz #47 Dátum: 2011.05.12 16:00:39 »
Szia! Grat a verdához! Milyen motor van benne? :flowers:
         

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris Verso
« Válasz #48 Dátum: 2011.05.12 23:02:35 »
Sziasztok!

A héten megvettem életem első Toyotáját egy 2006-os Yaris Verso személyében! Kérdésem lenne, hogy milyen olajat tegyek bele (150 ezer felett futott már) és lehe hajéamos olajfogyasztásra a Verso ilyen magas km futásnál?

Zselyke.

Szia
Nekem 1.5 ös van majdnem 200 ezer kmternél járok és nagyon nem hajlamos tulzott olajfogyasztásra ugyh megnyugodhatsz. A kötelező szervíz kmtereken kívül nemis kel foglalkozni vele.. :no:

Zselyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris Verso
« Válasz #49 Dátum: 2011.05.13 10:11:46 »
Sziasztok!

1.3-as motoros - nekem elég lesz az is!
Olajjal kapcsolatban akkor megnyugodtam.

Ma hozom el a járgányt  :clap: - nagyon várom, hogy végre hazaérjen! Asszem a  hétvége hosszú autóúttal fog telni!
Majd beszámolok, hogy fut és milyen a feeling.
(Suzukiból átülve gondolom lesz némi különbség!)

A motorháztető elég csúnya kőfelverődéses. Azzal mit lehet kezdeni? Lehet polírozni, vagy újra kell fényezni, ha zavar?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Verso
« Válasz #50 Dátum: 2011.05.13 10:17:30 »
No akkor jófajta 5W30-as olajat tegyél bele. Érdemes sok mindent kicserélni rajta, hogy biztosan tiszta lappal induljon a kocsi nálad (kivéve, ha végig vezetett szervizkönyve/számlái vannak). :)
(Olaj, olajszűrő (Mann Filter), levegőszűrő, pollenszűrő, gyertyák, hűtőfolyadék, fékfolyadék, gumik ellenőrzése (DOT szám, minta, stb.).

A kőfelverődést lehet stifttel "javítani", ilyet tudsz venni színkód alapján márkakereskedésben, a polírozással nem tűnnek el azok a helyek, ahol a festék lepattogzott, polírozni azért szoktak, hogy szép fényes és csillogó legyen a megfakult fényezés. :) Egyébként ha nagyon gáz (főleg ha fémig lejött!), akkor újrafény.
         

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris Verso
« Válasz #51 Dátum: 2011.05.13 22:50:14 »
Sziasztok!

1.3-as motoros - nekem elég lesz az is!
Olajjal kapcsolatban akkor megnyugodtam.

Ma hozom el a járgányt  :clap: - nagyon várom, hogy végre hazaérjen! Asszem a  hétvége hosszú autóúttal fog telni!
Majd beszámolok, hogy fut és milyen a feeling.
(Suzukiból átülve gondolom lesz némi különbség!)

A motorháztető elég csúnya kőfelverődéses. Azzal mit lehet kezdeni? Lehet polírozni, vagy újra kell fényezni, ha zavar?
Nekünk is Suzuki után lett véve még 7 éve és jól látod a dolgot, ég és föld lesz a különbség :clap: Gratulálok a járgányhoz. A motorháztető nekem is kőfelverődéses kicsit engem annyira nem zavar, sajnos ez elkerülhetetlen ha nem csak a garázsban áll az autó, de ha igazán szépen akarod megcsinálni szerintem ujrafényezés, másban én nem bízok ilyen szempontból. Én a visszapillantó tükreimet fényeztettem le a kocsi színére és megse lehet modnani hogy az utólag lett, ugyhogy már nagyon szépen megtudják csinálni ezeket  amüveleteket ha a megfelelő helyre viszed.

Zselyke

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris Verso
« Válasz #52 Dátum: 2011.05.16 10:37:17 »
No akkor jófajta 5W30-as olajat tegyél bele. Érdemes sok mindent kicserélni rajta, hogy biztosan tiszta lappal induljon a kocsi nálad (kivéve, ha végig vezetett szervizkönyve/számlái vannak). :)
(Olaj, olajszűrő (Mann Filter), levegőszűrő, pollenszűrő, gyertyák, hűtőfolyadék, fékfolyadék, gumik ellenőrzése (DOT szám, minta, stb.).

A kőfelverődést lehet stifttel "javítani", ilyet tudsz venni színkód alapján márkakereskedésben, a polírozással nem tűnnek el azok a helyek, ahol a festék lepattogzott, polírozni azért szoktak, hogy szép fényes és csillogó legyen a megfakult fényezés. :) Egyébként ha nagyon gáz (főleg ha fémig lejött!), akkor újrafény.

Köszönöm a sok információt, szerencsére végig vezetett szervízkönyves az autó, így majd viszem a könyv szerint, ha eljön az ideje.

Megvolt a 7végi autókázás: egy álom a járgány, imádom!!! Belül nagy, kívül nem nagy (könnyű parkolni vele) és egyszerűen suhan. Végigautókáztam vele Nyugat-Magyarországot (Pápa, Nagykanizsa, Balaton kombó) szigorúan nem autópályán! Nem is értem, hogy tudtam eddig várni az autócserével. Pedig a swiftet is szerettük, de akkor is.

Riasztóból milyet érdemes beletenni? A váltózár és egy többfunkciós alap riasztó között hezitálok (üveg és szabotázyvédelem).

Zselky

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Verso
« Válasz #53 Dátum: 2011.05.16 10:50:57 »
A váltózár arra jó, hogy a kezdőket elriassza, másra nem, de ha ilyet keresnek "elvitelre" és van benne váltózár, nem a tiedet viszik el, hanem mennek még két sarkot és egy másik Versot visznek. Én ezért nem vettem az én Corollámba ilyet 50 ezerért, nekem nem érte meg. Riasztóból olyat érdemes, ami felhív/SMS-t küld, stb, tehát nem csak ott magában vinnyog, hanem azonnal jelez neked, a sima riasztóra manapság már a kutya sem figyel fel. Inkább ez utóbbit és olyan rablásgátlót tennék bele, ami vagy rejtett gombos vagy valami más módon megakadályozza az autó elvitelét. Bár az enyémben van sima riasztó is, ennek inkább csak a központi zárnál örülök. :)
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Verso
« Válasz #54 Dátum: 2011.05.16 17:41:16 »
Ha az ülésen hagysz valamit az ellen semmi sem véd, mert mire a riasztóra felfigyel valaki már rég elfutott az illető!
Az autó ellopása ellen meg nem kellenek soktízezres berendezések, csak egy megfelelően kombinált rejtett kapcsoló kb 500 Ft+munkadíjból!
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris Verso
« Válasz #55 Dátum: 2011.05.23 15:19:53 »
Van itt valaki, aki észak-pest környékén lakik, vagy szokott erre járni, és olyan Versoja van, aminek az elektromos ablakja elöl fel és le is autómata?
Szeretnék egy ilyen átlakítást a TS-be, és meg szeretném nézni, hogy hogyan van megldva.

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Verso
« Válasz #56 Dátum: 2011.05.23 16:17:52 »
Van itt valaki, aki észak-pest környékén lakik, vagy szokott erre járni, és olyan Versoja van, aminek az elektromos ablakja elöl fel és le is autómata?
Szeretnék egy ilyen átlakítást a TS-be, és meg szeretném nézni, hogy hogyan van megldva.

Lizardnak van vmi utolagos riasztoval egyutt beszerelt ablakemelo modul, ami ha jol tudom gombnyomasra meg zarasra is automatikusan felhuzza mindket ablakot. Bar ettol azt hiszem az utasoldali nem lett elektromos lefele...

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Yaris Verso
« Válasz #57 Dátum: 2011.05.23 16:31:04 »
Valami olyan megoldást szeretnék összebuherálni, mint egy átlagos VW-ben, hogy hogy a vezető oldalon mindkét kapcsoló 5 állású, és lehetőleg nézzen ki úgy, mintha gyári lenne. Ha jól emlékszem, Lizardnak külön gombot kell nyomkodnia, hogy felhúzza az ablakokat.

Azért ebbe a topicba írtam, mert ha jól tudom, van olyan verso, ami már ilyen kapcsolóval szerelt. Amennyiben nem, akkor magasabb kategóriás (corolla-avensis) autókból biztos valahogy át lehetne faragni a kapcsolót. Tudom, a kapcsoló nem elég, de vagy jön vele együtt a modul is, vagy ha az nem olyan egyszerű, akkor lép életbe egy külön modul beszerelése. Viszotn a kapcsolókból nem engedek, 5állású gyári kinézetű kell :D

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Yaris Verso
« Válasz #58 Dátum: 2011.05.23 16:52:07 »
Valami olyan megoldást szeretnék összebuherálni, mint egy átlagos VW-ben, hogy hogy a vezető oldalon mindkét kapcsoló 5 állású, és lehetőleg nézzen ki úgy, mintha gyári lenne. Ha jól emlékszem, Lizardnak külön gombot kell nyomkodnia, hogy felhúzza az ablakokat.

Azért ebbe a topicba írtam, mert ha jól tudom, van olyan verso, ami már ilyen kapcsolóval szerelt. Amennyiben nem, akkor magasabb kategóriás (corolla-avensis) autókból biztos valahogy át lehetne faragni a kapcsolót. Tudom, a kapcsoló nem elég, de vagy jön vele együtt a modul is, vagy ha az nem olyan egyszerű, akkor lép életbe egy külön modul beszerelése. Viszotn a kapcsolókból nem engedek, 5állású gyári kinézetű kell :D

Én nem találtam, de ha rálelsz a megoldásra, engem is érdekelne.
Lefele nem automata az enyém sem, fölfele először a balos aztán a jobbos megy egymás után.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

pazmandip

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Yaris Verso
« Válasz #59 Dátum: 2011.05.26 17:55:22 »
sziasztok,

YARIS VERSO-t szeretnék venni, de eddig hiába kerestem az igazit, 1,2m ig csak külföldről behozott, hulladék, lelakottakba botlok bele, és szinte mind kereskedésben áll, ki tudja mióta, visszatekergetett órával, és szilikontól tocsogó motortérrel... no comment.
Ha valaki meg akar válni tőle vagy  ismer olyat, aki el szeretné adni, kérem dobjon egy mailt a braveheartretep@gmail.com-ra.

köszi Péter