Szerző Téma: Yaris Verso  (Megtekintve 104438 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Yaris Verso
« Válasz #30 Dátum: 2010.07.28 14:51:59 »
195/45r16 al hogy viselkedett az autó, mert az nem igazán váltóméret.

Amennyiben a Verso gyari meretei megegyeznek a Yaris1 gyari mereteivel ez a legpontosabb valtomeret 16-ban. Esetleg 205/45 de ez esetben nagyobb az elteres atmeroben mint 195/45-hoz viszonyitva...  :flowers:

Úgy tudom nem egyeznek meg mert nekem a gyári 175/65 r14 és annak a váltója asszem 195/50 r15 de ha cserélnék szívesen ráraknék egy 16 colos felnit hogy mutasson is valamit.

Annak a valtoja 185/55 R15-ben (195/50 r15-t csak azert hasznalunk sokan, mert olcsobb). 16-ban meg 195/46.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Verso
« Válasz #31 Dátum: 2010.07.28 15:09:42 »
Látom, a fogyasztás nem sokakat érdekel.  :whistling: :tt2:
         

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris Verso
« Válasz #32 Dátum: 2010.07.28 15:16:58 »
Hát igen eddig ezért nem került rá... de azért csak melengetné a szívem ha ránéznék és egy szép 16 colos felni lenne rajta valami peresebb gumival... :yes:

Strossi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Yaris Verso
« Válasz #33 Dátum: 2010.09.16 07:49:50 »
üdvözletem a hölgyeknek és uraknak!

új vagyok itt a Toyota fórumon, nem tudom, egy rövid bemutatkozást ezen topicban megtehetek-e?
40 éves vok, autóőrült  ::) 23 éve vezetek, autók hosszú sorát kipróbáltam, elkoptattam, összetörtem  :lol: a Dáciától kezdve fauvén keresztül a Fordig sokféle típus megfordult a kezeim között, míg eltaláltam a japánokhoz!  :flowers: 2 Toyota Corolla után beültem egy Honda Civicbe, és ma már a 4. Civicet koptatom...

no lényeg a lényeg, egy Yaris Verso vásárlásán töröm a fejem, ehhez szeretnék segítséget kérni!
miután idő hiányában szenvedek, annyira nem tudok utánakeresgélni a neten, ezért gondoltam, hogy a fórumon kérek segítséget
ha itt is olyan jó csapat van, mint a Hondás fórumon, akkor biztos meg fogom kapni a helpet, amire szükségem van

kérdéseim:
- mettől meddig gyártották a Versot?
- milyen motorokkal gyártották? melyik a legajánlottab, milyen fogyikkal lehet számolni? én inkább benzinest szeretnék, de kiv vagyok a dízel tulajdonságaira is
- láttam, h van Linea Sol, Linea Luna, Terra, ezeket látni használtautón - melyik mit takar? ami nekem fontos lenne: klíma, központi zár riasztóval, esetleg távirányítós, elektromos ablakok, légzsákok
- esetleg tudnivalók, amit erről a típusról tudni érdemes, akár jó, akár rossz
- vásárláskor mire kell figyelni
- milyen felni és gumimérettel szerelték?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris_verso/toyota_yaris_verso_1.3_linea_sol-3800691
elsőre ezt néztem ki, bár árban úgy látom, drágább a társainál

mindenféle helpet, linket, hozzászólást szívesen fogadok, és ha minden jól megy, lehet ismét belépek a Toyotások sorába

szép napot mindenkinek! Strossi  :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.16 07:51:35 írta Strossi »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris Verso
« Válasz #34 Dátum: 2010.09.16 17:22:05 »
Szia!

-A Versokat ha jól emléxem 2000-től 2005-ig gyártották. A Yaris ráncfelvarrásával együtt a Verson is volt 2003-ban.
-1,3-as benzines, 1,4-es dízel, és 1,5-ös benzines motorokkal gyártották, de azt nem tudom az 1,5-öst forgalmazták-e egyáltalán itthon. Az 1,3-as és a dízel is megbízató motor, tehát ilyen szempontból egyiktől sem kell félni.
-Semmilyen különösebb típushibáját nem tudnék mondani hirtelen...
-Gyárilag 5,5x14-es felnikkel és 175/65R14-es gumikkal adták ki.

Így kapásból ezek jutottak eszembe  ;)
Xanyi

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris Verso
« Válasz #35 Dátum: 2010.09.20 15:18:05 »
Az 1,5-t is forgalmazták itthon mert nekem is az van bár tényleg ritkaság számba megy, de le nem cserélném egy 1,3-ra mivel a plusz lóerő sose rossz és még így is 6 liter körül van a fogyasztása ami egy ilyen autótól ekkora motorral szerintem teljesen jó.

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re: Yaris Verso
« Válasz #36 Dátum: 2010.10.10 17:37:39 »
Sziaszok!
verso -hoz van pár apróságom. Nagyon szép első ajtókárpit pár nagyon 5e,  jó állapotú jobb első elektromos ablakos kárpit 5e, km óra verso van 105e km -rel : 10e ft, sérült cuccok egyben 5e. zárszerkezetek 1-2e ft

akit valami érdekel, privátban keressen.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Friss Toyotás vagyok

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Yaris Verso
« Válasz #37 Dátum: 2010.10.11 14:28:44 »
Sziasztok!
Valaki nem tud versohoz teljesen kompatibilis könyöklőt? Kis yaris utángyártott könyöklője már belelett probálva. A foglalata jó lenne de  a magassága kicsi még a legnagyobb magasságra állítva is így hiába tenném bele nem tartaná normálisan a könyököm. Valaki nem tud valami belevalót? Használt autón láttam egy zöld versoban ránézésre jó magasságú könyöklőt.

baker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Yaris Verso
« Válasz #38 Dátum: 2010.10.21 11:55:30 »
üdvözletem a hölgyeknek és uraknak!

új vagyok itt a Toyota fórumon, nem tudom, egy rövid bemutatkozást ezen topicban megtehetek-e?
40 éves vok, autóőrült  ::) 23 éve vezetek, autók hosszú sorát kipróbáltam, elkoptattam, összetörtem  :lol: a Dáciától kezdve fauvén keresztül a Fordig sokféle típus megfordult a kezeim között, míg eltaláltam a japánokhoz!  :flowers: 2 Toyota Corolla után beültem egy Honda Civicbe, és ma már a 4. Civicet koptatom...

no lényeg a lényeg, egy Yaris Verso vásárlásán töröm a fejem, ehhez szeretnék segítséget kérni!
miután idő hiányában szenvedek, annyira nem tudok utánakeresgélni a neten, ezért gondoltam, hogy a fórumon kérek segítséget
ha itt is olyan jó csapat van, mint a Hondás fórumon, akkor biztos meg fogom kapni a helpet, amire szükségem van

kérdéseim:
- mettől meddig gyártották a Versot?
- milyen motorokkal gyártották? melyik a legajánlottab, milyen fogyikkal lehet számolni? én inkább benzinest szeretnék, de kiv vagyok a dízel tulajdonságaira is
- láttam, h van Linea Sol, Linea Luna, Terra, ezeket látni használtautón - melyik mit takar? ami nekem fontos lenne: klíma, központi zár riasztóval, esetleg távirányítós, elektromos ablakok, légzsákok
- esetleg tudnivalók, amit erről a típusról tudni érdemes, akár jó, akár rossz
- vásárláskor mire kell figyelni
- milyen felni és gumimérettel szerelték?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris_verso/toyota_yaris_verso_1.3_linea_sol-3800691
elsőre ezt néztem ki, bár árban úgy látom, drágább a társainál

mindenféle helpet, linket, hozzászólást szívesen fogadok, és ha minden jól megy, lehet ismét belépek a Toyotások sorába

szép napot mindenkinek! Strossi  :cool2:


Nekem is egy 1.3-as vvti linea solom van még 2001 eleji.

Kő egyszerű kis kocsi,

dupla légzsák elöl, elöl elektromos ablak, központi zár, ködlámpa (ezek egyébként évente repednek, nem is édremes cserélni)
gyár cd-s rádió (egyetlen tipushibás elem a kocsiban, 5-6 év alatt gyakran tönkre megy az fm vételi része, de a cd tár helyére befér egy bolti normál cd-s rádió)
manuális klíma (ez szerintem kötelező dolog, tekintve, hogy hatalmas üvegfelületek miatt nyáron dög meleg van, télen és ősszel pedig nagy a pára)

175.000 kilóméter mérlege : 2 akku csere + 1 vízpumpa szíj miatti leállás (nem cseréltem időben my bad)

egyébként semmi baja a kocsinak, rendkívül kezes, nem fogyaszt sokat, illetőleg a hatalmas kocka karosszériával nyáron vidéken kb 5 liter, télen városban 6,5).

belül nagyon egyszerű, minden műanyag, de nem zörög még annyi idő után sem. (gondolom a japán összeszerelés)

nem egy autópálya huszár a magas kasztni okán, óra szerint 160 kb a max , persze ez a gyári adatok fényében valahová 145 környékére tehető.

a motor japánosan felül nyomatékos, ám az első kerekek könnyen kipörögnek, gondolom a súlyelosztás miatt.




t602

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Yaris Verso
« Válasz #39 Dátum: 2010.10.27 17:01:16 »
Szia!
Nem lehet venni hozzá gyárit, még normális utángyártott sincs. Végigjártam miatta mindent. A vége az lett, hogy bementem a Homasitába és vettem egy "gagyit". Beleraktam és tök jó, annyira nem is lett csúnya. Sima, egyszerű fekete, felnyitható.

Sziasztok!
Valaki nem tud versohoz teljesen kompatibilis könyöklőt? Kis yaris utángyártott könyöklője már belelett probálva. A foglalata jó lenne de  a magassága kicsi még a legnagyobb magasságra állítva is így hiába tenném bele nem tartaná normálisan a könyököm. Valaki nem tud valami belevalót? Használt autón láttam egy zöld versoban ránézésre jó magasságú könyöklőt.

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Yaris Verso
« Válasz #40 Dátum: 2010.10.27 18:18:49 »
üdvözletem a hölgyeknek és uraknak!

új vagyok itt a Toyota fórumon, nem tudom, egy rövid bemutatkozást ezen topicban megtehetek-e?
40 éves vok, autóőrült  ::) 23 éve vezetek, autók hosszú sorát kipróbáltam, elkoptattam, összetörtem  :lol: a Dáciától kezdve fauvén keresztül a Fordig sokféle típus megfordult a kezeim között, míg eltaláltam a japánokhoz!  :flowers: 2 Toyota Corolla után beültem egy Honda Civicbe, és ma már a 4. Civicet koptatom...

no lényeg a lényeg, egy Yaris Verso vásárlásán töröm a fejem, ehhez szeretnék segítséget kérni!
miután idő hiányában szenvedek, annyira nem tudok utánakeresgélni a neten, ezért gondoltam, hogy a fórumon kérek segítséget
ha itt is olyan jó csapat van, mint a Hondás fórumon, akkor biztos meg fogom kapni a helpet, amire szükségem van

kérdéseim:
- mettől meddig gyártották a Versot?
- milyen motorokkal gyártották? melyik a legajánlottab, milyen fogyikkal lehet számolni? én inkább benzinest szeretnék, de kiv vagyok a dízel tulajdonságaira is
- láttam, h van Linea Sol, Linea Luna, Terra, ezeket látni használtautón - melyik mit takar? ami nekem fontos lenne: klíma, központi zár riasztóval, esetleg távirányítós, elektromos ablakok, légzsákok
- esetleg tudnivalók, amit erről a típusról tudni érdemes, akár jó, akár rossz
- vásárláskor mire kell figyelni
- milyen felni és gumimérettel szerelték?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris_verso/toyota_yaris_verso_1.3_linea_sol-3800691
elsőre ezt néztem ki, bár árban úgy látom, drágább a társainál

mindenféle helpet, linket, hozzászólást szívesen fogadok, és ha minden jól megy, lehet ismét belépek a Toyotások sorába

szép napot mindenkinek! Strossi  :cool2:

Csak ajánlani tudom. Franciák után ültem bele.  A pihe-puha kényelem már nem hiányzik , a minőség kárpótol. 1,3 mocis az enyém de nem győzök ámulni a teljesítménye láttán és 5liter vegyesben a fogyija.
Egyedül az üzemanyag szintjelző bohóckodását jegyezném meg. Időben kell tankolni! :D Sikerült kifogyasztanom az Árpád-híd közepén!  :)

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Yaris Verso
« Válasz #41 Dátum: 2010.11.04 23:38:54 »
Én 2 évig csapattam egy 2000 év eleji 1.3 linea sol-t, a klasszikus pezsgő metálban, extraként automata volt.
Rosszat nem tudok mondani, egyedül pályán voltak gondok, nagyon-nagy szélben betudott szívni 1-1 kamion keményen, meg dobált a szél azért főleg a balaton feletti m7 részén a domboknál. Az m6-ot már nem érte meg nálam  :no:
Városba nem tudok azóta sem ideálisabbat. Moduláris beltér, bármit beteszel. Magas, jól kilátsz, ezért nem tűnik kicsinek sem a beltér.
Remek kis autó, tényleg.
Made in Japan

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Yaris Verso
« Válasz #42 Dátum: 2011.02.06 11:21:24 »
Mekkora a legkisebb gumi , amit rárakhatnák egy 14" felnire és még biztonságosan autózhatok vele? Most 175/65 van rajta.
Üdv.:
balu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris Verso
« Válasz #43 Dátum: 2011.02.06 18:34:42 »
165/70 R14 a váltója (én ilyennel járok).  :)
         

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Yaris Verso
« Válasz #44 Dátum: 2011.04.09 06:07:56 »
165/70 R14 a váltója (én ilyennel járok).  :)
Én is ezt a méretet választottam.

Tegnap lefigyeltem az új VERSO-S gépcsodát.
Sajnos csak kívülről egy Ausztriai villámlátogatáson.
4,5 milla volt , a felszereltség gondolom alap, nagyon siettünk és csak hazafele álltam meg egy pillanatra. Ami rögtön feltűnt, hogy az ülést mintha nem lehetne eltüntetni a padlóba.:( Amúgy nagyon tetszik!!!
Remélem behozzák kishazánkba is és addigra meggazdagszok!  :D