Típusok - TOYOTA > Yaris

Yaris Verso

<< < (33/33)

KLaco:
1 rövid, de annál tanulságosabb történetet osztanék meg veletek.
Már hónapok óta keresek megbízható, olcsó szerelőt a kocsihoz. Mindhiába. Itt a fórumon se volt senki segítőkész.
1 ismerősöm dolgozik 1 futóműves cégnél, aztán felajánlotta a segítséget. Ennek eredményeként kicserélték a fél futóművet. Első hátsó szilentek, stabilizátor pálcák.
De a valódi ok, amivel én bevittem, hogy jobb és balra kanyarodásnál, nagyobb sebességnél különböző hangszínű de surrogó hangot hallok a hátsó kerekek irányából.
Na ezt nem tudták megszüntetni. Mindenesetre több, mint 200ezret hagytam ott, mert a kormányművem is lógott... Szóval azt is felújították.
Most kereshetek 1 másik helyet, ahol a surrogást sikerül lefülelni. Tippre kerékcsapágy.
Azt mondták nagyon kivoltak a szilentek, de ezt nem éreztem. Sőt, most hogy minden a helyén van, rossz vezetni a kocsit, mert a gyári méretű gumit is úgy megvezetik a hosszbordák, hogy rendesen kapaszkodni kell a kormányba, ami még bejáratós ezért 2x olyan nehéz...

dgh:

--- Idézetet írta: KLaco - 2020.03.24 14:10:04 ---1 rövid, de annál tanulságosabb történetet osztanék meg veletek.
 jobb és balra kanyarodásnál, nagyobb sebességnél különböző hangszínű de surrogó hangot hallok a hátsó kerekek irányából.

--- Idézet vége ---
Hello!
Nekem is volt surrogó hang nem túl régen.
Hátul tárcsafék van, és a tárcsa kanyarban hozzáért a féktartó lemezhez.
Kereket levéve látszott a lemezen a kopásnyom. Kicsit megdorgáltam kalapáccsal, azóta csend van.
Az az érdekes, hogy a kereket megrángatva a csapágy nem lógott.
üdv.

KLaco:

--- Idézetet írta: dgh - 2020.03.24 22:33:39 ---Hello!
Nekem is volt surrogó hang nem túl régen.
Hátul tárcsafék van, és a tárcsa kanyarban hozzáért a féktartó lemezhez.
Kereket levéve látszott a lemezen a kopásnyom. Kicsit megdorgáltam kalapáccsal, azóta csend van.
Az az érdekes, hogy a kereket megrángatva a csapágy nem lógott.
üdv.

--- Idézet vége ---
Nekem is ez volt a tippem, de szerelő ismerősöm, akinek hiszek is azt mondja, hogy a féknek a porvédő lemeze az együtt mozog a rendszerrel, tehát kanyarban is párhuzamos marad a féktárcsával, szóval azt mondta nekem, jó tipp laikusként, de elméletileg nem lehetséges.
Na majd utána járok.
Köszi.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése