Szerző Téma: Yaris Verso  (Megtekintve 104308 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #135 Dátum: 2018.08.21 21:42:47 »
Üdv az erre tévedőknek!
A járgány kapott gyári helyére gyári vonóhorgot, és leműszakizott. Holnap lépek ocsmányirodába a forgalmiba vésetni a vontatás dolgait.

2db nyűgöm van mindössze:
1, indítás után vicsorgó/nyöszörgő hang. Szerelő azt mondta rá, hogy generátor nagy valószínűséggel. DE! Előbb az akkusarukat és a testmadzagot rakjam 100%-ra rendbe, mert akár amiatt is összejöhet a hangorkán... + szíjat vegyem le a generátorról, és úgy forgatva kiderülhet, ha rág a feszítő csapágy.
2, központi zár nem mozgatja a jobb hátsó ajtózárat. Kiszedtem, elvittem a zárelektronikát Budaörsre, ahol 3nap átfutással kaptam 17e +aprajáért egy hátsó ajtó zárat. Nem néztem meg, evittem (pénteken csúcsforgalomban szerencsémre motorral voltam) Otthon cserélném, a kapott záron mindössze a kpzár elektronikája nem volt rajta, amiért mentem. Hétfőn vissza. Az elektronikára mondtak 55640 Ft-ot. Visszavették a zármechanikát, ezt pedig köszöntem, nem kértem.
Bontódó yaris verso-ból vettem egy hátsó ajtózárat cakli-pakli kpzár elektronikájával együtt 9000+utánvét. Beszereltem, ugyanúgy semmit nem csinál mint a sajátja. Lebontottam a másik oldalt, ahol úgyszintén nem volt hajlandó működni; ezért gondolom, hogy a kpzár motor a szar.
Az eladó lazán lerázott, mondván neki működött az autóban és elutazik stb.

Szóval ott tart a dolog, hogy veszek egy univerzális kpzár motort (homasitánál kb 1000), és befaragom a helyére.

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #136 Dátum: 2018.08.21 21:50:36 »
Hosszú hallgatás után megtörném a csendet.
Megboldogult Corollám szegény már afrikában rója köreit. Itthon már nem lehetett volna gazdaságosan rozsdamentesíteni.
1 év kocsimentesség után végre összespóroltunk 1 Yaris Verso-ra, a régi álmomra. Ma hozzuk el a tulajtól.
Mivel 1.4 dízel, most milyen motorolajat töltenétek bele?
Castrol Edge Titanium 5W-30 C3 amin én gondolkodtam.
237000km van benne.
Csaó!
Én is 5W30-ast rakok bele, most legutóbb Mobil1 ESP -t. Előtte Total Quartz ineo ecs 5W30 -val futott.
Mondták a hengerfejezéskor szervizesek, hogy jó bele a 5W40, de a könyvében ez szerepelt, ezt kapta. (Arra odafigyeltem, hogy az API ill ACEA -megfelelőség meglegyen.)

Motozsolt84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #137 Dátum: 2018.12.31 17:41:22 »
Sziasztok!
Yaris verso vásárls elött állok, de kelllene pár info.
Az 1.3, vagy az 1.5-ös benzines motorral érdemesebb venni? Nem szoktam száguldozni,már kinőttem belőle,de nem szeretném, hogy pl a klíma miatt már ne tudjak előzni.
Mikre érdemes odafigyelni a vásárláskor? Mik a típushibák?
2003 utánit szeretnék venni, mert akkoriban volt egykisebb modell frissítés. Ha jól láttam. A keret kb 1.2 millio+átirás és első szerviz.
Előre is köszönöm a választ

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #138 Dátum: 2019.01.02 14:49:52 »
A nagy homlokfelület miatt nagyobb sebességnél már egyik sem egy gyorsulóbajnok, és ott már a fogyasztása sem kisautós. (140-nél akár 9-et is megeszik az 1,3-as.) Az 1,5-ös motor általánosságban jó 1 literrel iszákosabb, mint a kisebbik, szóval végig kell gondolni, hogy inkább fürgébb legyen, vagy inkább takarékosabb.
music     

Motozsolt84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #139 Dátum: 2019.01.02 17:32:22 »

 a Hahu-n nagyon kevés autó eladó. hol érdemes szétnézni?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Yaris Verso
« Válasz #140 Dátum: 2019.01.02 19:54:07 »
Ha a hazai kínálat nem elég, akkor pl. mobile.de

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris Verso
« Válasz #141 Dátum: 2019.01.13 18:51:41 »
Sziasztok!
Yaris verso vásárls elött állok, de kelllene pár info.
Jó döntés. Én nem zárnám ki a dízelt se. Főleg ha külföldről hozod majd be esetleg. Nagyon elégedett vagyok a mienkkel. Napokon belül benne lesz a 250ezer. Nyáron vettük, azóta több, mint 12000km-nél járunk.
Mindig is dízel kocsira vágytam a dinamika és a fogyasztás miatt. 4,8-5,2 közt fogyaszt nálunk. Autópályán inkább 110-120 körül szoktunk menni, de 5,2 fölé még sose ment a fogyasztás. Jól pakolható. Picit rozsdásodik, mint minden Japán kocsi, de ha azt rendbe rakod időben akkor nem folytatódik.
Hátrányok: 10ezrenként olajcsere, minden 2. olajcserekor üzemanyag szűrő csere. Csak márkás kúton szabad tankolni. Kicsit hallani, hogy régi dízel.
Előny: Nincs kettős tömegű lendkerék. Nincs bonyolult technika. Dinamikus.

A benzines motorokról nekem nincs sok tapasztalatom. Anyunak van 1.0 benzines Yaris-a. Azt pörgetni kell, hogy húzzon. A dízelt 3000ig bőven elég kipörgetni. Mivel kisebb fordulattal megy a motor, sztem nagyobb az élettartama is.

És most vernek majd meg a többiek. A Yaris versonak kisebb a szélzaja, hiába nagyobb, illetve jobban össze van rakva, mert Japán. Én se hittem el, míg nem ültem bele. Anyu kocsija 2003-as és 140ezer van benne, a mienk 2004-es 250ezerrel és kevésbé zörög, a biztonsági öv jobban visszamegy a helyére. A műanyagok is jobbak belül.
Laco 73 :D

Motozsolt84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #142 Dátum: 2019.01.17 16:56:25 »
Várom, hogy hátha felbukkan valami patent kis 1.3-as vagy 1.5ös...aztán rárepülök. MIt érdemes megnézni rajta? Mik a tipushibái?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris Verso
« Válasz #143 Dátum: 2019.02.07 19:11:48 »
Várom, hogy hátha felbukkan valami patent kis 1.3-as vagy 1.5ös...aztán rárepülök. MIt érdemes megnézni rajta? Mik a tipushibái?
Szerintem olyan sok típushiba nincs.
Általában az első lámpák az UVtól nagyon bemattulnak. Ha feltűnően újszerű a lámpa, akkor vagy cserélték, vagy összetörték az orrát.
Mint minden Japán kocsi ez is hajlamos a felületi rozsdára. Nézz alá rendesen. Ha nagyon rohad, akkor sós útról való.
A hátramenetet néha nehezen veszi a váltó.
Laco 73 :D

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris Verso
« Válasz #144 Dátum: 2019.05.01 04:52:46 »
Sziasztok.

Újra nézegetem a yaris verso felhozatalt, lehet újra kell vennem egyet.
Az érdekelne, hogy a ráncfelvarrottba bele lehet tenni a 2003 elötti első lámpáját?

Esetleg valaki tud eladó 1.3-as benzinest az jelezze.
Köszönöm. Feri.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris Verso
« Válasz #145 Dátum: 2019.06.02 13:38:48 »
Sziasztok.

Újra nézegetem a yaris verso felhozatalt, lehet újra kell vennem egyet.
Az érdekelne, hogy a ránc felvarrottba bele lehet tenni a 2003 előtti első lámpáját?

Esetleg valaki tud eladó 1.3-as benzinest az jelezze.
Köszönöm. Feri.



Mivel egy hónap alatt nem érkezett válasz, módosítom a kérdésem.
A gyereknek kellene munkába járáshoz napi 2x32 km-re.
Érdemes diesel-ben gondolkodnom vagy inkább a benzines?(Sajnos van egy 1.3-as benzines donorom.)
A piacot ellepték a (frissen) külföldről behozott yaris versok (is). Érdemesebb egy magyarországi autóra várnom, vagy vágjak bele az ismeretlenebb előéletű külföldibe?
Mennyire megbízható az1.4 D4D ?

Megköszönném az építő jellegű válaszokat, esetleg ha valaki tud megbízható yaris versot azt szívesen venném.
Feri

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #146 Dátum: 2019.06.02 20:18:20 »
Erre nem vennék dízelt. Amúgy talán a legjobb dízelmotorja volt ez a Toyotának, csak hát már benne van a korban.
music     

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Yaris Verso
« Válasz #147 Dátum: 2019.06.02 21:00:08 »
Erre nem vennék dízelt. Amúgy talán a legjobb dízelmotorja volt ez a Toyotának, csak hát már benne van a korban.
A kora miatt nem vennél, vagy a km miatt?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #148 Dátum: 2019.06.03 00:24:07 »
A kettő összefügg.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Re:Yaris Verso
« Válasz #149 Dátum: 2019.06.04 06:43:25 »
Az a kérdés, hogy mennyire számít a fogyasztás, meg mennyire szereted a dízelt.
Nekem mindig is 1 dízel volt az álmom.
Legalább 1 literrel kevesebbet fogyaszt.
Nem teljesen releváns, de nekem 4,2-t fogyaszt mostanában vegyesben.
Ugyanezt az 1 literes sima yarissal 5,3-al tudnám megtenni, és az fél számmal kisebb.
De nyilván több kényes alkatrésze van.
Laco 73 :D