Szerző Téma: Yaris Verso  (Megtekintve 104447 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #105 Dátum: 2016.10.24 20:37:25 »
Szép estét!
Egyre jobban tetszik ez a járgány! Na nem a külalakja, mert ez nem az az autó, amire azt mondják, hogy szép. A használhatósága.
Vasárnap fiammal hazafuvaroztunk egy masszázsfotelt lábrészestül, kábelestül. Mindenféle össze-vissza fordítás, trükközés nélkül.
Ma pedig 2db verhovina (segédmotoros kerékpár) volt berámolva 3db plusz kerékkel. (Vezetőülést a komfortzónából előrébb kellett húznom, hogy mindkettő beférjen, de 6km-t lehet így vállalni. A jobb1 ülése maradt pozícióban. Azért, mert az első motort már berámoltuk, és mögém forgattam az elejét. Elölről kellett volna kezdeni.
Abban biztos voltam, hogy 1 motor befér, de hogy a kettő is eljött egy fuvarral, az meglepett. Mondta is az ismerősöm, hogy vettem egy teherautót. :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Yaris Verso
« Válasz #106 Dátum: 2016.10.24 20:54:08 »
Örülök a sikerélményednek. Valóban eszesen van kitalálva!

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #107 Dátum: 2016.11.15 18:42:30 »
Tegnap vittem szervízbe a kocsit. Reggel még bepakoltam, hogy ne menjen rá az egész délelőttöm, mire hazaérek. Volt még egyéb dolgom is.
http://www.kephost.com/image/vke1
A tükröt le kellett hajtanom, de egyébként simán befért 1db hátsó ülés megtartásával. Jól kitalálták ezt a japánok!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris Verso
« Válasz #108 Dátum: 2016.11.15 18:55:59 »
Tegnap vittem szervízbe a kocsit. Reggel még bepakoltam, hogy ne menjen rá az egész délelőttöm, mire hazaérek. Volt még egyéb dolgom is.
http://www.kephost.com/image/vke1
A tükröt le kellett hajtanom, de egyébként simán befért 1db hátsó ülés megtartásával. Jól kitalálták ezt a japánok!
uh,csudacsopper masina.  a lánc elég tróger gazdárol árulkodik, fényes mint salamontöke. bekék kenni egy kis avas kácsazsírral...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mgab

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Yaris Verso
« Válasz #109 Dátum: 2016.11.15 19:13:39 »
uh,csudacsopper masina.  a lánc elég tróger gazdárol árulkodik, fényes mint salamontöke. bekék kenni egy kis avas kácsazsírral...
Nincs azzal probléma (illetve dehogynem), mert meg van nyúlva. Vacak kínai occó lánc.
Már megvan az utódja (fekete favorit), a két lánckerékkel egyetemben cserélődik, amint lesz hozzá kedvem. (Hideg van a műhelyben egyelőre cefetül, hétvégén meg beázott :) )
De psszt! Mert nyakonvág valaki az offolásért!
A kocsiról egyébként lekapták a hengerfejet, és elvitték nyomáspróbálni gépműhelybe. Egyelőre ennyi az infóm róla.
Balesetmentes közlekedést!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Yaris Verso
« Válasz #110 Dátum: 2016.11.15 19:55:30 »
Nincs azzal probléma (illetve dehogynem), mert meg van nyúlva. Vacak kínai occó lánc.
Már megvan az utódja (fekete favorit), a két lánckerékkel egyetemben cserélődik, amint lesz hozzá kedvem. (Hideg van a műhelyben egyelőre cefetül, hétvégén meg beázott :) )
De psszt! Mert nyakonvág valaki az offolásért!
A kocsiról egyébként lekapták a hengerfejet, és elvitték nyomáspróbálni gépműhelybe. Egyelőre ennyi az infóm róla.
Balesetmentes közlekedést!
jah,ha gatya már a lánc,akkor bocsánatos cselekedet fényesen hagyni...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Yaris Verso
« Válasz #111 Dátum: 2016.11.16 17:31:25 »
Jeee jövő7en jön a kis Yaris Versónk.(feleségemnek) :clap:

kisgyerek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Yaris Verso
« Válasz #112 Dátum: 2017.02.25 13:54:02 »
Szia!

Nekem hasonló "problémám" volt. Én sokat jártam utána és a Toyotától megkaptam a választ:

"Köszönjük levelét, amelyre az alábbiakban válaszolunk:

Az Ön által leírt jelenség normális, a katalizátor mielőbbi felfűtése miatt
történik, hogy a kipufogó gázt minél előbb hatékonyan tisztíthassa.

Üdvözlettel
Toyota Motor Hungary Kft.
Ügyfélszolgálat"

Szóval semmi gond!

Üdv Toyotások!

Nemrég hozzájutottam életem eddigi 3. Toyotájához egy Yaris Verso Sol 1.3 képében. :clap:
Egyedül az alapjárattal van valami gondja, de az is csak hidegen. Le-fel jár. Melegen már nem.
Márkaszervízben kitakarították (állítólag  :hmmmm:) a fojtószelepet, de a tünet megmaradt.
Mikor visszamentem, hogy a 10k-s melóval semmi javulást nem értek el, közölték a gyári
fojtószelep árát. Még szerencse, hogy ültem.  :wacko: A Yarisé jó -e a Yaris Versohoz?
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Érdemes/lehet bontóból ezt venni?
Esetleg van-e valakinek? Ismerősnek, havernak, stb.
Köszönöm a válaszokat előre is.

duplaapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Yaris Verso
« Válasz #113 Dátum: 2017.03.11 12:39:15 »
Szia!
Először is köszönöm a választ, már kezdtem azt hinni, hogy egyedi a hiba. Az viszont rontja a képet, hogy a hivatalos márkakereskedés és szervizben csak annyit közöltek, hogy "ki kell cserélni gyárira, ami ennyi, meg ennyi", ami hat számjegyű. Ráadásul már a harmadik Toyotámat (egyiket tőlük vettem újonnan) hordom oda, mégis megpróbáltak lehúzni. :nono: Illetve hordtam. Szerencsére van Kelet-Magyarországon másik is. Remélem ott nem ilyen a hozzáállás.

Üdv: duplaapa.

davidkrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Yaris Verso
« Válasz #114 Dátum: 2017.04.04 22:08:11 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni autóvásárláshoz. Teljesen új vagyok, most fogok megtanulni 'élesben' vezetni, mert bár kb 15 éve van jogosítványom, egy centit nem mentem, csak apám erőltette rám...  :eek: A lényeg, hogy 600e forint körül nézelődtem valami kezdő kocsit és a Toyota Yaris Verso-ra esett a választás. Bármi jó tanácsot, ötletet tippet fogadok, hogy hol vegyem, hol ne vegyem, miért vegyem, miért ne vegyem, mire figyeljek vásárláskor, akármi... Köszönöm uraim!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #115 Dátum: 2017.04.04 23:14:32 »
600-ért ha találsz Yaris Versot, azt inkább ne vedd meg. Pláne életed első kocsijának.
Amúgy miért Verso, miért nem "sima" Yaris - erősen leszűkíti a választékot, mert kevés van belőle!
music     

KingGeorge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Yaris Verso
« Válasz #116 Dátum: 2017.04.05 13:23:41 »
Sziasztok!

Személyem is új a fórumon. (Örülök, h rátok találtam  :clap:). Első autó vásárlása előtt állok. Volt koncepció, h mit szeretnék venni, de az élet közbe szólt. Hamarabb kell az autó. Így esett a választás a Yaris verso-ra (sima yaris kicsinek tűnik). 2 felnőtt és 2 gyerek (3,5 éves ill. 7 hetes).
Szóval kérdés, h jó irányba gondolkodom-e v más típust keressek?  Alapvetően városban mozgunk és ritkán megyünk hosszabb utakra (legalábbis egyenlőre).
Pályát nem tudom, h mennyire bírja ill. az oldalszélre mennyire érzékeny?!
Segítséget előre is köszönöm.
 :flowers:

György

davidkrisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Yaris Verso
« Válasz #117 Dátum: 2017.04.05 15:51:01 »
600-ért ha találsz Yaris Versot, azt inkább ne vedd meg. Pláne életed első kocsijának.
Amúgy miért Verso, miért nem "sima" Yaris - erősen leszűkíti a választékot, mert kevés van belőle!

Miért? Vagy ha ennyi pénzem van akkor mit vegyek inkább? Igazából csak arra kéne, hogy megtanuljak vezetni... Miért Verso? Hát mert ebbe elvileg kicsit többet lehet pakolni, jobb a hátulja...

KingGeorge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Yaris Verso
« Válasz #118 Dátum: 2017.04.05 16:25:18 »
A kínálat legalja, sok hibával (azaz kel rá költeni a kötelezőeken kívül is  :excl:)
arra jó, h lásd milyen hibák jönnek elő ezen a típuson

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Yaris Verso
« Válasz #119 Dátum: 2017.04.07 20:30:19 »
Miért? Vagy ha ennyi pénzem van akkor mit vegyek inkább? Igazából csak arra kéne, hogy megtanuljak vezetni... Miért Verso? Hát mert ebbe elvileg kicsit többet lehet pakolni, jobb a hátulja...
Ne érts félre, nem számonkérés, de Yaris Versoból nagyon kevés van. Amúgy nem picit lehet többet pakolni, hanem nagyon. Városba jó választás, de nagy sebességnél már a légellenállás megkéri az árát.
Ha "csak" vezetni akarsz megtanulni, akkor - és ezt halál komolyan mondom - vegyél egy öreg, de jó műszaki állapotú Swiftet, inkább azt kell leamortizálni.
music