Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355778 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Itt meg valamennyire dokumentáltam
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Használ valaki kartergáz szűrőt P3-ban? Prius Chat-en ezt erősen javasolják hengerfejesedés ellen.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Szia! Én össze szedtem minden bátorságom és Kínából rendeltem egy gyári helyre beépíthetőt. Sikerült olyat rendelnem amin lehet állítani a megvilágítás színét és ips paneles 3Gb rammal. Ezek voltak a fő szempontok. Működik a kormányról vezérlés is, adtak hozzá ajándék tolatókamerát. Eddig minden ok vele. Remelem hogy így marad. Nagy lutri, de ha sikerül jót választani akkor nagyon kényelmes dolog. Egy apróság van nálam, valamiért nem frissíti az órát. De olyan offline navit használok ami sajáttal rendelkezik, szóval pontosan mutatja mikor erek oda ahova.

Szia,  tudnal esetleg linket kuldeni a fejegysegedrol?
Mivel mar hasznalod nehany honapja, :] mik az eddigi tapasztalataid vele? Waze fut rajta? Kezeli a gyari tolatokamerat, vagy azt kell hasznalni amit mellekeltek hozza?
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.29 17:56:24 írta tomahawk »
Lehettem volna halasz ...

Adi01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Félek, nem értetted meg a problémámat. Természetesen megtaláltam rég az állítási lehetőséget (nem úgy működik, ahogy a linkelt videó mutatja, az más kivitel, sztem P3), de attól még a tompított fénynél nagyon erősen leveszi a fényerőt a Prius. Ami amúgy jó is, mert éjjel így nem zavaró. Csakhogy ugye egész nap tompítottal járok... A japánok meg 2006-ban valószínűleg nem számoltak azzal, hogy mi itt Európában olyan hülyék vagyunk, hogy nappal se lát(sz)unk lámpa nélkül.

Nyomd hosszan 2-3mp-ig a műszerfal világítást állító gombot. :) Ha navis akkor arra is rápakol extra fényt és nem kell állítgatni a day mode-ra.

Knorcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok.Nemrég vásároltam egy 2010 prius 3-ast.Valószínű hogy a jobb elejét megpatkázák.Hiba jelenség az hogy menet közben elhúz a kormány jobbra.Fékezés kor nem húz el a kormány!Fékezés végén súrlodó hang hallható mikor megálllok.A két első féktárcsa és fékbetét cserélve lettek de a hang megmaradt.Másik hiba az hogy menet közben bugó hang hallható és nem tudok rájönni honnan jön?Az autó meg volt emelve a kerekek nem lógnak vagy a kerék lógás nélkül is lehet kerékagy csapágyas az autó!?Nem tudom hogy ez a bugó hang esetleg természetes dolog?!Elektromos motornak vagy a generátornak is lehet ilyen hsngja?Segítségeteket előre is köszönöm.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok.Nemrég vásároltam egy 2010 prius 3-ast.Valószínű hogy a jobb elejét megpatkázák.Hiba jelenség az hogy menet közben elhúz a kormány jobbra.Fékezés kor nem húz el a kormány!Fékezés végén súrlodó hang hallható mikor megálllok.A két első féktárcsa és fékbetét cserélve lettek de a hang megmaradt.Másik hiba az hogy menet közben bugó hang hallható és nem tudok rájönni honnan jön?Az autó meg volt emelve a kerekek nem lógnak vagy a kerék lógás nélkül is lehet kerékagy csapágyas az autó!?Nem tudom hogy ez a bugó hang esetleg természetes dolog?!Elektromos motornak vagy a generátornak is lehet ilyen hsngja?Segítségeteket előre is köszönöm.

Ha troli hangja van, akkor az normális, ha búg, akkor kerékcsapágyas.  8 km/h alatt csak az üzemifék dolgozik, a súrlódás alap, mint minden autóval, ugyanis ezzel lassít.  A fékezés vége is összefügg a 8 km/h-val. Efölött a generátor gerjesztésével (is) fékez (villanyfék) és rekupál a szükséges fékhatás függvényében.  A kormány elhúzása is a paDkázásban keresendő. 

Tehát:
1.  kerékcsapágy vizsgálat, majd  szükség szerint csere
2.  felfüggesztések ellenőrzése, szükség szerint csere.
3.  keréktárcsa és gumi ellenőrzése, majd szükség szerinti javítás/csere
4. futóműállítás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DNorbert

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Van egy gen3 priusom 2010-es évjárat navi nélkül. Szereztem egy auris visszapillantó tükröt amiben van kijelző tolatókamerának és automatán sötétedik. Ezt szeretném bekötni és ehhez szükségem lenne egy olyan pontra ahol nyerhetek 12v-ot ami gyújtás után kapcsol. Lehet ilyen a felső konzolon ahol az elülső beltéri lámpák vannak? Vagy esetleg gondoltam még a szivargyújtóra de nem tudom utána más köthető e még rá(mert a burkolat mögött csapolnám meg).
Ha valakinek van tapasztalata és megosztaná igen boldog lennék! :)
Előre is köszönöm!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Szerintem gyujtásra kapcsolt +12V csak akkor lesz a térkép lámpa mellett, ha már amúgy isautomatikusan sötétedő tükröd van vagy motoros tetőablakod.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18

Buszman75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy rendeltem egy obd kábelt, és a techstream nem hajlandó csatlakozni az autóhoz.
Ilyen a kábel: https://www.ebay.com/itm/Pour-Toyota-Lexus-Mini-VCI-J2534-OBD2-Cable-de-Diagnostic-TIS-Techstream/303578197703?hash=item46aeabaec7:g:lcwAAOSwB5FeyObl

Tudtok vmi megoldást rá?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Driver-t telepítettél hozzá?
A Prius Club oldalán van egy hibátlan leírás, nekem 64 bites Win10-en hibátlanul megy, de a driver csak másodszorra lett jó.
Viszont az is lehet, hogy a VCI kábel hibás.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Gazsi69

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Sziasztok
Már régóta olvasom a fórumot nagyon sokmindenre kaptam választ, viszont egy dologra még itt nem találtam megoldást egy P 2-ről van szó amibe kicseréltem a fejegységet természetesen a kijelző elég funkcióhiányos lett
Ha valakit érdekel megtaláltam a megoldást pontosan egy 5-forintos alkatrész kell hozzá.
Van egy pontos leírás rajzzal együtt, feltöltöm vagy elküldöm akinek kell.

hapsi

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Sziasztok
Már régóta olvasom a fórumot nagyon sokmindenre kaptam választ, viszont egy dologra még itt nem találtam megoldást egy P 2-ről van szó amibe kicseréltem a fejegységet természetesen a kijelző elég funkcióhiányos lett
Ha valakit érdekel megtaláltam a megoldást pontosan egy 5-forintos alkatrész kell hozzá.
Van egy pontos leírás rajzzal együtt, feltöltöm vagy elküldöm akinek kell.

Szia, ez engem érdekelne. Köszi szépen

Gazsi69

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Szia írj egy e-mail címet és küldöm.

Bai790401

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Szeretnék bsegîtsèget kèrni p2 canbus Thule adapter bekötèshez!!!
Rajz link v leîrás jó lenne!!!
Köszönöm