Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355910 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Igazad van, csak az óra. De az nagyon :D (Rég vezettem a Carinát, csak arra emlékeztem, hogy nagyon zavart ez a fénylevétel.) A Priuson viszont mindent levesz.
A lényeg ugyanaz: meg kéne oldanom a nappali menetfényt. :)

Esetleg az első körben, hogy a műszerfal háttérvilágítást más táplálásról megoldani? Erre a fényelvevős betápra meg egy kisebb terhelést tenni, nehogy valami hibakódot dobjon...?

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Esetleg az első körben, hogy a műszerfal háttérvilágítást más táplálásról megoldani? Erre a fényelvevős betápra meg egy kisebb terhelést tenni, nehogy valami hibakódot dobjon...?
Ennyire megoldhatatlannak tűnik a nappali menetfény?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Ennyire megoldhatatlannak tűnik a nappali menetfény?
Szóval nekem a Toyota a legjobb autó. De van benne egy apró, de idegesítő hiba. A Carinában ugyanúgy benne volt, mint a Priusban.
Mégpedig az, hogy amint felkapcsolom a tompított fényt, leveszi a műszerfal fényerőt, így nyáron nappal napszemüvegben semmit nem látni belőle.
Gondoltam, teszek rá nappali menetfényt, és akkor minden megoldódik. Na de olyankis sima az eleje a 2-es Priusnak, sehová nincs szívem beépíteni. Mert ugye szellőzőrácsba nem akarom, hogy ne rontsam a motortér légáramlását.
Látott már valaki jó megoldást erre, ami emberi áron elérhető?
(Kis huncut a fényszóró, mert amikor először ránéztem, azt hittem, hogy a közepén egy erre szolgáló LED-sor van. :) )

Űgy értettem, hogy a fényerőcsökkentés a gond, és nem kell mindenáron menetfény.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Űgy értettem, hogy a fényerőcsökkentés a gond, és nem kell mindenáron menetfény.
A Prius nagyon leveszi a műszerfal világítását. A legerősebb fénynél sem látom napszemüvegben (amikor persze a nap is süt :) ).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Szóval sehol senki, aki nappali menetfényt tett a Prius 2-re?

Mi ezzel a gond?  Felméssz a www.lumenet.hu oldalra és választasz egy normálist, majd felapplikálod a rajz alapján, figyelve a KÖHÉM szabályozás általi minimál méretekre.  Vagy elviszed a szettet egy autóvállamosságihoz. pl. Révész Péter.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Indexizzó helyére tehető kombinált DRL + index: https://www.aliexpress.com/w/wholesale-drl-turn-signal.html

Relézve kell beépíteni, hogy helyesen működjön (helyzetjelzőre lekapcsoljon). Elvileg szabálytalan ugyan, de nálam a vizsgán sem kötöttek bele.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Mi ezzel a gond?  Felméssz a www.lumenet.hu oldalra és választasz egy normálist, majd felapplikálod a rajz alapján, figyelve a KÖHÉM szabályozás általi minimál méretekre.  Vagy elviszed a szettet egy autóvállamosságihoz. pl. Révész Péter.
Csak annyi a gond, hogy amiket látok, a hűtőrácsba kerülnének be, és nem tudom, mennyire jó ötlet elzárni ott a levegő útját.
A másik variáció a ködlámpa helyére betett lámpatest, de nem vagyok benne biztos, hogy annyira szét akarom kapni a kocsi elejét.
Ezért kérdem, van-e valaki, aki ilyen típusra megoldotta már.
Ráadásul a lumeneten a 2-es Priushoz olyan lámpát hoz fel a kereső, aminek a leírásában a Prius 2009-től gyártott verziója van csak beírva, mint kompatibilis típus.
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.20 22:01:33 írta Árpi »

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Csak annyi a gond, hogy amiket látok, a hűtőrácsba kerülnének be, és nem tudom, mennyire jó ötlet elzárni ott a levegő útját.
A másik variáció a ködlámpa helyére betett lámpatest, de nem vagyok benne biztos, hogy annyira szét akarom kapni a kocsi elejét.
Ezért kérdem, van-e valaki, aki ilyen típusra megoldotta már.
Ráadásul a lumeneten a 2-es Priushoz olyan lámpát hoz fel a kereső, aminek a leírásában a Prius 2009-től gyártott verziója van csak beírva, mint kompatibilis típus.

Szia! Én nemrég rakattam be egy a ködlámpa helyére valót egy gen 3-ba. Ha a lökhárítód alján van a ködlámpa (ha jól gondolom ott van) akkor csak az alatta levő műanyagot kell leszedned és kb egy vagy két csavar fogja a lámpát. Nagyjából 1 óra volt az aktus nagyon ráérősen, makacs csavarokkal. A fent említett oldalon vettem, ha nem vágod nagyon szét a kábeleket akkor vissza is tudod vinni ha mégsem jönne be.

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Sziasztok!

Van esetleg tapasztalatok utólagosan beszerelt automata fényszóró kapcsolóról? Használ valaki olyan típust ami jól működik?

tomahawk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 500
Sziasztok,
P3-ba valo Androidos fejegyseggel van valakinek tapasztalata?  Ilyesmire gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=tAAm71_6oms
Egyaltalan erdemes vele foglalkozni? Ha igen, honnan ajanlott beszerezni?

Nekem ez a kis LCD-s valtozat van:  https://attachments.priuschat.com/attachment-files/2015/12/98292_toyota-prius-2015-interior-3.jpg

A GPS/Navi/Beszedfelismeres/Tolatoaszisztens nem mukodik, mert valami modul hianyzik belole. A Navi miatt erdekelne, de a gyari modulra nem koltenek, egyszerubb volna Waze-t futtatni, az magatol es olcsobban is frissit .

Minden hasznos tanacsot, elore koszi.
Lehettem volna halasz ...

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Szia! Én nemrég rakattam be egy a ködlámpa helyére valót egy gen 3-ba. Ha a lökhárítód alján van a ködlámpa (ha jól gondolom ott van) akkor csak az alatta levő műanyagot kell leszedned és kb egy vagy két csavar fogja a lámpát. Nagyjából 1 óra volt az aktus nagyon ráérősen, makacs csavarokkal. A fent említett oldalon vettem, ha nem vágod nagyon szét a kábeleket akkor vissza is tudod vinni ha mégsem jönne be.
Nekem P2-be kellene. Mennyire azonos vajon a két kivitel ködlámpája? Szemre hasonlít, de ugye elég, ha egy csavar nem pont oda esik, és már nem az igazi.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Be raknák a Priusba egy EC középső tükröt. Viszont nem férek hozzá a bal oldalon lévő csatlakozó dobozban a 2C csatlakozón a kábelhez - itt van az útmutatója. Hogy lehet ezt a 2C csatlakozót kihúzni? Van valami biztosító csap rajta, de nem jöttem rá hogyan működik. Google eddig nem volt a barátom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Nekem P2-be kellene. Mennyire azonos vajon a két kivitel ködlámpája? Szemre hasonlít, de ugye elég, ha egy csavar nem pont oda esik, és már nem az igazi.
Bocsi a kései válaszért. Ha van hozzá beépítő keret akkor be fog menni. Elég sok volt ehhez a  lámpához. Mérd le az átmérőt is.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

M3k

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Sziasztok,
P3-ba valo Androidos fejegyseggel van valakinek tapasztalata?  Ilyesmire gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=tAAm71_6oms
Egyaltalan erdemes vele foglalkozni? Ha igen, honnan ajanlott beszerezni?

Nekem ez a kis LCD-s valtozat van:  https://attachments.priuschat.com/attachment-files/2015/12/98292_toyota-prius-2015-interior-3.jpg

A GPS/Navi/Beszedfelismeres/Tolatoaszisztens nem mukodik, mert valami modul hianyzik belole. A Navi miatt erdekelne, de a gyari modulra nem koltenek, egyszerubb volna Waze-t futtatni, az magatol es olcsobban is frissit .

Minden hasznos tanacsot, elore koszi.
Szia! Én össze szedtem minden bátorságom és Kínából rendeltem egy gyári helyre beépíthetőt. Sikerült olyat rendelnem amin lehet állítani a megvilágítás színét és ips paneles 3Gb rammal. Ezek voltak a fő szempontok. Működik a kormányról vezérlés is, adtak hozzá ajándék tolatókamerát. Eddig minden ok vele. Remelem hogy így marad. Nagy lutri, de ha sikerül jót választani akkor nagyon kényelmes dolog. Egy apróság van nálam, valamiért nem frissíti az órát. De olyan offline navit használok ami sajáttal rendelkezik, szóval pontosan mutatja mikor erek oda ahova.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Be raknák a Priusba egy EC középső tükröt. Viszont nem férek hozzá a bal oldalon lévő csatlakozó dobozban a 2C csatlakozón a kábelhez - itt van az útmutatója. Hogy lehet ezt a 2C csatlakozót kihúzni? Van valami biztosító csap rajta, de nem jöttem rá hogyan működik. Google eddig nem volt a barátom.
Megoldódott, nem volt rá szükség. A ez a doksi alapján térkép világításhoz kell bekötni - és működik.
Attila 31
  - Avensis
- Prius