Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355851 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Köszönöm.Gondolom utólag nem megoldható.

Nem, ahhoz, nagyon sok minden kell, ami horroráron lenne még bontó áron is. (szenzorok elöl-hátul, kamera, kormányszög-állás szenzor, vezérlő egység, egy valag kábel, stb.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Párszor már kérdeztem, hogy lehet megoldani Androidos fejegységet beszerelni, az érintő képernyős de navigáció nélküli rádióm helyére, de megnyugtató választ se itt se máshol nem találtam.
Nos megoldódott  :D

Ez a kínai kereskedő lefotóztatta velem a gyári egység hátulját és az alapján csinált nekem hozzá kábelköteget.
https://www.ebay.com/usr/autotrons?_trksid=p2060353.m2749.l2754
Ezt a rádiót vettem, mert ahogy néztem ez passzol leginkább az én kocsimhoz.
https://www.ebay.com/itm/8-1080P-Android-6-0-Car-DVD-GPS-Navigation-FOR-TOYOTA-PRIUS-2009-2013-Left/142655440513?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

10 perc alatt összedugtam, bekapcsoltam, működik minden külön gányolás nélkül. Navigáció, GYÁRI tolató kamera, amire a többi eladó azt mondta nem lehet rátenni, bár nem értem miért mert sima AV vezetéken jön a kamera képe, azt meg mindegyik kezeli. Van hozzá GSM SIM olvasó is így telefonálni is lehet vele ha nem a telóhoz csatlakoztatnám BT-n, megy a Wifi is, kezeli kifogástalanul a kormány gombokat is. Kihangosítót nem próbáltam még, illetve a beépített USB csatlakozóhoz nincs illesztő, mert elég egyedi. De ez legyen a legnagyobb gondom, át fogom forrasztani szabvány USB csatlakozóra, a levágott darabból meg csinálok egy adaptert ha vissza akarnám rakni a gyári rádiót.
Hangminősége ugyan olyan mint a gyárinak. Nem JBL-es. Nem egy csúcs kategória, de nincs semmi hiba vele. Ha valaki többet akar,  lehet rá tenni külső erősítőt, jobb hangszórókat, és akkor jó lesz. Képernyő felbontás mondjuk manapság kevés a 4K-s telefonok mellet, de a célnak bőven megfelel. A gyárinál nem rosszabb :)
Az Androidos kezelő felület autórádióhoz van optimalizálva. Szerintem elég jól ki van találva. Talán csak annyi a bajom, hogy a rádió ugyan RDS-es, de a csatornák nevét nem írja ki, bár lehet én voltam a béna.
https://1drv.ms/f/s!ArYQ5r5KRF2jkOUpNkOV-iZcfog8Dw

ujvizsolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Szia, Keril
A beépített rádió meg jeleníti az energia monitort is?

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Szia, Keril
A beépített rádió meg jeleníti az energia monitort is?

Alapból nem, de ODB-n keresztül elég sok Androidos applikáció képes ugyan azokat a funkciókat ellátni.
Én Torque appot használom. A számomra fontos paramétereket meg tudom jeleníteni.
Vízhőfok, motor fordulatszám, töltő/kisütő áram, egyes cellák feszültsége és belső ellenállása, akku töltöttsége.

Némi együttélés után viszont azt kell mondanom hogy a kihangosító elég hulladék. Nem ér semmit. Bár még megpróbálom a gyári mikrofonra rákötni valahogy.
A rádió részével együtt lehet élni, de a gyári azért jobb volt.
Ellenben a navigáció, waze, google hangfelismerés (ezt is nekem kellet rá barkácsolni mert alapból nem rakták fel) nagyon praktikus.
A Simple alkalmazásból a parkolást és autópályát is ezen tudom intézni (raktam bele SIM kártyát meg 4G netet)
VLC média lejátszóval meg a kedvenc netrádióim is bejönnek.

Most nézegetem, hogy keréknyomás monitort is veszek hozzá, meg kamerát, mert akkor így a menetrögzítő kamera is meg lenne oldva.

pistok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Meg írná valaki,hogy szedjem ki a Prius 2-ből a ködlámpa rácsot,
Köszönöm.   :hmmmm:

pistok

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Megoldottam feladatot.
Négy fület kell ki pattintani.

varju istvan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Sziasztok!

Utólagos tempomatosításhoz honnan tudok kart venni? Van ebből használható utángyártott vagy csak a gyári? (Prius 2 2004)

drtothdb

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Kedves Prius 2 tulajdonosok.
Nekem egy elég régi Priusom van, még szalomautoként vettem elsőkként az országban kb 15 éve, kb 330.000 km van benne.
Már régóta, több mint három éve, időnkét csörgő hangot hallok a motorból. A szakszerelők csak hümmögnek, a legkülönbözőbb magyarázatokkal álltak elő, de a végén a konklúzió mindig az, hogy még nem érdemes megbontani a motort.
Idén kicseréltettem a vezérműláncot, mert már megnyúlt és a feszítő nem tudta már korrigálni.De a csörgés megmaradt. Nem állandó, de ha megvan, akkor elég erőtlen a motor. Ha nincs csörgés, akkor rendesen gyorsul.
Télen reggel eléggé erős a csörgés, mint a régi 3-as diesen bmw-émnél. De a legnagyobb melegben, bemelegedett motornál is előjön időlegesen. Megmérettem a szelephézagokat. Állítólag rendben vannak.
Szóval tanácstalan vagyok, de nem csak én.....
Van, volt valakinek hasonló tapasztalata?
Előre is köszönöm.
Béla

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Kedves Prius 2 tulajdonosok.
Nekem egy elég régi Priusom van, még szalomautoként vettem elsőkként az országban kb 15 éve, kb 330.000 km van benne.
Már régóta, több mint három éve, időnkét csörgő hangot hallok a motorból. A szakszerelők csak hümmögnek, a legkülönbözőbb magyarázatokkal álltak elő, de a végén a konklúzió mindig az, hogy még nem érdemes megbontani a motort.
Idén kicseréltettem a vezérműláncot, mert már megnyúlt és a feszítő nem tudta már korrigálni.De a csörgés megmaradt. Nem állandó, de ha megvan, akkor elég erőtlen a motor. Ha nincs csörgés, akkor rendesen gyorsul.
Télen reggel eléggé erős a csörgés, mint a régi 3-as diesen bmw-émnél. De a legnagyobb melegben, bemelegedett motornál is előjön időlegesen. Megmérettem a szelephézagokat. Állítólag rendben vannak.
Szóval tanácstalan vagyok, de nem csak én.....
Van, volt valakinek hasonló tapasztalata?
Előre is köszönöm.
Béla

Két olyan hely van, ahova biztosan elvinném: a ToyoTeamGarage Újpesten, illetve a ToyCar Pomázon.  Mindkét hely klubszinten (Toyota és Prius klub) ajánlott.

Jelenéleg mindkettő cég nyári álmát alussza, de írj rá Szutira, a TTG fönökére.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Szóval nekem a Toyota a legjobb autó. De van benne egy apró, de idegesítő hiba. A Carinában ugyanúgy benne volt, mint a Priusban.
Mégpedig az, hogy amint felkapcsolom a tompított fényt, leveszi a műszerfal fényerőt, így nyáron nappal napszemüvegben semmit nem látni belőle.
Gondoltam, teszek rá nappali menetfényt, és akkor minden megoldódik. Na de olyankis sima az eleje a 2-es Priusnak, sehová nincs szívem beépíteni. Mert ugye szellőzőrácsba nem akarom, hogy ne rontsam a motortér légáramlását.
Látott már valaki jó megoldást erre, ami emberi áron elérhető?
(Kis huncut a fényszóró, mert amikor először ránéztem, azt hittem, hogy a közepén egy erre szolgáló LED-sor van. :) )

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Látott már valaki jó megoldást erre, ami emberi áron elérhető?
Mondjuk gombnyomásnyi távolságra? ;)
Prius 2 dashboard fényerő állítása.
Prius 3 dashboard fényerő állítása.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Mondjuk gombnyomásnyi távolságra? ;)
Prius 2 dashboard fényerő állítása.
Prius 3 dashboard fényerő állítása.
Félek, nem értetted meg a problémámat. Természetesen megtaláltam rég az állítási lehetőséget (nem úgy működik, ahogy a linkelt videó mutatja, az más kivitel, sztem P3), de attól még a tompított fénynél nagyon erősen leveszi a fényerőt a Prius. Ami amúgy jó is, mert éjjel így nem zavaró. Csakhogy ugye egész nap tompítottal járok... A japánok meg 2006-ban valószínűleg nem számoltak azzal, hogy mi itt Európában olyan hülyék vagyunk, hogy nappal se lát(sz)unk lámpa nélkül.

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Szóval sehol senki, aki nappali menetfényt tett a Prius 2-re?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Szóval nekem a Toyota a legjobb autó. De van benne egy apró, de idegesítő hiba. A Carinában ugyanúgy benne volt, mint a Priusban.
Mégpedig az, hogy amint felkapcsolom a tompított fényt, leveszi a műszerfal fényerőt, így nyáron nappal napszemüvegben semmit nem látni belőle.
...
Első mondatban egyetértünk :)
A Carinában nem értem a problémát. Amíg nincs ráadva a világítás, addig itt nincs műszerfal világítás sem. Egy helyen van fényerő levétel, az az óra fényereje. A fényerőszabályzás teljesítménypotméterrel állítható, de csak akkor látszik, amikor világítás is van. De ezeket tudod, szóval segítesz kideríteni, mit nem értettem meg? Lehet, hogy pl. angol gyártásúakon van az, amire gondolsz?
Nálam amúgy max. fél fényerőn megy a műszerfal világítása, engem zavar is, ha jobban "süt".

Árpi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Első mondatban egyetértünk :)
A Carinában nem értem a problémát. Amíg nincs ráadva a világítás, addig itt nincs műszerfal világítás sem. Egy helyen van fényerő levétel, az az óra fényereje. A fényerőszabályzás teljesítménypotméterrel állítható, de csak akkor látszik, amikor világítás is van. De ezeket tudod, szóval segítesz kideríteni, mit nem értettem meg? Lehet, hogy pl. angol gyártásúakon van az, amire gondolsz?
Nálam amúgy max. fél fényerőn megy a műszerfal világítása, engem zavar is, ha jobban "süt".
Igazad van, csak az óra. De az nagyon :D (Rég vezettem a Carinát, csak arra emlékeztem, hogy nagyon zavart ez a fénylevétel.) A Priuson viszont mindent levesz.
A lényeg ugyanaz: meg kéne oldanom a nappali menetfényt. :)