Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355794 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

KergeKacsa

  • Vendég
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy hibrid, 2016-os Aurisba (automata valtos) milyen valtozarat lehet rakatni? Lehet egyaltalan?
Ha nem, milyen hasonlo, fizikai biztonsagi megoldas johet szoba?

Koszonettel: Kacsa

Ui: Auris topikbol iranyitottakide, hatha itt akad megoldas :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, hogy hibrid, 2016-os Aurisba (automata valtos) milyen valtozarat lehet rakatni? Lehet egyaltalan?
Ha nem, milyen hasonlo, fizikai biztonsagi megoldas johet szoba?

Koszonettel: Kacsa

Ui: Auris topikbol iranyitottakide, hatha itt akad megoldas :)

Minek az bele?  Hibridspecifikus egyedi védelmet bele  és probléma megoldva.

Mellesleg a váltózár a hibridben felesleges kiadás, mivel elektronikus a menetvezérlője. Majd máshonnan kapcsolja az előremenetet.  A hagyományos megoldások a hibrideknél nem vezetnek eredményre.  Lásd pl. Pajzs védelem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok!
Nyár óta én is boldog Prius 3 tulajdonos vagyok (2009-es). Tisztességesen (kb. 1,5 évre visszamenően) elolvastam a hsz-okat, és szeretném megkérdezni, hogy a tompított lámpa foncsorának tisztítását hogy kell csinálni? Arra gondolok, hogy feltétlen ki kell venni hozzá az egész lámpatestet (lökhátító le), vagy van valami okosság? Amikor megvettem, utána vettem észre, hogy a jobb oldali izzót úgy tették be előttem, hogy a három körömből csak kettő tartotta, és az izzó tengelye nem vízszintes volt, hanem kb. 45 fokos szögben lefelé mutatott. Ki tudja mióta volt így berakva, és mennyi por, piszok, pára ment be addig a lámpa belsejébe, nem is értem, hogy hogy lehet ilyesmi. Természetesen én rögtön visszatettem a helyére, de most, hogy sokszor járok sötétben, érzem, hogy ez a lámpám gyengébb, mint a másik, pedig az izzókat is kicseréltem NARVA Long Life típusúakra. Sajnos a fényerejével én sem vagyok megelégedve, és kérdezném, hogy az eddigiekben felsoroltak közül melyiket ajánlanátok legszívesebben, amivel jobban lehet látni, és esetleg a forgalmit sem veszik el miatta?
A másik kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani olyan szerelési segédletet képekkel, vagy videóval, ahol a rádió kiszelelését mutatják, ugyanis nekem nincs benne kihangosító, és egy PARROT típusú jószágot (amit kiszereltem a régi autómból) szeretnék belerakni.
A válaszokat előre is köszönöm, üdv mindenkinek!

Én kiszerelném a lámpatestet és tiszta pamutronggyal kitörölném a projektor belsejét.  Mást nem nagyon lehet tenni.  Sajnos a halogén világítás a P3-ban nem acélos ellentétben a LED-es megoldással, na az pirít, monsjuk 2x2+1 LED dolgozik 2x2 projektorban.

Rádióhoz úgy jutsz hozzá, ha először a váltó körüli burkolatot felfele meghúzod.  Ekkor a klipek eleresztik, szépen lefejted.  Majd a középbox utas oldali részén, a keskeny és hosszú elemet a hátsó végétől felfejted.  Utána a power gombot kell kiugrasztani a helyéről, és már látod is két oldalt a csavarokat.  Persze a konzoloknál lesznek, majd elektromos csatik, azokat húzd szét.  Ha jól emlékezem 10  hosszúszárú crowa kell majd a bontáshoz.

Lehetőleg meleg utastérben kezd meg a szétszedést, hidegben nem tudom, hogy mennyire bírják, az amúgy erős és pontos klipek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KergeKacsa

  • Vendég
Minek az bele?  Hibridspecifikus egyedi védelmet bele  és probléma megoldva.

Mellesleg a váltózár a hibridben felesleges kiadás, mivel elektronikus a menetvezérlője. Majd máshonnan kapcsolja az előremenetet.  A hagyományos megoldások a hibrideknél nem vezetnek eredményre.  Lásd pl. Pajzs védelem.

Koszi a valaszt. Azt meg megkerdezhetem, hogy milyen hibridspecifikus megoldasra gondoltal jelen esetben?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Koszi a valaszt. Azt meg megkerdezhetem, hogy milyen hibridspecifikus megoldasra gondoltal jelen esetben?
he...szerinted azt épeszű ember leirja ide neked?? boldog karit!!! nálunk kacsa lesz...[emoji8][emoji8][emoji8]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Koszi a valaszt. Azt meg megkerdezhetem, hogy milyen hibridspecifikus megoldasra gondoltal jelen esetben?

Privátban adok egy általános tájékoztatót, ha küldesz egy e-mail címet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KergeKacsa

  • Vendég
Volt egy ilyen elkepzelesem, hogyha valaki segitseget ker egy forumon, akkor igen, lesz, aki segit is, valoban. :/

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Már hogy egy nyilvános fórumon írjuk le, milyen védelem van az autónkban, hogyan próbáljuk megvédeni?
(A gyári védelem többek között azért nem ér sokat, mert nyilvános a működése.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Már hogy egy nyilvános fórumon írjuk le, milyen védelem van az autónkban, hogyan próbáljuk megvédeni?
(A gyári védelem többek között azért nem ér sokat, mert nyilvános a működése.)
[emoji106][emoji106][emoji106]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tantobacsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Én kiszerelném a lámpatestet és tiszta pamutronggyal kitörölném a projektor belsejét.  Mást nem nagyon lehet tenni.  Sajnos a halogén világítás a P3-ban nem acélos ellentétben a LED-es megoldással, na az pirít, monsjuk 2x2+1 LED dolgozik 2x2 projektorban.

Rádióhoz úgy jutsz hozzá, ha először a váltó körüli burkolatot felfele meghúzod.  Ekkor a klipek eleresztik, szépen lefejted.  Majd a középbox utas oldali részén, a keskeny és hosszú elemet a hátsó végétől felfejted.  Utána a power gombot kell kiugrasztani a helyéről, és már látod is két oldalt a csavarokat.  Persze a konzoloknál lesznek, majd elektromos csatik, azokat húzd szét.  Ha jól emlékezem 10  hosszúszárú crowa kell majd a bontáshoz.

Lehetőleg meleg utastérben kezd meg a szétszedést, hidegben nem tudom, hogy mennyire bírják, az amúgy erős és pontos klipek.

Tisztelt Trotter66!

Köszönöm válaszodat, írtam PÜ-t.

Dave89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok!

Láttam a PriusChat-en P3-hoz grid töltőt. 399USD az ára és elméletileg az akku élettartamának növelésére van. Használ valaki ilyet vagy mást is foglalkoztat ez a dolog?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok!

Láttam a PriusChat-en P3-hoz grid töltőt. 399USD az ára és elméletileg az akku élettartamának növelésére van. Használ valaki ilyet vagy mást is foglalkoztat ez a dolog?

Az akkus topicban kérdezz rá, ott vannak a szakértők.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hondatomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Sziasztok!

Szeretnem kérdezni ,hogy eddig Lexus om volt.abban tolataskor mutatta a kamera ,hogy hova állok.amikor tekertem a kormanyt valtozott a hely is. Prius ban is lattam ilyet.valaki azt mondja a kamerat kell cserelni valaki azt mondja parkasszisztensre van szukseg.tudja valaki mire volna szukseg?utolag meg lehet oldani?

Koszonom

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok!

Szeretnem kérdezni ,hogy eddig Lexus om volt.abban tolataskor mutatta a kamera ,hogy hova állok.amikor tekertem a kormanyt valtozott a hely is. Prius ban is lattam ilyet.valaki azt mondja a kamerat kell cserelni valaki azt mondja parkasszisztensre van szukseg.tudja valaki mire volna szukseg?utolag meg lehet oldani?

Koszonom


Az IPA funkció kell ehhez.  Vagyis az automata parkolási készség.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hondatomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Köszönöm.Gondolom utólag nem megoldható.