Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355834 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Én erről nem tudok, de biztos, ha te mondod.
Van erre vonatkozó konkrét tapasztalatod?

Igen, tapasztalom, hogy nem lehet  Európában utólagos LED-et kapni, miközben más kontinensen igen.
Ezen felül egy LED lámpa gyártó nyilatkozta hogy képtelenség Európában elintézni az ilyesmit. H4-re csak izzót engednek.
Sőt még rendszám tábla világításba sem rakhatsz LED-et, pedig annak aztán mindegy a szóráskép.

danyilov

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok!

2es Priusba plüss könyöklő és ajtóknál levő plüss könyöklők felújításához keresek kárpitost, vagy megoldást, hogyan lehet esetleg házilag kicserélni a már elhasználódott plüsst? Tud valaki szakembert, vagy forrást könyöklőanyagra?

Köszi a választ előre is!
Danyilov

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Igen, tapasztalom, hogy nem lehet  Európában utólagos LED-et kapni, miközben más kontinensen igen.
Ezen felül egy LED lámpa gyártó nyilatkozta hogy képtelenség Európában elintézni az ilyesmit. H4-re csak izzót engednek.
Sőt még rendszám tábla világításba sem rakhatsz LED-et, pedig annak aztán mindegy a szóráskép.
Minap volt szerencsém led-es rendszámvilágításhoz este. Kettő darab szűk sávon  lehetett látni a rendszámot, úgyhogy annyira nem mindegy annak sem.
H4: mondj egy olyan ledet ami a H4 vagy H7 360 fokos fényvetítését nyújtja gömbsíkon a 70-120 fokos led tölcsér helyett.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Minap volt szerencsém led-es rendszámvilágításhoz este. Kettő darab szűk sávon  lehetett látni a rendszámot, úgyhogy annyira nem mindegy annak sem.
H4: mondj egy olyan ledet ami a H4 vagy H7 360 fokos fényvetítését nyújtja gömbsíkon a 70-120 fokos led tölcsér helyett.

http://www.philips.co.in/c-p/12953BWX2/x-treme-ultinon-led-car-headlight-bulb

Azért az elég kínai lehet, ha egy rendszámtáblát nem képesek rendesen megvilágítani. Ez már nekem is ment.
https://1drv.ms/f/s!ArYQ5r5KRF2jonAr9F6o2r-aLIeU
Ezeket még a komolyabb autós LED-ek elterjedése előtt gyártottam, és annyira jól utánozzák az izzót, hogy még műszakin sem foglalkoztak vele soha.
Igaz én a szórásképre is fény intenzitásra is terveztem.

« Utoljára szerkesztve: 2017.07.31 15:35:09 írta KeriL »

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
http://www.philips.co.in/c-p/12953BWX2/x-treme-ultinon-led-car-headlight-bulb

Azért az elég kínai lehet, ha egy rendszámtáblát nem képesek rendesen megvilágítani. Ez már nekem is ment.
https://1drv.ms/f/s!ArYQ5r5KRF2jonAr9F6o2r-aLIeU
Ezeket még a komolyabb autós LED-ek elterjedése előtt gyártottam, és annyira jól utánozzák az izzót, hogy még műszakin sem foglalkoztak vele soha.
Igaz én a szórásképre is fény intenzitásra is terveztem.

Nekem ilyen van a köd lámpa izzó helyén :

https://lumenet.hu/osram-ledriving-fog-lamp-h8-h11-h16-66220cw

Jobban világít mint a gyári 15 w, ami a gyári xenon mellett észre se lehetett venni hogy fel volt kapcsolva.
Bezzeg most, jó a vetítési kép, nem vakít jobban mint a gyári, színe azonos a Xenon színével, és körülbelül dupla fényerő a gyári izzóhoz képest.
5 év garancia.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Nekem ilyen van a köd lámpa izzó helyén :

https://lumenet.hu/osram-ledriving-fog-lamp-h8-h11-h16-66220cw

"- Off-Road termék: hivatalosan nem használható közúton"

Ha a műszakin, vagy egy rendőrnek föltűnik, nem fogsz neki örülni.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
"- Off-Road termék: hivatalosan nem használható közúton"

Ha a műszakin, vagy egy rendőrnek föltűnik, nem fogsz neki örülni.

Meg nézem azt a rendőrt akinek ez fel tűnik.
Eleve látni se lehet az izzót, nem hogy ki venni.
A színe alapján teljesen gyári, lévén gyári xenon a tompított, és gyári led a reflektor, és a nappali menetfény szinhőmérséklete szinte azonos.
Amúgy se szándékozom csak akkor használni amikor köd van.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Sziasztok

Olyan kérdésem volna, hogy cserélt e már valaki kulcsházat.
A Verso (Prius) nyomógombos kulcsára gondolok.
Mert ugye a szokásos betegsége, hogy a nyomógombokról lekopik
a műanyag és a kapcsolók szabaddá válnak (lásd fotó)
Szóval rendeltem már új házat hozzá, de nemigen tudom hogy hogy álljak neki
a gyári szétfeszítésének..

Köszönöm előre is

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok

Olyan kérdésem volna, hogy cserélt e már valaki kulcsházat.
A Verso (Prius) nyomógombos kulcsára gondolok.
Mert ugye a szokásos betegsége, hogy a nyomógombokról lekopik
a műanyag és a kapcsolók szabaddá válnak (lásd fotó)
Szóval rendeltem már új házat hozzá, de nemigen tudom hogy hogy álljak neki
a gyári szétfeszítésének..

Köszönöm előre is

Hali, húzd ki a mechanikus kulcsot a tokból, a hoszabbik oldalán van egy Push felirat, azt nyomd meg, akkor kijön. A kulcstoll végét helyezd be a tok oldalán lévő mélyedésbe, majd csavard meg, és szétpattan.  Egyébként ez itt OFF. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

IPeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Nem tudom  volt e már téma, de én riasztó-indításgátló kombót készülök beépíttetni P3-ba. mielőtt döntenék kíváncsi lennék a véleményetekre.
Olvastam a Cobra féle Ah4625-ről. Ez szimpatikusnak tűnik.
Van esetleg ajánlásotok?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Sziasztok!
Nem tudom  volt e már téma, de én riasztó-indításgátló kombót készülök beépíttetni P3-ba. mielőtt döntenék kíváncsi lennék a véleményetekre.
Olvastam a Cobra féle Ah4625-ről. Ez szimpatikusnak tűnik.
Van esetleg ajánlásotok?
irj trotternek(trotter66)...ő nagy varázsló!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nem kellene kirészletezni, hogy mi van az egyéni védelem körében....  :surrender: :surrender: :surrender: :flowers: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Nem kellene kirészletezni, hogy mi van az egyéni védelem körében....  :surrender: :surrender: :surrender: :flowers: :flowers:
na,ammeg a másik...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

IPeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Nem kellene kirészletezni, hogy mi van az egyéni védelem körében....  :surrender: :surrender: :surrender: :flowers: :flowers:
OK, rendben, értem ;)
Azért köszi!

Tantobacsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Sziasztok!
Nyár óta én is boldog Prius 3 tulajdonos vagyok (2009-es). Tisztességesen (kb. 1,5 évre visszamenően) elolvastam a hsz-okat, és szeretném megkérdezni, hogy a tompított lámpa foncsorának tisztítását hogy kell csinálni? Arra gondolok, hogy feltétlen ki kell venni hozzá az egész lámpatestet (lökhátító le), vagy van valami okosság? Amikor megvettem, utána vettem észre, hogy a jobb oldali izzót úgy tették be előttem, hogy a három körömből csak kettő tartotta, és az izzó tengelye nem vízszintes volt, hanem kb. 45 fokos szögben lefelé mutatott. Ki tudja mióta volt így berakva, és mennyi por, piszok, pára ment be addig a lámpa belsejébe, nem is értem, hogy hogy lehet ilyesmi. Természetesen én rögtön visszatettem a helyére, de most, hogy sokszor járok sötétben, érzem, hogy ez a lámpám gyengébb, mint a másik, pedig az izzókat is kicseréltem NARVA Long Life típusúakra. Sajnos a fényerejével én sem vagyok megelégedve, és kérdezném, hogy az eddigiekben felsoroltak közül melyiket ajánlanátok legszívesebben, amivel jobban lehet látni, és esetleg a forgalmit sem veszik el miatta?
A másik kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani olyan szerelési segédletet képekkel, vagy videóval, ahol a rádió kiszelelését mutatják, ugyanis nekem nincs benne kihangosító, és egy PARROT típusú jószágot (amit kiszereltem a régi autómból) szeretnék belerakni.
A válaszokat előre is köszönöm, üdv mindenkinek!