Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355865 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307

Vegyük akkor a Priust.  A halogénes kivitelnek egy projektora van, az adja a névleges fényt, míg a LED-es verziónak kettő projektora van és egy külön ki LED adja a szórt fényt.



Faceliftig van igy, csak a P3on
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Persze, hogy a xenonhoz/ledhez kellenek a kiegészítők... ez tiszta sor. Amúgy én sokkal több H4/H7-es izzóból látok vakítót. Szóval azokat kéne a rendőröknek kiszedegetniük.

Persze mert az elavult halogenes lampat hasznalja a sok bontoszokeveny

A led lampas autok par evesek altalaban
Prius 1.8 HSD

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Udv. Szeretnem kerdezni,hogy probalta mar valaki a priusba vagy barmely H4 Foglalatuban ezeket a ledes tipusokat?. Tapasztalat?

http://www.ebay.de/itm/Paar-H4-9003-HB2-80W-LED-Scheinwerfer-Birnen-Leuchte-Hi-Lo-Light-6500K-12000LM-/291969961835?hash=item43fac40f6b:g:3B0AAOSwJ7RYTncn

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Udv. Tetocsomagtartot keresek Prius2 re..kb. 15 e ig vagy kevesebb is lehet...
Nekem most ajánlottak 80 ezerért két bicikli tartóval. Mondjuk nekem nem kell, mert nem volt tervbe véve. De azt sem tudom mennyi a jó ár érte.
Ha valakinek kell letudom szervezni. ill összehozom az illetővel.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Udv. Szeretnem kerdezni,hogy probalta mar valaki a priusba vagy barmely H4 Foglalatuban ezeket a ledes tipusokat?. Tapasztalat?

http://www.ebay.de/itm/Paar-H4-9003-HB2-80W-LED-Scheinwerfer-Birnen-Leuchte-Hi-Lo-Light-6500K-12000LM-/291969961835?hash=item43fac40f6b:g:3B0AAOSwJ7RYTncn
Mezek szokasos kinai bóvlik, jol nez ki de ennyi, nem vilagit jol, vakit es nincs vetitesi kepe sem a lampanak ilyennl

http://totalcar.hu/magazin/technika/2013/11/08/er_valamit_a_gagyi_led/
Prius 1.8 HSD

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Nekem most ajánlottak 80 ezerért két bicikli tartóval. Mondjuk nekem nem kell, mert nem volt tervbe véve. De azt sem tudom mennyi a jó ár érte.
Ha valakinek kell letudom szervezni. ill összehozom az illetővel.
Engem, érdekelhet, ment pü.
Today, tomorrow and after tomorrow!

gabor8992012

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Sziasztok!
Most csatlakoztam a táborhoz és egy gyors kérdéssel szeretnék indítani.
Toyota prius plus multimédia androidos rendszer. Csak prius 3 ba találok. Ugyan az lenne?
Vagy van egy chevrolet epicám. Van benne multimédia. Bele lehet bőrözni a priusba vagy teljesen reménytelen??

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Mezek szokasos kinai bóvlik, jol nez ki de ennyi, nem vilagit jol, vakit es nincs vetitesi kepe sem a lampanak ilyennl

http://totalcar.hu/magazin/technika/2013/11/08/er_valamit_a_gagyi_led/

...és esetleg még meg is büntetik érte.

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
No nem gagyit vennek mert eleg dragak is 50-120 Dollarig...elotte a yarisomban Xenonom volt azt kivettem amikor eladtam..csak valamiert valami nem erintkezik...de megbuvolom azt hiszem..mert sokkal fenyesebb es nem terheli a annyira az elektromos rendszert. ....hogy buntetik...igen, valoszinuleg..de a hatalyos KPM-BM rendeletet keves rendor ismeri, most ""migrancsoznak"azzal vannak elfoglalva :clap: :clap: :clap:...hosszu evekig hasznaltam az autoimban..meg muszakira is ugy mentem....
Van egy elado gyari alum. Tetocsomagtartom RAV4 re akit erdekel irhat ide..

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
No nem gagyit vennek mert eleg dragak is 50-120 Dollarig...elotte a yarisomban Xenonom volt azt kivettem amikor eladtam..csak valamiert valami nem erintkezik...de megbuvolom azt hiszem..mert sokkal fenyesebb es nem terheli a annyira az elektromos rendszert. ....hogy buntetik...igen, valoszinuleg..de a hatalyos KPM-BM rendeletet keves rendor ismeri, most ""migrancsoznak"azzal vannak elfoglalva :clap: :clap: :clap:...hosszu evekig hasznaltam az autoimban..meg muszakira is ugy mentem....
Van egy elado gyari alum. Tetocsomagtartom RAV4 re akit erdekel irhat ide..

Hirdetések terén maradjunk ebben a topicban a Priusnál.  A többi tárgy vonatkozásában ott az Adok-veszek fórumrész.

A hivatkozott KPM-BM rendelet 1990-től nem létezik.  Helyette a KÖHÉM rendelet a jogszabályi háttér.  Az utólagos xenon különösképpen FF lámpába azért nem ajánlott, mert pont annyi szórt fénnyel ad többet, mint amennyivel "fényesebb", mint a halogén, ergo vakítja a szembejövőt.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Mezek szokasos kinai bóvlik, jol nez ki de ennyi, nem vilagit jol, vakit es nincs vetitesi kepe sem a lampanak ilyennl

http://totalcar.hu/magazin/technika/2013/11/08/er_valamit_a_gagyi_led/

A totalcar-on mondjuk nem ezeket a vonal LED-es megoldásokat tesztelték.
Azért arra is kíváncsi lennék mert a Philipsnek van olyan H4-esben ami már helyettesíti a halogént...persze nem európában mert itt idióták a hivatalnokok.
http://www.philips.com.au/c-p/12953BWX2/x-treme-ultinon-led-car-lamp

Persz ez rajtunk nem segít mert ez még mindig csak H4. Ennél kisebb izzóra nincs homologizált LED, mert ezeknek sokkal élesebb és pontosabb szóráskép kell...nem is értem miért erőltetik. H4-es izzóval egy trabant kerkek lámpája is jobb mint a mai csicsa dizájnvackok.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
...és esetleg még meg is büntetik érte.

Mondjuk szabálykövető pedáns állampolgárok ne is vágjanak bele ilyen átalakításba.
Viszont 6 éve van LED a 81'-es MZ TS  motoromban, a reflektor és tompítottat leszámítva mindenhol. :) Vizsgán sem szúrták ki.
Persze itt az életem múlik azon, hogy a nem látható és gyakran meghibásodó 6V-os izzó kiváltása miatt sokkal kevesebben akarnak elütni, szóval a szabályok betű szerinti betartása kevésbé izgat.

Priusnál ilyen probléma nincs. Ezért is nem görcsöltem rá, pedig én sem vagyok izzószál kedvelő :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
A totalcar-on mondjuk nem ezeket a vonal LED-es megoldásokat tesztelték.
Azért arra is kíváncsi lennék mert a Philipsnek van olyan H4-esben ami már helyettesíti a halogént...persze nem európában mert itt idióták a hivatalnokok.
http://www.philips.com.au/c-p/12953BWX2/x-treme-ultinon-led-car-lamp

Persz ez rajtunk nem segít mert ez még mindig csak H4. Ennél kisebb izzóra nincs homologizált LED, mert ezeknek sokkal élesebb és pontosabb szóráskép kell...nem is értem miért erőltetik. H4-es izzóval egy trabant kerkek lámpája is jobb mint a mai csicsa dizájnvackok.
Szerintem fordítva ülsz azon a bizonyos lovon. Nem a hivatal dolga hogy az Európában rendszeresített halogén lámpatestekben tesztelje a ledes égőket és elvégezze ezek műszaki akkreditációját.
 Ezt a Philips-nek kellene megtenni és a dokumentációt benyújtani engedélyeztetésre.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Szerintem fordítva ülsz azon a bizonyos lovon. Nem a hivatal dolga hogy az Európában rendszeresített halogén lámpatestekben tesztelje a ledes égőket és elvégezze ezek műszaki akkreditációját.
 Ezt a Philips-nek kellene megtenni és a dokumentációt benyújtani engedélyeztetésre.

Vagy a hatóság ül fordítva a lovon, mert képtelenség engedélyeztetni ilyesmit európában.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Vagy a hatóság ül fordítva a lovon, mert képtelenség engedélyeztetni ilyesmit európában.
Én erről nem tudok, de biztos, ha te mondod.
Van erre vonatkozó konkrét tapasztalatod?