Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355836 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Üdv!
Létezik használható és megfizethető LED-es tompított/reflektor megoldás P3-hoz?

Nézegetem e-bayen, de nem nagyon hiszek én a kínaiaknak, hogy pár SMD LED bevilágítja az utat.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Üdv!
Létezik használható és megfizethető LED-es tompított/reflektor megoldás P3-hoz?

Nézegetem e-bayen, de nem nagyon hiszek én a kínaiaknak, hogy pár SMD LED bevilágítja az utat.
Használható? Lámpatest, ECU. mosókészlet, magasság álltó a hátsó hídon. Ez így megy de nem olcsó. VAgy arra gondolsz hogy a halogén lámpatestbe tennél LED-et mosó, magasságéállító minden nélkül aztán vagy látsz vagy nem, vagy vakítasz vagy nem?
Nem véletlenül nem szabad halogén testbe tenni LED-et.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
ha nem tudod a választ, csak mond azt   ;)

Xenonból tudok jót, ami nem vakít hagyományos lámpatestben sem, de ugye az pontszerű fényforrás, nem nagyon tér el a jellege a halogéntől, tökéletesen megfelel ugyan az a tükör neki.
Viszont LED-el nincs tapasztalatom, ezért kérdeztem, hogy próbálta e valaki hogy néz ki, vagy tud e jót ami be is fér a helyére.
Nem a kresz ide vonatkozó paragrafusára voltam kíváncsi, főleg hogy van egy rakat gyári autó amik halogénnel is vakítanak miközben látni meg nem lehet a fényüknél.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
ha nem tudod a választ, csak mond azt   ;)

Xenonból tudok jót, ami nem vakít hagyományos lámpatestben sem, de ugye az pontszerű fényforrás, nem nagyon tér el a jellege a halogéntől, tökéletesen megfelel ugyan az a tükör neki.
Viszont LED-el nincs tapasztalatom, ezért kérdeztem, hogy próbálta e valaki hogy néz ki, vagy tud e jót ami be is fér a helyére.
Nem a kresz ide vonatkozó paragrafusára voltam kíváncsi, főleg hogy van egy rakat gyári autó amik halogénnel is vakítanak miközben látni meg nem lehet a fényüknél.

Xenonból tudsz jót?  FF lámpába?   Kizárt.  Én még 2008-ban végigzongoráztam a dolgot, aztán visszalakítottam halogénra, az irreálisan sok szórt fény miatt.  Inkább a halogén izzókat tesztelgettem, abból ma is van egy rakat a garázsban.

Projektorral más a helyzet, ámbár a halogénra és a xenonra/LED-re optimatizált projektor nem ugyanolyan, csak ránézésre.  Pontosan azért, mert a halogén lámpa és a HID/LED világítótest nem ugyanazon ponton adja le a névleges fényerejét.  És ebben van a lényeg.  A halogénes sose lesz jó a xenonnal, a xenonra tervezett a halogénnal  és a LED-el is ugyanez a helyzet.

Vegyük akkor a Priust.  A halogénes kivitelnek egy projektora van, az adja a névleges fényt, míg a LED-es verziónak kettő projektora van és egy külön ki LED adja a szórt fényt.

A retrofit LED-ek a gyári teljesítményét meg se közelítik, ha beleteszed a halogén lámpába, nem kapod meg az a fényáramot, vagy fényerősséget, amit elvárnál.  A vetítési képről ne is beszéljünk.

A többi kötelező elemről, mint kérted, nem is írok.   Véleményem szerint jelenleg nincsen olyan retrofit LED, amivel a halogén fényáramát el lehetne érni és a vetítési képe nem pacás, foltos és nincsen elviselhetetlen szórt fénye.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
ha nem tudod a választ, csak mond azt   ;)

Xenonból tudok jót, ami nem vakít hagyományos lámpatestben sem, de ugye az pontszerű fényforrás, nem nagyon tér el a jellege a halogéntől, tökéletesen megfelel ugyan az a tükör neki.
Viszont LED-el nincs tapasztalatom, ezért kérdeztem, hogy próbálta e valaki hogy néz ki, vagy tud e jót ami be is fér a helyére.
Nem a kresz ide vonatkozó paragrafusára voltam kíváncsi, főleg hogy van egy rakat gyári autó amik halogénnel is vakítanak miközben látni meg nem lehet a fényüknél.
Igazad van. Nem tudom a választ hogy lehet szabályosan átépíteni. Buherálni persze tudnék akár futófényt is légvédelmi reflektorral :)

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
....

A többi kötelező elemről, mint kérted, nem is írok.   Véleményem szerint jelenleg nincsen olyan retrofit LED, amivel a halogén fényáramát el lehetne érni és a vetítési képe nem pacás, foltos és nincsen elviselhetetlen szórt fénye.

Köszi! Korrekt! Erre voltam kíváncsi, és ettől féltem.
Azért vannak elég teljesítményű LED-ek a piacon, de azok mögött egy jelentős méretű hűtés is van ami nem fér el.

35W-os H4-es Xenon gyönyörűen dolgozik és nincs zavaró szórt fénye az öreg, nagyméretű reflektorokban. Igaz a Tungsram H4-es 4évet önmagában is kibír.
Ezekkel a kicsi modern és nagyon vacak halogén-xenon kompatibilitással valóban nincs tapasztalatom.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050


Ugyancsak érdekelne, hogy megoldható lenne-e, hogy a kilóméteróra ne csaljon ennyit? A kocsi tudja mennyivel megy, az OBD-n keresztül tök jóértékeket olvasok ki, azonban a kijelző brutálisan csal. 130-at ír ki de valójában 121 körül megyek... Nagyon zavaró...


Előre is köszönöm a segítséget!

Gyuri
Nagyobb kerületű kerékkel megoldható.
Prius 2 - a mosolygós autó.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Na azért H4-ből sikerült találnom használhatónak tűnő halogén helyettesítő LED-et. Igaz ára is van.
http://www.philips.co.in/c-p/12953BWX2/x-treme-ultinon-led-car-lamp
Viszont a Priusban használt formátumban nincs :(
Szóval az Opelemben előbb lesz LED mint a Prius-ban :D

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Lehet, hogy bontottan olcsóbban is találsz ledes lámpatestet Priusba, mint ez a H4-es. Mellesleg ideje volt már, hogy vmi neves gyártó is kreáljon használható ledes H4-est. Bár ez még nagyon drága, viszont lesz ez még olcsóbb is.
'08 RX400h
'09 Prius 3

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Na azért H4-ből sikerült találnom használhatónak tűnő halogén helyettesítő LED-et. Igaz ára is van.
http://www.philips.co.in/c-p/12953BWX2/x-treme-ultinon-led-car-lamp
Viszont a Priusban használt formátumban nincs :(
Szóval az Opelemben előbb lesz LED mint a Prius-ban :D

Ezzel csak egy probléma van: indiai site és sehol se látom a CE logót, ami ugye azt jelenti, hogy az EU-ban engedélyeztetve van. Tehát ha ilyennel lekapcsol a rendőr, akkor rögtön megkúr érte.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Lehet, hogy bontottan olcsóbban is találsz ledes lámpatestet Priusba, mint ez a H4-es. Mellesleg ideje volt már, hogy vmi neves gyártó is kreáljon használható ledes H4-est. Bár ez még nagyon drága, viszont lesz ez még olcsóbb is.

Mint följebb írták, a xenonos és LED-es lámpához több kell: fényszórómosó és szintszabályzó. Meg esetleg még amit most kifelejtettem. Szóval nem cserélhető csak úgy egyszerűen.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Persze, hogy a xenonhoz/ledhez kellenek a kiegészítők... ez tiszta sor. Amúgy én sokkal több H4/H7-es izzóból látok vakítót. Szóval azokat kéne a rendőröknek kiszedegetniük.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Hadha

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Haliho, egy hónapja boldog Prius tulajdonosa vagyok  :clap:
Navigációt ki tudja hol, hogyan és mennyiért lehet frissíteni magyar nyelvre és 2016ra (lassan 2017re)? most nyugat-európai van benne, azokkal a nyelvekkel...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Haliho, egy hónapja boldog Prius tulajdonosa vagyok  :clap:
Navigációt ki tudja hol, hogyan és mennyiért lehet frissíteni magyar nyelvre és 2016ra (lassan 2017re)? most nyugat-európai van benne, azokkal a nyelvekkel...
Keresd Bicskei kollégát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Simi73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Udv. Tetocsomagtartot keresek Prius2 re..kb. 15 e ig vagy kevesebb is lehet...