Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355894 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Én meg igy közelítem meg...(12 évvel ezelőtt kaptam defektet,kb évi 80ekm megyek...)

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Én meg igy közelítem meg...(12 évvel ezelőtt kaptam defektet,kb évi 80ekm megyek...)
A villámhárító is ritkán kell... de akkor nagyon.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
[rohog] Biza igazad van.

Két gyerekkel defektesen ácsorogni idegenországban valami ismeretlen úton - na az aztán tényleg szívás, főleg most téli szezon közeledte...

A kiskompresszoros defektjavító cuccról én még életembe nem hallottam senkitől, hogy tényleg használta volta és tényleg jó volt... a Verso használatijában több oldalon részletezik hogy mit milyen sorrendbe kell csinálni, ha épp nem úgy áll a kerék ahogy kell akkor gurulni kell félmétert hogy bele lehessen fújni, majd utána próbagurulás, majd megint ráfújás stb. aztán a végén odaírták, hogy ha nem sikerül akkor hívj szerelőt... hát kösz, nem semmi...
Képzelem is télen este hidegbe sötétbe hogy térdelve a defektes gumi mellett próbálom értelmezni a manuálban leírtakat, miközben anya próbálja a két síró gyereket nyugtatni... na kösz, nem...

Bushman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Én kb 400e km-rel ezelőtt  :D

Jó neked, mert én tavaly egy hónapon belül kétszer is. Először szerencsére az amúgy is cserélendő nyári gumi volt az áldozat, viszont utána már az egy szezont használt téli jobb elsőm helyett kellett venni újat. Még jó, hogy volt rá defektgarancia és "csak" 20%-át kellett kifizetni az új abroncsnak.

De a lényeg itt elsősorban, hogy érdekel-e valakit a mélynyomó!  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Próbáld meg a Prius Adok-Veszek topikban, vagy inkább az általános Adok-Veszek-ben (mert más autóba is jó lehet, nem csak Prius-ba).

fejes.i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
[rohog] Biza igazad van.

Két gyerekkel defektesen ácsorogni idegenországban valami ismeretlen úton - na az aztán tényleg szívás, főleg most téli szezon közeledte...

A kiskompresszoros defektjavító cuccról én még életembe nem hallottam senkitől, hogy tényleg használta volta és tényleg jó volt... a Verso használatijában több oldalon részletezik hogy mit milyen sorrendbe kell csinálni, ha épp nem úgy áll a kerék ahogy kell akkor gurulni kell félmétert hogy bele lehessen fújni, majd utána próbagurulás, majd megint ráfújás stb. aztán a végén odaírták, hogy ha nem sikerül akkor hívj szerelőt... hát kösz, nem semmi...
Képzelem is télen este hidegbe sötétbe hogy térdelve a defektes gumi mellett próbálom értelmezni a manuálban leírtakat, miközben anya próbálja a két síró gyereket nyugtatni... na kösz, nem...
Egyelőre nekem is defektjavító van benne, meg kompresszor. Az utóbbi volt nekem, kicsit komolyabb teljesítményű, offroados. Ha szemből kapok egy szöget, akkor persze meg lehet oldani jó eséllyel. De ezen túl még létezik-létezhet jó pár olyan jellegű gumi sérülés , elsődlegesen pl. padkázás, amit nem feltétlenül padkától kapsz, mert sok úton vannak vidéken komoly kátyúk, amivel semmit sem tudsz kezdeni.
Aztán volt, hogy egy marék gombostűszerű? cuccot kaptam be, volt vagy 6-7 db a gumiban, 3 csoportban. Ebben tulképp az volt a jó, hogyha lett volna kompresszorom akkor, eljuthattam volna bármeddig, ha 1-2 óránként megállok a rápumpálok. Nem is láttam, hogy ereszthet, mert benyelte ezeket a vékony "tűket", csak az volt világos, hogy leeresztett.
Szóval nem volt nekem sem defektem évek óta, de egy trélerezés annyiban van, mint egy pótkerék...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
JBL-es P2-be szeretnék beépíteni egy 1 dines univerzális fejegységet, úgy, hogy az eredeti is megmaradjon. Hogy tudom összehozni a hangszóró vezetékeket?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
[rohog] Biza igazad van.

Két gyerekkel defektesen ácsorogni idegenországban valami ismeretlen úton - na az aztán tényleg szívás, főleg most téli szezon közeledte...


Erre ott van az Toyota Eurocare Assistance szolgáltatás  ;) :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Az sem ér sokat egy pótkerékkel szemben, mert miközben egy pótkerék csere max 20 perc, addig (főleg külföldön) akár órákig is lehet várni rájuk. Pótkerékkel még mindig el tud menni az ember a célig, az Assistance meg valószínűleg szervizbe trélerez, és szállást fizet, és minden eredeti útitervnek lőttek.

Jó az Assistance, de ilyesmire kábé ágyúval verébre kategória.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Az sem ér sokat egy pótkerékkel szemben, mert miközben egy pótkerék csere max 20 perc, addig (főleg külföldön) akár órákig is lehet várni rájuk. Pótkerékkel még mindig el tud menni az ember a célig, az Assistance meg valószínűleg szervizbe trélerez, és szállást fizet, és minden eredeti útitervnek lőttek.

Jó az Assistance, de ilyesmire kábé ágyúval verébre kategória.
Csak azt mondtam, hogy ha mégis bejön az a kis százalék, ott az Assistance. Szerintem pl Ausztriában gördülékenyebben mennek a dolgok, mint itt. Mindegy, én már 2x kihasználtam.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Nekünk is van és a Kiára is volt, eddig szerencsére nem kellett  :cool2:

ballaszaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok!
2007-es Priushoz gyári tetőcsomagtaró eladó, új Prius vásárlása miatt vált feleslegessé. Akit érdekel írjon rám!

becseigy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nekem Prius plus-om van, de mivel szerintem e kérdésben ugyanaz, mint a sima ezért ide írom a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni...

Szóval az lenne a kérdésem, hogy van-e itt valaki olyan szakember aki tudná a tempomatomat átprogramozni? Jelenleg csak 45 Km/H-tól tudom bekapcsolni. Nekem pedig jól jönne, ha 30Km/h-tól is engedné a használatát a computer.

Nem fontos, hogy mindkettő tudja, ha a radaros nem fogja tudni az nem baj...

Ugyancsak érdekelne, hogy megoldható lenne-e, hogy a kilóméteróra ne csaljon ennyit? A kocsi tudja mennyivel megy, az OBD-n keresztül tök jóértékeket olvasok ki, azonban a kijelző brutálisan csal. 130-at ír ki de valójában 121 körül megyek... Nagyon zavaró...


Előre is köszönöm a segítséget!

Gyuri

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Sziasztok!

Nekem Prius plus-om van, de mivel szerintem e kérdésben ugyanaz, mint a sima ezért ide írom a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni...

Szóval az lenne a kérdésem, hogy van-e itt valaki olyan szakember aki tudná a tempomatomat átprogramozni? Jelenleg csak 45 Km/H-tól tudom bekapcsolni. Nekem pedig jól jönne, ha 30Km/h-tól is engedné a használatát a computer.

Nem fontos, hogy mindkettő tudja, ha a radaros nem fogja tudni az nem baj...

Ugyancsak érdekelne, hogy megoldható lenne-e, hogy a kilóméteróra ne csaljon ennyit? A kocsi tudja mennyivel megy, az OBD-n keresztül tök jóértékeket olvasok ki, azonban a kijelző brutálisan csal. 130-at ír ki de valójában 121 körül megyek... Nagyon zavaró...


Előre is köszönöm a segítséget!

Gyuri


Szia!

Mindkét dolog amit kérsz olyan szaktudást igényelne, amit a Toyota gyári csapatán kívül nem fogsz megtalálni.

 Ezek a kocsi adottságai, próbáld megszokni őket. Tempomatra elég sok autónál van minimális sebesség korlátozás, sőt van ahol csak megadott számú fékezés után aktíválható. A sebességmérő "csalására" szintén köteltző EU előírás vonatkozik.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin

Szia!

Mindkét dolog amit kérsz olyan szaktudást igényelne, amit a Toyota gyári csapatán kívül nem fogsz megtalálni.

 Ezek a kocsi adottságai, próbáld megszokni őket. Tempomatra elég sok autónál van minimális sebesség korlátozás, sőt van ahol csak megadott számú fékezés után aktíválható. A sebességmérő "csalására" szintén köteltző EU előírás vonatkozik.
:) MIntha ugyanezt írtuk volna le a facebookon :)