Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355845 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Két éve büntettek meg, mert a drága kis szerencsétlen swiftemben(feleségem akkori kocsija), a helyzetjelzőm ledes volt a gyári izzó helyett. (semmi szinezés, sőt még csak nem is a hideg, hanem a meleg fényű)
Nem viccelek, a rendőrbácsi egy bekötő úton szirénázva jött utánam.
Kiszállított és kérdezte: ez micsoda?
Hiába próbáltam érvelni azzal, hogy nem zavar senkit szemből, csak jobban látszódom (természetesen a tompított is ment mellette, de a régi swiftnél a helyzetjelző külön búrában van, így szúrta ki szerintem). Miután erre nem kaptam semmi értelmes választ, nem vitatkoztam tovább, csak kaptam a csekket 5eft-ról.

A nagy kérdés, ha egy búra alatt van a tompított és a helyztejelző akkor is kiszúrja-e. Nem tudom, az Avensis-nél a sima helyzetjelző van bent és nem merem kicserélni ezek után :)

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Két éve büntettek meg, mert a drága kis szerencsétlen swiftemben(feleségem akkori kocsija), a helyzetjelzőm ledes volt a gyári izzó helyett. (semmi szinezés, sőt még csak nem is a hideg, hanem a meleg fényű)
Nem viccelek, a rendőrbácsi egy bekötő úton szirénázva jött utánam.
Kiszállított és kérdezte: ez micsoda?
Hiába próbáltam érvelni azzal, hogy nem zavar senkit szemből, csak jobban látszódom (természetesen a tompított is ment mellette, de a régi swiftnél a helyzetjelző külön búrában van, így szúrta ki szerintem). Miután erre nem kaptam semmi értelmes választ, nem vitatkoztam tovább, csak kaptam a csekket 5eft-ról.

A nagy kérdés, ha egy búra alatt van a tompított és a helyztejelző akkor is kiszúrja-e. Nem tudom, az Avensis-nél a sima helyzetjelző van bent és nem merem kicserélni ezek után :)

Szerintem ez egyedi eset volt és majdnem biztos vagyok benne, hogy vidéken történt(ott marhára ráérnek ilyenekre a rendőrök). Az a véleményem, hogy 100-ból 1 rendőr csinálja ezt meg, persze téged is megértelek, ha én is kapnék egy büntit ezért, inkább visszaraknám a gyárit. 

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Szerintem meg tök felesleges az 5W-os helyzetjelzőket LED-ekre cserélni, pláne hogy tilos. Ha a kocsi CAN buszos és ellenőrzi, akkor meg még inkább, mert ha jól tudom a megspórolt energiát egy ellenálláson fűti el, hogy a CAN controller ne nyavalyogjon.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Sziasztok!

Tudom, hogy nem legális! Viszont a P3 tompított lámpája (nem saját) annyira halovány, hogy egy kis többlet nem jönne rosszul.
Nem tudom van-e köztetek olyan aki próbált-e már hasonlót? A COB ledes fényforrásra 12000 LM fényerőt írnak, ami még ha csak a fele is, akkor is jobban világít mint a sima izzó.
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok!

Tudom, hogy nem legális! Viszont a P3 tompított lámpája (nem saját) annyira halovány, hogy egy kis többlet nem jönne rosszul.
Nem tudom van-e köztetek olyan aki próbált-e már hasonlót? A COB ledes fényforrásra 12000 LM fényerőt írnak, ami még ha csak a fele is, akkor is jobban világít mint a sima izzó.

Gondolom, hogy H foglalatú halogén izzó van a projektor mögött.  Első körben megvizsgálnám, hogy nem vakult-e meg a proji tükre, illetve nem poros-e.  Amennyiben nem, akkor jók-e  kontaktok, esetleg mérnék egy kapocsponti feszültséget is.  Ha ez is rendben van, akkor elgondolkodnék, hogy az OSRAM kínálatából melyik emelt fényű izzó lenne a megfelelő, majd megvenném és örülnék a fényárnak.  Sajnos én nem tudom fejből, hogy milyen H típusú izzó való a halogénes lámpával szerelt P3-ban, nekem LED-es van.

Az általad bemutatott  ismeretlen minőségű és hardver-alapokon álló terméket nem installálnám.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Gondolom, hogy H foglalatú halogén izzó van a projektor mögött.  Első körben megvizsgálnám, hogy nem vakult-e meg a proji tükre, illetve nem poros-e.  Amennyiben nem, akkor jók-e  kontaktok, esetleg mérnék egy kapocsponti feszültséget is.  Ha ez is rendben van, akkor elgondolkodnék, hogy az OSRAM kínálatából melyik emelt fényű izzó lenne a megfelelő, majd megvenném és örülnék a fényárnak.  Sajnos én nem tudom fejből, hogy milyen H típusú izzó való a halogénes lámpával szerelt P3-ban, nekem LED-es van.

Az általad bemutatott  ismeretlen minőségű és hardver-alapokon álló terméket nem installálnám.

https://lumenet.hu/h11-auto-izzo

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Tud valaki ajánlani kormányvédőt P3-ra?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tud valaki ajánlani kormányvédőt P3-ra?

Az meg minek??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Az meg minek??
Műanyag a kormány. Csak hogy ne kopjon szét idővel.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Egy kis pénzt szánj rá,böröztesd be max20eft olyat csinálnak,hogy minőségibb mint a gyári.megéri,teljesen más hangulatú lesz az utastér.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Műanyag a kormány. Csak hogy ne kopjon szét idővel.

Ahogy sompetike írta: bőröztesd be.  Merre laksz? 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Ahogy sompetike írta: bőröztesd be.  Merre laksz?
Szabolcs megye sarkában.

kamiy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Sziasztok!

Szerintetek érdemes a fejegység cseréjével foglalkozni?
Ilyesmi cuccok tetszenek:
http://www.ebay.com/itm/CAMERA-8-Quad-Core-Android-4-4-Car-DVD-Stereo-GPS-Navi-Player-For-Toyota-Prius-/271897759819

Azon filózok, hogy érdemes-e azt csinálni, hogy sima CD-s P3-at keresek, azok általában olcsóbbak és amennyi pénzt fogok így az autón, annyiból veszek bele egy ilyesmi fejegységet kamerával és beszereltetem a régi helyére.
Ezzel azt nyerném, hogy nem kell a telefont kiakasztani az ablakba, mert benne lesz az autóban egy mindig aktuális navi, akár Waze, vagy Here. Nem avul el a térkép soha.

Kicsit azért tartok tőle, mert itthon nem találtam hasonlót. Van itt valaki, aki már csinált ilyet?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515


Sziasztok!

Szerintetek érdemes a fejegység cseréjével foglalkozni?
Ilyesmi cuccok tetszenek:
http://www.ebay.com/itm/CAMERA-8-Quad-Core-Android-4-4-Car-DVD-Stereo-GPS-Navi-Player-For-Toyota-Prius-/271897759819


Valaki a Zindekszfórumon vett Aliról androidos rádiót, de csomó baja volt vele, ahogy emléxem.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
itt is vett már pár ember...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки