Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355776 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Azért nem összekeverendő egy illegális xenon beépítéssel, ami tényleg okozhat balesetet vakítás miatt.
A műszaki vizsgán nincs különbség a kettő között  ;)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Nem minősített menetfény! Nincsenek menetfény engedélyezését jelölő jelzések a lámpatesten, mert nem arra való. És ez már elég, h ne legyen legális.

EU előírás szerint ilyen világítóeszközt minimum 25, maximum 150 cm magasan lehet elhelyezni, és a két lámpa között legalább 60 centiméteres távolságot kötelező tartani − ellenkező esetben a műszaki vizsgán kifogásolhatják a megoldást. Ugyancsak előírás, hogy a ködlámpa, a tompított vagy a távolsági fényszóró bekapcsolásakor a nappali menetfénynek vagy ki kell kapcsolnia, vagy halványabban kell világítania valamint kell hogy szerepeljen rajta a E és RL jelölés. Ennyi az előírás.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.02 18:00:56 írta kowee »

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
EU előírás szerint ilyen világítóeszközt minimum 25, maximum 150 cm magasan lehet elhelyezni, és a két lámpa között legalább 60 centiméteres távolságot kötelező tartani − ellenkező esetben a műszaki vizsgán kifogásolhatják a megoldást. Ugyancsak előírás, hogy a ködlámpa, a tompított vagy a távolsági fényszóró bekapcsolásakor a nappali menetfénynek vagy ki kell kapcsolnia, vagy halványabban kell világítania valamint kell hogy szerepeljen rajta a E és RL jelölés. Ennyi az előírás.

SMD LED-es helyzetjelzőt lehet már használni?(Vettem P2-be de még nem raktam bele)
Édesanyám kocsijában, másfél éve át kellett cserélni normál gyárira a műszaki vizsgán. Nevetséges.  :lol:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
SMD LED-es helyzetjelzőt lehet már használni?(Vettem P2-be de még nem raktam bele)
Édesanyám kocsijában, másfél éve át kellett cserélni normál gyárira a műszaki vizsgán. Nevetséges.  :lol:
A válasz lentebb olvasható.  A kialakított világítótestekbe csak olyan fényforrás szerelhető, amit a gyár is beletett.  Vagyis, ha halogén, akkor halogén, ha xenon, kkor xenon, ha LED, akkor LED.   A helyzetjelzőbe hagyományos izzószálas és megszabott teljesítményű izzót lehet csak tenni ebből kifolyólag.

Kérdésedre válaszolva, nem lehet LED fényforrást tenni a helyzetjelzőbe.  (annó milyen szép is volt a kék, vagy piros ledes első helyzetjelző a boyracerek romjaiban. :)


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
... hogy vakítana valakit nappal (este ugye tompított megy csak) az szerintem erős túlzás egy ilyen LED-es izzótól.
Egy dolog biztos, a fókuszpontról nincs értelme beszélni, onnantól kezdve viszont veri a foncsor minden felé.

EU előírás szerint ilyen világítóeszközt minimum 25, maximum 150 cm magasan lehet elhelyezni, és a két lámpa között legalább 60 centiméteres távolságot kötelező tartani − ellenkező esetben a műszaki vizsgán kifogásolhatják a megoldást. Ugyancsak előírás, hogy a ködlámpa, a tompított vagy a távolsági fényszóró bekapcsolásakor a nappali menetfénynek vagy ki kell kapcsolnia, vagy halványabban kell világítania valamint kell hogy szerepeljen rajta a E és RL jelölés. Ennyi az előírás.
Az oké, de ezek közül csak a jelölések nem teljesülnek (megfelelő bekötést feltételezve), azért írtam csak azokat. :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.03 11:52:22 írta zezoka »

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
A válasz lentebb olvasható.  A kialakított világítótestekbe csak olyan fényforrás szerelhető, amit a gyár is beletett.  Vagyis, ha halogén, akkor halogén, ha xenon, kkor xenon, ha LED, akkor LED.   A helyzetjelzőbe hagyományos izzószálas és megszabott teljesítményű izzót lehet csak tenni ebből kifolyólag.

Kérdésedre válaszolva, nem lehet LED fényforrást tenni a helyzetjelzőbe.  (annó milyen szép is volt a kék, vagy piros ledes első helyzetjelző a boyracerek romjaiban. :)

Én pont abba a világba születtem, de sose volt kék, zöld stb. helyzetjelzőm, meg kocsi alatti neonom.  ::) Viszont szánalmasnak tartom, hogy helyzetjelzőben nem lehet használni hideg fehér LED-et a jobb láthatóság érdekében(jó persze jobban is néz ki... ). A legtöbb autó már így gurul ki a gyárból.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Én pont abba a világba születtem, de sose volt kék, zöld stb. helyzetjelzőm, meg kocsi alatti neonom.  ::) Viszont szánalmasnak tartom, hogy helyzetjelzőben nem lehet használni hideg fehér LED-et a jobb láthatóság érdekében(jó persze jobban is néz ki... ). A legtöbb autó már így gurul ki a gyárból.

Én személy szerint egyetértek Veled, nincs is vita ebben. De a KÖHÉM rendelet, ami per pillanat a szabály idehaza, mást mond.

Pont olyan ez, mint annó a pótféklámpa a nyolcvanas években. Betiltották, aztán a 90-es években kötelezővé tették.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Én személy szerint egyetértek Veled, nincs is vita ebben. De a KÖHÉM rendelet, ami per pillanat a szabály idehaza, mást mond.

Pont olyan ez, mint annó a pótféklámpa a nyolcvanas években. Betiltották, aztán a 90-es években kötelezővé tették.  :D

Tudod mit? Gyári kivesz, csomagtartóba eltesz, SMD LED betesz, műszaki vizsga előtt kivesz, gyári visszatesz.  :D


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Tudod mit? Gyári kivesz, csomagtartóba eltesz, SMD LED betesz, műszaki vizsga előtt kivesz, gyári visszatesz.  :D
rutinosak évek óta igy csinálják...[emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Csak az nem biztos, hogy a biztos úrnak is be tudod mutatni a mutatványt. 😀
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Csak az nem biztos, hogy a biztos úrnak is be tudod mutatni a mutatványt. 😀

Édesanyám Ignisében rendszeresen használtam SMD ledes T10-es izzót (amíg szét nem porladt). Sose volt vele problémánk és soha nem hallottam róla, hogy ezért megbüntetett rendőr bárkit is(jég fehér LED-ről beszélünk nem kék,zöld,piros stb., mert az megint más), ha ez mégis megtörténne, akkor bizony, tényleg megérett az ország a pusztulásra(annak ellenére, hogy elfogadom, hogy csak gyári izzót lehet bele tenni).

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Nekem minden ledes, soha símmi gondom nem volt... Se műszakin, se az utakon.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tudod mit? Gyári kivesz, csomagtartóba eltesz, SMD LED betesz, műszaki vizsga előtt kivesz, gyári visszatesz.  :D

Én csak a szabályt írtam le. A gyakorlat meg egy másik téma. Tippelhetsz, hogy nálam milyen a dómlámpa, a helyzetjelző, a rendszámtábla világítás usw.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Nálunk a másik kocsiban led-es a helyzetjelző és eddig nem volt gond vizsgán sem. A priusban pedig gyárilag led-es.

Én csak a szabályt írtam le. A gyakorlat meg egy másik téma. Tippelhetsz, hogy nálam milyen a dómlámpa, a helyzetjelző, a rendszámtábla világítás usw.  ;)
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Az eredeti kérdés nem az volt, hogy lehet-e ledes a helyzetjelző, vagy bármi más, hanem az, hogy az index mellé/helyére lehet-e tenni nappali menetfényt.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -