Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Akkor egymás után 3 kép.
Így néz ki beszerelve. Elég mélyre kerül. Ha a keret rövidebb lenne úgy 1cm-el akkor a külső élhez hozzá érne így belül nem lenne ekkora hely.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Menetjelző

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Ködlámpa tompítottal.
Nekem így gyengének tűnik a gyárihoz képest. De majd meglátjuk egyszer ködben hogyan szuperál.

Bohiandris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Prius II 2005
Corolla sedan GT 1986

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Sziasztok! Ez engem is érdekelne, kinek mi a tapasztalata? Nem szedtem még szét a műszerfalat, de a fejegységnek van külön még egy cd tár csatija és oda kell rádugni a yatour-t? Csak akkor építeném be, ha a gyári cd-s rész tovább működne. Köszi a válaszokat előre is!  ;)


« Utoljára szerkesztve: 2016.07.29 13:40:06 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Nekem meg is jött a Yatourom. Ha lesz időm a hétvégén beteszem.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Nekem meg is jött a Yatourom. Ha lesz időm a hétvégén beteszem.
Beszereltem. A videó alapján egyszerű, és meglepetés mentes volt. Igaz volt előtapasztalatom a tempomat miatt.

Hiába vanaz SD-n több könyvtár, csak 6-ot lát. Ha van bent SD, nem megy a 3.5-es jack-en a rákötött mobil.
Felirat nem nagyon jön rajta. Bár lehet az mp3-asok nem tartalmazzák megfelelően a "title" adatot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Prius cabrio
Prius 2 - a mosolygós autó.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Sziasztok,

Valaki szerelt már be ilyen nappali menetfényt az index helyére?




http://priuschat.com/threads/how-about-60-led-drl-and-turn-signal-in-one-bulb.83793/
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Bohiandris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Beszereltem. A videó alapján egyszerű, és meglepetés mentes volt. Igaz volt előtapasztalatom a tempomat miatt.

Hiába vanaz SD-n több könyvtár, csak 6-ot lát. Ha van bent SD, nem megy a 3.5-es jack-en a rákötött mobil.
Felirat nem nagyon jön rajta. Bár lehet az mp3-asok nem tartalmazzák megfelelően a "title" adatot.

Kösi az infokat! A videót én is megtaláltam közben, hasznos.  ;)
Itthonról vetted vagy megrendelted valahonnan?
Prius II 2005
Corolla sedan GT 1986

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Valaki szerelt már be ilyen nappali menetfényt az index helyére?
Én ilyent akartam, de nem lenne legális. Nálam itt meg is bukott a mutatvány.

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Miért nem legális?
Én ilyent akartam, de nem lenne legális. Nálam itt meg is bukott a mutatvány.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Miért nem legális?
Mert mitől lenne az?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Miért nem legális?
Nem minősített menetfény! Nincsenek menetfény engedélyezését jelölő jelzések a lámpatesten, mert nem arra való. És ez már elég, h ne legyen legális.

Hivatalos álláspont szerint minden lámpatest úgy van kialakítva, hogy a saját funkcióját ellássa. Ezáltal különböző a foncsor kiképzése, máshogy vetít, stb. Értelemszerűen más a foncsor egy indexnek, egy ködlámpának, egy tompítottnak, egy refinek, és természetesen egy menetfénynek. Mindenek megvannak a paraméterei, és ezeket a lámpára egy jelzéssel jelölik, és csak arra használható. Mivel az indexen nincs menefény jelzés, menetfényre nem használható. Ilyen egyszerű.

Az meg már csak józan paraszti ész kérdése, hogy az izzószálnak van egy darab fókuszpontja, amihez a foncsor be van állítva, egy ilyen ledes "izzónak" meg nincs ilyenje (illetve van 60db különböző helyen). Ezért a foncsor össze-vissza szórni fogja a fényt - azaz vakítani (is) fogja a szembejövőt.

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Nem minősített menetfény! Nincsenek menetfény engedélyezését jelölő jelzések a lámpatesten, mert nem arra való. És ez már elég, h ne legyen legális.

Hivatalos álláspont szerint minden lámpatest úgy van kialakítva, hogy a saját funkcióját ellássa. Ezáltal különböző a foncsor kiképzése, máshogy vetít, stb. Értelemszerűen más a foncsor egy indexnek, egy ködlámpának, egy tompítottnak, egy refinek, és természetesen egy menetfénynek. Mindenek megvannak a paraméterei, és ezeket a lámpára egy jelzéssel jelölik, és csak arra használható. Mivel az indexen nincs menefény jelzés, menetfényre nem használható. Ilyen egyszerű.

Az meg már csak józan paraszti ész kérdése, hogy az izzószálnak van egy darab fókuszpontja, amihez a foncsor be van állítva, egy ilyen ledes "izzónak" meg nincs ilyenje (illetve van 60db különböző helyen). Ezért a foncsor össze-vissza szórni fogja a fényt - azaz vakítani (is) fogja a szembejövőt.

Tény,hogy nem legális (a jelölések hiánya miatt), de az, hogy vakítana valakit nappal (este ugye tompított megy csak) az szerintem erős túlzás egy ilyen LED-es izzótól. A DRL-nek pont az a lényege, hogy nappal, pl szembenapnál is lásd, hogy jön valami, amit a minősített ködlámpa magasságba elhelyezett DRL-ek általában nem adnak meg.
Azért nem összekeverendő egy illegális xenon beépítéssel, ami tényleg okozhat balesetet vakítás miatt.
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.