Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355822 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Írást könnyű visszaidézni, de a beszédhez hozzá tartozik a dinamikája, a gesztusok,a nonverbális kommunikáció, ami megnehezíti a pontos visszaadást. Amit azonban írtam, az nem erre vonatkozott, hiszen Te nyilvánvalóan így értelmezted, ráadásul stílusában is erősen hasonlít a weblapjukon leírtakhoz, ami hm. olyan amilyen.
Itt a lényeg az, hogy ők mit értenek azon, hogy pontosan mi is az amit csak ők tudnak, meg még egy holland szerviz? Ez így túl általános, ezért nem ellenőrizhető, és ezért nem könnyen cáfolható.
Elnézést, ha nem fogalmaztam elég egyértelműen.

Az mindenesetre biztos, hogy rám nagyon negatív benyomást tett a TC cikk.
Autón nem áldogálunk, sem sajáton, sem ügyfélén.
Dekorációnak meg nem használunk, egy régen túlhaladott töltőt, mert azt a benyomást kelti, hogy használatban van. A képre valahogyan mégis rá került, ami olyan kérdéseket vet fel amikre ezek után már nem is vagyok kíváncsi. Számomra az összkép hiteltelenné vált.

Ebben teljesen igazad van.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Milyen lopás védelmet javasoltok a Priuszba?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Milyen lopás védelmet javasoltok a Priuszba?

Ha írsz egy PÜ-t, azonnal küldöm a lehetőségeket.  Már vártam mikor kérdezel rá... :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Ha írsz egy PÜ-t, azonnal küldöm a lehetőségeket.  Már vártam mikor kérdezel rá... :)
Köszi. Ment PÜ.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Egy olyan priuszt 2 találtam, amit 154000 km-el hirdetnek.
Az első átnézésem során kívül belül patyolat. Annyira, hogy egyetlen szépséghibája a kesztyűtartó gombok kifényesedése.
Hangja teljesen jó. Futóműve hangtalan pontos. A fényezése eredeti 114-158 között. Küszöb belül 89-95.
Az olaj most voltcserélve a maxon van. ez sajnos így nekem semmit sem mond. Kár, hogy le lett cserélve.
A féktárcsa szinte nem vállas. de kellően rozsdás a külső 3-4 mm-es perem. Talán eredeti az is. Tudom az ülés sem árul el semmit,mert olyan mint az AVE I-esekben. Hihetetlen jól megcsinálták. se karc se szakadás belül. Se kárpitgyűrődés a széken.
Amit nem néztem meg: az olajbeöntőnél milyen a fém belseje.
Szerdán megyünk a Toyota szervízbe. Ha ott is minden rendben, akkor lesz vétel.
Érdekes, hogy nem volt kavics felverődés a motorház tetőn. Ott nem tudtam mérni. Szín eltérés nem volt, és semmi nyoma az újrafestésnek.
Szóval bizakodok.
Menüje német. Nem tudom lehet-e magyarítani.
Sajnos mp3-at nem tud.
A menüje így hirtelen bonyolultabbnak tűnt mint a tablet beállítás menüje.
Az 1.8-as COV-hoz kissé gyengének tűnt. de megszokható.
Érdekes keverékét éreztem benne a Carinámnak és az automata COV-nak. De lehet, mert csak ezt a kettőt ültem meg.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Ha valaki dolgozik a veszprémi Toyotánál, elkelne egy kis segítség.
Szerdán kora reggel kellene egy átvizsgálást megejteni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Kellene még egy kis segítség.
Ha végre meg lesz a P2 - mert elcsúszott hétfőre a vétel, és persze, ha a Toyotánál is azt mondják, hogy rendben minden -
rövid időn belül el kell indulnom Belgiumba.
viszont az autóban nem hiszem, hogy van magyar nyelvű menü, és magyar nyelvű leírás.

Ilyet honnan lehet szerezni?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Methos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Sziasztok! Egy hete léptem be a Prius tulajok boldog körébe. Alfa Romeo GT után felüdülésnek tűnik a váltás!  ::)2004-es P2-re esett a választásom. Segítséget szeretnék kérni két ügyben. Ki tudna segíteni navigációs DVD ügyben? Sajnos csak nyugat eu- navi van benne. Hol lehet frissítést beszerezni?
A másik, hogy sajnos a ülések elég viseletesek, ki van égetve, stb. Találtam a netten egy bontott 2004-es Avensis Sedan félig bőr garnitúrát, elsőre nagyon úgy néz ki, mint ami a priusban van. Lehetséges ,hogy egyforma üléseket gyártottak mindkettő modellbe?
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat, tanácsokat!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Kellene még egy kis segítség.
Ha végre meg lesz a P2 - mert elcsúszott hétfőre a vétel, és persze, ha a Toyotánál is azt mondják, hogy rendben minden -
rövid időn belül el kell indulnom Belgiumba.
viszont az autóban nem hiszem, hogy van magyar nyelvű menü, és magyar nyelvű leírás.

Ilyet honnan lehet szerezni?
Menüt szerintem sehonnan. LEírást a priusclub.hu oldalról.
http://priusclub.hu/index.php/letoeltesek-downloads/download/2-prius-2-2004-2009/6-magyar-hasznalati-utmutato-hungarian-user-s-manual

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok! Egy hete léptem be a Prius tulajok boldog körébe. Alfa Romeo GT után felüdülésnek tűnik a váltás!  ::)2004-es P2-re esett a választásom. Segítséget szeretnék kérni két ügyben. Ki tudna segíteni navigációs DVD ügyben? Sajnos csak nyugat eu- navi van benne. Hol lehet frissítést beszerezni?
A másik, hogy sajnos a ülések elég viseletesek, ki van égetve, stb. Találtam a netten egy bontott 2004-es Avensis Sedan félig bőr garnitúrát, elsőre nagyon úgy néz ki, mint ami a priusban van. Lehetséges ,hogy egyforma üléseket gyártottak mindkettő modellbe?
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat, tanácsokat!

Bicskei Gábort keresd!

Szerintem az ülések nem csereszabatosak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Hogy lehet az, hogy ha ilyet
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius_plug-in/toyota_prius_plug-in-10140435

tudnak csinálni, de magyarítani nem tudják,a menüt? Pedig gondolom a Mo-i Prisok magyar menüsek.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Ha valaki dolgozik a veszprémi Toyotánál, elkelne egy kis segítség.
Szerdán kora reggel kellene egy átvizsgálást megejteni.
Be kellett állítani a műszeremet. Tiszta fémen nem 0-át mutatott.
Így 130-as volt a max vastagság.
A Toyota szervíz átvizsgálása alapján rendben van az autó. Náluk 2013-ban 130 valahány ezer kilométer volt. Ez volt az utolsó. Így talán igaz is lehet a 155 ezer kilométer. "Minden kampányon ott volt az autó"- mondták a szervízben. Csak ezek miatt volt náluk.
Hétfőn kerül a nevemre.
Aztán közösen feledtetjük a Corolla Verso-t egy időre, még nem találok méltó utódot neki.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Grat, sok-sok szép percet és kilométert!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Grat, sok-sok szép percet és kilométert!
Köszönöm.
Prius 2 - a mosolygós autó.