Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355812 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
http://www.jofogas.hu/budapest/Prius_tempomat_beszereles_33241289.htm
Találtam egy ilyet Prius tempomatra.
Azt mondta az illető, van honlapjuk.
http://prius-szerviz.hu/

Elmondása alapján CSAK ők tudnak a Prius összes elektromos részével foglalkozni. Állítása szerint ilyen kettő van ilyen Eu-ba: Pesten és Hollandiában.

Ki mit tud erről?
jó duma...kamu...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Tud valaki infót adni a tempomat beszereléséről.
Meg kell venni a kart, ez egyértelmű.
Nem tudom milyen a kormányburkolat, ki van-e hagyva a helye.
Ha ki van, csak leszedem a burkolatot, felcsavarozom a kart és összedugom a csatit?

Vagy ennél több?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
http://www.jofogas.hu/budapest/Prius_tempomat_beszereles_33241289.htm
Találtam egy ilyet Prius tempomatra.
Azt mondta az illető, van honlapjuk.
http://prius-szerviz.hu/

Elmondása alapján CSAK ők tudnak a Prius összes elektromos részével foglalkozni. Állítása szerint ilyen kettő van ilyen Eu-ba: Pesten és Hollandiában.

Ki mit tud erről?

Ha végig gondolod ez ordas nagy kamu. A Toyota márkaszervízek nem tudnak Prius-t szerelni???? Innentől kezdve az egész szöveg hiteltelen, ócska hazugság. Amire nem is értem miért van valaki rászorulva ha ekkora guru?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
  A Toyota márkaszervízek nem tudnak Prius-t szerelni????
Márkaszervíz csak teljes akkupakkot cserél, még az éintkezőket sem pucolja meg... .
Van aki csak alkatrészt tud cserélni, más alkatrész is tud javítani.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.25 23:41:09 írta Agyarka »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Tud valaki infót adni a tempomat beszereléséről.
Meg kell venni a kart, ez egyértelmű.
Nem tudom milyen a kormányburkolat, ki van-e hagyva a helye.
Ha ki van, csak leszedem a burkolatot, felcsavarozom a kart és összedugom a csatit?

Vagy ennél több?
Íme:
http://priusclub.hu/index.php/letoeltesek-downloads/download/3-prius-3-2009-2014/90-tempomat-beszereles-install-cruise-control
Mellette a klub oldalon fent van teljes service manual. Használjátok ha már összeszedtem :)

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Márkaszervíz csak teljes akkupakkot cserél, még az éintkezőket sem pucolja meg... .
Van aki csak alkatrészt tud cserélni, más alkatrész is tud javítani.

Ezzel nem vitatkozom, de itt konkrétan a tempomat kar beszereléséről volt szó, mint unikális tudásról, illetve a Prius összes elektronikai részéről amit rajta kívül csak Hollandiában tudnak szerelni. Egyszerűen ez nem igaz.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ne essünk már át a ló túlsó oldalára, maradjunk tény és tárgyszerűek! Sehol nem írják azt, hogy az ő egyedi tudásuk a tempomat beszerelése.
Ami meg szóban elhangzott az nehezen ellenőrizhető és ezért nem könnyen cáfolható (bizonyíthatóan).
Azon meg nem érdemes vitatkozni, hogy ők mit értenek szerelésen, mert ezt konkrétan csak ők tudják.
Azt viszont mindannyian tudjuk, hogy a márkaszervízek több alkatrészt nem javítanak, hanem egészben cserélnek.

Megoldhatatlan szerelési problémái pedig nyilvánvalóan a laikusoknak vannak, mert a Toyoták jól dokumentáltak, és a Prius közösség nagyon aktív, sokrétű, és részben magasan képzett.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.26 00:21:31 írta Agyarka »

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Ne essünk már át a ló túlsó oldalára, maradjunk tény és tárgyszerűek! Sehol nem írják azt, hogy az ő egyedi tudásuk a tempomat beszerelése.
Ami meg szóban elhangzott az nehezen ellenőrizhető és ezért nem könnyen cáfolható (bizonyíthatóan).

Ok a vita parttalan.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
http://www.jofogas.hu/budapest/Prius_tempomat_beszereles_33241289.htm
Találtam egy ilyet Prius tempomatra.
Azt mondta az illető, van honlapjuk.
http://prius-szerviz.hu/

Elmondása alapján CSAK ők tudnak a Prius összes elektromos részével foglalkozni. Állítása szerint ilyen kettő van ilyen Eu-ba: Pesten és Hollandiában.

Ki mit tud erről?

Első mondat: Nyilván marketing. Az átlag látogatónak ellenőrizhetetlen. A vájt fülű meg képben van.
Második mondat: a szám nem stimmel, de a Pest, az igen. :)

A honlap hibáit meg mindenki látja.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Ne essünk már át a ló túlsó oldalára, maradjunk tény és tárgyszerűek! Sehol nem írják azt, hogy az ő egyedi tudásuk a tempomat beszerelése.
Ami meg szóban elhangzott az nehezen ellenőrizhető és ezért nem könnyen cáfolható (bizonyíthatóan).
Azon meg nem érdemes vitatkozni, hogy ők mit értenek szerelésen, mert ezt konkrétan csak ők tudják.
Azt viszont mindannyian tudjuk, hogy a márkaszervízek több alkatrészt nem javítanak, hanem egészben cserélnek.

Megoldhatatlan szerelési problémái pedig nyilvánvalóan a laikusoknak vannak, mert a Toyoták jól dokumentáltak, és a Prius közösség nagyon aktív, sokrétű, és részben magasan képzett.


 
Ezek szerint más is tud szervizelni. Tudomásul vettem, nekem ennyi elég. Viszont ha megveszem a priuszt pár napon belül be kell szerelni a tempomatot mert megyek külföldre. Egyelőre csak róluk tudok.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.26 10:00:21 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Első mondat: Nyilván marketing. Az átlag látogatónak ellenőrizhetetlen. A vájt fülű meg képben van.
Második mondat: a szám nem stimmel, de a Pest, az igen. :)

A honlap hibáit meg mindenki látja.
Na ez így korrekt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Írást könnyű visszaidézni, de a beszédhez hozzá tartozik a dinamikája, a gesztusok,a nonverbális kommunikáció, ami megnehezíti a pontos visszaadást. Amit azonban írtam, az nem erre vonatkozott, hiszen Te nyilvánvalóan így értelmezted, ráadásul stílusában is erősen hasonlít a weblapjukon leírtakhoz, ami hm. olyan amilyen.
Itt a lényeg az, hogy ők mit értenek azon, hogy pontosan mi is az amit csak ők tudnak, meg még egy holland szerviz? Ez így túl általános, ezért nem ellenőrizhető, és ezért nem könnyen cáfolható.
Elnézést, ha nem fogalmaztam elég egyértelműen.

Az mindenesetre biztos, hogy rám nagyon negatív benyomást tett a TC cikk.
Autón nem áldogálunk, sem sajáton, sem ügyfélén.
Dekorációnak meg nem használunk, egy régen túlhaladott töltőt, mert azt a benyomást kelti, hogy használatban van. A képre valahogyan mégis rá került, ami olyan kérdéseket vet fel amikre ezek után már nem is vagyok kíváncsi. Számomra az összkép hiteltelenné vált.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Írást könnyű visszaidézni, de a beszédhez hozzá tartozik a dinamikája, a gesztusok,a nonverbális kommunikáció, ami megnehezíti a pontos visszaadást. Amit azonban írtam, az nem erre vonatkozott, hiszen Te nyilvánvalóan így értelmezted, ráadásul stílusában is erősen hasonlít a weblapjukon leírtakhoz, ami hm. olyan amilyen.
Itt a lényeg az, hogy ők mit értenek azon, hogy pontosan mi is az amit csak ők tudnak, meg még egy holland szerviz? Ez így túl általános, ezért nem ellenőrizhető, és ezért nem könnyen cáfolható.
Elnézést, ha nem fogalmaztam elég egyértelműen.

Az mindenesetre biztos, hogy rám nagyon negatív benyomást tett a TC cikk.
Autón nem áldogálunk, sem sajáton, sem ügyfélén.
Dekorációnak meg nem használunk, egy régen túlhaladott töltőt, mert azt a benyomást kelti, hogy használatban van. A képre valahogyan mégis rá került, ami olyan kérdéseket vet fel amikre ezek után már nem is vagyok kíváncsi. Számomra az összkép hiteltelenné vált.

1 Pontosan ezt szerettem volna tisztázni.
2 ebben vagyok laikus.

De megnyugtat, hogy esetleg nem kell Debrecenből feltétlen Pestre hordanom az autót.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Viszont a Priusz lopások erősen elbizonytalanítottak.

Prius 2 - a mosolygós autó.