Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355838 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Naaaa  :clap:
És a váltónál hogy kell kicserélni ? Ki kell venni a váltókar egységet és még azt szétszedni vhogy ?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Naaaa  :clap:
És a váltónál hogy kell kicserélni ? Ki kell venni a váltókar egységet és még azt szétszedni vhogy ?
A változatosság kedvéért erről is csináltam videót :)
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-2-audio-kiszereles-audio-removal
A 40-ik másodpercnél látszik hoyg le kell tekerni a gombot a váltókarról (akkor már látni fogod hogy csak a gombba tettek-e fóliát vagy a testben is van) és 1.14-nél pont az a pillanat hiányzik amikor simán kipattintod a váltókar takaróját. Utána 3 csavar. Az oldalába van betéve az izzó.
Egyébként a service manual 22-es doksi 68-ik oldalán is látszik hol van de beteszem ide.


FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Szuper vagy !!!!!!!! Köszi  :clap:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Hali!
Eladó Lexus CT200H gyári 17es Alufelni szett.
5×100 as lyukosztóval, így más Toyota modellekre is jó.
Némi padkanyom akad és 2 felni görgőzésre vár. Ebben az állapotban 130 ezer Ft, vagy felújítva 170 ezer Ft.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Valaki ilyet keresett, nem olcsó (9.000 Ft), de szerintem jó és magyar garancia van rá:

"Játszon le zenét Bluetoothos mobiltelefonjáról, MP3 lejátszójáról vagy laptopjáról A Bluetooth vezeték nélküli technológiájával a BT0022 kényelmes vezeték nélküli zenehallgatási lehet?séget tesz lehet?vé Bluetooth A2DP-s eszközökkel, mint például mobiltelefon, MP3 lejátszó, számítógép, vagy PDA, melyek megfelelő hatótávon belül vannak. Csatlakoztassa zenelejátszóját vezeték nélkül bármely hangszóróhoz, HiFi rendszerhez, vagy házimozihoz A Logilink BT0022 egy sztereó Bluetooth audio adapter. Hagyományos audio eszközként használhatja 3.5mm audio bemenettel bármilyen Bluetoothos eszközön lév? zenét lejátszhat vele miután csatlakoztatta az eszközhöz a BT0022-t A BT0022-t fejhallgatóhoz csatlakoztatva azonnal vezeték nélküli Bluetooth headsetté alakítja Csatlakoztassa a BT0022-t egy már meglévő headsetjéhez, így azt Bluetooth headsetté alakíthatja"
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

djnaar1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Kedves Pé 2-es tulajok!

Lehet,h éppen nem ide való a posztom,...

Flood miatt moderálva. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.27 05:22:38 írta Trotter66 »

fredmoro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Üdv

Prius 2-n a navigációs képernyő mozgás közben letilt, és csak 10km/h alatt enged pl. cimet beírni. Van valami trükk a tiltás feloldására? 2007es Európai modell.
Valahogyan biztos megoldható, mert 2011-ben úgy került hozzám az autó, hogy engedett pötyögni menet közben is. Azota volt egy akkucsere, és a rendszer újratöltötte magát a gyári navi dvd-ről. Azóta van ez a tiltás. Sajna a neten amerikai es 2006 előtti modellekre van egy leírás, ami elméletileg ideiglenesen oldja fel a tiltást  - persze ez nem működik...

Légyszi segítsetek!

Üdv, F

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Üdv

Prius 2-n a navigációs képernyő mozgás közben letilt, és csak 10km/h alatt enged pl. cimet beírni. Van valami trükk a tiltás feloldására? 2007es Európai modell.
Valahogyan biztos megoldható, mert 2011-ben úgy került hozzám az autó, hogy engedett pötyögni menet közben is. Azota volt egy akkucsere, és a rendszer újratöltötte magát a gyári navi dvd-ről. Azóta van ez a tiltás. Sajna a neten amerikai es 2006 előtti modellekre van egy leírás, ami elméletileg ideiglenesen oldja fel a tiltást  - persze ez nem működik...

Légyszi segítsetek!

Üdv, F
Nem tudom merre jársz, de ha gondolod, a legfrissebb lemezzel kipróbálhatjuk, hogy megy-e.
A navilex ezt írja: "Előfordul hogy régebbi térképlemezeket kínálnak 2015-16-osként, a verziószám átjavításával.
Ezért vásárlás előtt érdemes meggyőződni hogy a térkép biztosan tartalmazza-e az M0-M5 összekötő szakaszát és hogy menet közben lehet-e címet beírni. Ha igen, akkor igazi 2015-2016-os lemez, ha nem akkor régebbi."
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Nem tudom merre jársz, de ha gondolod, a legfrissebb lemezzel kipróbálhatjuk, hogy megy-e.
A navilex ezt írja: "Előfordul hogy régebbi térképlemezeket kínálnak 2015-16-osként, a verziószám átjavításával.
Ezért vásárlás előtt érdemes meggyőződni hogy a térkép biztosan tartalmazza-e az M0-M5 összekötő szakaszát és hogy menet közben lehet-e címet beírni. Ha igen, akkor igazi 2015-2016-os lemez, ha nem akkor régebbi."
Nem lemez kérdése.
Keressetek rá a navigation lock-out kifejezésre és próbáljátok ki ezt.
http://www.eaa-phev.org/wiki/Prius_Modifications#Disabling_Navigation_Lock-Out

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Azt írja, hogy eu modelleken nem műxik.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Azt írja, hogy eu modelleken nem műxik.
Akkor viszont marad a sebességszál elvágása a fejegységben. Van hozzá leírás, anno találkoztam vele. Ha van ráű igény előtűrom a net bugyraiból.

fredmoro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Nem tudom merre jársz, de ha gondolod, a legfrissebb lemezzel kipróbálhatjuk, hogy megy-e.
...

Üdv!

2007 gyári navi dvd-k vannak az autóhoz. Mint írtam fentebb, amikor hozzám került az autó, akkor nem volt ez a tiltás. A 12V-os aksi csere után csinált egy olyat, hogy újratoltöltődött az egész, és azóta aktív a tiltás. Előző tulaj már így hozta be külföldről, így ő sem tudott segiteni.
A sebesség jeladó hack-et nem nagyon akarom, viszont biztos, hogy valahogyan szoftveresen is meg lehet odani. Csak nem találni rá leírást a neten.

Újpesten  vagyok sokat amúgy, lehet hogy ráférne egy térkép update is.
Szóval azt mondod, hogy a terkepfrissítés megoldhatja a letiltást is?

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Sziasztok!

Szerintetek miért van az, hogy az autóban (Prius II JBL) a rádió nevetségesen x@arul szól, semmi mély, semmi teltség, mintha két ócska hangszóró lenne csak benne, de MP3 lejátszóról (AUX) gyönyörűen szól (magas és mély kellően szép, telt, alacsony és magas hangerőn is torzításmentes). A CD is sokkal szebben szól, mint a rádió, tehát kiadja a mélyet, de az AUX bemeneten az MP3 lejátszó az igazi. Rádiónál hiába állítom a magasat, közepet, mélyet, nincs minőségi javulás. Rádió esetében nem megy minden hangszóró? Erősítőt kellene cserélni? Hangváltót?

Köszönöm!
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Sziasztok!

Szerintetek miért van az, hogy az autóban (Prius II JBL) a rádió nevetségesen x@arul szól, semmi mély, semmi teltség, mintha két ócska hangszóró lenne csak benne, de MP3 lejátszóról (AUX) gyönyörűen szól (magas és mély kellően szép, telt, alacsony és magas hangerőn is torzításmentes). A CD is sokkal szebben szól, mint a rádió, tehát kiadja a mélyet, de az AUX bemeneten az MP3 lejátszó az igazi. Rádiónál hiába állítom a magasat, közepet, mélyet, nincs minőségi javulás. Rádió esetében nem megy minden hangszóró? Erősítőt kellene cserélni? Hangváltót?

Köszönöm!
Már én is ki voltam akadva, hogy eddig szinte az összes Toyotámban ez volt a helyzet. Én is szeretek rádiót hallgatni, és sokkal szarabbul szól, mint pl a CD vagy AUX vagy Bt. Jöttek is az okosságok, hogy rádióerősítő, erősítő, stb kell. De nem a vétel minőségével volt gond, hanem a hangzásával. Sajnos ez ilyen, másik fejegység vagy külső rádióvevő (vagy online rádió mobiltelefonon) segítene a dolgon szerintem.
Talán P3-ban valamivel jobb a helyzet, kíváncsi leszek milyen lesz mondjuk egy Lexus CT200h-ban Mark Levinson-on.  ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Már én is ki voltam akadva, hogy eddig szinte az összes Toyotámban ez volt a helyzet. Én is szeretek rádiót hallgatni, és sokkal szarabbul szól, mint pl a CD vagy AUX vagy Bt. Jöttek is az okosságok, hogy rádióerősítő, erősítő, stb kell. De nem a vétel minőségével volt gond, hanem a hangzásával. Sajnos ez ilyen, másik fejegység vagy külső rádióvevő (vagy online rádió mobiltelefonon) segítene a dolgon szerintem.
Talán P3-ban valamivel jobb a helyzet, kíváncsi leszek milyen lesz mondjuk egy Lexus CT200h-ban Mark Levinson-on.  ;)

Az Avensisemben a rádió is ugyanolyan szépen szólt, mint a CD. Azért akartam megkérdezni benneteket, hogy esetleg csak az én autómban rossz valami, vagy ez egy hibás gyári beállítás. Ez egy bosszantó dolog, és szerintem sem a vétel minőségével van a gond. Olyan, mintha lebutítva szólnának a hangszórók rádió hallgatása közben, vagy mintha rádió alatt nem üzemelne az erősítő vagy a hangváltó. 
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!