Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355885 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Előtte a kis akkut kösd le, a motortérben az ABS biztosítékait szedd ki. Onnantól ugyanúgy megy, mint bármely más autón.
Én semmit sem csináltam, akkor sem volt baj!

Annyi, h a leállítás utáni 90mp-et megvártam, de annyit amúgy is állt az autó, mire átöltöztem, kipakoltam, nekiálltam, megemeltem, fékbetétig eljutottam, stb. Annyi, h ne legyen ezalatt gyújtás, ajtónyitás, pláne nem fékpedál nyomás. Nem volt gond.

Bár én csak a tárcsát szedtem ki, meg raktam vissza, egy beesett kavics miatt, de ahhoz ugye a fékbetétet is ki kell venni.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Üdv Mindenkinek !
Új Prius 2 (2006-os) tulajként érdeklődnék , hogy fékbetét cserénél mire kell odafigyelni (ha jól tudom nem egyszerű az automatika miatt) ?
Előre is köszönöm !
Fontos!
Előtte húzd le az akksit és szedd ki az ABS két reléjét. Után 2 perc várakozás és már csinálhatod is. Ja és az ajtót ne nyisd ki a szerelés alatt :)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Ha már le van véve a kis akku saruja és ki vannak szedve a relék, lehet ajtót nyitni.

A nyíllal jelzett relékről van szó.


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Ha már le van véve a kis akku saruja és ki vannak szedve a relék, lehet ajtót nyitni.

Azért szoktam mondani mindhármat, ha véletlenül valamelyik mégis kimaradna, ne okozzon meglepetést. :)

FridmanZ

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Én semmit sem csináltam, akkor sem volt baj!

Annyi, h a leállítás utáni 90mp-et megvártam, de annyit amúgy is állt az autó, mire átöltöztem, kipakoltam, nekiálltam, megemeltem, fékbetétig eljutottam, stb. Annyi, h ne legyen ezalatt gyújtás, ajtónyitás, pláne nem fékpedál nyomás. Nem volt gond.

Bár én csak a tárcsát szedtem ki, meg raktam vissza, egy beesett kavics miatt, de ahhoz ugye a fékbetétet is ki kell venni.

Nemrég márkaszervizben cseréltettem P3-on tárcsákat, betéteket elől. Semmi trükközést nem csinált a szerelő srác.  Csak ért hozzá... :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Uraim, a fékbetétcsere mióta tuning????   Ne Offoljunk már, ha lehet.  :surrender: :surrender: :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Nemrég márkaszervizben cseréltettem P3-on tárcsákat, betéteket elől.
Nálam is pont aktuális ez a művelet, mennyibe került?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Uraim, a fékbetétcsere mióta tuning????   Ne Offoljunk már, ha lehet.  :surrender: :surrender: :surrender:
Főni! Hiszen csak szerényen eltért a felett, hogy (biztos???) EBC cuccccccal szertné lecserélni a régi alkatrészeket. ;) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Nálam is pont aktuális ez a művelet, mennyibe került?

4+ keretében  60.800,- volt munkadíjjal együtt.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
T. "Kollégák"! :)

Mintha írta volna valamelyik témában valaki, hogy P3-ba rendelt LED-es izzókészletet belülre. Gondolkodom ezen én is: elsősorban azért, hogy minél kevésbé egye a kis akksit, illetve ami még jobb lenne, hogy a csomagtartólámpának erősebb legyen a fénye.

Van ezzel valakinek valami tapasztalata, ajánlott termék stb.?

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
T. "Kollégák"! :)

Mintha írta volna valamelyik témában valaki, hogy P3-ba rendelt LED-es izzókészletet belülre. Gondolkodom ezen én is: elsősorban azért, hogy minél kevésbé egye a kis akksit, illetve ami még jobb lenne, hogy a csomagtartólámpának erősebb legyen a fénye.

Van ezzel valakinek valami tapasztalata, ajánlott termék stb.?

Olyan sokat égeted a belső lámpákat ready nélkül? Miért?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
T. "Kollégák"! :)

Mintha írta volna valamelyik témában valaki, hogy P3-ba rendelt LED-es izzókészletet belülre. Gondolkodom ezen én is: elsősorban azért, hogy minél kevésbé egye a kis akksit, illetve ami még jobb lenne, hogy a csomagtartólámpának erősebb legyen a fénye.

Van ezzel valakinek valami tapasztalata, ajánlott termék stb.?

Kowee cartárs már ledesítette.   Nálam az első plafonlámpában van COB-LED. Brutál fénye van, tovább még nem jutottam, de tervezem. A  csomagtartóba szofita kell, holnap megyek a vilagitas.eu-ba másért, majd megnézem, mi van és mennyiért mérik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
T. "Kollégák"! :)

Mintha írta volna valamelyik témában valaki, hogy P3-ba rendelt LED-es izzókészletet belülre. Gondolkodom ezen én is: elsősorban azért, hogy minél kevésbé egye a kis akksit, illetve ami még jobb lenne, hogy a csomagtartólámpának erősebb legyen a fénye.

Van ezzel valakinek valami tapasztalata, ajánlott termék stb.?
Én voltam például. Nappali fénygt csinált bent mivel nem egy lámpát küldtek a belső lámpák helyére hanem komplett paneleket sok SMD LED-el.
Így néz ki:
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-ledesites-led-upgrade

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Én voltam például. Nappali fénygt csinált bent mivel nem egy lámpát küldtek a belső lámpák helyére hanem komplett paneleket sok SMD LED-el.
Így néz ki:
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-ledesites-led-upgrade

Köszi szépen! Dertnek válaszolva: a fényerő miatt elsősorban, mint írtam, különösen a csomagtartóba.