Szerző Téma: Prius tuning és egyéb modifikációk, extra, nem gyári különlegességek.  (Megtekintve 355756 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Én a légkondi csepkivezető csöve mellett vittem ki a szivargyújtóról a kapcsoló feszt, a tápot pedig a bikapontról vettem.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Én a légkondi csepkivezető csöve mellett vittem ki a szivargyújtóról a kapcsoló feszt, a tápot pedig a bikapontról vettem.
Na erre nem is gondoltam, pedig még a szivargyújtó is ott van! :) Csak nehogy kidörzsölődjön a fém mentén, mert akkor mindjárt testel is!

Minek neki a fix táp, ha ott a kapcsolt, és azt is "eheti" a lámpa? Tud valami extra funkciót is?
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.28 11:18:43 írta zezoka »

mezeit

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Na erre nem is gondoltam, pedig még a szivargyújtó is ott van! :) Csak nehogy kidörzsölődjön a fém mentén, mert akkor mindjárt testel is!

Minek neki a fix táp, ha ott a kapcsolt, és azt is "eheti" a lámpa? Tud valami extra funkciót is?

Köszönöm a segítségeket, sikerült megoldanom mindent, bár még fixen nem kötöttem be, de a lámpák már a helyén vannak. A vezérlőegység helyét keresem még, de lehet hogy a biztosítéktábla tetejére ragasztom majd fel ha jobb helyet nem tudtok mondani.
Nekem Osram 102-es van, aminek 4 bekötési pontja van:
Táp +
Táp -
Helyzetjelző +
Gyújtás +
Mivel helyzetjelzőként is szolgál (fényerejét csökkenti 50%-ra országúti kapcsoláskor).
Ja és találtam gyújtáspontot a biztosítéktáblában a bikapont meletti csatlakozó (fekete fedél alatt) egyik vezetékében.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.28 12:50:28 írta mezeit »

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Nincs fém, a kivezető cső műanyag, és körülötte fel centis gumi gyűrű van.   
Külön funkcióval nem tudok, de a szivargyújtó
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Jobb ha nem terheli...
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Lüke Tapatalk... Szóval, hogy ne a szivargyújtót terhelje.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Lüke Tapatalk... Szóval, hogy ne a szivargyújtót terhelje.
Háá mér? Arra van, h arra rakj plusz fogyasztókat, ne a meglévő gyári dolgokkal egy betápra. Az meg egy dolog, h műszerfalon kívül, v belül kötöd rá! :) 150W, vagy mennyi szokott lenni amit rá lehet kötni? Bírja, erre van.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
lehet hogy a biztosítéktábla tetejére ragasztom majd fel ha jobb helyet nem tudtok mondani.
Azért nem tetem én is így, mert azt leszedni elég jól ki kell fordítani, de akkor jó laza kábel kéne, meg nem lehetne leszedni teljesen a drl kábele miatt.

Nézted az én képeimet (bár indexes linken elég kicsik, ha kell lefényképezem neked)!?

mezeit

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Azért nem tetem én is így, mert azt leszedni elég jól ki kell fordítani, de akkor jó laza kábel kéne, meg nem lehetne leszedni teljesen a drl kábele miatt.

Nézted az én képeimet (bár indexes linken elég kicsik, ha kell lefényképezem neked)!?

Pont azt a linket nem nyitottam meg. Most már megvan!
Kszönöm a segítséget mindenkinek!

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Most már nekem is lesz DRL-m. Remélem dögös lesz.  :clap:

DPeter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Sziasztok!

Prius 3-ason, elől az alsó spoiler rácsnál melyik nappali menetfény néz ki jól? Függőleges v. vízszintes csík, netán háromszög alakú?
Másik kérdésem: ha szeretném a belső lámpákban és a külső helyzetjelzőben az izzókat LED-re kicserélni,  hol és milyet érdemes venni? Milyen foglalatúak kellenek?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Prius 3-ason, elől az alsó spoiler rácsnál melyik nappali menetfény néz ki jól? Függőleges v. vízszintes csík, netán háromszög alakú?
Általában mindenki vízszinteset rak.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Sziasztok!

Prius 3-ason, elől az alsó spoiler rácsnál melyik nappali menetfény néz ki jól? Függőleges v. vízszintes csík, netán háromszög alakú?
Másik kérdésem: ha szeretném a belső lámpákban és a külső helyzetjelzőben az izzókat LED-re kicserélni,  hol és milyet érdemes venni? Milyen foglalatúak kellenek?
Belülre ne tegyél LED-et, legalábbis ne olcsót, mert meg fogsz vakulni tőle...
Én P3-ban simán belehekkelném valahogy a DLR-t a lámpatest felső részébe a parkolófény helyére. Csak az 1 lámpácska helyére 3-4 db erős LED-et kéne behekkelni.
Erre én is kapható lennék.

Itt van egyébként belső LED-esítés:
http://store.ijdmtoy.com/Toyota-Prius-Complete-LED-Interior-Package-p/prius-df05.htm
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Belülre ne tegyél LED-et, legalábbis ne olcsót, mert meg fogsz vakulni tőle...
Én P3-ban simán belehekkelném valahogy a DLR-t a lámpatest felső részébe a parkolófény helyére. Csak az 1 lámpácska helyére 3-4 db erős LED-et kéne behekkelni.
Erre én is kapható lennék.

Itt van egyébként belső LED-esítés:
http://store.ijdmtoy.com/Toyota-Prius-Complete-LED-Interior-Package-p/prius-df05.htm
Azért 70 dollár kicsit húzós.
Én ezt vettem 20-ért: http://www.aliexpress.com/item/8-Lights-Super-Bright-LED-SMD-Interior-Light-Kit-For-Toyota-Prius-2010-2012/1903067062.html
és így néz ki bent:
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-ledesites-led-upgrade